PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zloba



DaDole
11-04-2012, 13:00
Svako od nas će je drugačije definisati jer opšte prihvaćene definicije i nema...na skali zlobe ,bezbroj je stepenica i oblika..ali svi oni su rezultat negativnih emocija.
Šta generiše zlobu?
Kako podnosite zle ljude:hm:

DaDole
11-04-2012, 13:08
"Ne možemo utjecati na zle jezike, ali ispravan život nam omogućava da ih zanemarimo."
Cato the Elder

kako se nosimo sa tim? Kako zanemariti,a ne podleći reciprocitetu?

Cruz
11-04-2012, 13:16
ne podnosim zle ljude i rado ih se klonim

stvarno je nejasno sta ih nagoni da seju zlo oko sebe i pri tom uzivaju..

DaDole
11-04-2012, 13:18
Može li osjećaj manje vrijednosti biti jedan od najvežih pokretača zlobe:hm:

Cruz
11-04-2012, 13:23
Može li osjećaj manje vrijednosti biti jedan od najvežih pokretača zlobe:hm:

kompleks nize vrednosti, visak samopouzdanja, egoizam.... zlo ima mnogo lica

Sagacity
11-04-2012, 13:25
Svako od nas će je drugačije definisati jer opšte prihvaćene definicije i nema...na skali zlobe ,bezbroj je stepenica i oblika..ali svi oni su rezultat negativnih emocija.
Šta generiše zlobu?
Kako podnosite zle ljude:hm:
Ne znam, mene zloba asocira na jednu Sanju :hm: Iz mržnje i zavisti, u stanju je da podmetne nogu i osobi koja joj nikada ništa nažao nije učinila..A deluje kao jako ljubazna osoba...a ustvari je potuljena...

DaDole
11-04-2012, 13:26
Ja ne želim biti važan ako moram nekoga povrijediti da bi bio važan. Ne želim biti važan ako je to povezano s oduzimanjem nečega nekome. Ne želim biti važan ako je rezultat toga da se netko drugi mora osjećati manje važan. Bezveze! Što bih imao od toga? Svoj vlastiti portabl osjećaj važnosti, prijenosni. Ostali ljudi za mene ne bi marili jer bi znali da sam tu važnost zaradio na nekome drugome.
(Elder)

Osječaj važnosti kad ga nemamo:hm:

Zolton
11-04-2012, 13:30
ma samo ne zeli drugima ono sto ne zelis sebi... to je sve

Nežnicah
11-04-2012, 13:39
Meni se nekad cini da sam okruzena zlom :ceka: Jednostavno nema vise ljudskosti u ljudima, i to je ono cega se plasim, uzasavam. Svako je spreman na sve, na neke razlicite nacine, koji nikako nisu normalni, prihvatljivi... Mislim, ne bukvalno svako, ali skoro, otud moje misljenje i osecaj da sam okruzena zlom. I neki od njih me bas licno ugrozavaju, a neki to rade na globalnom nivou. Zlo je i jedno i drugo.