PDA

Pogledaj Punu Verziju : Muškarac i žena u fazama



DaDole
28-02-2012, 09:17
Od momenta kad se upoznaju,sasvim drugačije postavljaju odnos.Prolaze kroz razne faze na kojima je evidentna temeljna razlika u poimanju muško-ženskih ljubavnih odnosa.
Namjera mi je da "prošetam" postovima kroz faze,da se malo nasmijemo,začudimo i naravno,komentarišemo.

DaDole
28-02-2012, 09:25
FAZA JEDAN

-Žene se ne miču od telefona,žene često provjeravaju da li je mobilni možda u kvaru.
-Žene postavljaju neizgovorene krajnje rokove vrste: "On mora da pozove do Trećeg dana".
-Žene se muče malim monolozima: Šta je ono rekao,kad putuje:hm: Možda je već otišao..možda je zato..Voljela bih da mu nisam ono rekla...Voljela bih da sam obukla nešto ležernije..
Zašto mislim o njemu..zašto čekam?Gotovo je,neću više da čekam..

Muškarci uopšte ne mijenjaju svoje navike
Muškarci su dobro raspoloženi jer su sreli novu ženu koja im je zabavna i sehi
Muškarci konačno pozovu,površno flertuju i usputno zakažu spoj
Muškarci su blaženo nesvjesni od kolikog je ogromnog značaja pravovremenost njihovog poziva.

DaDole
28-02-2012, 09:33
FAZA DVA

Obje strane isprobavaju jedna drugu,opezno otkrivajući nekoliko odabranih činjenica o sebi.
On će, barem jedanput, propustiti da je nazove kad je obećao! Ona će barem jedanput da pozove njega.
Ona može da pozove njega ali tek u Fazi dva, ali nikad više od Dva puta :) Inače je odmah nezasita za muškarcima, zahtjevna i ne d'o bog opsesivna progoniteljica.
E, kad žena iskoristi mogućnost da ona pozove u Fazi dva, obično joj treba podrška prijateljice, ako ne i neka čašica.
Kad konačno zove uz drhtanje od uzbuđenja, pomisli prvo kako se on neće javiti.. Da li je memorisao broj? A možda je telefon utišan?
Nesrećnik koji udobno zavaljen u omiljenoj fotelji pije kafu, javlja se sasvim ležerno ženi koja se par dana iznurivala i mučila se što se on ne javlja.
Ako je ona ostala smirena i ničim pokazala kako je bila u dilemu, mogu da uđu u slijedeću fazu:)

DaDole
28-02-2012, 09:38
FAZA TRI

On...sjajna je,ima dobro doope,lijepe oči...zove je često.SAmo se naceri kad ga prijatelji pitaju postoji li "neka nova žena" u njegovom životu.
On pokušava da ne misli previše na nju.

Ona.....priča svojim prijateljicama sve što zna o njemu usput dodajući nekoliko detalja koje ponekad izmisli da bi priča bila interesantnija.
Ona će vjerovatno promijeniti frizuru,ići na brzu dijetu,kupiti nove krpice.
Ona je ljuta na sve što je ometa dok misli na njega.

DaDole
28-02-2012, 09:42
Faza tri je divna:bisa:
Osjećanja su im najvjerovatnije sinhronizovana,ali njihova očekivanja i shvatanja značenja ovih osjećanja su vjerovatno potpuno različita:
*žena misli kako bi muškarac koji spava sa njom i koji je vjerovatno voli,trebao da bude vjeran
(muškarac u tim okolnostima nije posebno razmišljao)
*žena misli da biti vjeran i biti zaljubljen znači da imaju budućnost
(muškarac u tim okolnostima nije posebno razmišljao)
*žena želi da zna kakva je ta budućnost
(muškarac u tim okolnostima mora veoma brzo da razmišlja:haha:)

DaDole
28-02-2012, 09:51
E,sad..nije da muškarci nikad ne žele trajne,monogamne odnose.Oni samo vole da se na tu ideju naviknu i da i dalje petljaju sa rečenicama: Dobro mi je,provodim se..Muškarci vole da vide kako se "stvari razvijaju"
Žene vole da znaju"na čemu su" i po mogućnosti da to znaju odmah.
E...razgovor na temu "Na čemu sam?"...to je tek nauka:)
Žena može da bude veoma indirektna od toga da ga pita gdje je bio recimo u utorak ili da li je slučajno vidio svoju bivšu..pa do toga da ga kao usput pita kud će na more iako je januar mjesec.
I da..žena je uvježbala svoj govor.
A muškarac?
E,on pokušava da razvodni priču ,da je zagrli ,da joj kaže:"HAjde da ovo ne kvarimo,lijepo nam je i ovako.."
ali ako ona ne odustaje on se iznervira i možda čak i ode.
On je u panici:qq:
Nijedan muškarac ne može nikad (a ni tad),ni izdaleka da razumije nivo uspaničenosti koju žena osjeti .

Cruz
28-02-2012, 10:01
FAZA JEDAN

-Žene se ne miču od telefona,žene često provjeravaju da li je mobilni možda u kvaru.
-Žene postavljaju neizgovorene krajnje rokove vrste: "On mora da pozove do Trećeg dana".
-Žene se muče malim monolozima: Šta je ono rekao,kad putuje:hm: Možda je već otišao..možda je zato..Voljela bih da mu nisam ono rekla...Voljela bih da sam obukla nešto ležernije..
Zašto mislim o njemu..zašto čekam?Gotovo je,neću više da čekam..

Muškarci uopšte ne mijenjaju svoje navike
Muškarci su dobro raspoloženi jer su sreli novu ženu koja im je zabavna i sehi
Muškarci konačno pozovu,površno flertuju i usputno zakažu spoj
Muškarci su blaženo nesvjesni od kolikog je ogromnog značaja pravovremenost njihovog poziva.

tacno, onog momenta kada su se sreli i ona shvatila da joj se mnogo dopada, a uz to je rekao da ce je pozvati, zena nece prestati da razmislja o njemu i u glavi ce analizirati svaki minut njihovog susreta. pored toga rezirace i tok ragovora i donositi odluku kako ce nastupiti, sto naravno pada u vodu u trenutku kada on pozove i cuje mu glas. nije iskljuceno da ce u celu pricu uvuci i prijateljice kao savetodavce.

muskarac sa druge strane uopste ne razmislja na taj nacin, on je sreo privlacnu zenu koja ga je zaintrigirala, pozvace je za par dana, kad ugrabi vreme i tu se kod njega prica zavrsava u ovoj fazi.

DaDole
28-02-2012, 10:05
I gdje smo sad?
Ona provodi svaki trenutak otkako je upoznala Njega u razmatranju mogućnosti,čal i ako je inteligentna i svjesna da je "prerano da se kaže".Ona često prijateljicama priča kako je On onaj Pravi dodajući mu i neke kvalitete koje bi željela da ima,al kad ih nema,ona ih izmisli:)
Žena se vraća u FAZU JEDAN,sa jakom mučninom prvog mjeseca koja najvaljuje manji nervni slom.
A muškarac?
e,on je bijesan..ako je imalo zaljubljen,riješiće da je pozove..ako to riješi nema pojma koliki je stepen odgovornosti preuzeo za sreću drugog ljudskog bića.
Žena koja odgovori na poziv ( ne prije nego je i treći put zazvonio!!! ) i čuje glas za kojim je toliko čeznula,odmah pretvara glas u Konačno!
Žena čiji bezbrižni ton potpuno lažno predstavlja njeno duševno stanje počinje od tada da sve svoje snove vezuje za glas koji je pozvao.

...kad se ovi stadijumi "nervog sloma" u početku veze okončaju,žene ih pominju kao"loše periode".
muškarci ih nikad ne pominju.

mire
28-02-2012, 10:11
vidim još jednu "žensku" temu...

čini mi se da opet grešite time što vrlo isključivo karakterišete muškarce

a i siguran sam i da se moja draga ne bi složila, pogotovo stoga što mi je bilo simpatično da joj iskreno opišem baš "fazni" redosled, ah, kontaktiranja

DaDole
28-02-2012, 10:14
FAZA IZLASKA U JAVNOST
Oni su,napokon par.Žena je u lokomotivi i loži peć što jače može.Muškarac nije previše uznemiren jer razmišlja kako bi bilo da puže po krovovima vagona kao Bond i kako je samo pitanje vremena kad će se ležerno spustiti kroz neki prozor i preuzeti kontrolu..stoga on uživa u avanturi i vjetru u kosi:drnd:
Ritual izlaska u javnost
Moraju da upoznaju jedno drugo sa svojim prijateljima.I ovako to biva:
KAd žena upoznaje njegovog najboljeg prijatelja,odmah mora da zna:
-da li ima djevojku ili ženu i da li je lijepa?
-da li je on njoj vjeran?
-ako nema djevojku,da li bio volio da je nađe?
-šta će on reći za nju?
KAd muškarac upozna njenu najbolju prijateljicu njega površno zanima:
-da li ona jeste ili nije privlačna:hm:

DaDole
28-02-2012, 10:23
Između raznih predstavljanja njih dvoje žele da mnogo vremena provedu sami...to je jedini period kad žena želi d sjedi na kauču,jede picu i gleda tv sa muškarcem.
Muškarac često napravi grešku misleći da će ona i nadalje biti srećna ako sjedi na kauču,jede picu i gleda tv:)
Tu je zamka za muškarca: on misli da je već samo njegovo PRISUSTVO dovoljno da je učini srećnom.
..elem,ona biva nezadovoljna..
Šta da priča drugaricama?
Onda mu predlaže da negdje otputuju za vikend.Muškarac nema ništa protiv takve ideje jer ona uključuje i keks,naravno.
Njima se dopadaju ideje koje imaju početak,sredinu i kraj:)

Nežnicah
28-02-2012, 10:26
Ja nisam dozivela ove faze, nesto mi to sve preterano komplikovano izgleda :hm:

DaDole
28-02-2012, 10:28
Ja nisam dozivela ove faze, nesto mi to sve preterano komplikovano izgleda :hm:
nisu svi imali ovakve faze babs:) ali,poznajem mnogo koji jesu,ako ne cijele,onda bar djelimične..ali,ima faza još mnogo:)

Nežnicah
28-02-2012, 10:31
On je meni odmah na pocetku veze rekao: Ne volim da setam, na sta sam ga ja pogledala `vako :eek: i pomislila, nemam sta da trazim uz njega onda :ljut:, ali kompromis je cudo ( ili ucena :g: )

Marko:
28-02-2012, 10:33
On je meni odmah na pocetku veze rekao: Ne volim da setam, na sta sam ga ja pogledala `vako :eek: i pomislila, nemam sta da trazim uz njega onda :ljut:, ali kompromis je cudo ( ili ucena :g: )

Šarmir´o te Babso :igrac: Ili šamar´o :ljut:

DaDole
28-02-2012, 10:35
FAZA OTPUTUJMO ZA VIKEND
žena:
-depilira prepone,noge..kupuje nove krpice,farba trepavice
-drži dijetu,puni bočice losionima,kupuje novi parfem
-danima isprobava sve iz ormara,pegla svu garderobu jer ne zna šta će odabrati
-priprema neki seksi spavaćicu
-sve prepričava prijateljicama
-pakuje milon nepotrebnih stvari uključujući i izbjeljivač zuba
-priča svima kako putuje za vikend:)
Muškarac:
-pita se da li su mu one stare gumene čizme još u autu
-kaže komšiji u liftu da će se kladiti na utakmice Lige prvaka

DaDole
28-02-2012, 10:45
Na recepciji joj je malo neugodno jer je neudata žena,ali ima još parova koji su otputovali na vikend.Istina ,ima i parova koji su na medenom mjesecu,pa je malo zavidna.
Kad uđu u sobi,prirodno je da se desi neko prevrtanje po krevetu i sviđa im se oboma,ali žena zna da to nije Glavni događaj..a glavni događaj je da se pripremi za odlazak na večeru:dada: i to traje duuugo
Dok pijuckaju šampanjac,kaže joj da izgleda divno..
Njen mozak ubrzava...ako me zaprosi,reći ću " da" ..a gdje bismo živjeli?
Muškarac je gleda i pita se ne bi li mogli naručiti još jedno piće?
Po povratku u sobu prepuštaju se ljubavi,kao prirodnom epilogu romantične večere.

DaDole
28-02-2012, 10:51
Poslije strasti...
Žena:
-leži sa glavom na muškarčevim grudima,osjeća da je bliska Njemu
-čezne da joj on kaže nešto,da osjeti da je i on blizak Njoj
-ćuti blago razbarušivši kosu i kruži kažiprstom po njegovim grudima
Muškarac:
-osjeća da mu je vrućina
- kaže: Ne čini li ti se da je zagušljivo?
-ustaje iz kreveta da otvori prozor:lol:

DaDole
28-02-2012, 10:58
Muškarac odlazi u kupatilo,a žena četka kosu,provjetri maskaru i karmin,popravi sve što se malo pomjerilo i namjeti se zavodljivo dok ga čeka..on je grli i zadrijema.
Malo je zbunjena,jer baš joj se priča,ali on spava..ipak,nema veze.Oni su par:lol:

Cruz
28-02-2012, 11:07
FAZA DVA

Nesrećnik koji udobno zavaljen u omiljenoj fotelji pije kafu, javlja se sasvim ležerno ženi koja se par dana iznurivala i mučila se što se on ne javlja.


pa da, pije pivo, pored kafe i gleda fucu :)

DaDole
28-02-2012, 11:08
Ako tokom vikenda žena nije potegla razgovor o zajedničkoj budućnosti,nije neprekidno pričala tokom vožnje i nije tražila da produže vikend..njemu se dopadne misao o zajedničkom životu kao probnom periodu.
Ako se presele u njen stan :
-ona odmah mijenja poruku na telef.sekretarici sa lepršavom tonskom verzijom u kojoj se čuje i njegovo ime.
-ona je šokirana koliko on ima malo stvari
-ona više ne četka kosu dok je on u kupatilu,ne brije noge svakog dana
-ona ima povjerenje u njega jer ga voli i ona misli da on to zna.

Ako se presele u njegov stan:
-on ne dozvoljava ikakvu promjenu na tel.sekretarici
-užasnut je kolik ona ima stvari
-bori se za SVOJ ormar,svoj radni stol
-on se pita gdje je ona čipkasta spavaćica sa vikend putovanja:hm:

DaDole
28-02-2012, 11:21
FAZA MI SAMO ŽIVIMO ZAJEDNO
-Žena se iz prvobitne uljuljkanosti,osjeća nespokojno.U njoj raste nesigurnost pa pokušava da je eliminiše ženstvenošću i brigom o njemu:
*pravi male indirektne šale o budućnosti
*pravi male indirektne šale o prošlosti
*podsjeća ga da ga voli,da brine o njemu
*podsjeća svoje prijateljice da je on voli,da brine o njoj

DaDole
28-02-2012, 11:47
Žena počinje da "njuška" ne bi li pobijedila svoju nesigurnost.Da prevrće po njegovim stvarima:hm:
-nailazi razglednicu sa žigom starom 4 godine,ispisanu ženskom rukom
-nalazi staru fotografiju na kojoj je zagrljen i sretan sa nekom drugom ženom
-nalazi izgubljenu minđušu
Ona mora naći nešto!
Žena elem ima dokaz o njegovoj prošlosti.I to srećnoj.
Nije da ne razumije da on ima prošlost..ali misli:"AKo je bio srećan ranije,možda bude srećan i poslije.
Mene:hm."
Nema kome da se žali..prijateljicama ne može,voljenom muškarcu ne može i osjeća se glupavo.
Na redu je taktika konsolidovanja:
*učini sebe nezamjenjivom u domaćinstvu
*učini sebe poznatom na njegovom radnom mjestu
*odano mu i vjerno šalje ljubavne poruke
*aktivno planira izlaske,praznike,putovanja
*sve radi sa njim.

DaDole
28-02-2012, 11:54
Za to vrijeme muškarac:
*uživa u toplom obroku
*uživa u opeglanim košuljama
*uživa u poklonima
*uživa u izlascima,ali ima tu "nešto"
SLučajan poziv djevojke sa stare slike i pristaje da se vidi sa njom na ručku..ne razmišljajući o tome dok njih dvoje sjede na kauču,jedu picu i gledaju tv(kao u stara vremena)odjednom joj kaže da je imao poziv.
Njen vrisak i njegovo čuđenje..izlazi da uzme vazduha i kad se vraća,ljubi je.Ljubi i ona njega.
Ona se ipak pita gdje je bio,a on je samo sretan jer se stišao vrisak.

DaDole
28-02-2012, 12:09
ROVOVSKA FAZA

Dok je muškarac bio klinac znao je da pogodi pticu praćkom ili da muči neku životinju i on dugo nosi krivicu u sebi,pa kad odraste nađe djevojku i ispriča joj sve.
Ona je sretna jer je to dokaz njegove ranjivosti,otvorenosti i ljubavi.
Ona ne vidi da je to priča koja OPOMINJE.

Jednoga dana muškarac vadi praćku i pogodi je.Nastave dalje kao da se ništa nije dogodilo.Ona razumije i oprašta.

Cruz
28-02-2012, 12:12
ROVOVSKA FAZA

Dok je muškarac bio klinac znao je da pogodi pticu praćkom ili da muči neku životinju i on dugo nosi krivicu u sebi,pa kad odraste nađe djevojku i ispriča joj sve.
Ona je sretna jer je to dokaz njegove ranjivosti,otvorenosti i ljubavi.
Ona ne vidi da je to priča koja OPOMINJE.

Jednoga dana muškarac vadi praćku i pogodi je.Nastave dalje kao da se ništa nije dogodilo.Ona razumije i oprašta.

pa, ne bih se slozila da je to sablon, mozda bih oprostila, ali sigurno ne bih sa njim produzila dalje kao da se nista nije dogodilo

DaDole
28-02-2012, 12:18
pa, ne bih se slozila da je to sablon, mozda bih oprostila, ali sigurno ne bih sa njim produzila dalje kao da se nista nije dogodilo

ne mora biti šablon,ali se može desiti..svi smo imali priliku da nekad nekom oprostimo..ali ne zaboravimo..zato i slijede nove faze..elem

Ona se grize jer je prešla preko nečeg,a nije morala.
On se osjeća "zagušljivo" jer mu djeluje da je uhvaćen u vlastitu mrežu.
On traži slobodno veče..a to je pogrebno veče za njen osjećaj spokoja.

Cruz
28-02-2012, 12:22
ne mora biti šablon,ali se može desiti..svi smo imali priliku da nekad nekom oprostimo..ali ne zaboravimo..zato i slijede nove faze..elem

Ona se grize jer je prešla preko nečeg,a nije morala.
On se osjeća "zagušljivo" jer mu djeluje da je uhvaćen u vlastitu mrežu.
On traži slobodno veče..a to je pogrebno veče za njen osjećaj spokoja.

e sa tim se potpuno slazem :dada:

DaDole
28-02-2012, 12:33
Žena zauzima stav:
"Ne smijem da paničim..pa šta ako traži slobodno veče? Ne smijem da budem nesigurna u sebe,ne smijem da vidi da sam nesigurna.Moram da izgledam opušteno.Moram da mu dam malo slobodnog prostora."
Dočekuje ga u čipkastom negližeu dok u njoj "kipti" ali hinji ležernost.Ne pita ga ništa,sem što mu se nasmiješi i zavodljivo protegne.
On ne reaguje jer je umoran i zaspi.
Ujutro psećim pogledom tiho,kao usput pita:" Kako si se proveo,dušo?"
Bijesan odgovara: "Moraš li da znaš sve'??" i odlazi na posao.

Sagacity
28-02-2012, 12:33
Odmah da se ogradim...Ne pronalazim se ni u jednoj fazi...:lol::lol::lol:
Uopšte nisam taj tip da mislim šta on misli, a pogotovo nikada ja prva ne dajem predloge tipa ''možemo negde na vikend''...Predlozi idu od njega, a ja ako prihvatim prihvatim...

Mada je Dirka to tako lepo napisala, da sam uživala čitajući priču...:)

DaDole
28-02-2012, 12:36
Odmah da se ogradim...Ne pronalazim se ni u jednoj fazi...:lol::lol::lol:
Uopšte nisam taj tip da mislim šta on misli, a pogotovo nikada ja prva ne dajem predloge tipa ''možemo negde na vikend''...Predlozi idu od njega, a ja ako prihvatim prihvatim...

Mada je Dirka to tako lepo napisala, da sam uživala čitajući priču...:)

prvo hvala Sago:)
drugo..priča je tek počela:) a treće..nije cilj da se neko pronađe u nekoj fazi..mada,ima faza za koje sam sigurna da će nas zabljesnuti prepoznavanjem..naravno,ja prva ne b nikad rekla gdje sam sebe prepoznala:haha:

Sagacity
28-02-2012, 12:39
prvo hvala Sago:)
drugo..priča je tek počela:) a treće..nije cilj da se neko pronađe u nekoj fazi..mada,ima faza za koje sam sigurna da će nas zabljesnuti prepoznavanjem..naravno,ja prva ne b nikad rekla gdje sam sebe prepoznala:haha:
Ma nema veze..Samo nastavi..Zanimljivo je...Valjda ću se negde videti...:)

DaDole
28-02-2012, 12:43
U JEKU BITKE
muškarac :
-neće odgovarati na njene pozive
-doći će kući kaasno i duriće se kao dječak
-pustiće je da sama ode na mjesto gdje su trebali ići skupa
žena:
-plakaće
-nalaziće opravdanja
-ali zapamtiće
.......kad bitka prođe,on misli da je sve završeno.
Ona misli:"Sledeći put se neće ovako izvući"..žena pamti:dada:

DaDole
28-02-2012, 14:01
I KO JE SAD KO?

Žena želi da zna da li je njen muškarac Onaj Koji ima Fobiju od Obaveze ili je tip Udaljavam se-Približavam:hm:
ali,poslije bitke ona obično liže svoje rane,a muškarac voli da ublaži osjećaj krivice,kupuje joj poklon ili je izvodi na večeru.Ona mu to dozvoljava.Čak joj i dozvoljava da zajedno dogovaraju kad će ko imati "slobodno veče"
I tako eto rutine:)

DaDole
28-02-2012, 14:09
A desi se,je l te ..mora da se desi..da muškarac jednom zakasni kući debela 4 sata:qq:
žena se trgne jer ju je tek uhvatio čvrst san pošto je ležala budna prvog sata kašnjenja,bjesnila drugog sata,ždrala se trećeg sata kašnjenja..
e,kad čuje da on ulazi prvo osjeća olakšanje a odmah zatim i bijes,je l te:)
Odluči da se pretvara da spava i čeka da dođe u krevet,ali njega nema..pa nema,pa nema..Ljuta izlazi iz spavaće sobe inađe voljenog kako sjedi nasred kuhinje i prevrće po ladicama stvarajući nesnošljivu buku...

DaDole
28-02-2012, 14:29
..naravno,ona progovara visokim tonom:
"Ti nisi jedini koji živi u ovoj kući!Imam važan sastanak ujutro i voljela bih da se naspavam!"
Kao da je sastanak zaista razlog njene vike i dreke:)
I pritom žena misli..Sutra ću imati naduvene oči:qq: a muškarac misli: E,sad sam nadrljao..
Sutra se on vraća sa posla nesposoban i da zamisli da će mu "držati lekciju" i zato mu sine ideja da joj kupi cvijeće..
I sve se predaje rutini..ona i dalje razmišlja o braku,a on ne razmišlja ni o čemu sem o tome da ne napravi opet neku grešku pa da juri cvjećarnice po gradu ..zapravo ,razmišlja gdje ima neka cvjećarnica kod koje se može eventualno da parkira kao čovjek:hm:

DaDole
29-02-2012, 09:08
FAZA KAD UZBUĐENJE NESTAJE

Ponekad žena razmišlja kako sve to više ne ide i kako treba da ga ostavi i sve njene drugarice joj kažu baš to..kako ga "u takvim okolnostima" zaista treba ostaviti (ali,one svoje partnere ne ostavljaju:hm: )
Ipak se žena odlučuje da se "bori za njega" jer ga zaboga "ipak voli".
Šta počinje da čini..odlučuje da mu pokaže da se "promijenila":
-promijeni fizuru,ošiša se kratko iako zna da on ne voli kratku kosu
-počinje da flertuje sa njegovim prijateljem
-nevjerovatno je vesela u društvu,a namrgođena kad su sami
-ukoči se kad god je on dotakne
Muškarac odlazi na neko vrijeme kod najboljeg prijatelja .Njihova privremena razdvojenost ostavlja oboma vremena za razmišljanje.

DaDole
29-02-2012, 09:19
Nakon toga,on ipak pozove..nije mu kod prijatelja baš kao kod nje,mnogo toga mu nedostaje,a i ona mu nedostaje,naravno.
I ponovno upadaju u Fazu Tri:)
žena: depilira noge,šminka se,presvlači posteljinu(za slučaj da ostane kod nje,nikad se ne zna)i oblači zanosni čipkasti veš(za svaki slučaj ipak)..razmišlja šta da mu kaže,kako da započne razgovor,kako da sazna da li se on zaista vraća ili je u pitanju samo susret..
muškarac..usput staje da kupi flašu vina :)
Ona misli: "NApokon ću znati na čemu sam.."
On misli:" Mogao bih da se ponovno uselim kod nje,pa da vidimo kako će se stvari razvijati"

Cruz
29-02-2012, 09:31
FAZA TRI

On...sjajna je,ima dobro doope,lijepe oči...zove je često.SAmo se naceri kad ga prijatelji pitaju postoji li "neka nova žena" u njegovom životu.
On pokušava da ne misli previše na nju.

Ona.....priča svojim prijateljicama sve što zna o njemu usput dodajući nekoliko detalja koje ponekad izmisli da bi priča bila interesantnija.
Ona će vjerovatno promijeniti frizuru,ići na brzu dijetu,kupiti nove krpice.
Ona je ljuta na sve što je ometa dok misli na njega.


Faza tri je divna:bisa:
Osjećanja su im najvjerovatnije sinhronizovana,ali njihova očekivanja i shvatanja značenja ovih osjećanja su vjerovatno potpuno različita:
*žena misli kako bi muškarac koji spava sa njom i koji je vjerovatno voli,trebao da bude vjeran
(muškarac u tim okolnostima nije posebno razmišljao)
*žena misli da biti vjeran i biti zaljubljen znači da imaju budućnost
(muškarac u tim okolnostima nije posebno razmišljao)
*žena želi da zna kakva je ta budućnost
(muškarac u tim okolnostima mora veoma brzo da razmišlja:haha:)

klasicna faza zaljubljivanja... i interesantno je da zena, cim to oseti, dobija neodoljivu potrebu da muskarca veze za sebe, a muskarac misli samo o tome kako mu je super i dobro je dok traje, nikakvo vezivanje na duze staze mu nije na pameti.

mire
29-02-2012, 09:34
apsolutno se ne slažem sa takvim viđenjem muškarca...

mrav
29-02-2012, 09:36
a ste vi monofazni? dvofazni ? trofazni ili polifazni?

DaDole
29-02-2012, 09:43
FAZA DILEME :MIRENJE ILI RASKID
Ako odluče da pokušaju ponovno:
-ona i dalje mrzi način na koji on drži nož
-on prestaje da pokušava da je poljubi
-oni raskidaju
........KAd par RASKIDA:
Žena je :slomljena
mnogo plače i smršala je
voli ga-mrzi ga-voli ga
Muškarac: osjeća se pomalo bijedno
nalazi novu djevojku za manje od mjesec dana
misli sa naklonošću o njoj

DaDole
29-02-2012, 09:46
Ali...(to čarobno "ali")
ako se NJoj čini da je nekako dirljivo što on drži gore pomenuti nož kao olovku i ako On nastavi da navljuje da je poljubi..onda su skloni mirenjima i raskidima zbog klasične Bljuzgave Ljubavne Žvake.
BLJŽ je spona koja vezuje i ona može da drži papr veoma dugo zajedno.Ona se rastvara polako i sa vremenom,ali obično jedan mali dio nje je čvrsto zalijepljen i može da se ukloni samo stalnim čupkanjem:)

DaDole
29-02-2012, 09:51
Od momenta kad se upoznaju,sasvim drugačije postavljaju odnos.Prolaze kroz razne faze na kojima je evidentna temeljna razlika u poimanju muško-ženskih ljubavnih odnosa.
Namjera mi je da "prošetam" postovima kroz faze,da se malo nasmijemo,začudimo i naravno,komentarišemo.

kao što se vidi u uvodnom postu..hajde da malo Razbibrigarimo:bisa: na način lakoće..na način nekih početaka koje smo imali priliku vidjeti ili doživjeti:jasenka:a malo zrnce otkrivene istine,neka svako sačuva samo za sebe:)

mire
29-02-2012, 09:56
pa da, "sačuvati za sebe"...

dakle, ostaje samo foliranje

stvarno nemam problem da iznesem baš iskreno razmišljanje, samo mi nije jasno zašto se tako nešto uglavnom, ah, ismejava, recimo

DaDole
29-02-2012, 09:58
Elem,Bljzgava Ljubavna Žvaka ima svoj proces..
Njegova majka: "Pa dokle ćete vas dvoje tako..ili se razilazite ili mi dajte unuče.."
(Njena majka je rekla tako nešto njoj čim su počeli da žive zajedno:) )
Muškarac naravno kaže svojoj majci:"Pobogu mama,to će biti kad mi budemo spremni.Uostalom ,mi smo srećni i ovako.ZAr ne Luče?"
Luče sramežljivo steže osmejak i klima glavom,a već sutra kaže drugaricama:
"BAš sam zadovoljna kako se stvari odvijaju..vjenčaćemo se,voljeli bismo da imamo djecu jednog dana,ali za sad..."

U osnovi,žena misli isto što i muškarac.Oni jesu srećni AKO oboma odgovara takav način.

DaDole
29-02-2012, 10:35
Kao i uvijek ,postoji to AKO:hm:
I to AKO postane jednom predmet rasprave.
Ženina dilema je u tome da savremena djevojka nikako ne može da da Ultimatum,jer to nekako nije kul,a i mogla bi da bude "šutnuta"..stoga ona čeka i razmatra "svoje ulaganje u vezu" i što duže razmišlja sve joj je jasnije da je došlo vrijeme da joj se ulaganje isplati.

Cruz
29-02-2012, 10:36
I gdje smo sad?
Ona provodi svaki trenutak otkako je upoznala Njega u razmatranju mogućnosti,čal i ako je inteligentna i svjesna da je "prerano da se kaže".Ona često prijateljicama priča kako je On onaj Pravi dodajući mu i neke kvalitete koje bi željela da ima,al kad ih nema,ona ih izmisli:)
Žena se vraća u FAZU JEDAN,sa jakom mučninom prvog mjeseca koja najvaljuje manji nervni slom.
A muškarac?
e,on je bijesan..ako je imalo zaljubljen,riješiće da je pozove..ako to riješi nema pojma koliki je stepen odgovornosti preuzeo za sreću drugog ljudskog bića.
Žena koja odgovori na poziv ( ne prije nego je i treći put zazvonio!!! ) i čuje glas za kojim je toliko čeznula,odmah pretvara glas u Konačno!
Žena čiji bezbrižni ton potpuno lažno predstavlja njeno duševno stanje počinje od tada da sve svoje snove vezuje za glas koji je pozvao.

...kad se ovi stadijumi "nervog sloma" u početku veze okončaju,žene ih pominju kao"loše periode".
muškarci ih nikad ne pominju.


hahahaha vecina zena bas tako reaguje kada se zaljubi, mada ja mislim da na takvo ponasanje dosta utice to sto je neka od njih bila dugo sama, pa joj i najmanji znak paznje lici na "konacno"

DaDole
29-02-2012, 10:38
hahahaha vecina zena bas tako reaguje kada se zaljubi, mada ja mislim da na takvo ponasanje dosta utice to sto je neka od njih bila dugo sama, pa joj i najmanji znak paznje lici na "konacno"
vrlo logično:dada: ili je zaista mlada osoba bez iskustva ili samoća učini da se neke stvari vide drugačije..

DaDole
29-02-2012, 10:48
FAZA ISTJERATI DO KRAJA

Nastupa trenutak u dugoj vezi kad muškarac zna da bi najviše volio da žena jednostavno nestane,sve ga guši i sputava,umoran je od svega i želi samo biti slobodan.(već viđeno naravno)
Ona bi trebalo da nestane i ostavi za sobom samo polupraznicu bočicu laka za nokte da bi on osjećao blagu nostalgiju(a neka nova djevojka blagu histeriju).
Ali,u toj muškarčevoj želji,postoje male prepreke"sitnice":
-muškarci su često kukavice da bi ovo otvoreno rekli..draže im je da bezazlena prepirka oko toga ko je ostavio otvorenu tubu kaladonta naraste do stepena gdje će(napokon) reći:"Ne znam zašto smo mi uopšte zajedno!!"
-žene imaju ugrađen radar,gori nego kod slijepog miša,da predosjete područje mogućeg raskida.:)
To je igra Istjeraj Do Kraja,a nijedan muškarac nema uzdržljivost kao žena kad dođe do te igre.

DaDole
29-02-2012, 11:00
ma jok, mi pasemo travu i jedemo šišarke...
znači,nije da se ne može Istrajati do kraja:igrac:,pa samo napred:)

mire
29-02-2012, 11:07
ove dve zvocare se nisu poštemo ni "privolele", a ubiše se od komplikacija...

nema tu 'leba

Cruz
29-02-2012, 11:08
ove dve zvocare se nisu poštemo ni "privolele", a ubiše se od komplikacija...

nema tu 'leba

ko je zvocara mire?

Cruz
29-02-2012, 11:41
vrlo logično:dada: ili je zaista mlada osoba bez iskustva ili samoća učini da se neke stvari vide drugačije..

takve osobe su najcesce sklone da naprave gresku i budu povredjene. dosta uticaja na njih, rekla bih, mogu imati prijatelji kojima se poverava, pod uslovom da su realni i spremni da joj otvore oci na direktan ili indirektan naci.

Cruz
29-02-2012, 11:45
E,sad..nije da muškarci nikad ne žele trajne,monogamne odnose.Oni samo vole da se na tu ideju naviknu i da i dalje petljaju sa rečenicama: Dobro mi je,provodim se..Muškarci vole da vide kako se "stvari razvijaju"
Žene vole da znaju"na čemu su" i po mogućnosti da to znaju odmah.
E...razgovor na temu "Na čemu sam?"...to je tek nauka:)
Žena može da bude veoma indirektna od toga da ga pita gdje je bio recimo u utorak ili da li je slučajno vidio svoju bivšu..pa do toga da ga kao usput pita kud će na more iako je januar mjesec.
I da..žena je uvježbala svoj govor.
A muškarac?
E,on pokušava da razvodni priču ,da je zagrli ,da joj kaže:"HAjde da ovo ne kvarimo,lijepo nam je i ovako.."
ali ako ona ne odustaje on se iznervira i možda čak i ode.
On je u panici:qq:
Nijedan muškarac ne može nikad (a ni tad),ni izdaleka da razumije nivo uspaničenosti koju žena osjeti .

tacno, ja polazim od sebe i toga da volim da znam na cemu sam, ali do tog "na cemu sam" ipak mora da prodje neko vreme, da se bolje upoznaju i da zena sebi dozvoli da je prodje onaj prvi talas zanesenosti njime, pa da realno sagleda celokupnu situaciju.. tu pre svega mislim na to da li joj po svim kriterijumima koje je ranije postavila on odgovara.

mire
29-02-2012, 12:03
ipak matematika...

ništa umetnost

DaDole
29-02-2012, 12:06
tacno, ja polazim od sebe i toga da volim da znam na cemu sam, ali do tog "na cemu sam" ipak mora da prodje neko vreme, da se bolje upoznaju i da zena sebi dozvoli da je prodje onaj prvi talas zanesenosti njime, pa da realno sagleda celokupnu situaciju.. tu pre svega mislim na to da li joj po svim kriterijumima koje je ranije postavila on odgovara.
jeste cruz..i ja volim da znam "na čemu sam" i to je zaista prirodno stanje..problem nastaje bar po mom mišljenju,kad ne procijenimo koje je to vrijeme kad to moramo znati..ishitrenost i "hoću odmah "da znam samo dovedu do kontraproduktivnog..

Cruz
29-02-2012, 12:13
pravo vreme je osetljivo pitanje i tu ne postoje pravila, vec se jednostavno oseti kada veza dostigne odredjenu "dubinu", pa o nekoj buducnosti moze da se razgovara..

DaDole
29-02-2012, 14:51
e,gdje smo stali:kapa:

Kako se igra igra Istjerati Do Kraja?
Žena:
-počinje da ignoriše čak i najbezobraznije oblike njegovog ponašanja
-ponaša se umiljato i sehi
-sprema mu doručak.........(ON je zbunjen svim tim,naravno)
-kupuje mu poklon
-ne pita ga zašto je zakasnio
-ne pita ga ni sa kim priča deset minuta na balkonu....(ON je i dalje malo zbunjen i malo se osjeća krivim)
Onda se on naravno spotakne i pokaže blagu sentimentalnost jer je dirnut njenom tolerancijom.
Onda ona potegne razgovor o budućnosti:lol: i gle,et ih u Ćorskokaku:raz_068:

Cruz
29-02-2012, 14:53
e,gdje smo stali:kapa:

Kako se igra igra Istjerati Do Kraja?
Žena:
-počinje da ignoriše čak i najbezobraznije oblike njegovog ponašanja
-ponaša se umiljato i sehi
-sprema mu doručak.........(ON je zbunjen svim tim,naravno)
-kupuje mu poklon
-ne pita ga zašto je zakasnio
-ne pita ga ni sa kim priča deset minuta na balkonu....(ON je i dalje malo zbunjen i malo se osjeća krivim)
Onda se on naravno spotakne i pokaže blagu sentimentalnost jer je dirnut njenom tolerancijom.
Onda ona potegne razgovor o budućnosti:lol: i gle,et ih u Ćorskokaku:raz_068:

e ovo je za mene bajka :)))))

mada, ne iskljucujem mogucnost da se neke zene rukovode tom taktikom :dada:

DaDole
29-02-2012, 14:55
e ovo je za mene bajka :)))))

mada, ne iskljucujem mogucnost da se neke zene rukovode tom taktikom :dada:
ne bi vjerovala koliko je to proširena strategija među ženama:haha: zamisli samo stepen napora koji ulaže žena da sve to proguta,odglumi,isfolira:qq:

Cruz
29-02-2012, 14:57
ne bi vjerovala koliko je to proširena strategija među ženama:haha: zamisli samo stepen napora koji ulaže žena da sve to proguta,odglumi,isfolira:qq:

ne mogu da zamislim nikako :nene: taj bi vec odavno bio proslost da se tako ponasao :dada:

DaDole
29-02-2012, 15:00
:zrika: nekom bi ona,nekom bi on bili prošlost..al nekom i dalje jesu sadašnjost i to je tako..
kad slušam neke ljude kako govore o svojim vezama,vjerujte ponekad pomislim da su sve strategije ratovanja male mace naspram toga:)

DaDole
01-03-2012, 10:02
FAZA ĆORSOKAK

Kad se stigne do te faze,žena se već rasplače a muškarac se vraća na ružno ponašanje što ucviljenu ženu natjera da ponovno,ali mnogo oštrije,zaigra Istjeraj Do Kraja:)
E,sad muškarac prvenstveno želi da ona prestane sa plakanjem i možda zato i popusti,možda čak i zaprosi..

....Ali..neki muškarci dobro poznaju taktiku Istjeraj Do Kraja i oni su vjerovatno davno dali do znanja da se ne žene nikad i ni sa kim...ipak,iako su to rekli,oni i dalje ne shvataju da je žena(uprkos tome što joj je dao do znanja)ipak sa njim..nije im jasno da neka žena provodi godine pored njega koji ne želi da se vezuje..i koji je to rekao!
Ne pada im na pamet da je žena majstor igre:) I u tom njegovom čuđenju,on možda ipak popusti..možda zaprosi..

DaDole
01-03-2012, 10:10
E,sad obratimo pažnju na muškarca koji zaista želi da izađe,da okonča vezu!Može da zaigra na kartu "druga žena" što je vrlo opasno i mudriji tu opciju uzimaju samo kao posljednje utočište.
Muškarac je u nedoumici kako jer očito je da će
-posljednji potez morati da bude Njegov(a on to mrzi)
-druga žena(ako već postoji) postaje istog trena samouvjerenija u pripremi da preuzme zvaničnu ulogu(a on i to mrzi)
-svi će ga proglasiti za bitangu,sem nekoliko bližih prijatelja( a kako on to mrzi)
U tim dilemama,muškarac će možda da popusti..muškarac možda zaprosi:)

Cruz
01-03-2012, 10:17
FAZA ĆORSOKAK

Kad se stigne do te faze,žena se već rasplače a muškarac se vraća na ružno ponašanje što ucviljenu ženu natjera da ponovno,ali mnogo oštrije,zaigra Istjeraj Do Kraja:)
E,sad muškarac prvenstveno želi da ona prestane sa plakanjem i možda zato i popusti,možda čak i zaprosi..

....Ali..neki muškarci dobro poznaju taktiku Istjeraj Do Kraja i oni su vjerovatno davno dali do znanja da se ne žene nikad i ni sa kim...ipak,iako su to rekli,oni i dalje ne shvataju da je žena(uprkos tome što joj je dao do znanja)ipak sa njim..nije im jasno da neka žena provodi godine pored njega koji ne želi da se vezuje..i koji je to rekao!
Ne pada im na pamet da je žena majstor igre:) I u tom njegovom čuđenju,on možda ipak popusti..možda zaprosi..

ako je zaprosi napravice fatalnu gresku, jer to cini iz sazaljenja, a iskreno ni meni nije jasno ponasanje zena koje po svaku cenu zele nekog da zadrze

DaDole
01-03-2012, 10:19
FAZA VJERENIČKI PRSTEN
Muškarac:
-uživa da troši pare na vjerenički prsten jer je ON riješio da ga kupi
-misli da će mahanjem ruke na kojoj će se taj prsten sijati dokazati svima kako je on zapravo romantičan
-misli kako on ima fantastičan ukus za nakit
Žena je:
-iscrpljena strategijom igranja i malo iritirana
-u osjećaju krivnje što je ikad bila kivna na njega
-vidjela prsten i nije joj se dopao:lol:

DaDole
01-03-2012, 10:21
ako je zaprosi napravice fatalnu gresku, jer to cini iz sazaljenja, a iskreno ni meni nije jasno ponasanje zena koje po svaku cenu zele nekog da zadrze
to je po meni sa patološkim naslagama,ali ima mnogo takvih žena cruz..otvorimo temu na tu temu:)

DaDole
01-03-2012, 10:26
FAZA POSTPROSIDBENI PLANOVI
Žena:
-prvom prilikom počinje svima da priča
-pita njega kome je on pričao
-misli na haljinu
-diskutuje o haljini
-govori prijateljicama da će biti nešto drugačije i posebno,da njeno vjenčanje neće ličiti ni na jedno ikad viđeno:)
-misli Gdje,Kad,Ko,S kim..pita njega šta on misli o Gdje,KAd,Ko,S kim
-pravi sedamstotina spiskova za koješta kojekuda
-ljuti se na njega jer on ne pravi nijedan spisak..
Muškarac uopšte ne shvata čemu sva ta strka i zašto je ona pod stresom:)

DaDole
01-03-2012, 10:49
Ne žele sve žene da se udaju:igrac:ili ovako: Jedan dio žena ne želi da se uda za čovjeka za kog se udaje:hm:
ali,nekad se prepuste i ipak to urade jer:
-neudate žene(NŽ) pikiraju oženjeni muškarci
-NŽ se uvijek pitaju da li ponovno da probaju sa Prvom Fazom
-NŽ stalno neko pita isto: Da li bi voljele da se jednog dana udaju i imaju djecu:qq:
-NŽ odlaze na raskalašne žurke samo ako neko može da im obezbijedi partera za to veče inače s podrazumijeva da dovedeu nekog sa sobom
-NŽ koje vodaju svoje kućne ljubimce predmet su sažaljevanja
-NŽ najviše mrze Nove Godine i Praznike
--i sve je to baš zbunjujuće..NŽ može da se opredijeli za "tajnu vezu" ili za samoću

DaDole
01-03-2012, 11:08
A sad ostavimo malo faze na miru i osmotrimo RAZLOGE:)
Razlozi koji muškarac navodi kad ga pitaju zašto se ne ženi nekom ženom?
-njegova karijera je u kritičnom trenutku..ili ..još nije našao posao svojih snova..
-on ne želi djecu
-on je švorc ili on je bogat pa mu se može kako hoće..
-on msili da je premlad ili...o misli da je prestar
-on ne želi da bude monogaman
-on voli da bude sam

Razlozi koje navodi žena:
-Ja nisam zaljubljena:)..

Cruz
01-03-2012, 14:49
A sad ostavimo malo faze na miru i osmotrimo RAZLOGE:)
Razlozi koji muškarac navodi kad ga pitaju zašto se ne ženi nekom ženom?
-njegova karijera je u kritičnom trenutku..ili ..još nije našao posao svojih snova..
-on ne želi djecu
-on je švorc ili on je bogat pa mu se može kako hoće..
-on msili da je premlad ili...o misli da je prestar
-on ne želi da bude monogaman
-on voli da bude sam

Razlozi koje navodi žena:
-Ja nisam zaljubljena:)..

ja se tu ne bih slozila kada su zene u pitanju, jer smatram da se sve manje vaznosti pridaje osecanjima a sve vise proracunu. da se razumemo, ne kazem da osecanja nisu vazna, vec da je zenu danasnjica primorala drugacije da razmislja.

DaDole
02-03-2012, 08:29
ja se tu ne bih slozila kada su zene u pitanju, jer smatram da se sve manje vaznosti pridaje osecanjima a sve vise proracunu. da se razumemo, ne kazem da osecanja nisu vazna, vec da je zenu danasnjica primorala drugacije da razmislja.
tvoj post se odnosi na emotivno zrelu ženu,a citirani više na ženu "početnicu"..a ima istine u tome što kažeš,mada temeljne su razlike ipak i dalje prisutne..žene često i zrele i početnice,polaze od emocije..pa sad..kud ih ona vodi i da li se vremenom promijeni...e,to je druga tema:)

Vragolanka
02-03-2012, 12:02
i zaključak koji iz svega ovoga sledi. žene su proračunate kučke, na sve spremne da bi odvele 'žrtvu' do olatara i razrešile dilemu 'na čemu sam'. :lol:
nisu mi bliske ove faze, pojedine možda da, ali ne ovim sledom. i u onom trenutku kada se zapitam 'gde sve ovo vodi' (podrazumevajući da mora nekuda da vodi) znam da sam zrela za novog muškarca.
ako bih recimo insistirala na odluci to bi značilo da silim nekoga na nešto, verovatno i sebe. ako ne bih, znači da sam digla ruke. ili ide spontano, ili se vučete godinama dok sve ne izgubi prvobitan smisao.
i ne zanima me toliko na čemu sam koliko na kome sam. bar što se tiče ljubavi. imam neki svoj maximum i limit i neću se zapitati kuda sve to vodi sve dok bude bilo pomeranja granica. ne idem od starta sa tom mišlju da će nešto postati ozbiljno. obično se uspaničim kada se to desi i na sve načine pokušavam da pobegnem. ako se nekim čudom predam, to samo znači da sam privremeno digla ruke od odlaska. ostanak ni u jednom trenutku nije opcija.
može to da bude obećavajuća veza u smislu neke sigurnosti (jer se cela priča izgleda oko ovoga vrti) ali da taj neko nije za 'ceo život'. tačnije, nije ono što meni treba za svaki dan. jer će me nervirati kako drži nož jednog dana?
nekada sam mislila da se treba voditi osećanjima, ali daleko od toga da je to pametno i dovoljno. možda iskreno, al iskrenost te uvek syebe na kraju. nisam ni za gorenavedene kalkulacije.
ovde se radi o ogromnoj razlici u potrebama. jel bi trebalo da ga pritisakam dok ga ne slomim' a šta ako pukne na neodgovarjućem mestu? ili da ga ne pitam ništa i sama donesem odluku tako što ću izmanipulisati onim što mi je bog dao? neka hvala, ne treba mi takav muškarac, niti na taj način, niti ove mučne faze.
ili ide, ili ne ide. prosto je.

DaDole
02-03-2012, 12:05
:bravo: napokon je neko rekao da se "pronašao" u nekoj fazi:) nevažno je koliko smo godina imali kad smo imali barem nešto od tih faza..bitno je da se mogu naći:)
vrijeme je da nastavim sa pisanjem:)

Vragolanka
02-03-2012, 12:13
nedo, a šta misliš da nabrojimo (uglavnom neosnovana) ženska očekivanja i lupimo tačku na celu priču?
da se nisam pronašla nekad, sada bi bila totalni retard koga svaka budala može da perevesla. ili što je još gore, samoj sebi to da radim.
a kad osetiš nezadovoljstvo u vezi, samo se zapitaj da se nisi negde zayebo u proračunu.

DaDole
02-03-2012, 13:57
nedo, a šta misliš da nabrojimo (uglavnom neosnovana) ženska očekivanja i lupimo tačku na celu priču?
da se nisam pronašla nekad, sada bi bila totalni retard koga svaka budala može da perevesla. ili što je još gore, samoj sebi to da radim.
a kad osetiš nezadovoljstvo u vezi, samo se zapitaj da se nisi negde zayebo u proračunu.
ovo bold je upravo to o čemu pišemo..zamisli kad se neko ne pronađe ili se pronađe kad već bude kasno:kapa:
što se tačke tiče,tek treba da odu na svadbeno putovanje:haha:

marlon
02-03-2012, 13:57
svaka zena pravi uvek tri iste greske u zivotu... ustvari jednu gresku koju multiplicira introspekcijom.

zivot je neverovatno jednostavna stvar i to manje vise svi skontamo kad se ozbiljno razbolimo ili kada budemo blizu smrti...svoje ili tudje nebitno. sto rece moj pokojni drug covek treba jednom mescno da ode u bolnicu nekom u posetu ili nekom na sahranu pa da nauci da ceni ono sto ima...

DaDole
02-03-2012, 14:00
svaka zena pravi uvek tri iste greske u zivotu... ustvari jednu gresku koju multiplicira introspekcijom.

zivot je neverovatno jednostavna stvar i to manje vise svi skontamo kad se ozbiljno razbolimo ili kada budemo blizu smrti...svoje ili tudje nebitno. sto rece moj pokojni drug covek treba jednom mescno da ode u bolnicu nekom u posetu ili nekom na sahranu pa da nauci da ceni ono sto ima...

tačno..ali ,ne pravi li istu takvu grešku svaki čovjek ,bilo da je muškarac ili žena:)

Vragolanka
02-03-2012, 14:17
ovo bold je upravo to o čemu pišemo..zamisli kad se neko ne pronađe ili se pronađe kad već bude kasno:kapa:
što se tačke tiče,tek treba da odu na svadbeno putovanje:haha:

svi koji se pronađu se pronađu kad već bude kasno.

i tek onda možemo da krenemo sa opkladama koliko će sve to trajati? :lol:

marlon
02-03-2012, 14:18
tačno..ali ,ne pravi li istu takvu grešku svaki čovjek ,bilo da je muškarac ili žena:)

muskarci ne razmisljaju i deluju kao zene...zene deluju instinktivno dok muskarci deluju strogo ciljno... problem je kad se uloge izmene, bilo zbog viska ili manjka hormona suprotnog pola. onda imas nerazumevanje koje se dodatno komplikuje... ma mrzi me vise da objasnjavam... ko zna zna, ko ne zna nikad nece nauciti.

DaDole
02-03-2012, 14:22
..jedna od najvećih grešaka koje žena napravi je upravo ta da predpostavlja da bi muškarac trebao razmišljati baš kao ona..ili da on baš svakog časa zna o čemu ona to razmišlja:dada:

marlon
02-03-2012, 14:28
..jedna od najvećih grešaka koje žena napravi je upravo ta da predpostavlja da bi muškarac trebao razmišljati baš kao ona..ili da on baš svakog časa zna o čemu ona to razmišlja:dada:

jok...ako ima imalo iskustva zna da muskarac nikad ne moze da razmislja kao ona jer ni najpametniji i najiskusniji muskarac na svetu ne razume zene, jer da ih razume i poznaje nasao bi jednu pravu i bolo bi ga q za ostale... ona moze samo da se zavarava razmisljajuci na taj nacin.

greska koju pravite je druge vrste ali dovoljno volem zene pa zato necu da kazem sta je u pitanju :manijak:

DaDole
02-03-2012, 14:30
napisah da je to jedna od najvećih ženskih grešaka..

marlon
02-03-2012, 14:33
napisah da je to jedna od najvećih ženskih grešaka..

mozda iz tvoje neracionalne prizme gledanja...

Adio
02-03-2012, 14:47
meni ovo zvuči kao da je žena u vezi sama sa sobom
a i zvuči mi kao da žena sad tu nesto želi da postigne, ne znam ni ja šta, A MUŠKARAC KAO DA JE PAO SA MARSA
uistinu je da su m i ž različiti po viđenju mnogih stvari, inače kada su žene u ponašanju kao i muškarci, njih nazivamo kučkama :lol:
elem, sto rece marlon, kada covek shvati ustvari da je zdravlje ipak najvaznije, badava svo to cimanje
dvoje je potrebno da zele istu stvar, i da ka tome idu, ne bitno je da li je to brak, skladan odnos, zabava ili samo sex
bitno je da idu paralelno a sve ostalo su oscilacije i sve to može da se uskladi
mene su te faze zaobišle, a i niti je svaki idealan niti je zdravo da bude :lol:

Vragolanka
02-03-2012, 14:51
...inače kada su žene u ponašanju kao i muškarci, njih nazivamo kučkama :lol:


adekvatan naziv, ybg ne postoji u muškom rodu.
mene ne vređa... znam kada sam kučka, kad nisam. znam i zašto sam.

Adio
02-03-2012, 15:09
adekvatan naziv, ybg ne postoji u muškom rodu.
mene ne vređa... znam kada sam kučka, kad nisam. znam i zašto sam.
sto da te vredja, ja bih volela da sam takva, ali mi ne ide nesto :lol:

Vragolanka
02-03-2012, 15:11
sto da te vredja, ja bih volela da sam takva, ali mi ne ide nesto :lol:

to se ne stiče iskustvom, rađaš se takva.
ali imam i ja svoje granice preko kojih ne idem...

Adio
02-03-2012, 15:29
ja sam svoje granice postavila, u svakom smislu

Vragolanka
02-03-2012, 15:33
jel to dobro za tebe?

Adio
02-03-2012, 15:50
Sada trenutno da.

rile_nezni_oblak
02-03-2012, 15:57
meni ovo zvuči kao da je žena u vezi sama sa sobom
a i zvuči mi kao da žena sad tu nesto želi da postigne, ne znam ni ja šta, A MUŠKARAC KAO DA JE PAO SA MARSA
uistinu je da su m i ž različiti po viđenju mnogih stvari, inače kada su žene u ponašanju kao i muškarci, njih nazivamo kučkama :lol:
elem, sto rece marlon, kada covek shvati ustvari da je zdravlje ipak najvaznije, badava svo to cimanje
dvoje je potrebno da zele istu stvar, i da ka tome idu, ne bitno je da li je to brak, skladan odnos, zabava ili samo sex
bitno je da idu paralelno a sve ostalo su oscilacije i sve to može da se uskladi
mene su te faze zaobišle, a i niti je svaki idealan niti je zdravo da bude :lol:
"ne idi ispred mene, mogu da te ne pratim... ne idi iza mene, mogu da te ne vodim.. jednostavno, idi pored mene i budi mi prijatelj..." - Ivanin spomenar, 1995... :)

marlon
03-03-2012, 03:12
povodom kucki... adekvatan naziv za muskarca je ako niste znali, kuckar... imam belu t-shirt majcu koju sam dobio na poklon bas sa otisnutim karakternim komplimentom....

nosim je samo kad niko ne vidi....

marlon
03-03-2012, 03:26
meni ovo zvuči kao da je žena u vezi sama sa sobom
a i zvuči mi kao da žena sad tu nesto želi da postigne, ne znam ni ja šta, A MUŠKARAC KAO DA JE PAO SA MARSA
uistinu je da su m i ž različiti po viđenju mnogih stvari, inače kada su žene u ponašanju kao i muškarci, njih nazivamo kučkama :lol:
elem, sto rece marlon, kada covek shvati ustvari da je zdravlje ipak najvaznije, badava svo to cimanje
dvoje je potrebno da zele istu stvar, i da ka tome idu, ne bitno je da li je to brak, skladan odnos, zabava ili samo sex
bitno je da idu paralelno a sve ostalo su oscilacije i sve to može da se uskladi
mene su te faze zaobišle, a i niti je svaki idealan niti je zdravo da bude :lol:

sta god te zaobislo paralelnost nije izlaz...veruj kad ti kaze neko ko je dugo mislio slicno. jedino se iz sukoba radja nesto dobro, pa cak i iz sukoba samog sa sobom.... naravno, treba to izdrzati i podneti, ali ako se lociras samo na paralele i nadas se nekom kreativnom sudaru u beskonacnosti onda je onaj prvi blog sto si napisala jasna odrednica zasto nosis takvu setu u sebi.

Adio
03-03-2012, 12:05
pa ok, možda težim nečem sto je meni potrebno, vreme će pokazati da li grešim
uostalom, svako sa svakim može da se uskladi ako želi, i nebo i zemlja opet čine nesto

burning violin
03-03-2012, 13:01
Dok shvate da nisu na ratnim stazama dodjose do staze slonova.
Neka fala. :drnd:

DaDole
05-03-2012, 12:08
E,sad možemo dalje da se smješkamo,da se i nasmijemo,a da nešto od svega i prepoznamo:)

FAZA PRVE/DRUGE GODINE

Život teče tako što žena obavlja većinu kućnih poslova,kupuje,pere,riba,štedi za ljetovanje,gleda sa njim auto trke,zanovijeta pomalo
Muškarac kuha špagete povremeno i srećan je jer mu je udobno...muškarac ne zanovijeta.
I tako su oni prilično srećni i zadovoljni.
Žena usput misli kako bi bilo dobro za njega da ima neki hobi ,ali njoj ipak nešto fali..i onda se počinje baviti mišlju šta joj fali..ima posao,muža,krov nad glavom,rezervisanu destinaciju na moru,ali ipak joj nešto nedostaje:hm:

DaDole
05-03-2012, 12:19
Jednog dana u nekoj štampi za "edukaciju" pronađe članak o tome kako savremene veze nisu samo providne spavaćice i domaće gibanice:lol:
I što duže razmišlja,shvata da se savremene veze tiču komunikacija.:qq: .i onda kaže sebi:"To je to.Toliko smo obuzeti poslom,kućom,gostima da uopšte ne razgovaramo"

DaDole
05-03-2012, 12:24
Napokon znajući šta joj je činiti,sprema se tako što napravi gibanicu ili njegovo omiljeno jelo,obuče prozirnu spavaćicu i nakon svega,sneno dremkajući kaže mu: "Moramo da razgovaramo."
Ništa na svijetu ne iritira muškarca kao te tri riječi..posebno kad mu je samo do toga da utone san..promrlja nešto slično tome kako mu se spava i zaspi naravno.
Žena je poražena i budna.I ćuti.Prije nego utone u san pomisli kako je vrijeme da možda kupi nove zavjese u sobi:haha:

DaDole
05-03-2012, 12:50
FAZA MI SMO TRUDNI:)

Oboje su srećni i svi znaju i svima pričaju.Žena ne osjeća prazninu niti govori"Hajde da razgovaramo".
Ponekad je malo plačljiva,ponekad je malo umorna,ponekad se brine.
Muškarac se ne brine,vrlo je smiren i raduje se.I to je njihovo čarobno vrijeme isčekivanja.
Kad žena ode u porodilište,on se neko vrijeme osjeća nevažno.Ali,kad se beba rodi on se opet kočoperi.

DaDole
05-03-2012, 12:56
FAZA SAD SMO RODITELJI

Muškarac nastavi da se osjeća važno još nekih 25 minuta:)
KAd muškarac i žena naprave dijete,oni su prilično zadivljeni sobom.
Muškarac je sklon da bude malo više zadivljen samim sebom nego žena.
Oni su obije zadivljeni djetetom.
Žena je sklona da brine malčice više nego muškarac.

DaDole
05-03-2012, 13:00
FAZA BEBA
Muškarac kaže: Ovo je najnevjerovatnija stvar koja mi se dogodila.To mi je potpuno promijenilo život.
I,muškarčev život potpuno je promjenjen oko 25 munuta:)
Žena kaže: Mi smo čvrsto odlučili da rođenje djeteta neće promijeniti naš život.
I,ženin život je potpuno promijenjen.Zauvijek.

Adio
05-03-2012, 15:25
hehe, mislim da su svi muskarci u toj fazi bebe i kada se deca radjaju specificno odusevljeni

DaDole
09-03-2012, 09:15
FAZA ISCRPLJENOSTI
Savremena žena ne mora da bude dobra u matematici da bi shvatila šta će se desiti ako ne počne raditi i ostane kod kuće čuvati bebu i tako ženi otpočinje period koji uključuje mnogo napornog rada i malo sna i ona je ubrzo u fazi krajnje iscrpljenosti.
Ona je ubrzo dopustila da joj kosa izraste u prirodnoj boji i nastavila da oblači uglavnom iste stvari svake subote ili nedelje jureći između kuhinje,bebe,obaveza na poslu..ona je nenaspavana i nervozna ,ona je iscrpljena.
Muškarac u međuvremenu izvodi dijete u šetnju,ponosno kao roditelj koji "učestvuje".Muškarac ne pominje njen izrast kose,ni neurednu trenerku..malo je ljubomoran na pažnju koju poklanja bebi..on više nije "centar svijeta" i to ga malo uznemiri...
sve dok ga jednom kolegica K.iz računovodstva ne pozove na piće poslije radnog vremena.
Postajući ponovno važan,primjećuje da koleginica K.ima kosu sasvim neprirodne boje:)

DaDole
09-03-2012, 09:28
Muškarac popije piće sa kolegama i K.iz računovodstva i zakasni kući sat vremena,ali njegova krajnje iscrpljena supruga čvrsto spava .Njena kosa prirodne boje je rasuta po jastuku i on se pomalo s krivnjom,uvlači u krevet.
On je sretan jer se izvukao bez njenog "zvocanja".
žena je ujutro ,iako krajnje iscrpljena,ipak srećna jer je previše zauzeta obavezama da bi "njuškala"
On joj kaže kako izgleda bolje bez šminke i ona ga sumnjičavo gleda.
Njega malo "peče savjest" zbog pića sa K.iz računovodstva i narednih dana je beskrajno pažljiv i nježan.Žena je sretna.

DaDole
09-03-2012, 09:38
Naredno vrijeme žena ima susret sa velikim ogledalom i vidi mnogo grickalica,pite,mini pice kako joj uzvraćaju pogled..ona ima dva izbora..
jedan od njih je da popije još jedno piće i pogleda se u ogledalo uz čuvenu"Mislit ću o tome sutra! ":)

Unknown
09-03-2012, 09:45
Realno, koga jos interesuju zenske faze? Muskarca "pocetnika" (Dirkasta*), neatraktivnog u bilo kom pogledu? Mozda je prije 20,30 godina to bilo interesantno jer se prije 60,70 o tome uopste nije pricalo. Danas je to prevazidjena tema.

DaDole
09-03-2012, 09:48
pa da početnike:dada:
prevaziđeno neka se prevaziđe:jasenka:

Unknown
09-03-2012, 09:53
pa da početnike:dada:
prevaziđeno neka se prevaziđe:jasenka:

:srce::g:

DaDole
09-03-2012, 10:18
Žena kreće u akciju :igra1:
doručkuje samo grejp,odlazi na aerobik,odlazi frizeru i ponovno vraća svoju staru neprirodnu boju kose..kad joj suknja sklizne preko kukova,žena se zadovoljno smješka istom onom ogledalu:)
Muškarac joj kaže kako je "apsolutno divna majka i supruga".Ona se smješka.
Jednog dana na poslu,kolega je pozove na kafu poslije radnog vremena,značajno piljeći u njen novi struk i pramen njene nepriordne boje kose..
Žena je u dilemi: jedno je imati novi struk,a sasvim drugo kad vas neko gleda kao da Niste "apsolutno divna majka i supruga":hm:

Cruz
09-03-2012, 10:48
pa sta fali tim pogledima? zar to ne imponuje svakoj zeni? :)

DaDole
09-03-2012, 10:52
pa sta fali tim pogledima? zar to ne imponuje svakoj zeni? :)
pa da ,imponuje naravno...ali ona se malo zbuni jer je iz faze krajnje iscrpljenosti odjednom u nekoj novoj fazi:)

Cruz
09-03-2012, 10:58
ma lako ce na to da se navikne ja mislim :jasenka:

DaDole
09-03-2012, 11:07
FAZA PRVE VELIKE SVAĐE
Muškarac lupi šakom o sto:eek:
kad se to desi,žena:
*optužuje ga za SVE što je IKAD učino da je povredi ili naljuti
*vraća se DALEKO u prošlost
*pominje mu sve nađene dokaze davnog Njuškanja
*šamara ga prisjećanjem na zgodnu konobaricu koju je značajno osmotrio još na medenom mjesecu
*poteže godine spremanja njegovih omiljenih večra
*pravi aluzije na K. iz računovodstva iako ne zna ništa o tome
..i konačno brizne u plač.
Muškarac je zapanjen..nešto nije u redu sa njegovim svijetom..:eek:

Nežnicah
09-03-2012, 12:11
Ja se ne secam ni sta sam sinoc spremala za veceru, a kamoli da mu natrljavam na nos neke dogadjaje iz proslosti :)

DaDole
09-03-2012, 12:55
Ja se ne secam ni sta sam sinoc spremala za veceru, a kamoli da mu natrljavam na nos neke dogadjaje iz proslosti :)
pa naravno babs,kad si ti formirana i već zrela ličnost..a zamisli na početku početaka kad ne znamo ništa:)

Nežnicah
09-03-2012, 13:37
Hvala Dirka :) nase su svadje sad presle na neki visi i zreliji nivo, vise ne pucamo iz svih oruzja :lol: Mada, ako se napregnem, mogu da se setim cak i pisama koja sam nasla kod njega a pisala mu ih je bivsa devojka dok je jos bio u vojsci i u vezi sa mnom...:dada: znaci 25 godina unazad. Iju, pa ja se ipak secam, sad sam i sebe iznenadila :huh: Ali ne znam koja bi `tema` svadje morala da bude, pa da mu to nabijem na nos :lol:

DaDole
09-03-2012, 13:40
nevjerovatne smo mi žene..uvijek ćemo naći načina da izvučemo "keca iz rukava" pa mu saspemo u lice onda kad najmanje očekuje:haha:

a vidiš da se sjećaš..nema veze što ne bi:) a,ja imam memoriju vjekovnu moja babs:haha:
naravno,malo se šalimo:)

Unknown
09-03-2012, 14:13
nevjerovatne smo mi žene..uvijek ćemo naći načina da izvučemo "keca iz rukava" pa mu saspemo u lice onda kad najmanje očekuje:haha:

a vidiš da se sjećaš..nema veze što ne bi:) a,ja imam memoriju vjekovnu moja babs:haha:
naravno,malo se šalimo:)

Najlosije iskoristena ideja zajednickog zivota, zamaranje i smaranje:igrac:

DaDole
09-03-2012, 14:13
Najlosije iskoristena ideja zajednickog zivota, zamaranje i smaranje:igrac:
da znaš da je tako:)

Unknown
09-03-2012, 14:20
da znaš da je tako:)

Pa da. Iz svake veze treba pamtiti i preneti samo sretne dane. U suprotnom se zauvek zakljucas:g:

DaDole
09-03-2012, 14:22
da..http://www.youtube.com/watch?v=lCo1nSCN1a8

vrludava
10-03-2012, 22:31
Ja vise ne znam u kojoj sam fazi :qq:

Mislim da sam izasla iz faza... :mv:

DaDole
12-03-2012, 09:04
Ima žena koje se bave domaćinstvom,klincima i psima i one obično pričaju glasno da bi klinci i psi mogli da ih čuju,nose odjeću otpornu na klince i pse i razgovaraju sa svima kao da su klinci ili psi:haha:
Muževi takvih žena obično imaju dva izbora:
-da dopusti da bude tretiran kao da je klinac ili pas i da se strasno posveti svom hobiju
-da se vlada rđavo i da se strasno posveti svom hobiju:)
Kad postane puno rđav onda javno usred nekog piknika,počne da flertuje sa mlađahnom djevojkom pomalo na način "budalastog matorog jarca"..pritom se malo umaže kečapom,supruga mu priđe,obriše kečap maramicom i usput mu dobaci da se ponaša kao "budalasti matori jarac".

DaDole
12-03-2012, 09:18
Šta kad ona sazna da on ima ljubavnicu:qq:
-ostavlja ga,potroši sve njegove pare,ruga se njegovom hobiju i postaje veoma ogorčena
-nastavlja uprkos teškoćama,potroši sve njegove pare,ruga se njegovom hobiju i postaje veoma ogorčena:)
U oba slučaja tutnji joj u glavi njegova rečenica "Nisam to planirao.Prosto se DESILO".

DaDole
12-03-2012, 09:36
Postoje Zalogaji Sa Strane..i one se razlikuju od ljubavnica jer su manje cinične,manje zahtjevne i imaju manje para.ZZS su mnogo diskretnije i razumnije:)
I nisu one samo sa oženjenima,već i sa momcima koji ponekad vole na kratko da imaju ZZS:drnd:
ZZS ne misle da su svi muškarci bitange..priznaju da ima žena vještica i da su muškarci zapravo ponekad smo neshvaćena bića:)
Muškarci su pomalo zbunjeni jer ZZS ne plače pred njima,ne zanovijeta..ako prespava kod njega nikad neće ostaviti Nešto za sobom..
a šta je to Nešto?
Kad muškarac ostavja za sobom to Nešto,sigurno će da bude nešto neosporno muževno..a šta ostavlja žena?
Ona koja želi da označi "teritoriju"neće ostaviti ništa očigledno..zna dobro da će,čim ona izađe,on izvršiti brzu inspekciju vrste "ženske gaćice ispod kreveta" ili trag karmina sa donje strane jastuka..
Žena je lukava..ona ostavlja nešto usput,neku sitnicu koju on sigurno ne može da otkrije;)

DaDole
12-03-2012, 10:01
Pored ZZS postoje i Druge Žene i one obično naprave scene posebno kad su u pitanju Rođendani i Praznici koji su prirodni neprijatelji i ZZS i Drugih Žena:)
Posebne obaveze su prirodni neprijatelji muškaraca:dada:
KAd rođendan ili praznik stigne,ZZS se osjećaju malo utučeno..iako nisu cvilile i zahtijevale kao Druge Žene,ipak im je malo tugaljivo.
Na svoj rođendan ZZS:
-malo tugaljivo se prejede tjestenine ispred tv-a
-izlazi sa drugom ZZS i prejede se tjestenine
-ode kod prijatelja koji su u braku i prejede se tjestenine:drnd:

DaDole
12-03-2012, 10:13
I malo pomalo ZZS dosadi tjestenina:haha: pa pomisli kako muškarci i nisu toliko neshvaćeni koliko je mislila..odluči ipak da pozove svog dragog,on je ushićen jer ona nikad nije zvala i naravno,izvede je na večeru na tjesteninu umirenu crnim vinom:)
Crno vino i mnogo potisnutih emocija čine čudo i ona pravi scenu nasred muškarčevog omiljenog restorana..muškarac je gleda iznenađeno preko stola,oči joj blistaju,izgeda mu kao sama strast i vatra:)
U tom momentu muškarac ne shvata da ona počinje da liči na Drugu ženu:)

DaDole
13-03-2012, 09:48
SASVIM DRUGAČIJI MUŠKARAC
On je daleko od bahatosti,ne druži se sa bitangama i ne lupa šakom o sto.On je fini momak.Obavlja veći dio kućnih poslova..kupuje poklone,šeta pse,kupuje Cepterov tiganj jer zna da im treba,posjećuje njenu rodbinu,priča o svojim osjećanjima i uvijek ima vremena za nju.
On je jedini primjerak muškog pola kojem se desi da se probudi sa oproštajnom porukom..Ona ga ostavlja.
Kad je drugarice pitaju zašto ga je ostavila ona može da kaže i redovno to čini:"On je zaista fini momak"
On je,naravno,ogorčen i počinje da razmišlja kako više da ne bude fini momak.
Pa kaže sebi"Ženama se sviđaju bitange"..to nije tačno jer ženama se sviđaju Nebrušeni dijamanti:) jer one prosto vole da se bave brušenjem..
Naravno uz već legendarnu rečenicu:"On se stvarno smirio i promijenio otkad je sa mnom":lol:

mona
18-04-2012, 02:31
On vec raskinuo sa mnom, propatio sto sam ga ostavila i pita se zasto,,, posle toga mi preti da me nece vise zvati i nestaje da bi me kaznio...

a ja a ja

nisam ni pocela :aha: :hm:

Cruz
18-04-2012, 07:31
FAZA PRVE VELIKE SVAĐE
Muškarac lupi šakom o sto:eek:
kad se to desi,žena:
*optužuje ga za SVE što je IKAD učino da je povredi ili naljuti
*vraća se DALEKO u prošlost
*pominje mu sve nađene dokaze davnog Njuškanja
*šamara ga prisjećanjem na zgodnu konobaricu koju je značajno osmotrio još na medenom mjesecu
*poteže godine spremanja njegovih omiljenih večra
*pravi aluzije na K. iz računovodstva iako ne zna ništa o tome
..i konačno brizne u plač.
Muškarac je zapanjen..nešto nije u redu sa njegovim svijetom..:eek:

nikad mi nece biti jasno zasto se pojedine zene tako ponasaju i sta im znaci da pominju sve navedeno..

DaDole
18-04-2012, 07:37
nikad mi nece biti jasno zasto se pojedine zene tako ponasaju i sta im znaci da pominju sve navedeno..
Jednostavno,to je profil žena koje žele da budu"iznad situacije",da se ponašaju kao da su neke stvari"progutale" i prešle preko njih,a u suštini im sve to ostane u grlu pa zapinje kao kost te je moraju jednom ispljunuti da se prosto ne bi udavile od sopstvenog foliranja same sebe..
A zašto su to "gurale pod tepih":hm: vjerujem da su to radile iz potrebe da se prikažu u svjetlu tolerancije koju zapravo ne osjećaju,ali koja im je u datom momentu bila strategija:(

mona
18-04-2012, 07:39
Jednostavno,to je profil žena koje žele da budu"iznad situacije",da se ponašaju kao da su neke stvari"progutale" i prešle preko njih,a u suštini im sve to ostane u grlu pa zapinje kao kost te je moraju jednom ispljunuti da se prosto ne bi udavile od sopstvenog foliranja same sebe..
A zašto su to "gurale pod tepih":hm: vjerujem da su to radile iz potrebe da se prikažu u svjetlu tolerancije koju zapravo ne osjećaju,ali koja im je u datom momentu bila strategija:(

DA :sad:

DaDole
18-04-2012, 07:42
... i ta strategija je imala svoje "plodove"..djelovale su kao neko ko ne zanovijeta,ko ima široko razumijevanje,ko ne pokazuje male ljubomorne ispade i ne drami previše..muškarac pomisli,taman došla je sebi..promijenila se i onda se opusti..i tad učini nešto što bi bilo naizgled vrlo oprostivo,ali "bomba" ga dočeka sa druge strane..a njen se fitilj opasno skraćivao:)

Cruz
18-04-2012, 07:48
Jednostavno,to je profil žena koje žele da budu"iznad situacije",da se ponašaju kao da su neke stvari"progutale" i prešle preko njih,a u suštini im sve to ostane u grlu pa zapinje kao kost te je moraju jednom ispljunuti da se prosto ne bi udavile od sopstvenog foliranja same sebe..
A zašto su to "gurale pod tepih":hm: vjerujem da su to radile iz potrebe da se prikažu u svjetlu tolerancije koju zapravo ne osjećaju,ali koja im je u datom momentu bila strategija:(

to je profil zene koja taktizira i glumi, ni prisla nije tome da je iznad situacije... nema tu ljubavi...

DaDole
18-04-2012, 07:54
to je profil zene koja taktizira i glumi, ni prisla nije tome da je iznad situacije... nema tu ljubavi...
nema ljubavi..ali ima ona patološka potreba da pošto-poto zadržimo nekoga pored nas i pritom ne biramo sredstva..nevjerovatno je koliko žena može da odglumi..od toga kako je oduševljena zavjesama koje je birala njegova majka(a želudac joj se okrene kad vidi motive) pa do čitave euforije sa kojom obilazi njegove prijatelje i rodbinu uvjeravajući ih da zaista obožava njegove duge sate pred malim ekranima jer se baš "oplemenjuje" gledanjem fudbala iz dana u dan:misticlady::misticlady:

SJAJNA
06-05-2012, 23:25
kratko..prva faza-gukanje...zadnja faza-hrkanje...kraj.

Keti
24-03-2013, 08:48
mene fataju razne faze... :namcor:

DaDole
24-03-2013, 08:53
mene fataju razne faze... :namcor:
vrlo inspirativno keti:rile: a da podijeliš sa nama bar neku od tih faza:b:

Keti
24-03-2013, 08:59
to cu kasnije,sad mi se spava... :m:a i sinoc sam malo preterala sa pelinkovcem :kicos: i keksom :qq:

Keti
25-03-2015, 15:30
vrlo inspirativno keti:rile: a da podijeliš sa nama bar neku od tih faza:b:

jos nisam spremna :tupan:

Keti
28-08-2015, 20:17
sad je faza keksa :qq:

sudjenik
22-01-2017, 22:01
jos nisam spremna :tupan:
Dok se ti spremis mohikanci ce izumreti...

QueenOfClubs
12-08-2018, 20:51
Jednostavno,to je profil žena koje žele da budu"iznad situacije",da se ponašaju kao da su neke stvari"progutale" i prešle preko njih,a u suštini im sve to ostane u grlu pa zapinje kao kost te je moraju jednom ispljunuti da se prosto ne bi udavile od sopstvenog foliranja same sebe..
A zašto su to "gurale pod tepih":hm: vjerujem da su to radile iz potrebe da se prikažu u svjetlu tolerancije koju zapravo ne osjećaju,ali koja im je u datom momentu bila strategija:(

To je zapravo profil ljudi (nebitno je da li je muskarac ili zena), koji ciljano skupljaju sitne lose emocije ne bi li ih u pogodnom trenutku izvukli i razmenili za jednu veliku emociju. Poznajem dosta takvih ljudi, i jako je tesko ziveti sa njima. To ne mora obavezno biti partner. Moze biti takav kolega, roditelj pa i dete. Jedini nacin, ako vec ne mozemo da ih izbegavamo, jeste da im ne dozvolimo da nas bace u vatru. Treba ih suociti sa onim sto rade i da smo svesni toga. I tako hladno svaki put. Ili puknu ili razmisle.

Laganini
17-08-2018, 20:13
..mani s epelinkovca...

scepa
17-06-2020, 23:01
Najgore je kada dodje do zasicenja u vezi,braku itd

Ciciban
18-06-2020, 06:48
cista matematika su te faze po uvrnutom redosledu sabiranje , mnozenje , oduzimanje pa delenje :lol:

scepa
23-06-2020, 23:49
Nikakve faze u ljubavi ne postoje:namcor:

DaDole
21-09-2020, 11:39
Nikakve faze u ljubavi ne postoje:namcor:
Da l je moguće:duh: