PDA

Pogledaj Punu Verziju : Forumsko prijateljstvo



Sagacity
31-03-2012, 21:39
Šta podrazumevate pod forumskim prijateljstvom ?
Šta za vas znači lista prijatelja i da li su to ljudi koji su sa vama bliski ili prosto osećate da imate neke zajedničke stavove i da vas upravo to na neki način povezuje ?
Da li ste do sada uspeli da uspostavite sa nekim pravo prijateljstvo, da delite neke svoje lične priče, da se poveravate.....?
Da li uopšte net prijateljstvo mora da se ''prenese'' i u realu ili je to prijateljstvo dovoljno samo kao takvo na netu?

kojica
31-03-2012, 21:51
Pa.. :hm: ne mora da se prenese u smislu da moramo nešto često da se družimo
van foruma.. ali moram da vidim osobu makar jednom.. :dada: tek da znam s kim
razgovaram...

причалица
01-04-2012, 06:49
volim da mislim da mi je lista prijatelja ok.
na listu ne bih stavila nekoga koga ne bih mogla da smislim u realu...inače, upoznavanje - ako se steknu okolnosti, ok je da se upoznamo, ali nemam potrebu da po svaku cenu upoznam nekoga sa liste.
ako će to ostati ''viđenje na netu'', onda neka tako bude. ne cimam se više mnogo oko upoznavanja i druženja.

Asterix
01-04-2012, 06:55
ja volim da se druzim i ako postoje uslovi, volim i da se vidim..

sa nekim i podelim licne price i poverim se :lol:

причалица
01-04-2012, 07:11
pa jeste...ispričaš se i posle možda više nikad ne vidiš tu osobu. u čemu je onda poenta?

Asterix
01-04-2012, 07:18
e zato se ne ispricas mnogo,.. da bi mogao opet da se vidis :g:

salu na stranu, ako se lepo provedes, ako ti je ta osoba zanimljiva i ti njoj, zasto ne bi ponovli susret?

ljubičica
01-04-2012, 07:39
ja nemam potrebu da vidim ikoga"samo jednom"
mada je takvih upoznavanja bilo najvise.
stekla sam za ovih osam godina nekoliko divnih prijatleljica, koje su definitivno postale deo mog zivota..
i sa kojima se redovno vidjam.
ima i nekoliko, koje su mi jako bliske i drage, a koje nisam upoznala..bilo jer one imaju pravilo da ne upoznaju ljude sa neta, bilo da je prosto sticaj okolnosti.
ne ometa me to da ih volim..:)
ima i nekoliko muskaraca, koji su mi veoma dragi i smatram ih prijateljima. to je redja pojava.

Sagacity
01-04-2012, 10:47
Obzirom da sam neko ko nije dugo na forumu i na ovom forumu sam najakvitnija do sada, nisam stekla baš puno prijatelja, ali ipak imam par kontakata sa kojima rado razmenjujem mišljenja.

Od tih kontakata imam 3 prava prijatelja, pri čemu sa jednom osobom razmenjujem o svemu mišljenja i imam potpuno poverenje. Jednu od tri osobe sam upoznala i realno i dalje smo prijatelji i viđamo se kada se steknu uslovi za to, jer nismo baš blizu.
Ne insistiram na upoznavanju u reali, ali volim da upoznam osobu i realno ako mi je ''legla'' u nekim razmišljanjima ili interesovanjima...
Što se tiče liste prijatelja, prihvatam svaki zahtev za prijateljstvo, prosto na neki način to smatram komplimentom i nikada nisam odbila takav zahtev.

Prilično sam ''stisnuta'' u slanju zahteva za prijateljstvo, ali kada je i samo net upoznavanje u pitanju. Ne volim da dosađujem ljudima, a i sama sam rezervisana osoba....,bez obzira što sam komunikativna....Za sve mi je potrebno vreme...

причалица
01-04-2012, 10:59
ja nemam potrebu da vidim ikoga"samo jednom"
mada je takvih upoznavanja bilo najvise.

normalno je da se ne ide na upoznavanje sa mišlju da se viđate samo tad i nikad više...ali, stvarno ima mnogo takvih forumskih viđenja. jednom ili dva put i to je to....a ostaje na listi prijatelja i dalje.
dakle, ta lista je stvarno krajnje provizorna...verovatno i kao broj prijatelja na fb. ne bih znala, jer nemam profil tamo.

ljubičica
01-04-2012, 11:01
normalno je da se ne ide na upoznavanje sa mišlju da se viđate samo tad i nikad više...ali, stvarno ima mnogo takvih forumskih viđenja. jednom ili dva put i to je to....a ostaje na listi prijatelja i dalje.
dakle, ta lista je stvarno krajnje provizorna...verovatno i kao broj prijatelja na fb. ne bih znala, jer nemam profil tamo.
pa na ta velika forumska okupljanja se ide iz dva raloga>
prvi je da demistifikujes nik
drugi je muvanje
mene to nikad nije zanimalo

причалица
01-04-2012, 11:11
mene nikad nije zanimalo da demistifukujem nik...a ni to drugo, što si rekla.
zaboravila sam kako se to radi.

Sagacity
01-04-2012, 11:14
pa na ta velika forumska okupljanja se ide iz dva raloga>
prvi je da demistifikujes nik
drugi je muvanje
mene to nikad nije zanimalo
Nikada nisam bila na nekom forumskom okupljanju...
Što se tiče tog ''muvanja'', onaj ko mi nije imao ni pristup ovde, tamo neće imati sigurno...U svakom slučaju demistifikovala si to forumsko okupljanje, bar da znam šta je sastavni deo toga...:lol: :lol: :lol:

ljubičica
01-04-2012, 11:18
Nikada nisam bila na nekom forumskom okupljanju...
Što se tiče tog ''muvanja'', onaj ko mi nije imao ni pristup ovde, tamo neće imati sigurno...U svakom slučaju demistifikovala si to forumsko okupljanje, bar da znam šta je sastavni deo toga...:lol: :lol: :lol:
ja volim mala okupljanja, skoro porodicna:)
i pravim ih u svojoj kuci, za svoje prijatelje.
gde nema posle olajavanja i sranja..:)
e bre, kad su bila prva okupljanja, posle se mesecima olajavalo na pp..:rile::lol:
zasu

Sagacity
01-04-2012, 11:23
e bre, kad su bila prva okupljanja, posle se mesecima olajavalo na pp..:rile::lol:
zasu
Ja sam upoznala jednu osobu koja nije sa ovog foruma...Na forumu na kojem sam od početka moje pojave na forumima, niko čak i ne zna da se poznajemo privatno ni dan danas...Prosto funkcionišemo i zezamo se kao do sada.
Nisam zamerljiva, prelazim preko mnogo toga, ali to ''olajavanje i analiziranje'' drugih pa i mene na PP ne podnosim, nije moj mentalni sklop...niti to radim, niti sam, niti ću...
Hvala Koto na iskrenosti...:)

Picola
01-04-2012, 22:31
Šta podrazumevate pod forumskim prijateljstvom ?
Šta za vas znači lista prijatelja i da li su to ljudi koji su sa vama bliski ili prosto osećate da imate neke zajedničke stavove i da vas upravo to na neki način povezuje ?
Da li ste do sada uspeli da uspostavite sa nekim pravo prijateljstvo, da delite neke svoje lične priče, da se poveravate.....?
Da li uopšte net prijateljstvo mora da se ''prenese'' i u realu ili je to prijateljstvo dovoljno samo kao takvo na netu?

Dovoljno je kao samo takvo na netu, mada naravno pozelim ponekad da nekog upoznam. Mada se neretko ta zelja uskoro izgubi.

Da, uglavnom osecam da su mi po stavovima i nekom unutrasnjem osecanju slicni.

Steppenwolf
01-04-2012, 22:39
Nekako ta forumska prijateljstva ne traju dugo ako ne dodje do upoznavanja u realu.

burning violin
01-04-2012, 22:43
Ukoliko se ne nadje neka druga osnova, tesko da opstaje i u realu.

Steppenwolf
01-04-2012, 22:50
Slazem se.
Forumska prijateljstva cesto traju samo toliko dok postoji neki forum, kad se forum ugasi ili kad se neko zasiti foruma pa prestane da dolazi tako se obicno i ta prijateljstva gase.

burning violin
01-04-2012, 22:53
Istina. S ponekim izuzetkom da potvrdi pravilo.

Vragolanka
01-04-2012, 22:56
jel vi to iz iskustva, il onako naslepo generalizujete?

Steppenwolf
01-04-2012, 22:56
Ali zato dok traju mogu da budu veoma intenzivna i da se ostvari velika bliskost.