PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li im treba sve reći?



Sagacity
15-02-2012, 23:11
Da li partneru treba pričati sve, ili ipak treba imati nekih svojih tajni?
Da li mu treba reći sve šta osećate prema njemu ili to dozirati prema potrebi?
Da li ćete mu reći sve šta vas muči ili ne želite da ga opterećujete, sa svim i svačim?
:hm:

ljubičica
15-02-2012, 23:14
ne treba pricati sve, i on je ziv covek, umro bi da mu pricam sve:haha:
kome ne mogu reci koliko mi znaci, taj mi ni ne treba. cesto se desilo da me zbog toga podcene..nazalost.
reci cu ono sto mi je vazno. kome cu, ako ne onom koga volim?

Bandit
15-02-2012, 23:14
Sve samo za švalerku ne..

Vragolanka
15-02-2012, 23:15
ako pita reći ću mu.

Cruz
15-02-2012, 23:17
poverenje je stub jedne veze, ako toga nema, nece biti ni "nas"
ali, ako se sve karte izbace na sto, vrlo brzo ce postati monotono, tako da jeste potrebno ostaviti malu dozu misterioznosti.. ovde ne mislim da treba precutati bitne stvari, kao na primer to sto je bandit naveo :cici:

Čarapica
15-02-2012, 23:18
Da li partneru treba pričati sve, ili ipak treba imati nekih svojih tajni?
Da li mu treba reći sve šta osećate prema njemu ili to dozirati prema potrebi?
Da li ćete mu reći sve šta vas muči ili ne želite da ga opterećujete, sa svim i svačim?
:hm:

Da li partneru treba pričati sve, ili ipak treba imati nekih svojih tajni?... nikako pricati sve :mm:

Da li mu treba reći sve šta osećate prema njemu ili to dozirati prema potrebi?... obavezno sakriti osjecanja :mm:

Da li ćete mu reći sve šta vas muči ili ne želite da ga opterećujete, sa svim i svačim? ... ne opterecavati ga :mm:

Nežnicah
15-02-2012, 23:33
Odgovor na sva tri pitanja bio bi: treba dozirati. Pogotovo na ovo trece pitanje, ne treba puno kukati i zaliti se, ali ne treba dopustiti da u slucaju da se retko ili nikad ni na sta ne pozalite, on (partner) pomisli da vam je sve potaman, zato to sve treba biti dozirano, i treba biti mudar pa znati kada dozu pojacati, kada smanjiti :)

Steppenwolf
15-02-2012, 23:40
Ne treba sve reci, covek treba da ima svoje tajne ali ne treba kriti osecanja.

причалица
15-02-2012, 23:42
Da li partneru treba pričati sve, ili ipak treba imati nekih svojih tajni?
Da li mu treba reći sve šta osećate prema njemu ili to dozirati prema potrebi?
Da li ćete mu reći sve šta vas muči ili ne želite da ga opterećujete, sa svim i svačim?
:hm:

ne kažem sve, ali to što ne kažem ne mislim da su tajne. jednostavno, mislim da ga ne zanima to što nisam rekla. dosta i toga što kažem ga ne zanima, ali kažem, predostrožnosti radi :lol:

Sagacity
15-02-2012, 23:50
Ja sam otvorena osoba i direktna i takav odnos očekujem i prema meni. Volim da pričam sa osobom sa kojom sam. Neću ga opterećivati sa nekim glupostima...nalakirala sam nokte, pročitala sam novine..itd., ali o nekim stvarima koje nas dotiču da, naravno...Pričaću i o onome šta osećam prema njemu i šta me muči....I to isto očekujem od njega. Meni je poverenje najvažnije, a nema ga ako se mnogo toga prećuti.

kojica
15-02-2012, 23:54
ne kažem sve, ali to što ne kažem ne mislim da su tajne. jednostavno, mislim da ga ne zanima to što nisam rekla. dosta i toga što kažem ga ne zanima, ali kažem, predostrožnosti radi :lol:

Ma da.. al obavezno dok je zagledan u utakmicu il film.. pa posle mogu da kažem

pa rekla sam ti al nisi me slušao.. :ljut:

Steppenwolf
15-02-2012, 23:58
Ja sam otvorena osoba i direktna i takav odnos očekujem i prema meni. Volim da pričam sa osobom sa kojom sam. Neću ga opterećivati sa nekim glupostima...nalakirala sam nokte, pročitala sam novine..itd., ali o nekim stvarima koje nas dotiču da, naravno...Pričaću i o onome šta osećam prema njemu i šta me muči....I to isto očekujem od njega. Meni je poverenje najvažnije, a nema ga ako se mnogo toga prećuti.
Slazem se, i ja sam tu za bezuslovnu otvorenost jer bez toga nema prave bliskosti.

Sagacity
16-02-2012, 00:09
Slazem se, i ja sam tu za bezuslovnu otvorenost jer bez toga nema prave bliskosti.
Pa eto, da se u nečemu i složimo...
Inače, svako doziranje bilo čega u vezi, znači da se taktizira. A kada se taktizira, onda znači da se sa emocijama kalkuliše.....

причалица
16-02-2012, 00:12
Pa eto, da se u nečemu i složimo...
Inače, svako doziranje bilo čega u vezi, znači da se taktizira. A kada se taktizira, onda znači da se sa emocijama kalkuliše.....

pa to je prilično jednostran zaključak. posle 22 godine braka mogu da kažem da mm prosto ne želi da čuje sve. nema tu taktiziranja, niti kalkulacije...jednostavno, ne zanima ga sve.
niti mene zanima sve što se njemu desi.

Sagacity
16-02-2012, 00:14
pa to je prilično jednostran zaključak. posle 22 godine braka mogu da kažem da mm prosto ne želi da čuje sve. nema tu taktiziranja, niti kalkulacije...jednostavno, ne zanima ga sve.
niti mene zanima sve što se njemu desi.
Zavisi Pričo..Moji roditelji su 44 godine u braku i dalje pričaju sve i o svemu...I on želi da čuje sve i ona takođe...Kod mog brata isto..On je 13 godina u braku...Zavisi...

Vragolanka
16-02-2012, 00:17
Pa eto, da se u nečemu i složimo...
Inače, svako doziranje bilo čega u vezi, znači da se taktizira. A kada se taktizira, onda znači da se sa emocijama kalkuliše.....

ne kalkuliše se ako ih držiš pod kontrolom, koliko je to moguće.

DaDole
16-02-2012, 07:59
Pa eto, da se u nečemu i složimo...
Inače, svako doziranje bilo čega u vezi, znači da se taktizira. A kada se taktizira, onda znači da se sa emocijama kalkuliše.....
:bravo:
kakve su onda emocije koje kontrolišemo:qq:jedno drugo isključuje:dada:
Ako govorimo o vezi,onda to sa strategijom liči na poduzimanje određenih koraka,taktiku i sputavanje,prećutkivanje,planiranje,doziranje..gd je je tu ljubav..??
ako govorimo o ljubavi..e,onda je sve ovo gore višak...:hm:
ako govorimo o iskustvu i životu,onda je sve ovo ponekad nužno..:(
teško je imati strategiju..a lako je voljeti:bisa:

Vragolanka
16-02-2012, 21:27
ma jok bre, nedo... bezuslovno :eek: pa kud puklo. :mrgreen: :bela:

Nežnicah
16-02-2012, 21:48
:bravo:
kakve su onda emocije koje kontrolišemo:qq:jedno drugo isključuje:dada:
Ako govorimo o vezi,onda to sa strategijom liči na poduzimanje određenih koraka,taktiku i sputavanje,prećutkivanje,planiranje,doziranje..gd je je tu ljubav..??
ako govorimo o ljubavi..e,onda je sve ovo gore višak...:hm:
ako govorimo o iskustvu i životu,onda je sve ovo ponekad nužno..:(
teško je imati strategiju..a lako je voljeti:bisa:

Zivot me je naucio da to kalkulisanje moze mnogo losih emocija da spreci, mnogo nepotrebnog gneva i svadja, i to zbog nekih spoljnih faktora, ne zbog nas dvoje, vec zbog ljudi iz okoline, na cije poteze, izjave ili sta vec, mm recimo pobesni kad mu ja kazem da su se desili, a smatram da treba da mu se to kaze jer se tice svih nas. Posle vise takvih situacija kada sam se u sebi zapitala Sta mi je ovo trebalo? :hm: Zasto sam mu to rekla, kad ionako nista ne moze da se uradi i promeni? zabranila sam sebi da mu sve pricam, kad znam sta ce da bude.
I zasto i sebe i njega da izlazem stresu zbog necega na sta ne moze da utice, vec samo da sebi ugrozava zdravlje, da mu skacu secer i pritisak. E, tako sam ja kroz zivot naucila i da nije tako strasno ne reci sve... makar u ovakvim situacijama, to, nazovimo ga taktiziranje, ima svrhu.

причалица
16-02-2012, 21:51
pa, za mene to nije kalkulisanje, nego zdrav rezon.

anonim
18-02-2012, 13:46
Da li partneru treba pričati sve, ili ipak treba imati nekih svojih tajni?
Da li mu treba reći sve šta osećate prema njemu ili to dozirati prema potrebi?
Da li ćete mu reći sve šta vas muči ili ne želite da ga opterećujete, sa svim i svačim?
:hm:

zavisi od poverenja... meni su obicno zene sve govorile sto nikom drugom nisu a i ja sam njima... ali nije dobro.

nekad je tisina koliko god bila mucna bolja za dublji odnos no cista drska od tiganja tajne koja se ne sjaji...

vrludava
19-02-2012, 15:46
Da li partneru treba pričati sve, ili ipak treba imati nekih svojih tajni?
Da li mu treba reći sve šta osećate prema njemu ili to dozirati prema potrebi?
Da li ćete mu reći sve šta vas muči ili ne želite da ga opterećujete, sa svim i svačim?
:hm:

Važno je da razlog zbog kojeg se nešto prećuti nije što bi se on mogao uvrijediti, naljutiti, ostaviti me. Samo to je važno. Koliko pričamo i šta kažemo ne smije ovisiti o tome koliko je on(a) spreman čuti.

Adio
19-02-2012, 18:48
Da li partneru treba pričati sve, ili ipak treba imati nekih svojih tajni?
Da li mu treba reći sve šta osećate prema njemu ili to dozirati prema potrebi?
Da li ćete mu reći sve šta vas muči ili ne želite da ga opterećujete, sa svim i svačim?
:hm:

ne postoji pravilo, jer svako je persona za sebe
i treba raditi onako kako mislis da treba, ne ti, bilo ko
jer ako je drugacije, pitaces se a da sam mopzda rekla ovo ili ono, bilo bi drugacije NE !!!
samo onako kako sami smatramo ako imamo potrebu