PDA

Pogledaj Punu Verziju : Titula menja čoveka...



kojica
07-03-2012, 10:47
Ili možda ima imunih?

Kada god o ovoj temi govorimo, pominje se to da je neko postao uobražen,
pokazao svoje pravo lice i slično.. ali..
Može li ta promena biti pozitivna?

причалица
07-03-2012, 11:33
missim, ja sam uobražena i ovako...kažu da se to vidi na kilometar. titule mi ništa ne znače u životu, jer sam uobražena i bez njih preko svake mere.

Sagacity
07-03-2012, 11:45
Ili možda ima imunih?

Kada god o ovoj temi govorimo, pominje se to da je neko postao uobražen,
pokazao svoje pravo lice i slično.. ali..
Može li ta promena biti pozitivna?
Što je čovek jednostavniji i izgrađeniji, to titula za njega manje znači. Jednostavno, on je titulu dobio zbog posla preko koga je titulu i zaslužio. Onaj koji do titule dođe preko noći i onaj koji živi za to da drugima bude u imperativu,često ne stigne da se izgradi za poziciju na koju je postavljen. Već na toj poziciji leči svoje komplekse.

Da, mnogi ljudi se promene sa dobijanjem titule. Neki baš tada pokažu pravo lice. Ali poznajem one koje titula nije nimalo izmenila. To su oni jednostavni ljudi, koji cene posao koji rade i koji se obraćaju svojim kolegama ne sa pozicije, već sa ozbiljnosti zadatka koji treba realizovati. Ti ljudi su prizemniji i pristupačniji.

Takvi ljudi se trude da posao odrade maksimalno dobro i da maksimalno opravdaju titulu koju imaju. Za njih titula nije sredstvo preko koga dolaze do nekog cilja, već pozicija do koje su došli na osnovu nekog znanja i truda.

Ne kažem da i među ovima nema nekih ''nadobudnih'', ali je uglavnom u manjoj meri. Kod onih ljudi koji imaju motiv da pokažu koliko znaju i koji traže svoju šansu, titula može biti pozitivna promena, jer će se truditi da istu opravdaju...

Nežnicah
07-03-2012, 11:58
Svako ko je svestan sebe i svojih vrednosti, bez ikakvih kompleksa, ostace isti takav i sa titulom. Ima takvih, u manjini su a i medju njima ima jos nekih podvrsta :)
Vise ima kompleksasa koji su tako `mocni` da svi zavise od njihovih odluka...
Nazalost, nisam upoznala niti cula za nekoga ko je nesto pozitivno uradio kada je dobio titulu, obicno svi samo ili cuvaju fotelju i ne talasaju ili se promene na gore i pokazu svoje pravo lice.

Sarmica
07-03-2012, 12:04
Ili možda ima imunih?

Kada god o ovoj temi govorimo, pominje se to da je neko postao uobražen,
pokazao svoje pravo lice i slično.. ali..
Može li ta promena biti pozitivna?

:pada:dobiju titulu u virtuelnom svetu pa se promene, ne znam šta bi s takvim personama bilo da imaju neku realnu titulu:qq:
ima imunih ali jedan u ...milion:sad:

Nežnicah
07-03-2012, 12:09
A ovde je rec o virtuelnim titulama? Omasila sam ondaK temu. Slozila bih se sa Sarmicom u svakom slucaju.

Sarmica
07-03-2012, 12:15
a nije reč o virtuelnim titulama, nego o onim pravim :)...samo navedoh primer pokondirenih tikvi:zrika:

mica
07-03-2012, 12:21
Kazu, daj coveku malo vlasti,pa da vidis kakav je. Na zalost, znam puno ljudi koji, kad i ako postanu nesto, promene se i postanu pokndirene tikve. Ja to vidjam svakodnevno na poslu i ne razumem te ljude. Doduse, videcemo emen sad, kad sma dobila titulu, kak'a cu da bidnem:drnd:

Cruz
07-03-2012, 12:36
sve zavisi od toga kako je covek isklesan, ako je u pitanju neko koga muce kompleksi, titula ce mu samo omoguciti da te svoje komplekse istakne. medjutim, ima ljudi kojima titula nista ne znaci, kao ni ono sto sa sobom nosi.

DaDole
08-03-2012, 10:29
nemam problem sa bilo čim vrste titula,funkcija ili slično budući da sam jedna od onih koji je nose u nekom rl već dugo i nikad mi niko nije rekao da sam "drugačija" ili da sam se promijenila ,ali poznajem zaista mnogo ljudi kojima se desi mijenjanje..kojima se desi i bahatost..
mišljenja sam da je to stoga što je ta nekakva Volja za Moć nešto sa čim dobar dio ljudi ne zna kako da se nosi.. iz razloga vlastitih kompleksa i sujete ili kompenzacija,ali i iz njihove emocionalno neuravnotežene strukture..Moć je definitivno uvijek interakcija .

причалица
08-03-2012, 21:38
posmatram ljude oko sebe...kod mene na poslu su titule uobičajena stvar, zaista. retki su oni koje titula promeni tako da to stvarno zasmeta....može se reći da, pošto titule služe za sticanje nekih pozicija, one kod savesnih i svesnih ljudi koriguju ponašanje na bolje.
nisam imala negativnih iskustava sa ljudima u mom okruženju.
nadam se da ih neću ni imati.
ako ipak neko bude promenio ponašanje ili nova titula kod neke osobe bude uslovila ispoljavanje nekih skrivenih loših osobina, mogla bih samo da zaključim da je takva osoba težak seljober(ka) koja bruka položaj na kom se nalazi i titulu koju nosi.

Mistery
15-03-2012, 21:38
Poznajem ljude koje titula nije promenila, i one koje jeste promenila.

Sve zavisi od ljudskog karaktera. Ako neko mnogo želi moć, vlast i da bude lider u bilo kojoj profesiji, dobijanje te vlasti i sticanje titule će ga svakako promeniti. Promeniće i svoj odnos prema prijateljima.

Ljudi koji su svesni svojih vrednosti, svojih vrlina i svojih mana i koji su svesni da vlast npr. ne traje večno, neće se promeniti.

Ponavljam, svako od nas je jedinka za sebe. Nekome titula može mnogo da znači, a nekome može da bude teret.