PDA

Pogledaj Punu Verziju : Žene u sektoru bezbednosti



kojica
26-03-2012, 06:25
Zbog čega je tako važno da žene ravnomerno budu zastupljene u sektoru bezbednosti?
Nikada ni jednim zakonom nam nije bilo zabranjeno da radimo u policiji ili vojsci. Srbija se
po procentu žena zaposlenih u tom sektoru ne razlikuje od ostalih, razvijenijih zemalja.
Pa se pitam, čemu taj pritisak da se najednom što više žena obuče u uniforme i ponese
oružnje?

Što se neko ne zabrine što nema više žena rudara ili kamiondžija? Ili što nema više
muškaraca na mestima vaspitača u vrtiću ili za šivaćom mašinom u tekstilnoj industriji?

O čemu se tu zapravo radi?

Cruz
26-03-2012, 06:29
ja sam imala utisak da je pritisak izvrsen na sve sektore, a ne samo na bezbednost.. :hm:

pa nemam pojma zasto je to tako, mozda ima politickih poteza tu, stvarno nisam u toku..

Man
26-03-2012, 06:30
ОБЕЗБЕЂЕЊЕ :eek:

ljubičica
26-03-2012, 06:38
odabir po polnooj, nacionalnoj, ili bilo kakvoj drugoj slicnoj odrednici je takodje diskriminacija..samo pozitivna, makar oni tako kazu
sta je tu pozitivno, nemam pojma..

kojica
26-03-2012, 06:39
ОБЕЗБЕЂЕЊЕ :eek:

:namcor:

Od tebe sam očekivala malo konkretniji odgovor na ovu temu.

Asterix
26-03-2012, 06:43
to je sve politika, ono kao demokratija, gluposti.. ono sto je kojica napisala, nikad i nije bilo branjeno da zene ucestvuju u radu bezbednosnih jedinica, ali njihovo interesovanje je bilo mnogo manje

ja podrzavam... volim zene u uniformama:rile: :haha:

Sagacity
26-03-2012, 06:48
Stvar politike...
Nadam se da posle ovoga neću biti kamenovana...:lol: ali, šta traže žene u sektoru obezbeđenja? Ne može niko da mi kaže da je to posao idealan za ženu. Tu ima puno i trzavica i strahova...Jedino ako im se nude neki poslovi ''pisara''...pa da popune ta mesta koja muškarcima nisu interesantna...
Muškarci i žene nikada neće biti u svemu ravnopravni, ne zato što to neko ne dozvoljava, već njihova priroda nije ista.

kojica
26-03-2012, 07:03
Slažem se sa tobom, Sago. :dada:
Nemam, naravno, ništa protiv ako se žena odluči da radi takav posao. I žene se međusobno
razlikuju, pa tako ima i onih koje vole te poslove i sposobne su da ih obavljaju.

U Srbiji, trenutno, imamo sa jedne strane visoku stopu nezaposlenosti i sa druge jak
ptitisak da se što više žena zaposli u sektoru bezbednosti, tako da uopšte ne verujem
da tu žene zaista biraju. Rade ono što moraju da bi zaradile za život.

kojica
26-03-2012, 07:30
A može li to biti jedan od načina da se policija oslabi, jer se u jednom periodu
pokazalo je izuzetno jaka?
Kažem jedan od načina, jer se ne može porediti kakvi su kadrovi izlazili iz internata
u Kamenici i ko nam se sada šeta sa oružjempo državi, nakon kursa od par meseci.

Cruz
26-03-2012, 11:56
gde to primaju da se prijavim? :hm:

kojica
27-03-2012, 08:07
Nemam pojam.. probaj da izguglaš..

rile_nezni_oblak
27-03-2012, 08:33
ОБЕЗБЕЂЕЊЕ :eek:

zvali ste me? :eek: