PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li iznenadna pažnja izaziva sumnju?



Cruz
18-02-2012, 10:39
"Sumnjivi" romantični gestovi

Ako muškarac iznenada počne da "pati" od romantike, žene, umesto da uživaju, postaju sumnjičave...


http://razbibriga.net/imported/clear.jpg


Kad se vaš partner iz čista mira pojavi na vratima sa buketom cveća od kojeg se jedva vidi, da li se zapitate u čemu je stvar? Ako ste i vi među onim ženama kod kojih to umesto nežnosti probudi sumnju, niste jedine... Nova studija pokazala je da kada muškarc postane "previše fin", žena obično prvo posumnja da on nešto želi da sakrije.

Psiholozi su utvrdili da je dve trećine žena sklono da posumnja da im je partner neveran ako on odjednom počne da izvodi nove "trikove" u krevetu, a trećina ispitanica to pomisli kad im muškarac pokloni nakit ili seksi veš, ili im donese doručak u krevet.

U "sumnjivo" ponašanje spada čak i pokušaj muškarca da učestvuje u kućnim poslovima...

Ali, ono što je najviše iznenadilo psihologe je činjenica da je svaka treća žena, koja je učestvovala u ovom istraživanju sprovedenom u Velikoj Britaniji, izjavila da je spremna da "zažmuri" na povremena "švrljanja" ako bi to značilo da će muškarac postati bolji suprug ili partner sa kojim je lepše živeti.

Šta sve spada u "sumnjivo" ponašanje muškaraca?

Novine u seksu, spremnost na razgovor o osećanjima, kupovanje cveća, čokolade i seksi veša, samoinicijativno organizovanje romantičnog vikenda, pomaganje u kućnim poslovima, izjave ljubavi, komplimenti...

S druge strane, ako žena iznenada postane pažljivija, muškarci neće prvo pomisliti da njihova draga nešto krije već će prosto uživati. Njihov "alarm" se pali ako njihova lepša polovina iznenada počne da se doteruje, kupuje sebi seksi veš i prestane da obraća pažnju na njih.

Ipak, svega petina žena kada primeti promene u partnerovom ponašanju posumnja da je u pitanju ozbiljna afera. Većina pomisli da njihov dragi želi da "prikrije" neke sitne, svakodnevne "grehe".

Izvor: MONDO

DaDole
18-02-2012, 13:07
Baš je zanimljiva sasvim oprečna reakcija žena u odnosu na reakciju muškaraca..šta nam to ukazuje sem da smo toliko različiti da je prosto čudo kako u to nikad ne sumnjamo:kapa:
Zbog čega žene tako reaguju..sumnjom i oprezom,kao zapete puške:hm:
Da li je sumnjičavost prirodno stanje žene:) dobar izbor članka cruz..:)

Cruz
18-02-2012, 15:12
ako veza ili brak upadnu u kolotecinu, prosto se naviknes na svakodnevno mrzovoljno ponasanje partnera.. a onda kao grom iz vedra neba to se menja i zasuta si romanticnim poklonima, neznoscu, paznjom... svakako da tu ima elemenata za sumnju.. i to bas u smislu da nesto nije u redu i da partner zeli tim svojim gestovima da se iskupi.

mikili
18-02-2012, 15:45
naravoucenije za muskarce..ako varate,probajte da ne budete fini..odali ste se:raz_125:

Cruz
18-02-2012, 15:50
naravoucenije za muskarce..ako varate,probajte da ne budete fini..odali ste se:raz_125:

ahahaha bas tako mikili :) mada sumnjam da to mogu da kontrolisu :)

DaDole
18-02-2012, 18:04
ahahaha bas tako mikili :) mada sumnjam da to mogu da kontrolisu :)

pa,izgleda da ne mogu:) zapravo,naši muškarci su puno naivniji od nas..naše je da oprostimo:)

Cruz
18-02-2012, 18:23
pa,izgleda da ne mogu:) zapravo,naši muškarci su puno naivniji od nas..naše je da oprostimo:)

zavisi koliki je greh :hm:

izgleda da ako je poklon dragoceniji, vise su zgresili... :)

DaDole
18-02-2012, 18:28
zavisi koliki je greh :hm:

izgleda da ako je poklon dragoceniji, vise su zgresili... :)

upravo proporcionalno:drnd: ima logike cruz..al šta ako ih jadne optužimo a oni nevini:qq:

Cruz
18-02-2012, 18:29
ne primetih da se oglasise ovde i ne rekose nista u svoju odbranu :)

DaDole
18-02-2012, 18:30
pa nisu nas ni doživjeli kao napadače..a i kako bi,kad smo tako nježne i blagonaklone:g:

Cruz
18-02-2012, 18:33
a sta ti mislis dirka, koji su razlozi za tako iznenadnu promenu ponasanja kod partnera?

Sagacity
18-02-2012, 18:56
Jedna moja koleginica se za samo 2 meseca totalno promenila. Svi smo videli da se u njenom životu nešto dešava. Onda nam je otkrila tajnu. Sve je počelo od doteravanja njenog muža, koji je počeo iznenada da se interesuje za parfeme. Prvo je kupio sebi jedan, a kasnije i njoj..I tako je sve počelo...:lol:
Nikada ništa nije dobila od muža za zajedničkih 15 godina braka, ali to je za nju bilo opravdano..Pravili su kuću, deca mala itd...I onda odjednom tap...parfem...ni manje ni više nego Chanel...Nije nimalo posumnjala...Počela je tek da sumnja kada se on mnogo parfemisao, ali je jednom ipak došao sa ''pomešanim'' parfemom...
Od tada je i ona počela da se ''doteruje''...:lol: :lol: :lol:

Ako sam u vezi, primam i poklanjam...I to je uvek na taj način da nema iznenađenja..Jednostavno, neki pokloni i lepi gestovi su nešto što je dolazilo spontano uvek...
Međutim moje iskustvo i nije neki reper, jer ja nisam neko ko je u braku...

Cruz
18-02-2012, 19:05
nisam ni ja, ako smo vec kod toga, medjutim to ne mora da bude smetnja da bismo do istog zakljucka dosle.

kada je razmena poklona i paznje obostrana i stalna, nema razloga da se ista posumnja, ali ako toga nema i desi se da se ponasanje iznenada promeni, kao u slucaju tvoje prijateljice, jasno je da nesto nije u redu... e sad, da li ce i ona da promeni ponasanje ili ce da zatvori oci, opet zavisi od osobe i njenih stavova i hrabrosti.

Sagacity
18-02-2012, 19:13
Promenila se...Inače, on joj nije priznao da ju je prevario, iako je ona posumnjala zbog nekih navika koje je on promenio kod sebe, ali je i ona okrenula drugi list. ''Udarila'' mu je kontru, isto je počela da se doteruje i da uvodi neke promene u svoj život.
Da li to tako treba i da li je njen postupak ispravan, ne znam...Nisam nikada bila u toj situaciji, a nadam se da neću ni biti...
Ono što mislim da joj je greška, je da neke navike u startu moraju da postoje..Ne moraju to da budu ne znam kakvi pokloni, ali neka pažnja mora da bude uvek prisutna na ovaj ili onaj način...bez obzira što su bili u poslu oko kuće, dece ..itd..Bar ja tako mislim....

Cruz
18-02-2012, 19:22
Promenila se...Inače, on joj nije priznao da ju je prevario, iako je ona posumnjala zbog nekih navika koje je on promenio kod sebe, ali je i ona okrenula drugi list. ''Udarila'' mu je kontru, isto je počela da se doteruje i da uvodi neke promene u svoj život.
Da li to tako treba i da li je njen postupak ispravan, ne znam...Nisam nikada bila u toj situaciji, a nadam se da neću ni biti...
Ono što mislim da joj je greška, je da neke navike u startu moraju da postoje..Ne moraju to da budu ne znam kakvi pokloni, ali neka pažnja mora da bude uvek prisutna na ovaj ili onaj način...bez obzira što su bili u poslu oko kuće, dece ..itd..Bar ja tako mislim....

sa boldovanim se apsolutno slazem.. :bravo:

mikili
18-02-2012, 20:53
i tako onda,necemo ni primetiti kad krene nesto da se desava:raz_125:

причалица
18-02-2012, 21:12
nema šanse da ja doživim iznenadnu pažnju :raz_114: a da je doživim, to bih smatrala za lepu promenu kod mog muža, ne bih sumnjala ništa :drnd:

vrludava
18-02-2012, 21:28
Svaka nagla promjena (a da ne znaš čime je izazvana) izaziva negativnu sumnju.

причалица
18-02-2012, 22:05
Svaka nagla promjena (a da ne znaš čime je izazvana) izaziva negativnu sumnju.

ne slažem se :drnd:

Bisernica
18-02-2012, 22:36
Psiholozi su utvrdili da je dve trećine žena sklono da posumnja da im je partner neveran ako on odjednom počne da izvodi nove "trikove" u krevetu, a trećina ispitanica to pomisli kad im muškarac pokloni nakit ili seksi veš, ili im donese doručak u krevet.

U "sumnjivo" ponašanje spada čak i pokušaj muškarca da učestvuje u kućnim poslovima...


Ako sve ovo nije radio i pre ,onda svakako ima mesta za sumnju.
Nije se prevaspitao preko noći ,nego time odvači pažnju...ili pokušava
da je odvuče.

Cruz
18-02-2012, 22:38
tako je biso, svako neuobicajeno ponasanje, pa i iznenadna "ljubav" izazivaju sumnju :dada:

ma gresni su, nema tu sta da se prica :lol:

ljubičica
18-02-2012, 22:44
meni je izazvalo sumnju kad je poceo da se smsa po ceo dan, i da karta po celu noc:misticlady:
ljubav je ta koja je bila uobicajena..

Steppenwolf
18-02-2012, 22:44
Ako muskarac pocne redovno da sece nokte na stopalima znaci da vara zenu.

Cruz
18-02-2012, 22:45
Ako muskarac pocne redovno da sece nokte na stopalima znaci da vara zenu.

kako to mislis? sta bi znacilo to da redovno sece nokte? :huh:


meni je izazvalo sumnju kad je poceo da se smsa po ceo dan, i da karta po celu noc :misticlady:
ljubav je ta koja je bila uobicajena..

pa dobro, znaci ipak je na neki nacin promenio ponasanje...

Steppenwolf
18-02-2012, 22:48
Cruz, to znaci da je promenio uobicajeno ponasanje.

Cruz
18-02-2012, 22:49
pa zar muskarci ne rade to redovno? sta bi tu bilo cudno, ne razumem...

Steppenwolf
18-02-2012, 22:52
Ne rade svi, umro sam od smeha kad mi poznanik koji je nasao ljubavnicu pricao kako sad mora svake nedelje da sece nokte na nogama i turpija pete jer ovoj smeta a zena to nije ni primecivala.

Cruz
18-02-2012, 22:53
Ne rade svi, umro sam od smeha kad mi poznanik koji je nasao ljubavnicu pricao kako sad mora svake nedelje da sece nokte na nogama i turpija pete jer ovoj smeta a zena to nije ni primecivala.

pa da, jasno, neko sece nokte, neko se redovno kupa, pere usi i tako dalje... :lol: svasta :pada:

pa posle kazu da nisu sumnjivi :)

Steppenwolf
18-02-2012, 22:54
I zene su sumnjive kad pocnu naglo da menjaju intimnu frizuru.

ljubičica
18-02-2012, 23:00
sve je dobro dok ti istu pokazuju...:rile:

Sagacity
18-02-2012, 23:03
Bouže, kakva iskustva. Pa se posle pitaju, što se ne udajem.....:lol: :lol:
Bolje i sam nego da me neko iznenađuje sa prekomernim tuširanjem i seckanjem noktiju..A šta ako u međuvremenu počne na primer da jede voće, a pre toga voće nije okušao, da li to isto znači neku promenu :hm:

Steppenwolf
18-02-2012, 23:04
Bogami bi mi bilo sumnjivo da odjednom od sumadinke naidjem na brazilku.

Cruz
18-02-2012, 23:05
znaci da zeli zdravo da se hrani :dada:

ali ako pocne da drzi dijetu i ide u teretanu, provodi vise vremena ispred ogledala, onda svakako mirise na prevaru :)

ljubičica
18-02-2012, 23:09
Bogami bi mi bilo sumnjivo da odjednom od sumadinke naidjem na brazilku.
po mom skromnom misljenju, mnogo bi vise za brigu bila obrnuta transformacija..
al dobro, ako je najveca briga u zivotu ta oko varanja, onda je razumljivo razmisljanje

Sagacity
18-02-2012, 23:09
Cruz, pa to sam htela da čujem...Ta moja koleginica je primetila da joj je muž ''obustavio'' večere, a pre toga je stalno morala da mu mesi neke pite...:lol:

Steppenwolf
18-02-2012, 23:14
po mom skromnom misljenju, mnogo bi vise za brigu bila obrnuta transformacija..
al dobro, ako je najveca briga u zivotu ta oko varanja, onda je razumljivo razmisljanje
Nista te nisam razumeo.

Cruz
18-02-2012, 23:16
Cruz, pa to sam htela da čujem...Ta moja koleginica je primetila da joj je muž ''obustavio'' večere, a pre toga je stalno morala da mu mesi neke pite...:lol:

manje muke za nju, valjda je to shvatila :lol:

burning violin
18-02-2012, 23:25
A ne kaze taj Mondo da li zene prosto uzivaju u toj sumnji, trazeci sve vece dokaze u istu, ili im i ponekada padne na pamet da otvoreno pitaju?

Steppenwolf
18-02-2012, 23:26
Pa i da otvoreno pitaju tesko ce im muskarac priznati.

Cruz
18-02-2012, 23:26
to mondo ne kaze, ali mozemo da razmotrimo :)

mislis li da kada bi zena otvoreno pitala, dobila bi iskren odgovor?

Sagacity
18-02-2012, 23:29
Pa moja koleginica je pitala, ali on joj je rekao da je nije prevario, iako je mnogo toga bilo očigledno. Izgleda da ne priznaju lako...:lol:

burning violin
18-02-2012, 23:33
Zapravo mi ideja vodilja kad sam to napisala i nije bila njegovo priznanje (jer ukoliko zaista vara i u zavisnosti od razloga ono ce doci samo po sebi), vec spremnost zene da konstantno sumnja. Koliko u njega, toliko i u sebe, zapravo.

Steppenwolf
18-02-2012, 23:34
Priznace joj samo kad zeli da je otkaci inace ide ono "zar verujes vise svojim ocima nego meni".

Sagacity
18-02-2012, 23:36
Ne znam, ja sam prenela nečiju priču. Nisam imala nikada takvu situaciju i nikada ne sumnjam u nekoga sa kim sam, nisam imala potrebe.
Ali radi se o osobi koja je 15 godina u braku i već zna prilično svg supruga. Mislim da ona opravdano sumnja.


Priznace joj samo kad zeli da je otkaci inace ide ono "zar verujes vise svojim ocima nego meni".
Sećam se jedne moje koleginice sa faxa, koja je istovremeno išla sa još jednim dečkom, paralelno sa dečkom sa kojim je već bila u vezi 3 godine. Kada je dobio anonimno pismo da ga ona vara, onda mu je ona upravo rekla rečenicu koju si pomenuo...Ono što je najinteresantnije, da je on njoj ipak poverovao. I ono što je još interesantnije, ona se i udala za njega. I opet ga je prevrila sa tim sa kojim ga je varala i pre braka.
Znači, ljudi ima raznih..I žene i muškarci mogu biti podjednako jadni...

burning violin
18-02-2012, 23:37
To je urbana legenda u koju vise ni on ne veruje. ;)
Ne mora da joj prizna, zanemari taj momenat. Gde je tu njen zivot u narednom periodu? Njuskanje, pratnja, prevrtanje telefona, novcanika...dostojno ljudskog bica?

Cruz
18-02-2012, 23:39
u tom slucaju bi trebalo da govorimo o 2 razlicite vrste sumnji, prva bi bila kada primeti promene u ponasanju partnera pa sumnja na prevaru, a druga sumnja je kada sumnja u sebe, tj. gubitak samopouzdanja, bar meni na to lici...

burning violin
18-02-2012, 23:44
u tom slucaju bi trebalo da govorimo o 2 razlicite vrste sumnji, prva bi bila kada primeti promene u ponasanju partnera pa sumnja na prevaru, a druga sumnja je kada sumnja u sebe, tj. gubitak samopouzdanja, bar meni na to lici...

Pa, tako nekako jer koliko sam videla iz nekih zivotnih prica oko mene, zene su cesto spremne da traze krivca u sebi.

E a od ovih sto se kupaju, seku nokte i sl. samo kad varaju mi je zlo. :namcor:

Steppenwolf
18-02-2012, 23:52
Ne znam, ja sam prenela nečiju priču. Nisam imala nikada takvu situaciju i nikada ne sumnjam u nekoga sa kim sam, nisam imala potrebe.
Ali radi se o osobi koja je 15 godina u braku i već zna prilično svg supruga. Mislim da ona opravdano sumnja.


Sećam se jedne moje koleginice sa faxa, koja je istovremeno išla sa još jednim dečkom, paralelno sa dečkom sa kojim je već bila u vezi 3 godine. Kada je dobio anonimno pismo da ga ona vara, onda mu je ona upravo rekla rečenicu koju si pomenuo...Ono što je najinteresantnije, da je on njoj ipak poverovao. I ono što je još interesantnije, ona se i udala za njega. I opet ga je prevrila sa tim sa kojim ga je varala i pre braka.
Znači, ljudi ima raznih..I žene i muškarci mogu biti podjednako jadni...

On je iz nekih razloga zeleo da joj poveruje, ona je iz nekih razloga zelela da se uda za tupsona, oboje su se "usrecili".

Cruz
18-02-2012, 23:54
Pa, tako nekako jer koliko sam videla iz nekih zivotnih prica oko mene, zene su cesto spremne da traze krivca u sebi.

E a od ovih sto se kupaju, seku nokte i sl. samo kad varaju mi je zlo. :namcor:

znas kako, obicno pocne sa sumnjom da je vara, a onda se pita zasto je to tako, pa trazi krivca u sebi, jer nema hrabrosti da se suoci sa istinom i zeli po svaku cenu da zadrzi njega kraj sebe (ili sebe kraj njega).. gubitak samopouzdanja joj sluzi da opravda sebe i svoj ostanak...

причалица
18-02-2012, 23:55
znači, definitivno ste osudile muškarce da su muvare ako se promene u tom smislu o kome pričate :)

Steppenwolf
18-02-2012, 23:56
Stvar je u tome sto zene zaista cesto traze krivca u sebi a mozda je muskarcu samo bilo do promene jer i najlepse jelo vremenom dosadi.

Cruz
18-02-2012, 23:57
znači, definitivno ste osudile muškarce da su muvare ako se promene u tom smislu o kome pričate :)

u vecini slucajeva da, ima izuzetaka, necemo bas sve da ih trpamo u isti kos :lol:

burning violin
18-02-2012, 23:57
znas kako, obicno pocne sa sumnjom da je vara, a onda se pita zasto je to tako, pa trazi krivca u sebi, jer nema hrabrosti da se suoci sa istinom i zeli po svaku cenu da zadrzi njega kraj sebe (ili sebe kraj njega).. gubitak samopouzdanja joj sluzi da opravda sebe i svoj ostanak...

Jasno mi je, samo ja sam iskljuciva po nekim pitanjima. Volim ciste odnose, i nikada mi nije bilo jasno to nesto 'po svaku cenu'. Neko nije vredan tolikih 'novaca', ali onda se mozda u pricu ukljucuju i deca i tu se prica siri i cena je sve veca...
A krenuli smo od noktiju.

burning violin
18-02-2012, 23:59
znači, definitivno ste osudile muškarce da su muvare ako se promene u tom smislu o kome pričate :)

Ma jok, meni je sustinski drago sto se vratio higijeni. :)

Cruz
19-02-2012, 00:03
Jasno mi je, samo ja sam iskljuciva po nekim pitanjima. Volim ciste odnose, i nikada mi nije bilo jasno to nesto 'po svaku cenu'. Neko nije vredan tolikih 'novaca', ali onda se mozda u pricu ukljucuju i deca i tu se prica siri i cena je sve veca...
A krenuli smo od noktiju.

naravno, delim tvoje misljenje, zato smo i rekli da je poverenje i medjusobno postovanje osnov jedne veze, ali gledaj, ako nesto ne ide, onda ne treba agoniju produzavati, a cena se placa kako god da okrenes


Ma jok, meni je sustinski drago sto se vratio higijeni. :)

tacno :raz_114:

Cruz
19-02-2012, 00:49
ovde ipak govorimo o tome kako iznenadna paznja muskarca sa kojim zena jede isti hleb izaziva kod nje sumnju :kojote: