PDA

Pogledaj Punu Verziju : Novi zakon o zdravstvenom osiguranju?



kojica
12-03-2012, 20:15
Nešto sam danas čula, ali iz neproverenih izvora, da je u pripremi novi zakon o
zdravstvenom osiguranju, na osnovu koga će socijalno pokrivati samo troškove
lečenja lekara opšte prakse, dok će se svi specijalistički pregledi plaćati.

Ne zvuči mi uopšte neverovatno. Od ovih se tako nešto i očekuje.

Jeste li vi nešto čuli o tome? :hm:

tiramisu
12-03-2012, 20:30
ne, ali kod nas je sve moguce:namcor:

PRCKO
12-03-2012, 20:58
直到你的母亲更变态?

причалица
13-03-2012, 08:10
ne sećam se kad sam bila kod državnog specijaliste. mnogo je komplikovano doći do njega, mnogo se čeka, treba da izostajem s posla nekoliko dana dok sve obavim, tako da missim da mi se ipak više isplati da odem kod privatnika....i sve se nešto nadam da će jednog dana neko da prizna troškove lečenja kod privatnika....ili će da mi ostave zarađene pare, koje bih onda ja da trošim kod onog lekara kojeg smatram za stvarno izabranog.

kojica
13-03-2012, 09:06
Pa dobro. Ko ima para, taj bira. Ne bi čekaonice bile onako pune da svi imaju da plate
preglede kod privatnika.

Donose sve gore i gore zakone. Ukinuli su 100% bolovanje na povrede sat vremena pre
i posle radnog vremena. Ukinuli su trogodišnje bolovanje majkama koje imaju astmatičnu
decu. Ni jedan zakon nisu doneli u korist građanima, nego sve na štetu.

Cruz
13-03-2012, 09:12
Ja trenutno nemam zdravstvenu knjizicu, pa mi je svejedno u tom smislu, ali me svakako pogadja ovolika nepravda i bezobrazluk sa kojim se svakodnevno srecemo kada su zakoni u pitanju. Prethodnim Zakonom su od lekara napravili administrativne radnike, koji od silnih procedura oko popunjavanja besmislenih obrazaca nisu mogli ni da se bave profesijom zbog koje su tu. I do sada je bilo tesko leciti se zbog nedostatka lekova i placanja pregleda i snimaka kod privatnika, jer aparati u drzavnim bolnicama uglavnom ne rade, a ako se novi Zakon izglasa, samo oni koji imaju dubok dzep moci ce sebi da priuste lecenje. Sramota za drzavu.

Man
13-03-2012, 09:13
Jel ćemo i dalje morati da podmićujemo :srbpla: iako plaćamo?

Cruz
13-03-2012, 09:20
To se smatra normalnim valjda..