PDA

Pogledaj Punu Verziju : Napravi kuću, pa sedi i plači...



kojica
03-04-2012, 12:17
Na placu pored našeg, metar od ograde počinju da izdaju nešto što će biti mnogo ružno,
zgradurinu 48/12m.. :pada: Sa druge strane je plac, na kojoj sutra može da nikne isto
takva zgrada. I ja tu da pravim kuću? :kk:
Konanova sestra je na svojoj polovini placa napravila baš lepu kućicu pre desetak godina.
I eno je sad gleda u komšijski plac i sedi i plače.. šta drugo može..

A ja se pitam, šta rade urbanisti u Beogradu. Za čega su završavali škole i primaju platu?
Godinama turaju potpis samo na ono za šta su podmićeni. To ume i neko sa osnovnom
školom. :ljut:

DaDole
03-04-2012, 12:24
Nije da pametujem,ali ne postoje li opcije kupovine veće parcele..ono,veći komad zemlje pa svaki ti komšija daleko..

mrav
03-04-2012, 12:26
A da ogradis malo vecim zidom? Pa posadis neku zivu ogradu, tujice da maskiraju to? valjda ima mesta i za to?

kojica
03-04-2012, 12:27
5 ari 30 000 evra.. pa ti kupi kolko ti drago.. :sad:

Al nije to rešenje. Što lepo nemamo neki urbanistički plan, gde unapred na sliki vidiš
kako bi naselje trebalo da izgleda? Dobiješ tipski projekat i ćao zdravo..
Nemamo stručnjake? Male im plate? :ljut:

DaDole
03-04-2012, 12:28
mrav ima dobru ideju..visoka živa ograda..ali kako da neko zna koje visine će biti kuća/zgrada od komšije:qq:

kojica
03-04-2012, 12:29
A da ogradis malo vecim zidom? Pa posadis neku zivu ogradu, tujice da maskiraju to? valjda ima mesta i za to?
Tujice da maskiraju zgradu od četri sprata.. :sad:

Al jeste jedan u Krnjači podigo zid. Ono moram da slikam prvom prilikom da vidite. :pada:
Isto tako čovek napravio porodičnu kuću, a pored komšija zalepi zgradurinu. I on podigne
zid visok šest metera, pa sad oni iz zgrade kad otvore prozor gledaju u zid. Naš na šta ono
liči. :qq:

mrav
03-04-2012, 12:30
mrav ima dobru ideju..visoka živa ograda..ali kako da neko zna koje visine će biti kuća/zgrada od komšije:qq:

pa ako nije sigzurna mož da sadi tople samo ako nije alergična na one mace il kako se zovu
ali bre sredis dvoriste za sebe i bas te briga :))

kojica
03-04-2012, 12:32
pa ako nije sigzurna mož da sadi tople samo ako nije alergična na one mace il kako se zovu
ali bre sredis dvoriste za sebe i bas te briga :))

A odozgo posle ručka istresaju mrve na tebe.. :sad: puštaju glasno muziku, biju se, svađaju..
bacaju kese sa đubretom kroz prozor direkt u tvoje dvorište...
Pa to imam i u zgradi kad živim.

mrav
03-04-2012, 12:34
a znas da ako je zgrada manje od metar ili metar i nesto ne sme da pravi prozore prema tebi tj. tvom dvoristu? a samiim tim ni terase

kojica
03-04-2012, 12:37
a znas da ako je zgrada manje od metar ili metar i nesto ne sme da pravi prozore prema tebi tj. tvom dvoristu? a samiim tim ni terase

Tačno je metar i tačno može šta mu se oće.

A ja ne znam šta da radim. Ne želim više tu da pravim kuću, a žao mi Konanove sestre.
Ako to prodamo ili damo preduzimaču da rokne još jednu zgradu, ona će da se obesi.. :sad:

DaDole
03-04-2012, 12:40
Tačno je metar i tačno može šta mu se oće.

A ja ne znam šta da radim. Ne želim više tu da pravim kuću, a žao mi Konanove sestre.
Ako to prodamo ili damo preduzimaču da rokne još jednu zgradu, ona će da se obesi.. :sad:

a meni žao tebe:(

Tibi
04-04-2012, 15:06
Sta reci osim ono sto tupim najcesce kada sam u domovini...svest nam je mnogo skromna:sad:
Puno ranije, u mojoj mladosti, bilo je urbanizma...danas ima samo divlje, ruzne gradnje. Kada se drcnost poveze sa primnitivnoscu, dobije se to sto danas vidimo na nasem podneblju kao urbanizam.
Dosao sam na forume pre dve godine da bih malo diskutovao i saznao stav naseg naroda. Odustao sam od bilo kakvog komentara ili diskusija, ne zbog arogantnosti vec iz razocarenja:neutral:
Ostavio sam nekoliko komentara na toj tematici pa cu ih mozda pronaci i staviti i ovde.

Cruz
04-04-2012, 15:10
bas si u nezavidnom polozaju kojice, ja bih takodje bila i besna i tuzna da se meni tako nesto dogadja.. nesreca je u tome sto ama bas nista ne mozes da uradis da situaciju promenis, osim da, recimo, prodas plac...

Moonster
08-04-2012, 03:51
bas si u nezavidnom polozaju kojice, ja bih takodje bila i besna i tuzna da se meni tako nesto dogadja.. nesreca je u tome sto ama bas nista ne mozes da uradis da situaciju promenis, osim da, recimo, prodas plac...
Po mogućnosti investitoru koji će na istom mestu da digne istu takvu ili manju (u zavisnosti od veličine placa...) zgradurinu, tebi deo u novcu, deo u kvadraturi, mada je pametnije uvek uzeti novac, a ne kvadraturu, i onda možeš da kažeš da ti je:"Upalo sekirče u med"....

Cruz
08-04-2012, 07:03
da, ali kada neko zeli da izadje iz betona i ima svoj komad zemlje na mirnom mestu daleko od buke, nema novca koji moze to da nadomesti...

Moonster
09-04-2012, 04:01
da, ali kada neko zeli da izadje iz betona i ima svoj komad zemlje na mirnom mestu daleko od buke, nema novca koji moze to da nadomesti...
Tačno, ali onda moraš da odeš dalje, dalje od betona i grada, uvek se grad širio i uvek će tako biti, pre nekih 20 i kusur godina, jedan deo Bg-a bio je poznat po zasađenim vinogradima, da bi tu sada postojalo celo naselje od oko 2 km kvadratna, nema više vinograda, odavno, nekada je za Rakovicu pisalo da je u pitanju selo pored Bg-a, odavno je u sastavu grada....
Uzmeš pare i odeš dalje, u neki drugi mir i drugo zelenilo....

Cruz
09-04-2012, 06:57
u normalnim zemljama ljudi biraju predgradja kako bi se udaljili od zagadjenja i buke, samo je kod nas to nemoguce izvesti..

kojica
01-05-2012, 19:28
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

to je taj čuveni zid... :pada:

Cruz
01-05-2012, 19:30
pa bre to je strasno :eek:

kojica
01-05-2012, 19:31
I to na samom Zrenjaninskom putu. :sad: Divan pogled...

Cruz
01-05-2012, 19:36
pa cekaj, jeste li prijavili nekome ovo?

kojica
01-05-2012, 19:46
Nemam pojam. To je par kilometara od mene. Samo sam ranije na temi
pomenula taj zid, pa ostadoh dužna fotku. Verujem da je prijavljeno. :dada:

Cruz
01-05-2012, 19:48
da, i to i dalje ostaje tako... ma uzas

причалица
02-05-2012, 08:52
http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

to je taj čuveni zid... :pada:

:( ovo stvarno nije normalno

PRCKO
02-05-2012, 09:48
Tujice da maskiraju zgradu od četri sprata.. :sad:

Al jeste jedan u Krnjači podigo zid. Ono moram da slikam prvom prilikom da vidite. :pada:
Isto tako čovek napravio porodičnu kuću, a pored komšija zalepi zgradurinu. I on podigne
zid visok šest metera, pa sad oni iz zgrade kad otvore prozor gledaju u zid. Naš na šta ono
liči. :qq:

genije :)
ako mozes slikaj to,bas bih voleo da vidim!

edit:

citao sam temu od pocetka,nisam video da si vec postavila...:)

legendarno!

причалица
02-05-2012, 09:58
gledam sad - koliko je tu (u zid) utrošeno materijala...strava.

PRCKO
02-05-2012, 10:00
mogao je tri ove kucice da ozida...al dobro...bitan je inat...:lol:

причалица
02-05-2012, 10:03
i on sad, kad bi se setio, može lepo da pusti da mu puzavice rastu uz zid i da ima lepu dekoraciju za nekoliko godina....punu gušterčića :lol:

kojica
08-06-2012, 09:22
jao bre.. :srbpla:

zgrada je 1,30 od naše ograde... a terase samo 15 cm... :(

kojica
08-06-2012, 09:26
a iz inspekcije stigao odgovor da je izvođać radova nn lice i da su mu naložili
da to ruši...

pa kako nn lice da ruši bilo šta.. :kk:

Asterix
08-06-2012, 09:27
kako smo mi nakaradni narod, heheheh

rile_nezni_oblak
22-11-2012, 23:07
postoje ljudi koji umeju da se potpisu a ni osnovnu nisu zavrsili.. znaci, mogu i oni... :(

sudjenik
05-10-2015, 15:03
moj drugar na senjaku ima bombona kucu... i doso neka dileja bivsi pub koji imao veze u opstini i nazidao mu ispred terase zidinu koja ide preko nje 4-5 metara... roditelji koji su ceo zivot zelelei kucu i stedeli i prodali stanove koje su imali, drkali se da je naprave, nisu ni godinu dana uzivali kad je ta dileja preko opstinskih sluzbi nazidao nesto sto ne moze ni po jednom planu da prodje, ma kako pijan ili podmitljiv bio onaj koji potpisuje... kada su otisli da ga tuze, on lepo na njina vrata i izvadi utoku i kaze sve cu vas pobiti majku vam.... otac mu umro posle godinu dana a majka je da ne pricam u kom je stanju.. on ce verovatno tu kucu prodati ali za koliko i kome i da li ce iko hteti da je kupi... extra sto ta dileja odvaljuje po celu noc sumsku muziku koju pas s maslom ne moze da svari i... niko mu nista ne moze...

zato ja rekoh da u ovoj zemlji samo pomaze obranica za taku stoku.