PDA

Pogledaj Punu Verziju : Osvetoljubivost, ljubav i veze



Cruz
26-03-2012, 06:22
Negde sam procitala da je zelja zene za osvetom toliko jaka da nadjacava sve njene druge emocije.
Mislite li da je to tacno?
Jesu li sve zene sklone osvetama?
A sta je sa muskarcima? Kako se oni svete?

Asterix
26-03-2012, 06:30
recimo da je tacno :rile:
mislim da sve zene nisu sklone osveti, ali ona koja se nameraci, ona to radi na zavidnom nivou... tacno zna u koju tacku da bije...

naravno, isto je i kod muskaraca...samo u manjoj meri

osveta... to nije dobro, nikako, samo razmisljas o tome, to te optereti, zaboravljas na druge lepse stvari...

kojica
26-03-2012, 06:32
Kako se svete.. :hm: pa oko za oko, zub za zub..

Do pre koju deceniju je na našim prostorima krvna osveta bila jedan
od jačih, nepisanih zakona. Najduže se zadržala na prostorima Crne
Gore i Kosova. A nisam baš sasvim sigurna da je i danas iskorenjena.

ljubičica
26-03-2012, 06:35
Negde sam procitala da je zelja zene za osvetom toliko jaka da nadjacava sve njene druge emocije.
Mislite li da je to tacno?
Jesu li sve zene sklone osvetama?
A sta je sa muskarcima? Kako se oni svete?
nisu:raz_076:
nemam ni vremena ni energije da ih rasipam na negativno..
a osveta je to..ne samo ustrajavanje, i pothranjivanje negativne energije, vec i realizacija iste

Cruz
26-03-2012, 06:40
pa i krvna osveta moze biti ljubavna, a mozda i gresim :hm:

kako god, ne opravdavam osvetu nikako i ne znam sta bi to moglo da se desi da bi neko bio iniciran da izvrsi osvetu, prevara, laz ili sta vec.. to bi znacilo da se spustamo nisko i radimo ono sto je nama neko uradio... gubljenje vremena i energije po meni..

Sagacity
26-03-2012, 06:43
Negde sam procitala da je zelja zene za osvetom toliko jaka da nadjacava sve njene druge emocije.
Mislite li da je to tacno?
Jesu li sve zene sklone osvetama?
A sta je sa muskarcima? Kako se oni svete?
Ne znam stvarno ko je osvetoljubiviji žena ili muškarac. Sujeta i ego čine svoje...
Mada znam neke ljude koji su osvetoljubive prirode, ali u ljubavi nisu. Čak i kada ih osoba prevari, oni izlaze iz veze, ne uzvraćaju ''udarac''..E to mi je baš interesantno.

kojica
26-03-2012, 07:21
Meni su najgore one osvete preko dece, nakon razvoda. I koliko sam do sad
primetila i mame i tate mogu da budu jednako grozne. Za to bih apsila.. :koja:

ljubičica
26-03-2012, 09:50
to jeste najteze.
jedini nacin borbe protiv toga, je cutati, trpeti..i cekati da prodje.
pali.

DaDole
26-03-2012, 09:56
Osveta je nevezana za pol..i nema pravila ni indicija ko se može više i jače svetiti,muškarac ili žena.
Poznajem mnogo žena koje su neopisivo"ružne" i osvetoljubive,ali i mnogo muškaraca.
Najprimitivnije i najjadnije je kad se djeca stave ispred sebe kao štit ili kao oružje..a to je vrlo česta pojava:(
Osveta je poremećen oblik reagovanja koji se gradira od malih,sitnih podmetanja preko opasnih radnji i činjenja zla pa do onih najgorih-krivičnih djela.

vrludava
27-03-2012, 12:02
Negde sam procitala da je zelja zene za osvetom toliko jaka da nadjacava sve njene druge emocije.
Mislite li da je to tacno?
Jesu li sve zene sklone osvetama?
A sta je sa muskarcima? Kako se oni svete?

Ne znam za druge... Ja nisam osvetoljubiva. Smatram da, bez obzira ko odluci da je vezi kraj, oboje snose dio odgovornosti i na taj nacin prihvatim raskid. I nemam ama bas nimalo zelje za bilo kakvom osvetom. Pomisao na to me ne ispunjava, ne olaksava moj bol, a s druge strane bi to umanjilo moju ljudskost.

marlon
31-03-2012, 04:10
Negde sam procitala da je zelja zene za osvetom toliko jaka da nadjacava sve njene druge emocije.
Mislite li da je to tacno?
Jesu li sve zene sklone osvetama?
A sta je sa muskarcima? Kako se oni svete?

samo one zrele za lazu jer osveta je dvosekli mac a takve osvetoljubive kucke to nikada u svojoj gluposti nece skontati sve dok in ne opizdi po sred chela...izvinjavam se na surovosti ali bas je tako u realu.

a muskarci.... eeee, ako su pametni - ko sto nisu, onda treba da se svete onako, da je pogode u najtananiju zicu koja se zove kajanje

Cruz
01-04-2012, 10:40
samo one zrele za lazu jer osveta je dvosekli mac a takve osvetoljubive kucke to nikada u svojoj gluposti nece skontati sve dok in ne opizdi po sred chela...izvinjavam se na surovosti ali bas je tako u realu.

a muskarci.... eeee, ako su pametni - ko sto nisu, onda treba da se svete onako, da je pogode u najtananiju zicu koja se zove kajanje

zar je muskarcima nepoznat osecaj kajanja?

Sarmica
01-04-2012, 17:32
Nije mi jasno kako možeš da se svetiš nekome:sad:osim one ranije pomenute krvne ili osvete
Pre neki dan sam čula jednu priču pa može da se iskoristi u ovu svrhu
Par, ljubav cveta puca pršti ...ona ga ostavi, onako iznenada (to je valjda samo za njega bilo iznenada) i uda se za nekoga ko je druge vere...On da bi joj se kao nešto osvetio oženi neku drugu koja je takođe te neke druge vere...
E sad...ona se fino udala i njoj je super
On je oženio kravetinu, koja ga nakon svega proživljenog i preživljenog ostavila...i njega i dete...sad ima 22 godine, dete i sheban život.
Kome se on tu osvetio


Btw, ovo su radikalne stvari i mere...i naravno detinjaste i nepromišljene...ali nisam ni za kakve osvete...ma, putuj igumane :)

Cruz
29-04-2012, 10:17
Zubarka iz Poljske povadila sve zube bivšem momku iz osvete

Nakon što je zubarku Anu Mekovijak ostavio momak zbog druge žene, ona je smislila način da mu se osveti. Poljakinja je bivšem partneru dala veliku dozu sedativa, a zatim mu je povadila sve zube. Nesrećnog čoveka je nakon ovog događaja napustila i sadašnja devojka.

Samo nekoliko dana nakon raskida, u ordinaciju Ane Mekovijak (34) došao je njen bivši momak Marek Olzevski (45) koji se žalio na zubobolju.

Uveravajući ga da će brzo rešiti problem, zubarka mu je dala toliku dozu anestezije da se momentalno onesvestio.

Zatim je pažljivo, jedan po jedan, izvadila sve njegove zube, a kada se probudio saopštila mu je da je došlo do komplikacija i da bi trebalo da poseti specijalistu.

"Trudila sam se da budem profesionalna i da obuzdam emocije, ali onda sam se setila kakav je on skot", izjavila je Ana pred sudom.

"Kada sam se probudio glava mi je bila umotana u zavoj i nisam mogao da osetim nijedan svoj zub. Mislio sam da je to zbog anestezije, ali kada sam pogledao u ogledalo shvatio sam da mi je gadura povadila zube", rekao je Olzevski.

Poljak je ostao ne samo bez zuba, nego i bez nove devojke, koja ga je napustila ubrzo nakon incidenta.

Ako Ana Mekovijak bude proglašena krivom, mogla bi da dobije tri godine zatvora.

Izvor: Blic Online:raz_114: joj nije smesno, ali i jeste :)))))))))

SJAJNA
29-04-2012, 10:30
:raz_019::raz_114:šta ti je žensko!!!!

SJAJNA
06-05-2012, 10:01
Negde sam procitala da je zelja zene za osvetom toliko jaka da nadjacava sve njene druge emocije.
Mislite li da je to tacno?
Jesu li sve zene sklone osvetama?
A sta je sa muskarcima? Kako se oni svete?

nisu sve žene osvetoljubive,ali većina jeste-povredjena sujeta i ne prihvatanje stvarnosti.glupo,ali može biti jako opasno...muškarci se uglavnom svete silom-pretnjom..lično iskustvo...pitanje je samo koliko ste pametni i snalažljivi...

Adio
09-05-2012, 23:40
Negde sam procitala da je zelja zene za osvetom toliko jaka da nadjacava sve njene druge emocije.
Mislite li da je to tacno?
Jesu li sve zene sklone osvetama?
A sta je sa muskarcima? Kako se oni svete?
pa i nisam
sta ima kome da se svetim
mislim da je cutanje najveca osveta

Rosa
09-05-2012, 23:47
Zubarka iz Poljske povadila sve zube bivšem momku iz osvete

Nakon što je zubarku Anu Mekovijak ostavio momak zbog druge žene, ona je smislila način da mu se osveti. Poljakinja je bivšem partneru dala veliku dozu sedativa, a zatim mu je povadila sve zube. Nesrećnog čoveka je nakon ovog događaja napustila i sadašnja devojka.

Samo nekoliko dana nakon raskida, u ordinaciju Ane Mekovijak (34) došao je njen bivši momak Marek Olzevski (45) koji se žalio na zubobolju.

Uveravajući ga da će brzo rešiti problem, zubarka mu je dala toliku dozu anestezije da se momentalno onesvestio.

Zatim je pažljivo, jedan po jedan, izvadila sve njegove zube, a kada se probudio saopštila mu je da je došlo do komplikacija i da bi trebalo da poseti specijalistu.

"Trudila sam se da budem profesionalna i da obuzdam emocije, ali onda sam se setila kakav je on skot", izjavila je Ana pred sudom.

"Kada sam se probudio glava mi je bila umotana u zavoj i nisam mogao da osetim nijedan svoj zub. Mislio sam da je to zbog anestezije, ali kada sam pogledao u ogledalo shvatio sam da mi je gadura povadila zube", rekao je Olzevski.

Poljak je ostao ne samo bez zuba, nego i bez nove devojke, koja ga je napustila ubrzo nakon incidenta.

Ako Ana Mekovijak bude proglašena krivom, mogla bi da dobije tri godine zatvora.

Izvor: Blic Online:raz_114: joj nije smesno, ali i jeste :)))))))))

:raz_114: ja ne mogu da verujem :lol: :facepalm:

Sagacity
22-01-2013, 08:27
BIVŠI DEČKO JOJ UNIŠTIO ŽIVOT: Iz osvete okačio njen privatni snimak na internet sa slikom i svim podacima
Devojka preživela agoniju kada je njen bivši dečko na internet okačio slike iz privatnog snimka. Pisma, upozorenja i molbe sajtu da ukloni fotografije nisu pomogle, sve dok advokat nije preuzeo stavr i svoje ruke.

Nakon duže veze, bivši dečko Rode Keli objavio je niz slika preuzetih iz seks-snimka uz fotografiju njenog Fejsbuk profila tako da su svi koji su odlučili da ih pogledaju saznali njeno ime i prezime, ali i lokaciju. Preneražena Roda nije znala šta da radi, bojala se da će joj to uništiti budućnost.

- Slike su bile sve o čemu sam razmišljala. Čak i kada nisam, razmišljala sam o tome kako ne želim da razmišljam o njima. Bilo mi je najvažnije da ih nekako sklonim sa interneta. Dva meseca slala sam mejlove administratorima tog internet sajta, kontaktirala s ljudima iz „Gugla”, ispunjavala formulare i tražila programere vešte u hakovanju koji bi umeli da ih uklone, ali ništa nije uspelo. Saznala sam da bi me koštalo 10.000 dolara samo da se pri rezultatima pretrage taj internet sajt pomeri sa druge na treću stranu „Gugla” - priča Roda.

Sajt uklonio slike tek nakon upozorenja advokata

Nesrećna devojka je tek oko Božića smogla snage da ispriča roditeljima, koji ne samo da su imali razumevanja i pružili joj podršku u teškoj situaciji, već su i pronašli advokata koji se isključivo bavi takvim slučajevima.

- Erika je uspela da ih natera da sklone moje fotografije nakon samo jednog „advokatskog“ mejla, iako su mojih šest potpuno ignorisali. Svesna sam da sam imala više sreće od većine žena, a u nekim slučajevima i muškaraca, jer takve sajtove za osvetu štiti dosta zakona. Privatnost skora da uopšte ne postoji danas. Uključenje advokata koštalo je moju porodicu hiljade dolara, što većina žrtava ovog vida osvete ne može sebi da priušti - kaže Roda.

Nakon svega Rob je bio primoran da potpiše ugovor u kome stoji da, čak i u slučaju da on nije postavio slike, mora da obriše sav materijal takvog i sličnog karaktera koji je još uvek imao kod sebe, kao i da je nikada više neće kontaktirati ili objavljivati bilo kakve informacije o njoj ili će platiti kaznu od 50.000 dolara.

Da stvar bude još gora, načinjeni video-snimak nikada nije bio Rodina želja. Naime, devojka je u tom momentu bila pod dejstvom alkohola, a kada je postala svesna da je uključena kamera Rob, njen tadašnji dečko, rekao je kako će ga obrisati. Čim se probudila proverila je da li je to zaista uradio i činilo se kao da jeste.

(24 sata.rs)

Picola
25-01-2013, 02:26
Uzas. Pa to mogu samo takvi,nezreli muskarci, inace muskarac s imalo mozga to sigurno nece da uradi i na takav nacin da se sveti ili "dokazuje" ili leci povredjenu sujetu.

Sagacity
25-01-2013, 09:25
Aj sad' ti prepoznaj nezrele muškarce...:hm: Tačno je da to mogu uraditi i ''kompleksaši'', nezreli muškarci..šta god, ali i oni koji i nisu baš takvi...
Muška sujeta učini svoje...Mislim...
Ni žene tu nisu ništa bolje...Umeju i one da napakoste iz osvete...

DaDole
25-01-2013, 09:49
Meni nikako nije jasno kako je moguć osjećaj satisfakcije kad se "osvetimo" nekom, znam da je to redovna prateća pojava..da li je samo sujeta ono što treba da nahranimo osvetom ili osveta projicira da naš bol kroz nju izađe..mišljenja sam da to nema veze sa bolom,suštinom bola i ljubavi koju smo živjeli..
e,ne volim nikako osvetoljubivost:namcor:

sudjenik
26-01-2013, 03:19
Meni nikako nije jasno kako je moguć osjećaj satisfakcije kad se "osvetimo" nekom, znam da je to redovna prateća pojava..da li je samo sujeta ono što treba da nahranimo osvetom ili osveta projicira da naš bol kroz nju izađe..mišljenja sam da to nema veze sa bolom,suštinom bola i ljubavi koju smo živjeli..
e,ne volim nikako osvetoljubivost:namcor:

to su kretencine od ljudi... kontam tu i tamo neko lahko podyebavanje ali kad gradis zivot oko osvete nekom zbog necega onda je to brate za lazu... ima ih po forumima poprilicno, zato odhebi real sa onima koji ti makar malo lice da nisu nacisto sami sa sobom.

Sagacity
26-01-2013, 23:12
ima ih po forumima poprilicno, zato odhebi real sa onima koji ti makar malo lice da nisu nacisto sami sa sobom.
E vidiš, zbog ovoga nisam za neka upoznavanja preko neta.

A sama osvetoljubivost, kada su emocije u pitanju, nije ništa drugo nego bolesna sujeta.

Čarapica
28-01-2013, 01:05
ne svetim se al ponekad pozelim vise nego ista :mm:

sudjenik
28-01-2013, 22:27
E vidiš, zbog ovoga nisam za neka upoznavanja preko neta.

A sama osvetoljubivost, kada su emocije u pitanju, nije ništa drugo nego bolesna sujeta.

ma udje na jedno uvo pa izadje na drugo.. zaboravis taku osobu oma....

Keti
09-03-2013, 19:56
ja sam juce videla mog bivseg :hm: za koga sam trebala da se udam :qq: dobro je te nisam :krsti:
samo sam okrenula glavu na drugu stranu... :blenta:

sudjenik
09-03-2013, 20:44
kad bi vidla mene oma bi se udala za njega :lol:

Keti
09-03-2013, 20:46
e? :huh:

sudjenik
09-03-2013, 20:50
paaaa i od goreg ima gore a od jos goreg najgore.... a od mene nema najgorijeg :lol:

Nežnicah
09-03-2013, 21:28
a što meni nekad dođe da se osvetim ovom mom :qq: ali dok smislim kako i dok budem u situaciji da to izvedem, mene to već prođe :srbpla: a nekad mislim, da bi mi baš sela neka mala osveta... samo što sam ubeđena da on to ne bi doživeo kao osvetu, već bi reko aj, lepo se provedi... i to onda više ne bi imalo nikakvog smisla, mislim ta moja nazovi osveta :kk:

sudjenik
09-03-2013, 21:33
moja bivsa zena resila da se osveti za svo vreme sto sam se ovde i na krsti zaebavao za sa vama i kaze ima da otvori nik i da kaze javno da sam bio impotentan sa 25 godina i da me je ona izlecila :haha:

sto ce da me potreseeeeeeeee :haha:

Keti
09-03-2013, 21:39
25 godina? :huh:

bijo? :huh:

sudjenik
09-03-2013, 21:41
ma laze psina bre... sad sam, a onda sam bio ko kamen :haha:

Nežnicah
09-03-2013, 21:41
a i njoj izgleda osveta ne ide od ruke kao ni meni :haha:

ja recimo, kad ovaj moj zaglavi posle posla sa kolegama na piću, kažem u sebi, e vratiću ti za ovo :ljut: i to me drži dan dva, za to vreme ja smišljam šta i kako, a nemam baš neki izbor na raspolaganju i kad se konačno organizujem, i pošaljem poruku dok je na poslu da idem u grad sa drugaricom, on mi kaže ajde ako vas dve idete u skitnju, onda ne moram da žurim kući ni ja, pa ću sa ovima da odem na pivo... a pošto drugarica žuri kući, ja se vratim pre njega i eto, propade osveta :sad:

sudjenik
09-03-2013, 21:47
pa prevari ga i ako kaze ma zabole me ne verujem ti, ti budi spremna i snimi unapred sve sta si radila sa prevarantom :lol: ko iz onih tvojih snova... pa ces da vidis kako ce da dolazi kuci na vreme a ne da ide na pice sa drugarima,... osim, mis', ako te ne rokne pre toga :lol:

Nežnicah
09-03-2013, 21:59
jok, ne govori više sa tim kolegama, podžapali se zbog par papira :lol: sasam mirna :manijak: dok se ne pomire... :namcor: a za to vreme ću da smislim par scenarija za osvetu :azn:

Keti
09-03-2013, 22:26
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc6/225524_443430955741762_26137663_n.jpg
:namcor:

Keti
10-03-2013, 11:31
http://sphotos-a.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/418589_10151110735169518_246806893_n.jpg
:namcor:

причалица
10-03-2013, 13:51
чврста сам кано клисурина :lol: највећа је освета кад нема видљиве освете, него....будем равнодушна :raz_088:
мада, реално, осећај да се треба светити - прља душу, зато заиста избегавам ''организације освете''. уопште у ствари о томе (о освети) не размишљам. понашам се нормално, па ком опанци ком шимике :kreza: