PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ljubav i opsesija



Cruz
16-03-2012, 09:22
Kada se ljubav pretvara u opsesiju? Da li je to trenutak kada zbog prevelike ljubavi počnemo da zamaramo i gušimo partnera? Može li uopšte u jednoj normalnoj vezi da se govori o opsesivnoj ljubavi ili je ona rezervisana samo za one koji su "nesrećno" zaljubljeni? Da li su oni koji opsesivno vole toga svesni?

DaDole
16-03-2012, 09:41
Opsesija nastaje kod emocionalno nezrelih osoba kojom one ne samo da guše partnera,već guše i sebe,destruktivno i temeljno.I završava se nerijetko kliničkom slikom.
Ljubav se ne može pretvoriti u opsesiju ,a ako se pretvori onda nije ni bila ljubav,već želja za posjedovanjem,za imanjem.

Cruz
16-03-2012, 10:47
wolf je napisao jednom prilikom nesto vezano za poklanjanje cveca svakoga dana, to me je i podstaklo da otvorim ovu temu.. mogu li svakodnevne sitne paznje da se nazovu opsesijom?

DaDole
16-03-2012, 10:53
wolf je napisao jednom prilikom nesto vezano za poklanjanje cveca svakoga dana, to me je i podstaklo da otvorim ovu temu.. mogu li svakodnevne sitne paznje da se nazovu opsesijom?
ne,ukoliko su dio kompletnog odnosa između dvoje ljudi,u kom se tako nešto sasvim dobro uklapa i podrazumijeva..
da,ukoliko neko donosi svaki dan u isto vrijeme istu vrstu cvijeća pa čak i kad su posvađani,kad su nenormalni uslovi darivanja ili kad mu to postane ritual ,kao pranje zuba ..

Adio
16-03-2012, 18:39
za sebe volim da kazem da sam posesivno opsesivna osoba
nije mi ljubav nesto preterana opsesija ali volim to stanje kod sebe pa me vljda kada nekog zavolim tesko i prolazi, bar bilo ranije
u vecoj meri se kontrolisem i svoje emocije i ponasanje bas zbog toga da nekog ne bih gusila i onda se doziram naspram druge osobe
volim da istaknem svoje zelje i htenja ali to opet zavisi i od ponasanja druge strane, koliko to dozvoljava i tako...

Sarmica
17-03-2012, 06:09
Što je moje to je moje :ljut:
i tu sam posesivna

причалица
17-03-2012, 08:25
Kada se ljubav pretvara u opsesiju? Da li je to trenutak kada zbog prevelike ljubavi počnemo da zamaramo i gušimo partnera? Može li uopšte u jednoj normalnoj vezi da se govori o opsesivnoj ljubavi ili je ona rezervisana samo za one koji su "nesrećno" zaljubljeni? Da li su oni koji opsesivno vole toga svesni?

meni nikad nije bilo jasno šta je to ''prevelika ljubav''? kažu ''previše su se voleli, zato se tako završilo''....missim, da to nije ljubav nego patologija i nije mi jasno kako se ljudi tako, bez razmišljanja, razbacuju važnim rečima....

Cruz
17-03-2012, 09:35
svaka opsesija generalno je bolesno stanje. i meni nije jasno to sto si napisala pricalice, ne da mi nije jasno, nego mi je totalno bzv kada cujem da se tako govori. ljubav je nesto sto ne moze da se izmeri, ljubav nas nagoni da radimo svakojake stvari kako bismo ugodili partneru i na neki nacin pokazali koliko nam je stalo do njega. ali i tu treba biti umeren i ne preterivati, ne dozvoliti da se zastrani u smislu da ne pocnemo da ga gusimo i dosadjujemo svojim ponasanjem... e takva stanja su vec opsesija, kao i ono kada ga stalno kontrolisemo gde je, sa kim je, neki cak idu toliko daleko da prate partnere... da, to je bolest

marlon
31-03-2012, 04:39
Kada se ljubav pretvara u opsesiju? Da li je to trenutak kada zbog prevelike ljubavi počnemo da zamaramo i gušimo partnera? Može li uopšte u jednoj normalnoj vezi da se govori o opsesivnoj ljubavi ili je ona rezervisana samo za one koji su "nesrećno" zaljubljeni? Da li su oni koji opsesivno vole toga svesni?

ima toga kolko osh

budis se i uz zornjak mislis kako bi bilo fino ono bash, da je ona tu... ako je to ta opsesija :manijak:

vrludava
31-03-2012, 22:16
Kada se ljubav pretvara u opsesiju? Da li je to trenutak kada zbog prevelike ljubavi počnemo da zamaramo i gušimo partnera? Može li uopšte u jednoj normalnoj vezi da se govori o opsesivnoj ljubavi ili je ona rezervisana samo za one koji su "nesrećno" zaljubljeni? Da li su oni koji opsesivno vole toga svesni?

Opsesija? Kad nam pogodi slabost....

vrludava
31-03-2012, 22:18
ima toga kolko osh

budis se i uz zornjak mislis kako bi bilo fino ono bash, da je ona tu... ako je to ta opsesija :manijak:

Zar to nije ljubav Marlone... Ako je ona ONA, naravno...

marlon
31-03-2012, 23:07
Zar to nije ljubav Marlone... Ako je ona ONA, naravno...

pa da je ona TU onda ne bi razmisljao o NJOJ vec bi joj ga uvaljivao... :namcor:

vrludava
31-03-2012, 23:47
pa da je ona TU onda ne bi razmisljao o NJOJ vec bi joj ga uvaljivao... :namcor:

Možeš je voliti, a da ONA nije (i fizički) tu.

Vragolanka
01-04-2012, 00:05
opsesivna ljubav ne postoji. ili je jedno, ili drugo.

Marko:
01-04-2012, 00:07
Ljubav je bezuslovna i nema dalje. Odnosno, svaka druga primesa je poništava. Kao opsesija, u zadatoj temi.