Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Maštanje



kojica
27-03-2012, 06:21
Imate li običaj da maštate? Da li vas misli neprimetno odvuku ili baš kažete sebi
''e sad ću malo da maštam''?

Maštanje je slično snu, samo što se dešava dok smo budni i obavljamo neke
rutinske poslove. Umete li da se isključite onako totalno iz bilo koje situacije
i budete negde gde u tom trenutku želite da budete?

Sagacity
27-03-2012, 06:30
Da lepo je maštati. Maštanje opušta čoveka. Ponekad mašta može čoveku otvoriti neke vidike i dati mu neku dobru ideju. Ali ne treba preterivati i udaljavati se previše od realnosti.
Odavno ne maštam. Mislim da to više i ne umem...Realnost me je suviše ščepala i ne pušta.

DaDole
27-03-2012, 06:46
Imate li običaj da maštate? Da li vas misli neprimetno odvuku ili baš kažete sebi
''e sad ću malo da maštam''?

Maštanje je slično snu, samo što se dešava dok smo budni i obavljamo neke
rutinske poslove. Umete li da se isključite onako totalno iz bilo koje situacije
i budete negde gde u tom trenutku želite da budete?
To je djelić onog jezgra,kojice:)Maštanje je zdravo sve dok ima one male,filigranski izbrušene propuste koji mogu da razdvoje onaj dio realnog od maštarskog..i mašta je kao i san,dio našeg podsvjesnog.I treba je njegovati i sačuvati .
I da,još uvijek sanjarim budna:)

Cruz
27-03-2012, 08:14
ja ne umem da razdvojim mastanje od razmisljanja.. meni se to svodi na jedno te isto, kad u glavi pravim konstrukciju kako nesto da resim i kazem "sta bi bilo kad bi bilo"..

rile_nezni_oblak
27-03-2012, 08:38
Da lepo je maštati. Maštanje opušta čoveka. Ponekad mašta može čoveku otvoriti neke vidike i dati mu neku dobru ideju. Ali ne treba preterivati i udaljavati se previše od realnosti.
Odavno ne maštam. Mislim da to više i ne umem...Realnost me je suviše ščepala i ne pušta.
vezbajmo zajedno...

za pocetak, zamisli neko mesto a da nije kancelarija... :eek:

Sagacity
27-03-2012, 08:57
vezbajmo zajedno...

za pocetak, zamisli neko mesto a da nije kancelarija... :eek:
Pa mogao bi Riki malo drugačije da maštaš o meni :lol: :lol:...Nisam ja u kancelariji non stop....Na primer popodne i vikendom kancelarija mi ne pada na pamet...
Dakle mora neka druga vežba..Prva faza je prevaziđena...

Ne volim da maštam, jer se razočaram kada shvatim da ništa od toga nije ostvarljivo...:(

kojica
27-03-2012, 09:00
Pa mogao bi Riki malo drugačije da maštaš o meni :lol: :lol:...Nisam ja u kancelariji non stop....Na primer popodne i vikendom kancelarija mi ne pada na pamet...
Dakle mora neka druga vežba..Prva faza je prevaziđena...

Ne volim da maštam, jer se razočaram kada shvatim da ništa od toga nije ostvarljivo...:(

Kako nije ostvarljivo? :hm: Dok maštaš imaš potpuni osećaj proživljenog.

Sagacity
27-03-2012, 09:01
Kako nije ostvarljivo? :hm: Dok maštaš imaš potpuni osećaj proživljenog.
Ne vredi Kojo...Ne maštam više...Ne umem....:aha:

kojica
30-03-2012, 12:19
ja ne umem da razdvojim mastanje od razmisljanja.. meni se to svodi na jedno te isto, kad u glavi pravim konstrukciju kako nesto da resim i kazem "sta bi bilo kad bi bilo"..

Pa dobro. Praviti nerealne planove i nije preporučljivo. A mašta o nečemu
što ne mora ni da se desi? Mašta radi mašte?

Steppenwolf
30-03-2012, 13:18
Mastam samo o onome sto je moguce pretvoriti u stvarnost.

Cruz
01-04-2012, 10:29
Pa dobro. Praviti nerealne planove i nije preporučljivo. A mašta o nečemu
što ne mora ni da se desi? Mašta radi mašte?


Mastam samo o onome sto je moguce pretvoriti u stvarnost.

evo, mozda je wolf odgovorio umesto mene :kapa: