PDA

Pogledaj Punu Verziju : Što zaklasmo vola za kilo mesa?



kojica
25-02-2012, 22:39
Slobodan Antonić – Neko će morati da upita Tadića, što zaklasmo vola za kilo mesa?



Neko iz DS-a moraće na kraju da upita Borisa Tadića – „Šefe, što zaklasmo vola za kilo mesa?“.

Mislim da dugo u srpskoj politici nije napravljena gora trgovina od ove jučerašnje. Nikada EU nije stajala tako loše u srpskom biračkom telu, i nikada se za toliko malo – kao što je puko ime „kandidata“ – nije dalo toliko mnogo.

A izgleda da se, u krajnjem, dala srpska saglasnost „Kosovu“ da se može učlanjivati u međunarodne organizacije. „Zamenik ministra spoljnih poslova Kosova Petrit Selimi izjavio je da će dogovor Beograda i Prištine dovesti do članstva Kosova u 36 regionalnih inicijativa i da taj dogovor znači i da će Priština uskoro moći da otvori kancelariju u Beogradu.

Zamenik šefa kosovske diplomatije rekao je da će Kosovo biti punopravni član, a ne posmatrač ili pridruženi član, i dodao da će dogovorena formula za regionalno predstavljanje Prištine biti iskorišćena i za učlanjenje u druge međunarodne organizacije“.

I tako, sa otvaranjem kancelarije Prištine u Beogradu biće do kraja realizovan „model dve Nemačke“, koji je Tadić pominjao kao jedno od svojih kreativnih rešenja kosovskog pitanja.

No, ako to stvarno bude posledica priznanja Kosova*, naš kreativni predsednik će morati priznati da ne razume politiku. Jer, politika je sva u simbolima, a kada sutra (tačnije posle izbora) Kosovo* otvori svoju kancelariju u Beogradu, ta simbolika će nas udariti posred lica.

Već sama ta pomisao je ponižavajuća, a stvarna scena otvaranja kosovskog*predstavništva i podizanja kosovske* zastave nateraće krv u glavu svakom normalnom Srbinu. To neće biti ništa drugo do najveći trijumf Druge Srbije, nakon koga ostaje, valjda, samo još da svoju kancelariju u Beogradu otvori i Vojvodina*. S njom će „model dve Nemačke“ biti zbilja kreativno usavršen u „model tri Srbije“. Bravo!

Da li je to vredelo, čak i sa stanovišta uskostranačkih, izbornih interesa? Ne znam šta će da kažu istraživanja javnog mnjenja. No, čisto sumnjam da će posle ovoga rejting DS-a šiknuti u nebo.

Štaviše, podrška ulasku u EU među biračima postala je toliko mršava i bleda da je teško zamisliti još jedno uspešno marketinško igranje na kartu EU. Ta priča je potrošena, i ako je sve ovo urađeno samo zbog izbornog marketinga, onda je to sve dosta loša računica.

Štaviše, kada se Tadić, dva dana pred Sporazum, vajkao kako „nije optimista“ i najavljivao dramatično obraćanje naciji, izgledalo je da je šef DS-a dobio odličnu temu za izbornu kampanju 2012. – zaokret u državnoj politici, obnovu patriotizma i novi početak.

To je Milošević umeo, s vremena na vreme, da uradi – i da pobedi. Ali, Tadić se izgleda samo malo junačio. A onda je, kao pred kapitulantski 9. septembar, doleteo Vestervele i ubedio nas da „izdržimo te poslednje metre“. Već sama fusnota sa Rezolucijom 1244 bila je previše za ono što se zauzvrat dobijalo. Dodatak sa presudom MSP učinio je pak da Srbija do kraja može da se oseća jadno i poniženo.

No, i na to se možda moglo pristati da se zauzvrat stvarno dobilo nešto ozbiljno, nešto koliko-toliko opipljivo. Ali, čak ni datum početka pregovora, čak ni garancije za sever Kosova, nisu dobijeni.

Dobra državna politika ne bi pristala da 2012. godine – dakle, usred zemljotresa briseleske vavilonske kule – prizna Kosovo*, pa čak ni za punopravno članstvo u EU. A Tadić je to uradio zarad puke kandidature, tačnije, samo da bi se u predizbornoj kampanji mogao pohvaliti da je njegova politika „i EU i Kosovo“ bila ispravna?!

Neko će iz DS-a zbilja na kraju morati da zapita Borisa Tadića – „Šefe, pa što, bre, zaklasmo onog vola, za kilo mesa?“.

Bisernica
25-02-2012, 22:51
Kad sve saberem i oduzmem,ja bih samo da negde nađem neko mesto na netu ili u novinama,jednom,nekad,ikad
na kojem ili u kojim ću moći da pročitam konkretno rešenje problema sa kojim su svi saglasni,
konkretan predlog izlaska iz svih stanja i ostalih **anja sa kojima se ne slaže većina,
konkretan predlog i konkretnu garanciju bilo kojeg značajnijeg faktora u ovom i ovakvom svetu
koji garantuje sprovodivost i korist jedino i isključivo Srbije.
Živim za taj dan ....ali kako stvari stoje ,ako je do toga ,naživeću se....

kojica
26-02-2012, 10:22
To ono, il uzni problem u svoje ruke il si ćuti kasi glup?

Pa jeste..
Ja ću sad da skuvam supu i mesto vegete šećer ću da stavim. Kad se moji
ukućani budu bunili, kazaću ''pa kuvajte sami ako znate bolje.. ako ne znate
što se onda bunite?''.
I niko nema pravo da me pita što sam se privatala posla koji ne umem da radim.

Bisernica
26-02-2012, 10:27
tačno ...samo što nekako i dalje mislim da oni koji znaju kako treba bolje
nikako to bolje i da ispljunu već jednom ,samo znaju kako ne treba !!
...i ako baš hoćeš ,u supu i ide kašičica šećera ,dok se polako krčka,
ako ne veruješ pitaj stare domaćice.

i tako se ti što znaju kako nikako posla ne laćaju ,jer im nije do posla -
što bi se maltretirali i ostavljali drugima prostor da znaju bolje nego oni
kad se njima i ovako dobro hvata !

Ovo je zemlja u kojoj je fudbal propao ,ali i dalje ima 7 miliona selektora ....

kojica
26-02-2012, 10:58
Nisam htela da pišem recepat za supu. Samo sam navela primer u kome
neko namerno ili iz neznanja radi posao loše. Nemam snage da se bavim
politikom, niti smatram da je jedino rešenje da sve sama u životu radim
zato što su ostali nesposobni.

Imam rešenje. :dada: Emigriraću.
Odvešću ovu moju pametnu dečicu odavde.

Bisernica
26-02-2012, 11:11
Nisam ni ja mislila da si htela recept za supu :lol:
mislila sam na situacije u kojima se nešto što mislimo da nam
nije potrebno ,ipak koristi kao vrlo važno - šećer u supi,recimo.

Mene nervira kritizerstvo ,na prvom mestu.
Ne mislim da postoje idealni i nezamenjivi ,pa tako ni sadašnja garnitura,
ali mi je preko glave više politike negacije svega i svačega ,politike uatističnog
gledanja u prazno jer su tamo neki sve upropastili ,a mi smo eto nesretni znali
da to tako ne treba raditi,znamo mi i kako treba ,ali kad smo mogli nismo hteli ,
jer nismo patentirali izum,pa da nam ga ne ukradu ....
dok ne budu imali bolji predlog koji pije vodu ,a ne naslanja se na nebeski narod
i nebesku Srbiju ,već na realno stanje stvari ,biće onako kako je

kojica
26-02-2012, 11:17
I meni je dosadilo kritikovanje, ali ne tuđe, već moje sopstveno. Sreća te imam
izbor. Uopšte ne moram svoj čitav život da protraćim kritikujući alave lopuže.
Kod nas bre i mala deca znaju da nam državu vode lopovi.

Šta sine rade političari?
Kradu!

Man
26-02-2012, 11:19
http://www.youtube.com/watch?v=MictE3Q2w3o&feature=related

Bisernica
26-02-2012, 11:28
Šta sine rade političari?
Kradu!


U onoj bivšoj nam Jugi ,imao jedan fazon
koji je opisivao pripadnike bratstva
pa kaže :

da nije Crnogorca ,ne bi bilo jutarnje gimnastike
da nije Bosanca ne bi bilo političke nastave
a da nije Srbina ,ne bi bilo ključa i katanca

:hm:

Man
26-02-2012, 11:38
:eek: sad si rekla da su srbi lopovi :lupa:

a najzanimljiviji deo si preskočila...
:ljut:

Bisernica
26-02-2012, 11:57
Nisam ja rekla
to su smislili neki narodni neprijatelji ,verovatno :eek:

koji god da ti je najzanimljiviji deo,mora da je po principu
gde ima dima ima i vatre - svak je dobio karakteristiku
koja ga je sledovala

Man
26-02-2012, 12:00
Neprijatelji ovog naroda su trenutno na vlasti :hm: na kog si tačno mislila?

Bisernica
26-02-2012, 12:02
ovi koji su na vlasti nisu pali s marsa
kakav narod takva mu i vlast ,i one predhodne
i ova sadašnja i sve buduće

kojica
26-02-2012, 12:02
Ali kod nas su na vlasti većinom crnogorci.. :hm: koji ono nešto malo
srba među njima proglasiše nepismenima i zatucanima...

Man
26-02-2012, 12:11
Taj mazohistički pogled na svet, potreba za ponižavanjem sopstvenog naroda od strane jednog dela društvene "elite" je neverovatna!
Ne znam otkud to.
Možda što su ih tome učile tate i mame :tupan: a mame i tate su o tome učile u Kumrovcu :eek:

Bisernica
26-02-2012, 12:16
Oni što nisu učili u Kumrovcu su bolje rešavali stvari ?!
bez mnogo mazohizma ,nisu hteli da se saginju ,padali su
kao pokošeni
ne znam ko li nas je doveo u poziciju u kojoj smo?
niko drugi do mi sami,ali nama su uvek krivi drugi
a ona ne traje od juče ,nego su joj koreni mnogo dublji
ali zabijanje glave u pesak i okrivljavanje svih je najlakše,samo nek smo
mi neponovljivo neodoljivo idealni
Baš me zanima koji bi to koncept bio u ovom trenutku neponižavajući
i toliko dobar da bi cela nacija mogla da odahne i da kaže - krenulo nam?!
Šta bi to trebalo da uradimo ,a da ne budemo poniženi - izvršimo kolektivno samoubistvo ?

Man
26-02-2012, 12:19
Neko za pare, neko za džabe...

Da citiram Čerčila :) protuve i budale...

protuve za pare a budale za džabe...

Bisernica
26-02-2012, 12:21
Blago nama budalama doveka
sa pameću koja ne zna bolje od Čerčila
Da te podsetim i ja na njegovu - budite me samo ako se ujedini Nemačka !
Pa ujedinila se Nemačka ,bem li ga ....a Čerčil umro :aha:

Man
26-02-2012, 12:24
Blago nama budalama doveka
sa pameću koja ne zna bolje od Čerčila
Da te podsetim i ja na njegovu - budite me samo ako se ujedini Nemačka !
Pa ujedinila se Nemačka ,bem li ga ....a Čerčil umro :aha:

I što se ne probudiste vi na vlasti, nego nas uvodite u ujedinjenu nemačku :eek:

Bisernica
26-02-2012, 12:24
ajde što se nismo mi probudili
šta radiše svi oni pre nas :eek:

Man
26-02-2012, 12:27
Zar je svet postojao pre vas :eek:

Bisernica
26-02-2012, 12:36
biće lepa života i posle naše smrti,nego
još ja ne dobih odgovora ,šta je rešenje koje je
zadovoljavajuće za zemlju i narod u svim pojedinostima ?
je li to znači da ga nema ili da se ne zna ?
kako je trebalo da se uradi ,da vuk bude sit i ovce na broju ?

mire
26-02-2012, 12:38
nema resenja...

a nece ga ni biti, jerbo ne postoji konsenzus oko nacionalnog interesa

Man
26-02-2012, 12:45
Zar to nije previše zahtevno pitanje , ili stvarno očekuješ da to neko izruči u jednom postu?
Pa, nisam ja demokrata :( da mogu da rešim pitanje gladi u svetu u jednoj rečenici...

Možda kad bi za početak pitali narod šta želi :hm: ili je narod previše prost da bi znao šta želi...
Ono što definitivno znam da neće biti lepog života ni za mog života, za moju decu pogotovo :( ušli smo u dužničko ropstvo...


Ili to ja mislim, jer možda spadam u onu drugu Srbiju :eek:
Ili bih da samo poštujemo ustav :eek:
Ili da mi se samo kaže istina, ne onako kako neko misli da mogu da je prihvatim... samo istina...


Mogao bih ovako danima da nabrajam.
A u stvari želim samo da se ološ skloni :(

Marko:
26-02-2012, 12:47
A u stvari želim samo da se ološ skloni :(

Kratko i jasno. Iako sam subjektivan.

Man
26-02-2012, 12:47
Ali sigurno znam da hoću da policija i sudstvo radi po zakonu, i bez političkih pritisaka.
I odlučivanja u političkom vrhu šta je na redu za procesuiranje i ko je nedodirljiv.

mire
26-02-2012, 12:48
ako budem pravio jos jedno dete, bice kinez...

vic je u pitanju

Marko:
26-02-2012, 12:50
Toga u Srbiji nije bilo od Kneza Miloša, a možda i od ranije. Moguće da grešim i voleo bih da me što pre demantuje neko.

p.s. Odgovor na Manov post.

Man
26-02-2012, 12:52
Sada nema sigurno :(

Bisernica
26-02-2012, 13:00
Zar to nije previše zahtevno pitanje , ili stvarno očekuješ da to neko izruči u jednom postu?
Pa, nisam ja demokrata :( da mogu da rešim pitanje gladi u svetu u jednoj rečenici...


Pitanje je toliko zahtevno da se o njemu ne može dati ni mišljenje u jednom postu ,a ne odgovor!
Ne mora se biti demokrata ,da bi se o njemu razmišljalo danima i noćima ,u kontekstu celokupne situacije,
svih pretnji i slabosti,mogućnosti i snaga.Znamo kako ne valja ,ali ne znamo kako bi bilo bolje.
Pa dok ne saznamo ,bolje ikako nego nikako.


Možda kad bi za početak pitali narod šta želi :hm: ili je narod previše prost da bi znao šta želi...
Ono što definitivno znam da neće biti lepog života ni za mog života, za moju decu pogotovo :( ušli smo u dužničko ropstvo...


Pitao se narod šta želi u više navrata ,pa mu želje nisu ispunjene,što smatram pravljenjem budale od naroda.
Život nam nikad nije bio gori ,nikad nam neće biti bolji - rekao je Duško Radović davnih sedamdesetih - to nam dođe
kao dijagnoza hronične neizlečive bolesti. Postavlja se pitanje otklanjanja progresije oboljenja.


Ili to ja mislim, jer možda spadam u onu drugu Srbiju :eek:
Ili bih da samo poštujemo ustav :eek:
Ili da mi se samo kaže istina, ne onako kako neko misli da mogu da je prihvatim... samo istina...


Ja živim u ovoj jednoj Srbiji izdeljenoj po mnogostruko različitim šavovima i pokušavam da shvatim
sve korene podela unutar naciona koji je samom sebi najveći neprijatelj.
Poštujemo Ustav koji smo nategli na motovilo do pucanja ,ko zna koji po redu i ko zna koji po svojoj
prirodi politički i dogovoran ,da ne kažem istrgovan ,ili podkusuren od strane patriota i neprijatelja !?
Toliko je bio dobar da mu je trebalo dva referendumska dana da bi bio usvojen ??
skupa su dobra kombinacija svi koliko ih ima kada su u pitanju ostvarenja interesa.
Istina da nam se kaže - pa šta ima da se kaže ,pametan vidi !! - pitanje je hoće li da prizna i da se sa
viđenim pomiri ?!



Mogao bih ovako danima da nabrajam.
A u stvari želim samo da se ološ skloni :(

Mogla bih i ja danima da nabrajam zašto sam htela da se neki drugi sklone
ali nema svrhe i nema ni potrebe.Otišli su kao i ovi što će otići ,ako odu.

Ono što je za mene poražavajuće je činjenica da mi uopšte jesmo u situaciji da o ovako nečem raspravljamo.
Ako neko misli da je meni merak što je tako,vara se.Ja samo pokušavam da budem prizemljena i da ne letim
po nekim nebesima o kojimastalno slušam ,a nikakve im svrhe ne vidim.
Mi smo tu gde jesmo - može nam biti bolje ,može nam biti isto ,ili nam može biti i gore.
Šta ćemo od toga izabrati ,od nas zavisi .
O nekim istorijskim činjenicama se i danas spore ,da li su ili nisu bile dobro donete odluke.tako će i ovo vreme
jednom biti predmet sporenja istoričara ,ili možda i neće?! - to se iz ove perspektive ne zna.

Man
26-02-2012, 13:13
Pitanje je toliko zahtevno da se o njemu ne može dati ni mišljenje u jednom postu ,a ne odgovor!
Ne mora se biti demokrata ,da bi se o njemu razmišljalo danima i noćima ,u kontekstu celokupne situacije,
svih pretnji i slabosti,mogućnosti i snaga.Znamo kako ne valja ,ali ne znamo kako bi bilo bolje.
Pa dok ne saznamo ,bolje ikako nego nikako.

Ne dirajte ništa :srbpla: ko Boga vas molim, uništiste sve čega ste se dovatili :(




Pitao se narod šta želi u više navrata ,pa mu želje nisu ispunjene,što smatram pravljenjem budale od naroda.
Život nam nikad nije bio gori ,nikad nam neće biti bolji - rekao je Duško Radović davnih sedamdesetih - to nam dođe
kao dijagnoza hronične neizlečive bolesti. Postavlja se pitanje otklanjanja progresije oboljenja.

Zar se narod ne pita uvek :eek: to bi trebalo da bude načelo demokratije... ili možda grešim :eek:

Ili možda da se i fizički podelimo?




Ja živim u ovoj jednoj Srbiji izdeljenoj po mnogostruko različitim šavovima i pokušavam da shvatim
sve korene podela unutar naciona koji je samom sebi najveći neprijatelj.
Poštujemo Ustav koji smo nategli na motovilo do pucanja ,ko zna koji po redu i ko zna koji po svojoj
prirodi politički i dogovoran ,da ne kažem istrgovan ,ili podkusuren od strane patriota i neprijatelja !?
Toliko je bio dobar da mu je trebalo dva referendumska dana da bi bio usvojen ??
skupa su dobra kombinacija svi koliko ih ima kada su u pitanju ostvarenja interesa.
Istina da nam se kaže - pa šta ima da se kaže ,pametan vidi !! - pitanje je hoće li da prizna i da se sa
viđenim pomiri ?!

Ustav više ne dirajte :ljut: ako pokušate da ga opet promenite po svojim zamislim biće burno.





Mogla bih i ja danima da nabrajam zašto sam htela da se neki drugi sklone
ali nema svrhe i nema ni potrebe.Otišli su kao i ovi što će otići ,ako odu.

Ono što je za mene poražavajuće je činjenica da mi uopšte jesmo u situaciji da o ovako nečem raspravljamo.
Ako neko misli da je meni merak što je tako,vara se.Ja samo pokušavam da budem prizemljena i da ne letim
po nekim nebesima o kojimastalno slušam ,a nikakve im svrhe ne vidim.
Mi smo tu gde jesmo - može nam biti bolje ,može nam biti isto ,ili nam može biti i gore.
Šta ćemo od toga izabrati ,od nas zavisi .
O nekim istorijskim činjenicama se i danas spore ,da li su ili nisu bile dobro donete odluke.tako će i ovo vreme
jednom biti predmet sporenja istoričara ,ili možda i neće?! - to se iz ove perspektive ne zna.



idite bre već jednom :( ako za Boga znate.
Poražavajuća činjenica je i za mene da o ovome raspravljamo.
Istorijske činjenice, i greške ove vlasti niko oprati ne može.

kojica
26-02-2012, 13:18
Mislim da je ova vlast postigla sve svoje ciljeve. Upropastili su ama baš sve što se
dalo upropastiti. Rešenje koje se na ovoj temi od forumaša traži, politički vrh Srbije
nije ni tražio. Bili su zauzeti rešavanjem problema neprijatelja ove države.

Pogledajte sajt ''Doboš''. Tako će otići cela država.

Bisernica
26-02-2012, 13:19
Otići ću ja ,budi bez brige
samo ne znam hoće li ta gorčina iz tebe otići


Ne dirajte ništa ko Boga vas molim, uništiste sve čega ste se dovatili


ne može se uništeno uništavati


Zar se narod ne pita uvek to bi trebalo da bude načelo demokratije... ili možda grešim

Ili možda da se i fizički podelimo?

Jel pitaše narod hoće li da dozvoli stranoj čizmi da kroči na Kosovo ?
I šta reče narod ??
I šta uradi vlast ??
I gde bi ti tad da kažeš idite bre
ovu odluku vam ni jedna istorija neće oprati ??
I šta bi posledica te odluke ?????

ma .idite vi svi u malo morgen

Man
26-02-2012, 13:25
Otići ću ja ,budi bez brige
samo ne znam hoće li ta gorčina iz tebe otići



ne može se uništeno uništavati


Mislim da niste sve stigli, zato se i sklonite da bar šljiva ostane :(



Jel pitaše narod hoće li da dozvoli stranop čizmi da kroči na Kosovo ?
I šta reče narod ??
I šta uradi vlast ??
I gde bi ti tad da kaže idite bre
ovu odluku vam ni jedna istorija neće oprati ??

Možda misliš na Kumanovski sporazum? Ili možda na "građansku neposlušnost" koju su pojedini političari propagirali iz sigurnosti stranih država?
Ja sam tad bio na Kosovu :( gde si ti bila?

Takođe sam i spreman sutra dole da se vratim...
Za mene će to doveka biti privremeno okupirana teritorija :( ne priznajem potpise na bilo čemu što se protivi trenutno važećem ustavu.

Bisernica
26-02-2012, 13:29
Mislim da niste sve stigli, zato se i sklonite da bar šljiva ostane :([/COLOR]



Možda misliš na Kumanovski sporazum? Ili možda na "građansku neposlušnost" koju su pojedini političari propagirali iz sigurnosti stranih država?
Ja sam tad bio na Kosovu :( gde si ti bila?

Takođe sam i spreman sutra dole da se vratim...
Za mene će to doveka biti privremeno okupirana teritorija :( ne priznajem potpise na bilo čemu što se protivi trenutno važećem ustavu.

Mislim na neispoštovan rezultat referenduma !!
Toliko o volji naroda kad se narod pita,i kad nisu žuti na vlasti.

A gde si video ili pročitao da to za mene nije privremeno okupirana teritorija???
Ili gde si video da je ova vlast priznala da nije tako ?!

I gde si to video šljive u Srbiji koje nisu zatravile
nema ko da mlati i da kupi ,sve se dalo u gradove ,selo na stolice i
forumaši ,pa i ja s njima

,ma daj molim te

Man
26-02-2012, 13:37
Mislim na neispoštovan rezultat referenduma !!
Toliko o volji naroda kad se narod pita,i kad nisu žuti na vlasti.

Ja pričam u svoje ime, ti u ime svoje stranke. To je velika razlika.
Termin okupacija bi mnogo objasnio. Sila Boga ne moli... ali i Bog silu ne voli...
Volju naroda niko nije porekao, do sad.

[QUOTE]
A gde si video ili pročitao da to za mene nije privremeno okupirana teritorija???
Ili gde si video da je ova vlast priznala da nije tako ?!

stav 1 tačka 2 :)
vidim dosta potpisa, i teško mi pada što me ubedjuju da je belo crno.


I gde si to video šljive u Srbiji koje nisu zatravile
nema ko da mlati i da kupi ,sve se dalo u gradove ,selo na stolice i
forumaši ,pa i ja s njima

A za šljive, ne gradim ja stanove na mesto kasarni... pa da preselim celu srbju u Beograd :eek:



,ma daj molim te


ću ti dam :drnd:

I mani me propagande :( čitam i ja iste pamflete kao i ti...

Bisernica
26-02-2012, 13:42
aha
sve ih štapovima i motkama teraju da dolaze u Beograd
i opet u Beogradu više podstanara nego stanova
stranka ima portparola
nemam potrebu da budem zamenica
i mani me propagande
načitala sam se i ja kojekakvih pamfleta za ovo godina od kako znam da čitam
dobrih šest više od tebe sigurno
ovo ti je striženo košeno

Marko:
26-02-2012, 13:44
U kojoj si stranci, ako jesi i ako ne kriješ?

Bisernica
26-02-2012, 13:45
U kojoj si stranci, ako jesi i ako ne kriješ?

jesam i ako ti to nešto znači da ti kažem
u DS-u

Man
26-02-2012, 13:46
Zar nije kod vas pravilo da svako zagriženo brani stav vrha stranke :eek:
Ili ti to iz ličnog zadovoljstva :hm:

kominterna Boga ti poljubim :krsti:

Hoćeš malo o kriminalu? Koji se zataškava ili prećutkuje...

Ja Bisenija čitam jer mi je to posao :( nikakvo zadovoljstvo ne nalazim u čitanju takvih gluposti...

Marko:
26-02-2012, 13:47
Poznaješ potpredsednicu IO i gradskog sekretara za kulturu? Mislim da nosi te funkcije.

Man
26-02-2012, 13:47
jesam i ako ti to nešto znači da ti kažem
u DS-u

ma jel moguće :eek:

ja mislio regioni srbije :(

Bisernica
26-02-2012, 14:02
Zar nije kod vas pravilo da svako zagriženo brani stav vrha stranke :eek:
Ili ti to iz ličnog zadovoljstva :hm:

kominterna Boga ti poljubim :krsti:

Hoćeš malo o kriminalu? Koji se zataškava ili prećutkuje...

Ja Bisenija čitam jer mi je to posao :( nikakvo zadovoljstvo ne nalazim u čitanju takvih gluposti...

pa radite svoj posao ,uništavajte kriminal
znaš koliko Biseniju briga kojom bojom je obojen kriminalac !!

I nemoj ti meni o pravilima znaš ,
nisam ovde zbog vređanja i omalovažavanja po bilo kom osnovu
svi vi kao imate svoje stavove ,samo je bisa glupa pa joj neko drugi mora reći
šta i kako treba da misli

Marko:
26-02-2012, 14:05
svi vi kao imate svoje stavove ,samo je bisa glupa pa joj neko drugi mora reći
šta i kako treba da misli

Ja ovo nisam primetio. Nisi mi odgovirila na pitanje, radoznao sam iz ličnih razloga.

Bisernica
26-02-2012, 14:06
Poznaješ potpredsednicu IO i gradskog sekretara za kulturu? Mislim da nosi te funkcije.

IO ima sekretara ,ako isliš na tu funkciju i to je Tamara Tripić ?
šta te zanima ?

Bisernica
26-02-2012, 14:07
Ja ovo nisam primetio. Nisi mi odgovirila na pitanje, radoznao sam iz ličnih razloga.

nije tebi ni namenjeno

Man
26-02-2012, 14:08
Ne možemo :( nećeju ovi sa vlasti u prdekanu...
Ma što neće oni, nego ne daju ni svojim mezimcima :(

I da, nemoj ni ti omalovažavati nas koji drugačije mislimo.
Ono jes da je predsjednik rekao da smo mi neka druga srbija :( ali ne morate baš ni tako očigledno da nam naturate šta da mislimo.
Pogotovo ne šta da ne radimo :) ili radimo...

Jedno je zastupati svoje mišljenje, sasvim drugo ga naturati kao jedino ispravno.

Marko:
26-02-2012, 14:09
Nisam mislio na nju ali da ne čačkamo po tuđoj privatnosti. Možda je ipak bolje. Ta na koju mislim mi je školska drugarica, zapravo sam zbog toga i pitao.

Bisernica
26-02-2012, 14:13
Ne možemo :( nećeju ovi sa vlasti u prdekanu...
Ma što neće oni, nego ne daju ni svojim mezimcima :(

I da, nemoj ni ti omalovažavati nas koji drugačije mislimo.
Ono jes da je predsjednik rekao da smo mi neka druga srbija :( ali ne morate baš ni tako očigledno da nam naturate šta da mislimo.
Pogotovo ne šta da ne radimo :) ili radimo...

Jedno je zastupati svoje mišljenje, sasvim drugo ga naturati kao jedino ispravno.

Pa nisam baš sigurna da se to ovde ne radi uvek kad se neko oglasi drugačijim mišljenjem ??
Specijalno moj komentar nikad nije ostao bez tvog odgovora ,za razliku od javljanja na nekim drugim mestima ,na primer.
Svako ima pravo na svoj stav i nemam nameru ničiji da menjam ,imam pravo da svoj iznosim.
To što ti nisi znao da sam ja u Ds-u nego si mislio da sam u URS-u ,šta misliš ,kako bi se moglo okarakterisati ??
Šta ti je rekao predsednik i da li ti je rekao ,ne znam ,ne govorim u njegovo ime.
A što se posla tiče ...nisu ovi jedini koji nešto neće ili ne daju ,ima ih više,pa i u samim strukturama službe.
malo,malo ,pa neki bivši ili sadašnji pripadnik MUP-a saučesnik u nekom zamešateljstvu

Bisernica
26-02-2012, 14:14
Nisam mislio na nju ali da ne čačkamo po tuđoj privatnosti. Možda je ipak bolje. Ta na koju mislim mi je školska drugarica, zapravo sam zbog toga i pitao.

pa ako ti je školska drugarica ,valjda joj znaš ime ??

Man
26-02-2012, 14:20
Pa neću da ostaneš bez odgovora :) neje lepo el da :rile:
Posebno tvoja potreba da tvoja reč bude zadnja :haha:
Kao što ti znaš da ne volim višestruke citate pa to uvek uradiš :)

Ne znam otkud ti ideja da neko pokušava da promeni tvoje mišljenje?
Stoji samo činjenica da se uvek javiš kao dušebrižnik svoje partije, na svakoj temi za koju vidiš da je neko prozove.
Ti slobodno misli šta hoćeš, nemoj nama govoriti šta treba da mislimo.
Niti skakati na svako mišljenje koje se suprostavlja tvom.

Bisernica
26-02-2012, 14:38
Pa neću da ostaneš bez odgovora :) neje lepo el da :rile:
Posebno tvoja potreba da tvoja reč bude zadnja :haha:
Kao što ti znaš da ne volim višestruke citate pa to uvek uradiš :)

Ne znam otkud ti ideja da neko pokušava da promeni tvoje mišljenje?
Stoji samo činjenica da se uvek javiš kao dušebrižnik svoje partije, na svakoj temi za koju vidiš da je neko prozove.
Ti slobodno misli šta hoćeš, nemoj nama govoriti šta treba da mislimo.
Niti skakati na svako mišljenje koje se suprostavlja tvom.

A ti se javljaš kao čiji dušebrižnik ??
Ako neko ne misli kao ti on je nečiji dušebrižnik.
Nikome ne govorim šta treba da misli ,ili ti postovanje koje nije u skladu sa tvojim mišljenjem smatraš govorenjem šta treba da se misli !?
kako onda shvatiti tvoje postove - isto tako ?!
Baš ne znam ko ovde skače,i ne znam odkud tebi ideja da ja hoću da promenim tvoje mišljenje ?
To što uopšte postuijem je samo znak da ga poštujem - a na kraju krajeva ,kad bude o po piva - da znaš da me briga .
Možeš da misliš i da će bogovi da padnu na teme ,ne me se ni tiče ni dotiče.

Man
26-02-2012, 14:43
Za početak si mogla da odgovoriš na uvodni post :)
Za mitingovanje otvori posebnu temu...

Man
26-02-2012, 14:44
Pritom, nemoj zaboraviti da ja nisam član nijedne partije :) znači mogu samo moje mišljenje da imam.

Bisernica
26-02-2012, 14:44
za pismene je napisano
a za mitingovanje ću kad krene kampanja :kreza:
kad god nemaš argument ,ideš đonom
ali na to sam se već navikla

Bisernica
26-02-2012, 14:45
Pritom, nemoj zaboraviti da ja nisam član nijedne partije :) znači mogu samo moje mišljenje da ima.

i to me tangira znaš kako
moju glavu samo ja nosim
kad je bude nosila partija ,
tebe ću prvo da obavestim

Man
26-02-2012, 14:47
za pismene je napisano
a za mitingovanje ću kad krene kampanja :kreza:
kad god nemaš argument ,ideš đonom
ali na to sam se već navikla

ja sam nači nepismen :(

Našta argumente :eek: na pamflete :haha:

umeš ti i bolje...

Bisernica
26-02-2012, 14:49
pa na pamflete se ide pamfletima

umeš i ti prefinjenije
moraćeš da nađeš nekog drugog da ti se namešta :kreza:

Man
26-02-2012, 14:54
Ja sam samo hteo da vidim odgovor na kojicin uvodni post :(

Nači moraću da se učlanim u neku stranku :( pa da i ja turam pamflete....

Samo koju :tupan: sve su gola gomna :(

Mistery
03-03-2012, 11:43
Kandidatura je mrtvo slovo na papiru. Ne znači ništa. Hrvatskoj produžiše rok još 3 godine, čekaće ukupno na ulazak u to "carstvo" punih 12 godina.

Vo je zaklan jer je ovo izborna godina, a vlast je slast.

Marko:
03-03-2012, 11:48
I, jesmo ili nismo? Čuo Cigane jutos sviraju ispred zgrade. Il´ je to il´ što igramo danas prvo kolo.

p.s. Ako smo postali kandidati, je l´ to sad crveno slovo u kalendaru?

Mistery
04-03-2012, 00:55
Možda će taj dan da stave kao državni praznik...:lol:

Kandidatura znači samo to, ne znači da smesta ulazimo u EU, koja ima ekonomske i političke probleme...pogledajmo samo Grčku. I Sloveniju gde je sada kvadrat stana 3000 evra, bilo koja zona grada.

Vladajuća stranka proslavi ovo na BG Sajmu, uz trubače. Čemu se raduju da mi je znati.

Postaviše juče iz EU novi uslov-da prekinemo saradnju -ekonomsku sa Rusijom. Velike sile se prepucavaju preko nas. Ali ipak više volim Ruse jer su Sloveni kao i mi.

Šta će mi ulazak u EU ako se ona dotle ne raspadne, recimo za 15 godina..aman, sada punim 40 i šta ću tamo. Geografski pripadamo Evropi. Zašto bismo bili deo te zajednice kada vidimo šta se tamo dešava..

Moj stav je-politička i vojna nezavisnost i samo ekonomska saradnja.

Steppenwolf
04-03-2012, 01:05
Nije se narod dao zajebati, niko ne senluci.

Marko:
04-03-2012, 03:04
Nije se narod dao zajebati, niko ne senluci.

Ček´ izbore pa da vidimo. U ovoj zemlji ne postoje garancije. Nadam se dozivanju pameti. Subjektivno, dakle i svoje.

kojica
04-03-2012, 10:17
Da bi mogli da vodimo dobru spoljnu politiku, moramo da imamo jaku privredu.
Svako će da bude prijatelj države koja je bogata. Mogli bi da biramo hoćemo li
da se udružujemo sa braćom slovenima il sa tuđima. Ovako nemamo nikakakav
izbor.