PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zašto se bolan raskid dugo pamti?



Cruz
09-04-2012, 18:27
Mnogo puta smo bili u situaciji da ostavljamo ili smo ostavljani. Neki raskidi su vec izvetreli u nasoj memoriji, a neki su se duboko urezali. Zasto je to tako?

kojica
09-04-2012, 18:30
Vidi stvarno.. ne mogu se setim svih raskida baš najjasnije.. :hm:

rile_nezni_oblak
09-04-2012, 18:32
svaki raskid je bolan... ako nije bolan sam cin raskida, onda je bolno sve ono sto se desava pre istog... tako da... ziveli... :(

Cruz
09-04-2012, 18:37
intenzitet bola nije isti kod svakog raskida, zavisi od "dubine" emocija.. ako je veza bila povrsna, svakako nece "dugo" da boli kao sto bi recimo ako si sa nekim proveo godine, pa se na kraju ipak razidjete... drugo, okolnosti koje dovode do raskida takodje igraju veliku ulogu...

vrludava
10-04-2012, 10:19
intenzitet bola nije isti kod svakog raskida, zavisi od "dubine" emocija.. ako je veza bila povrsna, svakako nece "dugo" da boli kao sto bi recimo ako si sa nekim proveo godine, pa se na kraju ipak razidjete... drugo, okolnosti koje dovode do raskida takodje igraju veliku ulogu...

Ja pamtim jake emocije, bilo da su izrazita sreća ili izrazita tuga ili bol.

Pamtim i raskid jedne površne veze jer je bol bila fizička.

ljubičica
10-04-2012, 18:38
zar postoji nebolan raskid?
misim ako me zabole patika, ondak me zabole patika..
al to znaci da duzina pamcenja ne zavisi od "bolnosti" raskida, vec od dubine ljubavi..koja je tom raskidu prethodila..
pamtim neke divne ljubavi, i bas ih pamtim..sa osmehom:)
i znam da su imale bolne raskide, znam razumski..racionalno.
al je taj bol iscilio odavno..
to je lepota zaboravljanja.
zaboravis ruzno.:)

Tibi
10-04-2012, 18:45
http://www.youtube.com/watch?v=TeVTlYz9Pg8

ljubičica
10-04-2012, 18:52
upravo tako.:aha:

DaDole
12-04-2012, 10:40
Ponesemo bol sa sobom i nakon što odemo ili što odu od nas..ona ostaje u nama i kad je gajimo i kad ne brinemo o njoj..tu je da opominje ili da podsjeti ..evoluirati i voljeti ili ne voljeti ponovno..naučiti nešto o sebi i ići ili ne ići dalje..mora da boli

ljubičica
12-04-2012, 11:49
e vala ako nema sta pametnije da nosim, ne nosim ni bol..
naravno da mora da boli..mesec, dva sest..godinu..pet godina.
ali na kraju mora da prodje..
inace nije bol, nego psihoza..
a ne mozes sipati nista u vec punu casu.
ko ne pusti stari bol, ne moze osetiti novi..tj, ne moze ponovo voleti.

vrludava
12-04-2012, 13:01
e vala ako nema sta pametnije da nosim, ne nosim ni bol..
naravno da mora da boli..mesec, dva sest..godinu..pet godina.
ali na kraju mora da prodje..
inace nije bol, nego psihoza..
a ne mozes sipati nista u vec punu casu.
ko ne pusti stari bol, ne moze osetiti novi..tj, ne moze ponovo voleti.

Odlično rečeno. Svaka riječ.

Osim prve rečenice.... Naravno da nosim bol. Ali kao što reče, i to ima rok trajanja.

Steppenwolf
12-04-2012, 13:13
Ja pamtim jake emocije, bilo da su izrazita sreća ili izrazita tuga ili bol.

Pamtim i raskid jedne površne veze jer je bol bila fizička.
Znaci dobila si batine.
E to se sigurno pamti.
Btw, sto rece ljubicica i najjaca bol prodje, vreme je to lepo regulisalo.

vrludava
12-04-2012, 13:29
Znaci dobila si batine.
E to se sigurno pamti.
Btw, sto rece ljubicica i najjaca bol prodje, vreme je to lepo regulisalo.

Šamar. Jaki. Bila je to fizička bol, ali i veliko olakšanje.... Znaš onaj osjećaj kad se rastaješ i pozdravljaš s nekim sat, pa još sat, pa do zgrade, pa do ulaza, pa..... A kuva i u meni i u njemu. Ja bih da pobjegnem, a on bi da me kazni.... Da, pamti se....

Mene bol ne plaši. Ta emotivna bol. Što jače boli, prije će doći do dna tj.vrhunca..... A onda raširiš krila i uzletiš.

Cruz
12-04-2012, 13:29
meni nisu svi raskidi jednako bolni, veza u koju sam sebe najvise ulozila i gde sam najvise volela, onako iz dubine duse i punim srcem i dan danas boli

vrludava
12-04-2012, 13:35
meni nisu svi raskidi jednako bolni, veza u koju sam sebe najvise ulozila i gde sam najvise volela, onako iz dubine duse i punim srcem i dan danas boli

Ali nije to bol koja te usporava u zivotu?

Kad gledam ovako sa odmakom, mene ustvari boli osjećaj poraza.

Steppenwolf
12-04-2012, 13:37
Jos uvek, posle koliko godina?
Ja sam nekad mislio da jedan rastanak ziv necu docekati koliko je bolelo a danas ravnodusno prolazim pored te osobe i cudim se sebi sta mi tad bi.

Cruz
12-04-2012, 13:41
zasto bi me bol koju osecam sputavala? to je nesto sa cim se zivi

mnogo je godina proslo..

Steppenwolf
12-04-2012, 13:48
Sto kaze vrludava mislim da vise boli taj neki osecaj poraza, nije to stvarna tuga za tom osobom vec sto nismo uspeli a mnogo smo voleli i ulozili u nesto.
Secanje na to moze da nas pobrka pa da mislimo da jos uvek patimo za tom osobom ali to je varka.

vrludava
12-04-2012, 13:52
Jos uvek, posle koliko godina?
Ja sam nekad mislio da jedan rastanak ziv necu docekati koliko je bolelo a danas ravnodusno prolazim pored te osobe i cudim se sebi sta mi tad bi.

Zato i kažem da se ne bojim bola. Znam da je rastanak kraj, ali i početak.

Kad se samo sjetim koliko je bolilo kad je otišao.... Jako jako jako. Više je bolilo što me je ostavio nego što je otišao. A danas mi je svejedno. Voljela bih da popijem s njim kavu, ali i ne moram. Ali trebalo je puuuno godina da dođem do ovoga.....

Steppenwolf
12-04-2012, 14:11
Razumem te u potpunosti, bolela je i povredjena sujeta ali bol te i ojaca, suocis se sa sobom i shvatis kako mozes i bez te osobe, ma mozes bez svih, i ne samo to vec mozes opet da volis.

vrludava
12-04-2012, 14:39
Razumem te u potpunosti, bolela je i povredjena sujeta ali bol te i ojaca, suocis se sa sobom i shvatis kako mozes i bez te osobe, ma mozes bez svih, i ne samo to vec mozes opet da volis.

:g:

SJAJNA
26-04-2012, 21:23
Bolan je samo onaj raskid gde voljena osoba ostavlja vas...i zato se pamti dugo...jer još uvek volite...Ali bez takvih boli život bi bio besmislen...