PDA

Pogledaj Punu Verziju : Žuti žutuju, a crveni putuju !



Sagacity
18-03-2012, 19:54
Svi ste čuli narodnu izreku..''Žuti žutuju, a crveni putuju''...
Da li je zaista istina, da oni koji se žale i koji stalno nešto ''kukaju'' žive duže? Ili je to samo neka pretpostavka...?
Da li se izreka odnosi samo na ovo što sam ja konstatovala ili ima šire značenje?
:hm:

ljubičica
18-03-2012, 20:08
ovih dana svi kukaju, jel to znaci da niko nece da putuje?:drnd:

Cruz
18-03-2012, 20:09
obicno se to cuje kad neko iznenada umre, pa onda komentarisu kako se eto nikada ni na sta nije zalio, nije ni znao za doktora, a neko tamo treci celog zivota je bolesljiv i jos uvek zivi..

Sagacity
18-03-2012, 20:13
Da Cruz...obično se tada kaže..Ali se nekako na kraju ispostavi, da je možda bolje brinuti i bolovati...
Izgleda da nije dobro konstatno biti zdrav, umrećeš prerano? :hm:

Cruz
18-03-2012, 20:17
svako ima neki svoj problem koji ga muci, samo sto to neko ispoljava, neko drzi u sebi. oni koji ispoljavaju svoje nezadovoljsvo ili sekiraciju svakako se rasterecuju dela tereta, dok oni koji sve "gutaju" i cute losije prolaze, sigurna sam da ih takav nacin zivota "iznenada" stigne...

Sagacity
18-03-2012, 20:23
Sve je odraz našeg unutrašnjeg bića. Ono što nosimo u sebi, ispoljavamo van. Moguće je da su neki ljudi sve ''trpali'' u sebe, ima toga sigurno..Ali poznajem i one ''primere'', koji su delovali prlično sređenog i bezbrižnog života, a opet su otišli iznenada. Jedino ako su svoje nezadovoljstvo vešto krili...

Cruz
18-03-2012, 20:29
.Ali poznajem i one ''primere'', koji su delovali prlično sređenog i bezbrižnog života, a opet su otišli iznenada. Jedino ako su svoje nezadovoljstvo vešto krili...

pa da, mislim da je u tome stvar...

kojica
18-03-2012, 20:46
Moja mama je žutovala i otputovala.. :sad:

причалица
19-03-2012, 08:14
Svi ste čuli narodnu izreku..''Žuti žutuju, a crveni putuju''...
Da li je zaista istina, da oni koji se žale i koji stalno nešto ''kukaju'' žive duže? Ili je to samo neka pretpostavka...?
Da li se izreka odnosi samo na ovo što sam ja konstatovala ili ima šire značenje?
:hm:
pa ne znam da li je istina.
ti koji se žale, češće idu kod lekara, pa onda možda zato malkice duže žive od ovih koji su ''crveni''. ipak mislim da nije pravilo da žuti žutuju a crveni putuju.
u mojoj porodici je mama bila ta koja se stalno žalila na hronična oboljenja...a tata nikad ni na šta...pa jeste bio crveni koji je otputovao.
ali, to je jedini primer koji znam da potvrđuje rečenicu iz uvodnog posta.

kojica
06-04-2012, 19:13
Uopšte ne verujem da su ti crveni koji su otputovali bili zaista crveni.
Sami sebe proglase zdravima, bez da ikada odu na neku kontrolu i onda
samo odjednom cap.. :sad: