PDA

Pogledaj Punu Verziju : Karakter i mi



Cruz
26-03-2012, 06:27
Sta mislite kako nastaje karakter? Uticu li na njegovu izgradnju porodica, vaspitanje, drustvene norme ili ga nosimo u genima? Moze li karakter da odredi nasu sudbinu?

ljubičica
26-03-2012, 06:42
sve sto si navela se racuna.
problem je , ako je vaspitanjem usadjeno jedno, a priroda je drugacija..onda dolazi do sukoba unutar licnosti...
karakter nije genetski predodredjen..genetski je predodredjen temperament, inteligencija, lepota..
karakter se gradi. ceo zivot.

kojica
26-03-2012, 06:54
Sta mislite da li kako nastaje karakter? Uticu li na njegovu izgradnju porodica, vaspitanje, drustvene norme ili ga nosimo u genima? Moze li karakter da odredi nasu sudbinu?

U jednom periodu sam verovala da se rađamo kao prazni fajlovi i da
na formiranje karaktera utiče pre svega porodica a kasnije i šira
društvena zajednica.
E onda su me neka razmišljanja dovela do zaključka da nas je naš
karakter i doveo tu gde jesmo. Odredio našu sudbinu? Pa dobro, ako
će tako biti razumljivije, neka ta reč bude i sudbina. Sreća po nas te
je karakter moguće menjati, tako da nam ni sudbina nije zapečaćena.
Kakvi god da smo se rodili imamo ogromnu šansu da sa svojim životom
napravimo ono što želimo, a ne što nam se čini da moramo.

kojica
26-03-2012, 06:55
A jel položaj zvezda u trenutku rođenja određuje karakter? :hm:

Cruz
26-03-2012, 06:57
nikako, samo ga definise :lol:

Asterix
26-03-2012, 07:00
ja mislim da ne... mada... hm

karakter odredjuju okruzenje i gen,recimo ako neko zivi sa roditeljima trebalo bi da odrasta u boljeg coveka.. ali ako ta porodica ne funkcionise, ako su unutar nje svadje, onda je situacija drugacija..

Tibi
26-03-2012, 07:46
ja mislim da ne... mada... hm

karakter odredjuju okruzenje i gen,recimo ako neko zivi sa roditeljima trebalo bi da odrasta u boljeg coveka.. ali ako ta porodica ne funkcionise, ako su unutar nje svadje, onda je situacija drugacija..

Sklepao si nesto, ja bih hteo cuti do kraja sta si mislio:ceka:

kojica
06-04-2012, 19:15
A jesmo li mi naš karakter ili postojimo mi i naš karakter? :hm:

Sagacity
04-08-2012, 23:26
Sta mislite kako nastaje karakter? Uticu li na njegovu izgradnju porodica, vaspitanje, drustvene norme ili ga nosimo u genima? Moze li karakter da odredi nasu sudbinu?
Karakter je pečat neke osobe. Najveći deo karaktera neke osobe se stiče vaspitanjem. Ima nešto i u genima, ali smatram da se karakter ponajviše stiče tokom života.