PDA

Pogledaj Punu Verziju : Romantičan vikend za dvoje



Cruz
17-03-2012, 09:58
Mozda niste u prilici da u danasnje vreme to sebi priustite, ali mene zanima mislite li da je provesti romantican vikend sa partnerom negde van grada, gde cete biti posveceni jedno drugom, dovoljan pokretac da se veza osvezi, da se ljubav ojaca, da vam, recimo, veza postane cvrsca?

Kada biste birali, koja mesta biste izabrali?

Sarmica
17-03-2012, 10:41
Ijao, što se mene tiče može u sred šume u neku kolibu:bisa:zecovi i srne trču okolo:bisa:a mogu i ovce na moraju srne:dada:
:aha:

Cruz
17-03-2012, 10:44
moze i ispod vedrog neba, samo da ne pada kisa :zrika:

Sarmica
17-03-2012, 13:50
pa ne može baš ispod vedrog neba:sad:bar neki šator:hm:

Cruz
17-03-2012, 14:49
ma moze, preko leta :) samo da se razapne neka mreza zbog komaraca.. :hm:

Sarmica
17-03-2012, 19:40
ne može:ljut: da se uvuču bube tamo de ne treba:stidljiva:

Cruz
17-03-2012, 20:14
ma bre nece, znas kako je lepo nebo leti :bisa:

rile_nezni_oblak
17-03-2012, 20:17
hocu...

Cruz
17-03-2012, 20:19
sta? mrezu? komarce? sator? sumu? jezero? :)))))

zvezdano nebo... :bisa:

ljubičica
17-03-2012, 20:34
e zajebi romantiku kad mi komarci lete okolo:ljut:
jjel znas ti kako sam ja alergicna, m?
moze romantika..al pod strogo kontrolisanim uslovima:g::haha:

Nežnicah
17-03-2012, 21:29
Nas dvoje samo baciti negde na neko pusto ostrvo bez neta i mogucnosti da dopunimo bateriju za mobilni i laptop, i eto romantike :)

Ne znam koliko romantican vikend moze doprineti osvezavanju veze, jer se svi nakon tog vikenda vrate svojoj svakodnevnici, monotoniji, rutini...i onda taj vikend efekat brzo izvetri...ali svakako znaci da se malo napune baterije i dozivi neka promena.

jankovic
20-03-2013, 10:48
Jedno od najlepsih mesta za vikend odmor u Srbiji, nalazi se 2 sata od Beograda, 15 kilometara od Despotovca. U mestu Lisine, nalazi se jedan od najlepsih vodopada u Srbiji, vodopad Veliki Buk. Iako ne presusuje tomok cele godine, najbolji period za posetu je prolece i prva polovina leta jer je tada vodopad najlepsi zbog puno vode. Pored vodopada postoji nekoliko restorana sa odlicnom pastrmkom. Moze se naci is mestaj u bungalovima. Hrana u restoranima je odlicna - sveza pastrmka, domaci kajmak, prsuta, pogace, kisele parike. Svuda okolo je priroda, idealno za setnju, saobracaja gotovo da nema. Ako ste kolima, lako je obici zanimljiva mesta u okolini kao sto su - Resavska pecina (http://www.discoverserbia.org/sr/pomoravlje/resavska-pecina), Manastir Manasija, manastir Ravanica

7474

Do vodopada se stize realtivno lako. Kazem relativno zato sto pri kraju puta nema putokaza, pa je najbolje pitati nekog kako ne bi ste nepotrebno lutali. Bilo kog da pitate za Vodopad Veliki Buk i Lisine, znace da vam pokaze put jer je ovo poznato izletiste. Iz Beograda krenite auto putem prema Nisu, zatim se kod iskljucite sa auto puta kod Sviljanca i krenite za Despotovac. Posle Despotovca ostaje jos 15 kilometara. Znakova za Lisine nema, ali pratite putokaze za Resavsku pecinu 5-6 kilometara, ali pazite da ne idete do kraja do pecine, jer na jednom mestu postoji raskrsnica. Tu za pecinu treba skreniti desno, a za vodopad levo (Lisine (http://www.discoverserbia.org/sr/pomoravlje/vodopad-veliki-buk)).

Zanimljivo je posetiti i park minijatura u kom su izlozene minijature najpoznatijih srpskih manastira. U trenutku kada ovo pisem, prirodnjacki muzej sa parkom dinosaurusa u Svilajncu jos nije zavrsen, ali su radovi pri kraju. Kada to bude zavrseno, turisticka ponuda ovog kraja dobice jos jednu veliku atrakciju. Prirodnjački centar u Svilajncu imaće zaseban izložbeni prostor sa osam replika dinosaurusa i 45 orginalnih eksponata. Na samom ulazu biće prikazan razvoj biosfere na Zemlji, vodeni svet praistorije sa 35 eksponata na kojima su fosili riba, kolara i dinosaurusa. U centralnom delu biće tri velike replike dinosaurusa, a u samom središtu stajaće orginalni fosil motosaurusa, starog 245 miliona godina, koji predstavlja najstariju vrstu dinosaurusa, a na tavanici leteći dinosaurus. Gradi se i vulkan u saradnji s dekanom Rudarsko-geološkog fakulteta koji je diplomirao na vulkanologiji i zanimljivo je da će deca moći da uđu u vulkan gde se nalazi učionica u kojoj će oni slušati interesantne i poučne stvari o geologiji i vulkanologiji.

Asterix
20-03-2013, 11:00
bio sam tamo pre par godina, izuzetno je lepo, naravno, jeli smo pastrmku u restoranu kome ne znam ime i pili smo vodu sa izvora koja je neverovatno cista.

obzirom da u Svilajnac idem barem jednom godisnje, znam za muzej , videeo sam , slikao, ali me cudi da ga nisu zavrsili jos..

generalno, odlicna destinacija :g: