PDA

Pogledaj Punu Verziju : Svingeri - nastranost ili sloboda?



Cruz
16-03-2012, 08:59
Šta po vama najbolje definiše svingerstvo: nastranost ili seksualna sloboda?

Šta mislite koji su motivi zbog kojih se parovi opredeljuju za ovakvu vrstu "zabave"?

Marko:
16-03-2012, 09:04
Moja definicija je da je to idiotizam. Ali slobodna su vremena, zakoni i pisani i običajni sve liberalniji. Ne bi me čudilo da se uvreži kao sasvim normalna i redovna pojava. Ako već nije.

DaDole
16-03-2012, 09:16
Pomenula sam na nekoj temi već da je to,po mom mišljenju,bolesno stanje..i ne vidim ikakvu vezu sa seksualnim slobodama koje danas jesu mnogo veće nego prije.
Šta je to u čovjeku što ga pokreće na tako nešto:hm:

kojica
16-03-2012, 09:31
Motiv za zabavu je zabava, osim ako to ne rade za novac.

Ako je njima lepo i time nikoga ne povređuju, ne vidim što bi meni smetalo.
Ne vidim ništa bolesno u tome.

DaDole
16-03-2012, 09:36
Motiv za zabavu je zabava, osim ako to ne rade za novac.

Ako je njima lepo i time nikoga ne povređuju, ne vidim što bi meni smetalo.
Ne vidim ništa bolesno u tome.

Problem i jeste u tome što povređuju.On je treći kao "dodatak" bračnom paru,a Ona(njegova supruga) je neko ko pati ..

kojica
16-03-2012, 09:39
Problem i jeste u tome što povređuju.On je treći kao "dodatak" bračnom paru,a Ona(njegova supruga) je neko ko pati ..

Obe supruge pate il samo jedna?

Ne znam što bi patile, ako su se tako dogovorili i svima odgovara.

mire
16-03-2012, 09:40
ma da, baš, žena uvek pati...

ko im brani, dok nema krivičnog dela, sve je dozvoljeno

gledam svoja posla

ljubičica
16-03-2012, 09:46
rekla bih da ni tu nije onako kako na prvi pogled izgleda.
par koji se upusta u tako nesto, ili je potpuno otudjen, i dotakao je emotivno dno..sexualno vise ne uzbudjuje jedno drugo, pa traZi uzbudjenje na drugom mestu, jer postoji izmedju njih neka veza zbog koje zele da ostanu zajedno
ili je postigao apsolutni nivo razumevanja i poverenja, gde su drugi ljudi samo sredstvo za postizanje zadovoljstva, dok je prava veza, ljubav i poverenje, postoji samo izmedju njih dvoje
gledanje na svingeraj se menja onog trenutka kad sex prestaje da bude tabu, i kad partneri mogu otvoreno das priznaju jedno da zele nekog drugog. ne vidim nista bolesno u tome. sexalne potrebe ralicitih ljudi su razlicite..
lično, ne privlaci me vid zabave,. jer me nikad ne uzbudjuju nepoznati ljudi..
i za samo sex, moram da poznajem coveka i uspostavim sa njim neki kontakt.

DaDole
16-03-2012, 09:47
Obe supruge pate il samo jedna?

Ne znam što bi patile, ako su se tako dogovorili i svima odgovara.
ne ,kojice..ovaj je slučaj takav da žena ne zna ali pati jer njega nema i jer im je sekusalni život nikakav..on zapravo može da uživa isključivo kad ih je troje..

ljubičica
16-03-2012, 09:50
ne ,kojice..ovaj je slučaj takav da žena ne zna ali pati jer njega nema i jer im je sekusalni život nikakav..on zapravo može da uživa isključivo kad ih je troje..
pa to nema veye sa sustinom svingeraja dirka, vec opet, sa losom vezom u njegovom braku
biti u braku sa nekim sa kim imas sustinski razlicito gledanje sa sex, zivot , ili bilo sta, jeste bolan sport..

kojica
16-03-2012, 09:52
ne ,kojice..ovaj je slučaj takav da žena ne zna ali pati jer njega nema i jer im je sekusalni život nikakav..on zapravo može da uživa isključivo kad ih je troje..

Svingeri su parovi koji razmenjuju partnere.

Izvini, nisam znala da govoriš o nekom konkretnom slučaju.
I taj slučaj nema veze sa svingerima.

DaDole
16-03-2012, 09:53
pa to nema veye sa sustinom svingeraja dirka, vec opet, sa losom vezom u njegovom braku
biti u braku sa nekim sa kim imas sustinski razlicito gledanje sa sex, zivot , ili bilo sta, jeste bolan sport..
tačno koto..ali ja pišem o konkretnom slučaju..njihov brak je bio sjajan,sve dok se nije pojavila njegova želja za više partnera istovremeno..on se plaši da joj predloži da se i ona uključi ..
ali,mene zanima šta je to što nekog dovede do toga..

mire
16-03-2012, 09:54
ukratko...

ne podržavam, ali ne osuđujem

ljubičica
16-03-2012, 09:57
tačno koto..ali ja pišem o konkretnom slučaju..njihov brak je bio sjajan,sve dok se nije pojavila njegova želja za više partnera istovremeno..on se plaši da joj predloži da se i ona uključi ..
ali,mene zanima šta je to što nekog dovede do toga..
sta sta..nepregledne su dubine covekovog bica..
on se plasi da predlozi, jer bi neko pipnuo i njegovu zenicu..al se ne plasi da je laze i da je unesrecuje..
fuj, licemerje.

DaDole
16-03-2012, 09:59
Svingeri su parovi koji razmenjuju partnere.

Izvini, nisam znala da govoriš o nekom konkretnom slučaju.
I taj slučaj nema veze sa svingerima.

znam da jesu..i ovi se "ubiše " da nađu četvrtog..ali meni zaista nije jasno motiv koji imaju..šta to nekog pokreće..

Cruz
16-03-2012, 10:37
mene svingeri podsecaju na orgijanja, nista normalno u tome ne nalazim zaista

tema mi je interesantna u tom smislu da se sve vise o njoj govori, da je javna tajna da svingerska drustva postoje, da ima elemenata prostitucije u smislu da neki cak i placaju za takva zadovoljstva...

Sagacity
16-03-2012, 10:49
Šta po vama najbolje definiše svingerstvo: nastranost ili seksualna sloboda?

Šta mislite koji su motivi zbog kojih se parovi opredeljuju za ovakvu vrstu "zabave"?
Nastranost...definitivno..
Koja je to ljubav, ako ja ne znam poželim da pored osobe sa kojom sam, poželim i još jednu sa strane ili on i mi svi tako zajedno ...? Nikakva...Takve stvari se pojavljuju kod onih parova koji ljubav ne shvataju na pravi način ili je nisu doživeli u pravom smislu te reči.
Svaka čast onim kojima je to normalno.Za mene je to iščašena varijanta 100%...


mene svingeri podsecaju na orgijanja, nista normalno u tome ne nalazim zaista

..
Slažem se.

mire
16-03-2012, 10:52
pa i za mene...

ipak, ne osuđujem

kao što ni gejstvo ne osuđujem

Sagacity
16-03-2012, 10:55
Ne osuđujem ih ni ja. Neka rade šta hoće, ali mi je to sve nastrano. To mi već ne liči na ljudskost...Meni to već više deluje kao ponašanje ''krda''..

kojica
16-03-2012, 13:07
Nastranost...definitivno..
Koja je to ljubav, ako ja ne znam poželim da pored osobe sa kojom sam, poželim i još jednu sa strane ili on i mi svi tako zajedno ...? Nikakva...Takve stvari se pojavljuju kod onih parova koji ljubav ne shvataju na pravi način ili je nisu doživeli u pravom smislu te reči.
Svaka čast onim kojima je to normalno.Za mene je to iščašena varijanta 100%...


Slažem se.

pa nije svi zajedno.. :qq: ne radi se ovde o grupnom seksu...

vrludava
17-03-2012, 00:45
Šta po vama najbolje definiše svingerstvo: nastranost ili seksualna sloboda?

Šta mislite koji su motivi zbog kojih se parovi opredeljuju za ovakvu vrstu "zabave"?

Oni koji to ne podržavaju će reći da je nastrano, a ovi koji podržavaju da je stvar slobodnog izbora. Zašto neki to rade? Zato što uživaju u prevari bez prevare.

Ja ne bih mogla to podnijeti, ako ga volim.

Steppenwolf
17-03-2012, 00:53
Ti si prava zena.

Vragolanka
17-03-2012, 03:19
Šta po vama najbolje definiše svingerstvo: nastranost ili seksualna sloboda?

Šta mislite koji su motivi zbog kojih se parovi opredeljuju za ovakvu vrstu "zabave"?

taj termin 'sexualna sloboda' su izmislili ljudi kojima je dosadno, ili sa jakim nagonima, koji ne mogu, ne umeju ili neće da ih kontolišu, probali su sve što se moglo probati i to im je izgovor da promovišu taj neki 'moderan' stil života.
a možda im je i taj izbor bolji od razvoda, ili klasične prevare?


Oni koji to ne podržavaju će reći da je nastrano, a ovi koji podržavaju da je stvar slobodnog izbora. Zašto neki to rade? Zato što uživaju u prevari bez prevare.

Ja ne bih mogla to podnijeti, ako ga volim.

mislim da malo brkate pojmove.... ovde ne postoji prevara. ja ne bih htela podneti ni ako ga ne volim.
i kakvo im je to uzbuđenje kada sve rade transparentno? gde je tu izazov, šta je tu 'zabranjeno'? i u čemu uopšte uživaju?

Vragolanka
17-03-2012, 03:27
a zna se šta je nastrano.... pedofilija, incest, zoofilija, nekrofilija itd...

Cruz
17-03-2012, 08:51
taj termin 'sexualna sloboda' su izmislili ljudi kojima je dosadno, ili sa jakim nagonima, koji ne mogu, ne umeju ili neće da ih kontolišu, probali su sve što se moglo probati i to im je izgovor da promovišu taj neki 'moderan' stil života.
a možda im je i taj izbor bolji od razvoda, ili klasične prevare?

da, dosadu u zajednickom zivotu i navode kao jedan od razloga i slazu se da tu nema prevare, zato se i ne razvode. juce naletim na jedan clanak u kome je intervjuisan bracni par koji je 30 godina u braku, on 70, ona 70 i nesto godina, kazu da su se svingerima pridruzili nakon 6 meseci od vencanja i jos uvek su aktivni. tvrde da im je to odrzalo brak... meni sad tu nije jasno kako im je vec nakon 6 meseci postalo dosadno..

vrludava
17-03-2012, 23:35
taj termin 'sexualna sloboda' su izmislili ljudi kojima je dosadno, ili sa jakim nagonima, koji ne mogu, ne umeju ili neće da ih kontolišu, probali su sve što se moglo probati i to im je izgovor da promovišu taj neki 'moderan' stil života.
a možda im je i taj izbor bolji od razvoda, ili klasične prevare?



mislim da malo brkate pojmove.... ovde ne postoji prevara. ja ne bih htela podneti ni ako ga ne volim.
i kakvo im je to uzbuđenje kada sve rade transparentno? gde je tu izazov, šta je tu 'zabranjeno'? i u čemu uopšte uživaju?

A gdje postoji prevara? Šta je ustvari prevara? Nema je. Ni kad znaš ni kad ne znaš.
Zar je izazov samo ono što je tobože zabranjeno? Ko kaže da je zabranjeno?

Sve je tako dozvoljeno.....

Vragolanka
17-03-2012, 23:50
A gdje postoji prevara? Šta je ustvari prevara? Nema je. Ni kad znaš ni kad ne znaš.
Zar je izazov samo ono što je tobože zabranjeno? Ko kaže da je zabranjeno?

Sve je tako dozvoljeno.....

bold su dve različite stvari...

grešiš.

Vragolanka
17-03-2012, 23:54
da, dosadu u zajednickom zivotu i navode kao jedan od razloga i slazu se da tu nema prevare, zato se i ne razvode. juce naletim na jedan clanak u kome je intervjuisan bracni par koji je 30 godina u braku, on 70, ona 70 i nesto godina, kazu da su se svingerima pridruzili nakon 6 meseci od vencanja i jos uvek su aktivni. tvrde da im je to odrzalo brak... meni sad tu nije jasno kako im je vec nakon 6 meseci postalo dosadno..

paradox... ali morali su da nađu neki izgovor. i uvek je to u stilu: to nam je osvežilo ili održalo brak, nebitno o čemu se radi.
oni su gajili tumor od braka otprlike 50 godina...al ako je njima lepo...

vrludava
18-03-2012, 00:21
taj termin 'sexualna sloboda' su izmislili ljudi kojima je dosadno, ili sa jakim nagonima, koji ne mogu, ne umeju ili neće da ih kontolišu, probali su sve što se moglo probati i to im je izgovor da promovišu taj neki 'moderan' stil života.
a možda im je i taj izbor bolji od razvoda, ili klasične prevare?



mislim da malo brkate pojmove.... ovde ne postoji prevara. ja ne bih htela podneti ni ako ga ne volim.
i kakvo im je to uzbuđenje kada sve rade transparentno? gde je tu izazov, šta je tu 'zabranjeno'? i u čemu uopšte uživaju?


bold su dve različite stvari...

grešiš.

:g:

Vragolanka
18-03-2012, 00:23
bila su dva različita pitanja, čak sam i zarez stavila...

vrludava
18-03-2012, 00:27
bila su dva različita pitanja, čak sam i zarez stavila...

Da je bio upitnik shvatila bih da su 2 odvojena pitanja... Ali ok, sad smo se sporazumjele.

Steppenwolf
18-03-2012, 00:34
Ja bi te svingere lemao motkom.

Sagacity
18-03-2012, 00:35
Wolf, ovo je jedan od tvojih lepših postova.
Slažem se sa tobom.

Tibi
18-03-2012, 00:36
Ja bi te svingere lemao motkom.

Sto jadan, oces da budes ko oni divlji kad rasturaju parade:kafa:

vrludava
18-03-2012, 00:39
Ja bi te svingere lemao motkom.

Zašto? Meni to uopće ne smeta. Dok god je to dio njihove intime.

Steppenwolf
18-03-2012, 00:43
Pa nemaju oni intimu cim se hebu jedno drugom ispred ociju.

vrludava
18-03-2012, 00:45
Pa nemaju oni intimu cim se hebu jedno drugom ispred ociju.

Njima je, pretpostavljam, to intimnije od ičega.

Tibi
18-03-2012, 00:46
Voledu se, nemo da si prost:eek: ja ne vidim nista lose ako se voledu a druge ne zovu u svoju sektu:hm:

Sagacity
18-03-2012, 00:47
Pa meni to najviše i liči na neku sektu. Tako i oni imaju dan za orgijanje...

Steppenwolf
18-03-2012, 00:49
Njima je, pretpostavljam, to intimnije od ičega.
Sta ih branis kad ti to ne bi mogla

vrludava
18-03-2012, 00:51
Sta ih branis kad ti to ne bi mogla

Ne bih. Ali mogu da razumijem one koji to rade.

Tibi
18-03-2012, 00:52
Pa meni to najviše i liči na neku sektu. Tako i oni imaju dan za orgijanje...

dobro si informisana:per: a el se placa da se uclani?

Steppenwolf
18-03-2012, 00:52
Ja bogami ne mogu da razumem.
Nema sanse da gledam nekog do kog mi je stalo da ima seks sa drugim.

Vragolanka
18-03-2012, 00:53
Sta ih branis kad ti to ne bi mogla

kakve veze to ima?
to što ne osuđuje ne znači da odobrava.
ne mora uvek da bude crno-belo... ni meni ne smeta dok me se lično ne tiče.

Sagacity
18-03-2012, 00:54
dobro si informisana:per: a el se placa da se uclani?
Ne znam, ja sam pravoslavac..
Inače, što se tiče ovih nastranih..ni meni nisu jasni..

Vragolanka
18-03-2012, 00:54
s tim što ni ja ne mogu da razumem...

vrludava
18-03-2012, 00:55
Ja bogami ne mogu da razumem.

Ja čak mogu da razumijem i da to može, na neki sulud način, očvrsnuti vezu. Ljudima je potrebna sloboda. Ne da ih ograničavaš. Ako imaju potrebu za više partnera, a ti im to ograničiš, otići će. Ako to ne podržavaš, i bolje je da takav partner ode. Ali ako vam je želja i potreba zajednička, naravno da ćete to uraditi.

Ima moje razumijevanje granice, ali jako su daleko.

Tibi
18-03-2012, 00:56
Nije valjda da ima toliko zbunjenih:eek: ja se izgradio, skoro pa sve razumem:)

vrludava
18-03-2012, 00:56
Ja bogami ne mogu da razumem.
Nema sanse da gledam nekog do kog mi je stalo da ima seks sa drugim.

Ako razumijem tuđu potrebu za tim, ne znači da i ja osjećam tu potrebu.

Steppenwolf
18-03-2012, 00:59
Ma vi koje se pravite da to razumete bi svom partneru siju prerezale da mu uopste padne na pamet da vam to predllozi.

Tibi
18-03-2012, 01:01
Ma vi koje se pravite da to razumete bi svom partneru siju prerezale da mu uopste padne na pamet da vam to predllozi.

Ovde se diskutuje o drugima:andjeo: ko zna kako bi reagovo kada nije sigurno ovozemaljac:pusi:

Steppenwolf
18-03-2012, 01:02
Evo Tibika se razume u materiju.

vrludava
18-03-2012, 01:05
Ma vi koje se pravite da to razumete bi svom partneru siju prerezale da mu uopste padne na pamet da vam to predllozi.

Uvijek bih se pitala da li će to uraditi i bez mene, otići u neko orgijalište.....

Tibi
18-03-2012, 01:06
Evo Tibika se razume u materiju.

Jok, lose si me procenio, ja to samo da nesto naucim...prikljucio se dilemi:)

Steppenwolf
18-03-2012, 01:08
Uvijek bih se pitala da li će to uraditi i bez mene, otići u neko orgijalište.....
A sto bi isao u orgijaliste, jel nedojeban?

vrludava
18-03-2012, 01:09
sad razmišljam da li bih uopće voljela da mi kaže....

vrludava
18-03-2012, 01:09
A sto bi isao u orgijaliste, jel nedojeban?

Pa takvi sigurno jesu.

Steppenwolf
18-03-2012, 01:12
Ja sam suvise posesivan za takve igrarije.

Vragolanka
18-03-2012, 01:14
takođe, i za mnogo manje...

vrludava
18-03-2012, 01:14
Ja sam suvise posesivan za takve igrarije.

I ja. Ne želim da dijelim muškarca kojeg volim ni sa kim. Ne u ljubavi i sexu između muškarca i žene.

Steppenwolf
18-03-2012, 01:15
Ne bih mogao da podnesem ni da bi ona mogla da me gleda sa drugom.

Vragolanka
18-03-2012, 01:17
Ne bih mogao da podnesem ni da bi ona mogla da me gleda sa drugom.

zašto?

Steppenwolf
18-03-2012, 01:18
To bi mi znacilo da joj nije dovoljno stalo cim nije bar malo ljubomorna.

vrludava
18-03-2012, 01:18
Ne bih mogao da podnesem ni da bi ona mogla da me gleda sa drugom.

Smatrao bi to izdajom.

Steppenwolf
18-03-2012, 01:19
Na neki nacin, da.

Vragolanka
18-03-2012, 01:22
To bi mi znacilo da joj nije dovoljno stalo cim nije bar malo ljubomorna.

ljubomora je odraz nesigurnosti, ne ljubavi.
ja bi volela da vidim i presvisnula bi verovatno, ali bi me zanimalo... i kasnije verovatno ždralo.

Vragolanka
18-03-2012, 01:23
ovo poslednje pod uslovom da je bolja od mene...

Čarapica
18-03-2012, 01:24
Ma vi koje se pravite da to razumete bi svom partneru siju prerezale da mu uopste padne na pamet da vam to predllozi.


nebi mu prerezala siju nego bi mu rekla da je puko nacisto :mm:a nema tu sta da razumem il ne razumem nego me ni ne zanima ko, gdje, sta i pred kim radi .....

a ja bogami jok :mm:

Steppenwolf
18-03-2012, 01:24
Kasnije bi stalno imala sliku pred ocima kako on svrsava sa drugom.

Vragolanka
18-03-2012, 01:26
Kasnije bi stalno imala sliku pred ocima kako on svrsava sa drugom.

ako hoću da imam tu sliku, ne moram da vidim...

Steppenwolf
18-03-2012, 01:27
To vec mozes i da zamislis.

marlon
31-03-2012, 04:52
Šta po vama najbolje definiše svingerstvo: nastranost ili seksualna sloboda?

Šta mislite koji su motivi zbog kojih se parovi opredeljuju za ovakvu vrstu "zabave"?

leptir koji te cacka

jednom bio samo prisutan i zgadilo mi se...

kojica
17-12-2012, 22:08
http://www.youtube.com/watch?v=GbBGiPUKRpI

Sagacity
17-12-2012, 22:13
Gde nađe ovo...:haha: Sramota ga da kaže šta su svingeri...:lol: ali čita o njima...Šou je..

Ma svingeraj je poremećenost...:lola:

kojica
17-12-2012, 22:14
ovo je još bolje.. :haha:


http://www.youtube.com/watch?v=QxBWuR0Ocbw

Милан Ђурковић
17-12-2012, 23:38
То је болест