Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Flegmatičnost



kojica
04-04-2012, 08:41
Šta sve može biti uzrok flegmatičnosti?

Da li vas flegmatični ljudi nerviraju? Znate one situacije kada iz nekoga pokušavate
da iščupate neku reakciju, a on ne reaguje? Ili ste možda vi flegmatični pa nervirate
druge? :lol:

Cruz
04-04-2012, 08:53
nisam flegman, daleko od toga.. nikad mi takvi ljudi nisu bili jasni i kako je moguce da ih nista ne dotice i ne nervira, da im je sve ravno...

Nežnicah
04-04-2012, 09:22
Pa takvi ce ziveti sto godina :lol: mi zivcani i srcani necemo dugo...

Cruz
04-04-2012, 09:34
jeste babsi, nervni sistem im je ocuvan, nisu podlozni stresu, ma sta da im se desava ne dotice ih, sto ne bi onda ziveli sto godina...

Tibi
04-04-2012, 09:49
Ja sam bio...ne zivcan, nego...explozivan. Kada sam to primetio, postao sam susta suprotnost toga (jes da je to bilo jos u mladosti). Kojica to nazva...flegmatnicnost. Jok, nije flegmaticnost vec samokontrola nastala iz spoznaje da samo sebi skodimo a drugi se potajno smeju:kafa:

Cruz
04-04-2012, 09:58
Ja sam bio...ne zivcan, nego...explozivan. Kada sam to primetio, postao sam susta suprotnost toga (jes da je to bilo jos u mladosti). Kojica to nazva...flegmatnicnost. Jok, nije flegmaticnost vec samokontrola nastala iz spoznaje da samo sebi skodimo a drugi se potajno smeju:kafa:

nije isto samokontrolisati se i biti flegman. flegmani se jednostavno radjaju i takvi su celog svog zivota

DaDole
04-04-2012, 10:04
Najgora sorta ljudi je ona čije je glavno činjenje zapravo Nečinjenje,nereagovanje..nikad ničim ne odaje ništa..ne bih to miješala sam samokontrolom već sa njegovom naravi..samokontrola se stiče i uvježbava godinama,a ovo je jednostavno takav tip..je li flegman ili je tek riječ o izrazito naglašenom samoljupcu koji toliko voli sebe da ga ne dotiče ništa i koji toliko ne poštuje nikog sem sebe da bi tog nekog udostojio reakcijom.
Kod tih flegmana ima ono čuveno"To se podrazumijeva".
Ne podnosim takve ljude..jer onaj koji ne čuje nikog ,nije vrijedan diskusije.

Sagacity
04-04-2012, 10:07
Šta sve može biti uzrok flegmatičnosti?

Da li vas flegmatični ljudi nerviraju? Znate one situacije kada iz nekoga pokušavate
da iščupate neku reakciju, a on ne reaguje? Ili ste možda vi flegmatični pa nervirate
druge? :lol:
Moja rođena tetka je bila flegmatična..sve joj je bilo ''ravno''...Ništa je nije moglo potresti do.... jednog momenta.....
Prilično sam staložena, ali nisam flegmatična...Reagujem kada treba...Čak i te osobe koje su navodno flegmatične imaju svoje momente kao i moja tetka...Ne nerviraju me takvi ljudi. Više me nerviraju nervozni i nadrndani...
Mada je moj stric malo flegmatičan i moja strina gubi nerve zbog njega, ali meni je on takav mnogo simpatičan...valjda zato što ne živimo u istom prostoru...:lol:

Što je neko više nervičak u odnosu na osobu koja ne reaguje, to više gubi živce i troši se bespotrebno, jer do flegmatičnih osoba mnogo toga ne dolazi...i to ne treba ni pokušavati shvatiti.
Mislim da se osobe štite od nekih spoljašnjih uticaja svojom flegmatičnošću, ne dozvoljavajući da mnogo toga emotivnog dopre do njih..

Cruz
04-04-2012, 10:15
meni stvarno nije jasno kako neko moze biti operisan od nerviranja ili da mu se sve nekako podrazumeva, zar to nije neka vrsta mozdane izolacije, odbijanje da se prihvati realnost ili tako nekako...?

Sagacity
04-04-2012, 10:18
Te osobe se ne udubljuju ni u šta..Nezainteresovane su..Tek kada ih nešto ''drmne'' baš lično, tada se ''uzburkaju''...Mislim da su takve osobe pomalo i sebične...:kapa:

DaDole
04-04-2012, 10:21
Ču,pomalo:hm: takve su osobe apsolutno egoistične,okrenute samo sebi..sve oko sebe poredaju da bude u funkciji njih

Cruz
04-04-2012, 10:21
ja mislim da ih nista ne drma, pa ni to licno :hm: