PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li muzika spaja ljude ?



Sagacity
05-04-2012, 06:49
Da li muzika spaja ljude...?
Na primer, neko sluša speed metal i vi se preko tog muzičkog pravca upoznate i tako nekako spontano počnete da se družite..
Ili vatreni ste obožavatelj Cece, Seke .....i tako preko tog neko muzičkog pravca prepoznajete i ljude koji imaju isto interesovanje kada je muzika u pitanju...?
Ili baš kada čujete da neko voli Daru Bubamaru ili Metallicu, vi nećete da se družite sa tom osobom...?
Postoje li tu neke predrasude tipa, čim sluša to i to..mora da je takav i takav...
:hm:

Cruz
05-04-2012, 09:03
muzika je bas sjajan nacin da se ljudi spoje, ja sam sigurna u to :dada:

a sto se predrasuda tice, pa ne znam, ja ne razmisljam tako, svako je individua za sebe, slusa ono sto mu prija, to ne znaci da je los covek...

DaDole
05-04-2012, 09:20
vjerujem da možda spaja kad su mase u pitanju,a i pojedinci..dvoje se nađu koji vole istu vrstu muzike..ali mislim i da razdvaja:qq:
e,što je jedan volio grand:zrika: al krio to čak dva dana:lol:

Sarmica
05-04-2012, 10:06
ja sam iznenađena:krsti:da samo zbog vrste muzike koju sluša stekneš kompletno mišljenje o nekome:krsti:

@tema
isključivo grand slušam:dada:omiljeta emisija mi je grand parada:dada::namcor:
Ne mislim da zbog radi muzike može neko da se spoji prepozna ili štatijaznam, smisao za humor i te kako može da me približi nekome ili tog nekog da približi meni, ali muzika jok...šta me brige šta slušaš aman zaman:qq:

причалица
05-04-2012, 17:55
ne znam da li spaja.
mene nije spojila ni sa kim.

Tibi
05-04-2012, 18:36
Predrasude su sastavni deo vecine, a razbijaju se samo kada upoznamo bolje one prema kojima imamo iste:)
Jedna od jacih predrasuda je naravno i muzika. Muzika ih moze spojiti ali ne igra bitnu ulogu u tome.

Sagacity
05-04-2012, 21:20
Kao školarac slušala sam Rock, Punk, Alternativu itd..uglavnom ''glasnu muziku''..I dan danas to slušam...U vreme kada sam bila gimnazijalka, nekako je bilo normalno da slušamo Rock, tada je to bilo nešto što se podrazumevalo...Kada neko kaže da sluša ''narodnjake'', nekako se drugačije posmatrao...kao ono ''ljakse''..To je bio deo nekih predrasuda...

Danas, sve je dobilo neki drugi smisao...Sve ono što se nekada nije smatralo cool, sada je IN...Mada smatram da muzika preko susreta ljudi na raznim koncertima može spojiti ljude. Ali kada mi neko kaže da je fan ne znam Seke, Stoje itd...ne znači da ću ga drugačije posmatrati ili da će mi njegovo društvo smetati, ali sam primetila da takve ljude nemam u svom najbližem okruženju...

Ranije su neki muzički pravci spajali ljude...Mislim da je to i sada trend iako to ovde niko nije pomenuo...Na jednom forumu, par forumaša je izjavilo da se nikada ne bi družili sa ''turbo-folkerima'', prosto ti ljudi nisu istog mentalnog sklopa kao i oni...Mislim da ima istine u tome...mada, ljudima treba dati šansu...ipak muzički ukus nije presudan...

burning violin
05-04-2012, 21:59
I sama slusam od Silvane do Nirvane tako da mi u tom smislu uopste nije bitno sta ko slusa, niti mislim da sama muzika moze da spoji nekoga. Ako bi i mogao da me 'spoji' sa nekim, to bi vise bio kompletan nacin zivota, razmisljanja koji stoji iza toga jer moji vrsnjaci (uglavnom su oni ti sa kojima me muzika moze spojiti) i ja smo slicno rasli, silcno smo vaspitani, vrednujemo slicno. A ni to nije pravilo.

Steppenwolf
05-04-2012, 23:03
Spaja i razdvaja, nikad se nisam nasao u intenzivnijem kontaktu sa nekim ko slusa turbo-folk.