PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li imate brata ili sestru?



Sagacity
03-04-2012, 10:30
Da li imate brata ili sestru ili više braće ili sestara...Ili ste jedinci..?
Ako imate, kako se slažete sa njima?
Ako ste jedinac-ca, da li vam to godi ili ne?
Da li je odnos između braće, sestara i braće i sestara uslovljen vaspitanjem od strane roditelja ili njihovo dobro ili loše slaganje zavisi od drugih faktora?
Ko se bolje slaže :dva brata, dve sestre ili brat i sestra...:hm:

rile_nezni_oblak
03-04-2012, 10:33
moja sestra i ja se slazemo odlicno... prvo ona slaze mene, pa ja slazem nju i tako... :eek:

ljubičica
03-04-2012, 10:35
ima, i sestru i brata
slazemo se na gomilu..nidje veze
posto sam ja najstarija, moraju da me slusaju..
i cuju me ..sve:rile:
mene su rtoditelji dobili sa 20 godina..i na meni su trenirali stvaranje savrsenog deteta..
zato dan danji lose izlazim na kraj sa autoritetima..najsigurniji nacin da nesto ne uradim, je da mi se kaze-moras..
sestra je mladja 6 godina, a brat 16
oni su sasvim drugacije vaspitani, i ispali su sasvim drugaciji
onoi sto je najcudnije je, da je pvaj najmladji-najkonzervativniji..:eek:
opominje me sto psujem, i blejim na netu..:qq:

Sagacity
03-04-2012, 10:42
Imam 3 godine starijeg brata. Oduvek smo se lepo slagali i vrlo smo bliski i dan danas. On je već 13 godina u braku, ali se i dalje svakodnevno čujemo. Posećujemo se često.
Kada smo bili mali i kada se slučajno posvađamo, oboje smo dobijali batine, bez obzira ko je kriv. Majka nas je uvek ''poravnjavala tugomirom''..:lol: Vaspitani smo da se cenimo i poštujemo...Nikada se nismo ''zakačili'' oko nekih životnih stvari, ali zato umemo da bistrimo oko nekih sitnica...
On ima sina i kćerku koji se takođe odlično slažu...

причалица
03-04-2012, 10:42
imam brata.
totalno odvojene živote imamo.

Sarmica
03-04-2012, 10:42
Imam brata:bisa::)
Osam godina starijeg:bisa:
Ne slažemo se nikako:)dva sveta različita po svemu, bukvalno po svemu
u poslednje vreme smo se, zbog nekih životnih neprilika, zbližili, ali onako generalno gledano ne razumemo se uopšte, pričamo različitim jezicima. Često se ne zna ko je tu stariji a to ne volim.

причалица
03-04-2012, 10:49
moj brat je mlađi 2 godine, a tretira sebe kao starijeg 20 godina.
lepo ume da priča, razložno...ali činjenja mu baš nemaju mnogo veze sa pričom.
deca nam se lepo druže za sada i meni je to dovoljno.

kojica
05-04-2012, 20:37
imam sestru.. :say: i lepo se slažemo.. :dada:

Cruz
05-04-2012, 20:51
imam brata 3 godine mladjeg.. nismo preterano bliski, jer smo dva razlicita sveta, ali to ne znaci da se ne volimo i ne postujemo..

Nežnicah
05-04-2012, 21:01
Imam brata 10 godina mladjeg, sto kaze Cruz, razliciti smo svetovi. On je u nekom meni nerazumljivom fazonu, zivi momacki zivot punom parom. Dobar je brat, volimo se, pomazemo medjusobno, uvek se nadje pri ruci kad mi nesto zatreba a mene dusa boli sto smo toliko razliciti i sto nemamo zajednickih tema, da kada se vidimo mozemo da sedimo i pricamo. Bas steta. :(

Sagacity
05-04-2012, 21:27
Da li je to dobro slaganje ili neslaganje sa braćom i sestrama, deo i vaspitanja naših roditelja u smislu da su oni zaslužni ili krivi za bliske ili nebliske odnose..
Da li se i bliskost dece da naučiti i usmeriti ili ne? :hm:

Rosa
05-04-2012, 22:20
Imam brata...:hm:

Sarmica
06-04-2012, 05:56
Da li je to dobro slaganje ili neslaganje sa braćom i sestrama, deo i vaspitanja naših roditelja u smislu da su oni zaslužni ili krivi za bliske ili nebliske odnose..
Da li se i bliskost dece da naučiti i usmeriti ili ne? :hm:

Nemam pojma, mislim da smo brat i ja isto vaspitavani, ali u onoj teško izlečivoj bolesti zvanoj pubertet smo otišli u različim pravcima, njega je zahvatila više :)

Bisernica
08-04-2012, 07:52
Da li imate brata ili sestru ili više braće ili sestara...Ili ste jedinci..?
Ako imate, kako se slažete sa njima?
Ako ste jedinac-ca, da li vam to godi ili ne?
Da li je odnos između braće, sestara i braće i sestara uslovljen vaspitanjem od strane roditelja ili njihovo dobro ili loše slaganje zavisi od drugih faktora?
Ko se bolje slaže :dva brata, dve sestre ili brat i sestra...:hm:

Imam brata od kojeg sam starija sedam godina i obožavam ga :bisa:
To je jedno takvo stvorenje koje moraš voleti iako ti više šeta po živcima
nego po zemlji :lol:
Ne znam kako bi mi život izgledao da ga nemam.
Kao deca smo se slagali izvanredno - za sve njegove nestašluke grdnju sam
ja dobijala ,jer on je mali pa ne zna ,a ja sam starija pa treba da mu ne dozvolim :lol:
ja nikad nisam imala priliku da budem mala :aha:
Imati brata ili sestru je blago koje se ne da nadoknaditi ,jedino sopstvenim porodom.
Ljubav koju osećam za svog brata ne bi mogla biti narušena ničim što bi on mogao
uraditi ili reći ...testirao je to više puta :lol: ,ali nije uspelo.

причалица
08-04-2012, 07:56
Da li je to dobro slaganje ili neslaganje sa braćom i sestrama, deo i vaspitanja naših roditelja u smislu da su oni zaslužni ili krivi za bliske ili nebliske odnose..
Da li se i bliskost dece da naučiti i usmeriti ili ne? :hm:

naravno da su roditelji ti koji uspeju ili ne uspeju kod sopstvene dece da izgrade blizak odnos...mislim da se to uspostavlja još u prvim danima među decom i te nesvesne osnove su tako čvrste da teško šta može da ih promeni.

Vidana
08-04-2012, 19:23
imam starijeg brata

volela bih da se bolje slažemo

ali nismo ni u svađi

SJAJNA
27-04-2012, 08:25
imam brata,11 godina starijeg od mene,dobro se slažemo i od njega sam se naučila toleranciji

naki
24-08-2012, 18:15
imam brata, starijeg...:bisa:
do srednje smo bili nerazdvojni, tj. ja mala stalno se kacila za njega, pa upadala u nevolje...no, lakse je udvoje :lol:
u srednjoj je bio totalni razlaz, izuzev kad je trebalo pozajmiti neku kintu :lol:
ponovo smo se pronasli kad smo se odvojili od nasih...otisli da studiramo...
imamo jedno drugo, uvek, bez obzira na sve i drzimo se... :dada:

Miomira
25-08-2012, 18:26
Ja sam jedinica.Nisu mi mama i tata podarili brata ili sestru :(

DaDole
25-08-2012, 19:47
Imala sam brata..u ratu je poginuo..imam sestru,ali nekako nikad nismo bile posebno bliske..valjda sa njegovim odlaskom,nestalo je sve što je moglo da nas veže:(

Mistery
30-08-2012, 00:19
Moja sestra je šest godina mlađa od mene. Kao klinke smo se manje-više odlično slagale, bez obzira na dečije čarke. Od njene udaje smo se udaljile, mada je ona i dalje osoba koja zna da me nasmeje, i često me iznervira..Fizički i psihički se razlikujemo, kao dva sveta smo. Ipak, sestrinska ljubav nas spaja, bez obzira na sve različitosti. Obožavam je.

причалица
01-09-2012, 08:25
Imala sam brata..u ratu je poginuo..imam sestru,ali nekako nikad nismo bile posebno bliske..valjda sa njegovim odlaskom,nestalo je sve što je moglo da nas veže:(

:(

Keti
29-09-2012, 21:18
imam sestru,jos lepsiju od mene... :raz_034: