PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li je kod njega sve normalno... Tamo dole?



vojvođanka
02-11-2009, 19:15
Čak i ako ste do sada analizirali sve delove tela svog partnera, postoje situacije u praksi koje će vas baciti u nedoumicu

Ne postoje dva ista muškarca - isto važi i za njihove *****e. U stvari, postoji toliko različitih oblika, veličina i nijansi boje kože da je teško biti siguran šta je normalno kad je u pitanju muški paket. Zato smo se obratili stručnjacima u vezi s gorućim dilemama koje imate o intimnim delovima svog seks saigrača. Jasni odgovori trebalo bi da otklone sve nedoumice, pa možete potpuno da se prepustite uživanju.

Da li je neuobičajeno to što je koža njegovog *****a različitih nijansi?
Najčešće nije. Neki muškarci imaju rozikast vrh *****a, dok je duž njihovog polnog organa boja kože drugačija i bleđa. To je posledica velikog broja krvnih sudova koji mogu mestimično da budu više vidljivi. Postoji još jedan razlog za neujednačene tonove kože: „Mnogim muškarcima koji su obrezani mesto na kome se nalazi ožiljak od reza postane tamnije boje“, objašnjava dr Hari Fiš, profesor kliničke urologije na Univerzitetu Kolumbija i koautor dela Veličina je važna (Size Matters). On, ipak, dodaje da postoje razlozi za zabrinutost ako su promene nijanse kože u crvenoj ili roze boji, što može da ukazuje na postojanje osipa. Ako primetite ovakve promene na koži svog partnera, upozorite ga da obavezno poseti doktora.

Da li iskrivljen ***** ukazuje na problem?
Zavisi o kolikom zakrivljenju je reč. Blaga krivina, u stvari, može da bude prednost. ***** može da se formira na ovaj način u svim pravcima, a upravo ta krivina, zajedno sa pravilnim uglom prodiranja, može da olakša pogađanje vaše G-tačke, kaže Seli Alison, autor dela Zagolicajte njegovog nevaljalka (Tickle His Pickle). Sa muškarcem čija alatka gleda nebu pod oblake, misionarska poza je dobitna varijanta. Ako on pomalo skreće u stranu: lezite na bok i zauzmite položaj fetusa - okrenete mu leđa - onda neka on klekne na kolena i prodre u vas. Velikom zakrivljenje, na primer blizu 90 stepeni, jeste problem. „Kada se radi o Pejronijevoj bolesti, može doći do neprirodnog gomilanja viška tkiva, što uzrokuje ekstremna zakrivljenja *****a. To je nekada veoma bolno“, kaže dr Fišer. Iako je ovo retka pojava, može da se desi serija neznatnih povreda koje nastaju u toku grubljeg seksa. Kao posledica ovih drastičnih zakrivljenja može doći do otežanog dostizanja erekcije.
Neki muškarci imaju gladak *****, dok je kod drugih on prošaran velikim brojem vena. Šta je normalno?
Za ovo ne postoji standard. ***** muškaraca čija je koža tanja izgledaće kao da je prošaran većim brojem vena, dok se kod onih čija je koža deblja čini da sadrže mnogo manje vena, bar onih vidljivih. Njihova primetnost takođe zavisi od intenziteta uzbuđenja. Krvni sudovi međunožne regije omogućavaju erekciju, pa tako vene postanu izraženije kada uzbuđenje poraste“, kaže Džejn Bogart, direktor za zdravlje studenata u medicinskom centru na Univerzitetu Kolumbija.

Koliko bi erekcija u toku dana muškarac trebalo da ima?
Trebalo bi da ih bude „više od nijedne“, ali osim toga, ne postoji određen broj. Čak i ako njegov ***** očvrsne, to ne mora da znači da se muškarac uzbudio. „Često se događa da muškarac uopšte na razmišlja o seksu kad se erekcija dogodi“, kaže dr Fiš. Razlog za to je: protok krvi kroz *****, koji je normalna pojava i način na koji se ***** održava u funkciji. Najveći broj muškaraca ima u proseku osam erekcija u toku noći i one takođe ne moraju da budu posledica erotskih snova.

Da li postoji standardna veličina testisa i da li bi trebalo da su identični?
„Njegovi testisi trebalo bi da budu otprilike veličine oraha u ljusci“, objašnjava dr Fiš. Ako su manje veličine, to bi mogao da bude znak niskog nivoa testosterona, što može da ukazuje na potencijalne probleme sa plodnošću u kasnijem dobu. I trebalo bi da su približno isti, ali nije retkost (i to je u redu) da jedan testis bude pozicioniran za nijansu niže od drugog.

Da li neobrezani muškarci osećaju zadovoljstvo na isti način kao i obrezani?
U osnovi - da, iako je moguće da su neobrezani muškarci još osetljiviji. Zaštitna kožica štiti vrh *****a kada on nije u erekciji. Kada uzbuđenje poraste, kožica se povuče, i tako ultraosetljiv deo na vrhu postaje otkriven. Postoji tona nerava na zaštitnoj kožici i ispod vrha *****a, pa i kada je on prekriven, ovo područje je zaštićeno u toku dana“, kaže Bogart. „Zato, kada se uzbudi, osećaj može da bude mnogo snažniji.“

Da li je loš znak ako je njegov ***** nekad jako čvrst, a nekad ne?
Nivo čvrstine *****a ne mora da bude u direktnoj vezi sa intenzitetom uzbuđenja. „Možda ćete primetiti da čvrstina varira u toku jednog istog odnosa, u zavisnosti od toga šta se dešava i koliko dugo to traje“, objašnjava Bogart. Ako vam se učini da je on mekši nego ranije, i to u toku svakog odnosa, to može da bude uzrokovano velikim brojem spoljnih faktora. „Stres, bez obzira na to da li vaš partner uzima lekove povodom toga, i nivo umora mogu i te kako da utiču na čvrstinu *****a“, kaže Alison. Dok god je njegova alatka dovoljno kruta za penetraciju i dok ste oboje zadovoljni rezultatom, ne brinite o tome.

Kako muškarac prelazi iz 20-ih u 30-e, može da se dogodi da njegov ***** ne stoji više tako visoko kao ranije kada se nalazi u erekciji. Dobra vest: ostaće podjednako čvrst.

Izvor Cosmopolitan

Šepši
10-01-2010, 18:19
Cela nauka :)))

A vaše mišljenje drage moje? :andjeo:

petrana
11-01-2010, 13:13
o ovom gore tekstu podugackom :roll: nemam ama bas nikakvo misljenje
jedino dok sam pokusala da citam, palo mi na pamet kako je mnogo nezgodnije to kod zene, valjda se zato i potencira ta prica o muskom "tamo dole"
muskarci vide sta imaju dole :lol: to je prilicno stabilna pozicija
a zene :raz_119: pojma nema
jeste da je MAdona izvela onaj urnebes sa ogledalom i zagledanjem, ali, u principu, i nema oblik :lol:
pretpostavljam da doktoru koji je pisao to gore nije bio cilj da ljudi mnogo o tom razmisljaju

QueenOfClubs
12-01-2010, 16:57
Замислите да се жене узбуде осам пута дневно.
Ја бих сигурно полудела након пар дана. :lol:

petrana
12-01-2010, 19:47
Замислите да се жене узбуде осам пута дневно.
Ја бих сигурно полудела након пар дана. :lol:
Znam da ti to u saljivom tonu,a l si mene asocirala na skroz ozbiljnu stvar :raz_114:
Pazi ovo, muskarac se kao "uzbudi" osam puta dnevno, ali ustvari nema osam puta dnevno odnose
a prostitutke imaju vise odnosa na dan, dakle zene, i ne znam sad da li bas polude
Gledala sam jednu emisiju, davno, bas o prostitutkama, u VBritaniji, nekolike zene
Totalno mi je nejasna slika u secanju jer sam to davno gledala ali se ipak secam dovoljno, da su to bile dame, u raskosnim kucama, jedna je postigla bas enormno bogatstvo, kao dvorac joj je kuca bila
Govorile su sasvim sa rezonovanjem, mada, stvari uvrnute :lol:

I sad ti vidi :)

i umalo da zaboravim
meni je ustvari citava prica potekla od toga sto si me podsetila na pricu o Van Gogu
kako je u jednom periodu zivota zavoleo prostitutku koja je imela petoro dece i pokusao da joj stvori dom, da je ozeni i skrasi
Ona je jedno vreme bila mirna i onda, nije mogla da izdrzi vec se vratila svom poslu. Tuzna prica. A sto je jos dodatno. Njegov brat Oto, koji ga je mnogo voleo i sam je doziveo istu sudbinu.

QueenOfClubs
12-01-2010, 19:53
Јесте ово у шаљивом тону, али ми је једино то запало за око у целом уводном посту.
Ерекција ни мање ни више него осам пута. :raz_119:
И запитала сам се како им је. Најозбиљније.
Пази, то нису поједини случајеви.
То је код свих одраслих мушкараца тако.
И баш бих волела да их чујем по том питању. :raz_125:

petrana
12-01-2010, 19:59
Pa gore je u tekstu objasnjeno da to veze nema sa uzbudjivanjem.
:lol: glupo poredjenje, al to ko sto se oko suzi, premazuje
ako se nedovoljno premazuje samo onda je potrebno ukapavati vestacke suze
:raz_114:
sad sam se setila jedne fore sa medicinskog fakulteta:

Pita profesor studentkinju na ispitu "koji je to organ (valjda, ako se dobro secam, rec je organ) kod coveka koji moze da se uveca i do 11 puta (cini mi se da je broj jedanset, a mozda je i malo manji)"

Studentkinja pocela da crveni, pa gleda vamo gleda tamo
A profesor joj kaze:
"Koleginice, vi em niste ucili em gajite iluzije. Zenica oka je jedini organ kod coveka koji moze toliko da se uveca." :lol:

QueenOfClubs
12-01-2010, 20:06
:raz_056:

Видела сам да нема. Не увек. Деси да је то резултат...
Но ипак... :hulahop:

doc holliday
20-01-2010, 22:38
Јесте ово у шаљивом тону, али ми је једино то запало за око у целом уводном посту.
Ерекција ни мање ни више него осам пута. :raz_119:
И запитала сам се како им је. Најозбиљније.
Пази, то нису поједини случајеви.
То је код свих одраслих мушкараца тако.
И баш бих волела да их чујем по том питању. :raz_125:
zavisi od okoline :stidljiva: