PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta nas je Titanik naučio o ljubavi?



Cruz
15-04-2012, 14:46
Verujem da ste svi pogledali film Titanik. Dakle, mene interesuje kakvu smo pouku iz filma izvukli.
Da li nas je naucio da verujemo da se ljubav javlja kada je najmanje ocekujemo i da je slicna brodolomu, kada potone, nema povratka? Da li su statusne razlike bitne u ljubavi?

burning violin
15-04-2012, 15:04
E nadje me, na pun stomak.
Film kao film me nije nicemu naucio, osim da jos uvek mogu da ridam i na izmisljotinu. Dzek i Rouz su samo tu da lakse svarimo jednu nemerljivu nesrecu, cak i za danasnje pojmove, 100 godina posle.
Sto se ljubavi tice, pa uvek je dobrodosla. :) Osim kad je vec imas, pa dodje samo kao iskusenje. :) Nije nicemu slicna.
Sto se statusnih razlika tice, pa meni je to generalno smesno, narocito po tom pitanju.

Man
15-04-2012, 15:06
kome je do ljubavi kad je ladna voda :srbpla:

burning violin
15-04-2012, 15:09
Da, to da ne pominjemo.

Cruz
15-04-2012, 16:27
sto ste romanticni :srbpla:

http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

Moonster
15-04-2012, 18:20
Verujem da ste svi pogledali film Titanik. Dakle, mene interesuje kakvu smo pouku iz filma izvukli.
Da li nas je naucio da verujemo da se ljubav javlja kada je najmanje ocekujemo i da je slicna brodolomu, kada potone, nema povratka? Da li su statusne razlike bitne u ljubavi?
Pouka :hm:
Ovako, nikada ne putuj brodom bez pojasa za spašavanje, vlastitog.
Nikada ne putuj samo sa jednom ženom.
I najveća kada može da potone, iako za tu kadu kažu da je "nepotopiva".
Nikada ne putuj brodom zimi niti krajevima koji su previše odmaknuti od ekvatora.
Uvek budi blizu kapetana, on se prvi spašava (primer Costa Concordia) :kapa:

Ljubav ti zavisi od osobe, nekoga zabole u takvoj situaciji za bilo koga osim sebe samoga, a neko prvo traži drugu osobu da izvuče, a sebe poslednjega izvlači, zavisi...
Ljubav kada "potone", ali zaista potone, nema povratka, to je sigurno...
Na koji status misliš, materijalni, društveni ili .... ? :hm:

ljubičica
15-04-2012, 18:23
sta sam naucila?
ono sto sam i ranije znala.
ko je sretan, ili ima puno para, prezivi i brodolom titanika..

Cruz
15-04-2012, 18:24
na drustveni :lol:

vidis, neko tvrdi da potonula ljubav moze da vaskrsne, sto je i meni nepojmljivo..

Moonster
15-04-2012, 18:32
na drustveni :lol:

vidis, neko tvrdi da potonula ljubav moze da vaskrsne, sto je i meni nepojmljivo..
Ne društveni status nema veze sa ljubavi kada se o osobama radi, osim ako je jedna osoba klasični snob koji sve i svakoga procenjuje na osnovu etikete i sličnih nebuloza...
Nema vaskrsavanja ljubavi, ako je stvarno dostigla tačku bez povratka, odnosno ako je dotakla dno.
Kod takvih osoba radi se obično o osobi kojoj nije ni stalo do takve ljubavi, pa je uradila nešto što je izazvalo potpuno potonuće takve veze.
Jer kada je osobama međusobno stalo jedno do drugoga, nikada neće napraviti takvu vrstu greške koja će trajno uništiti njihov odnos, uvek će paziti. :duh:

kojica
15-04-2012, 18:34
Ja sam iz tog filma shvatila da ona baba laže pa na boga ne misli. :krsti:

Cruz
15-04-2012, 18:36
Jer kada je osobama međusobno stalo jedno do drugoga, nikada neće napraviti takvu vrstu greške koja će trajno uništiti njihov odnos, uvek će paziti. :duh:

tako je moon :bravo:

nikada ljude nisam gledala kroz drustveni ili materijalni status, posebno kada je ljubav u pitanju, ako se osecanja jave, besmisleno je gusiti ih zbog snobovskog gledanja na svet.

Cruz
15-04-2012, 18:36
Ja sam iz tog filma shvatila da ona baba laže pa na boga ne misli. :krsti:

ahahahaha sto me nasmeja :raz_114:

Vragolanka
15-04-2012, 21:40
Verujem da ste svi pogledali film Titanik. Dakle, mene interesuje kakvu smo pouku iz filma izvukli.
Da li nas je naucio da verujemo da se ljubav javlja kada je najmanje ocekujemo i da je slicna brodolomu, kada potone, nema povratka? Da li su statusne razlike bitne u ljubavi?

razočarala me ona. ili to nije ni bila ljubav...
inače za moj ukus previše patetike, premalo sexa.

Zolton
15-04-2012, 21:43
Titanik nas je naucio da je ljubav nepotopiva :eek:

ljubičica
15-04-2012, 22:04
razočarala me ona. ili to nije ni bila ljubav...
inače za moj ukus previše patetike, premalo sexa.
zasto te razocarala? sto nije i ona bucnula u more?:rile:

Vragolanka
15-04-2012, 22:07
zasto te razocarala? sto nije i ona bucnula u more?:rile:

da.

ljubičica
15-04-2012, 22:10
da.
jao, pa ti si romanticna..:srce::srce::srce:
jos samo mi jednom reci kako sam ja naivna..:lol:

Vragolanka
15-04-2012, 22:18
jao, pa ti si romanticna..:srce::srce::srce:
jos samo mi jednom reci kako sam ja naivna..:lol:

ne ofiraj. :mrgreen:

ljubičica
15-04-2012, 22:20
ne ofiraj. :mrgreen::raz_082:

Rosa
15-04-2012, 22:28
Zato što je ona obećala Džekiju da će živeti http://razbibriga.net/imported/2012/04/fbb126f0c8c4ad6fb4499348329d0ad5-1.gif (http://smayliki.ru/smilie-652038087.html)

Sagacity
15-04-2012, 22:31
Bouže sačuvaj, ja se i ne sećam tog filma..:krsti:
Naravučenije, nikada ne putuj brodom, možeš dobiti morsku bolest ili upasti u hladno more..Svejedno, nešto ''hladno'' te ne može zaobići...:lol:

Vragolanka
15-04-2012, 22:34
smrt je jedna od prijatnijih stvari koje može da te zadesi...
ponekad nemaš razlog da živiš.
a obećanja daju samo budale.

ljubičica
15-04-2012, 22:36
ahahhahha..o maj gad
idi bre vragec, veceras si bas skorpija.:zrika:
baj d vej, nista mi romanticno nema u jos jednoj besmislenoj smrti.
nije ni vazno ko je od njih dvoje preziveo, dok je jedno zivo, i ta je njihova ljubav ziva..i dise:)

Sagacity
15-04-2012, 22:38
smrt je jedna od prijatnijih stvari koje može da te zadesi...
ponekad nemaš razlog da živiš.
a obećanja daju samo budale.
Uvek imaš razlog da živiš.Onaj koji nije bio na ivici života i smrti, ne zna šta znači cena života. Ja to znam...

Rosa
15-04-2012, 22:38
..meni najgore što moš da se desi je da ispadnem iz nekog čamca na dunavu,tako da se ne sekiram..http://razbibriga.net/imported/2012/04/fbb126f0c8c4ad6fb4499348329d0ad5-1.gif (http://smayliki.ru/smilie-652038087.html)

Vragolanka
15-04-2012, 22:41
ahahhahha..o maj gad
idi bre vragec, veceras si bas skorpija.:zrika:
baj d vej, nista mi romanticno nema u jos jednoj besmislenoj smrti.
nije ni vazno ko je od njih dvoje preziveo, dok je jedno zivo, i ta je njihova ljubav ziva..i dise:)

u onom trenutku ni njeg život nije imao smisla.
u takvim se trenucima ne razmišlja... nego kud on tu i ti.
to nije više ljubav, nego patnja.


Uvek imaš razlog da živiš.Onaj koji nije bio na ivici života i smrti, ne zna šta znači cena života. Ja to znam...

naravučenije: nije bitno da li živiš, nego kako živiš.

kojica
15-04-2012, 22:44
Bouže sačuvaj, ja se i ne sećam tog filma..:krsti:
Naravučenije, nikada ne putuj brodom, možeš dobiti morsku bolest ili upasti u hladno more..Svejedno, nešto ''hladno'' te ne može zaobići...:lol:

ah, ali ti momenti iskrene ljubavi vredniji su od stogodišnjeg života.. :bisa:

ništa nisi romantična.. :ljut:

Sagacity
15-04-2012, 22:48
naravučenije: nije bitno da li živiš, nego kako živiš.
Kada si na ivici života i smrti, jako ti je stalo do života, bez obzira kako živiš, verovala ili ne...

ah, ali ti momenti iskrene ljubavi vredniji su od stogodišnjeg života.. :bisa:

ništa nisi romantična.. :ljut:
Ma jesam romantična, što je najgore...nego se malo foliram..:lol:

Vragolanka
15-04-2012, 22:50
Kada si na ivici života i smrti, jako ti je stalo do života, bez obzira kako živiš, verovala ili ne...

i kada se raspadaš?
i kada si osakaćen?
i kada izgubiš nekog bliskog?

Sagacity
15-04-2012, 22:52
i kada se raspadaš?
i kada izgubiš nekog bliskog?
Ovo dvoje sam preživela...Ne znam koliko si čitala neke stvari koje sam pisala..
Čak i tada Vrag, čak i tada...

Vragolanka
15-04-2012, 22:54
Ovo dvoje sam preživela...Ne znam koliko si čitala neke stvari koje sam pisala..
Čak i tada Vrag, čak i tada...

mislila sam raspadaš bukvalno, u nepovrat, nema oporavka, samo bol?
mislila sam na dete?

Sagacity
15-04-2012, 22:56
Mislila sam na voljenu osobu i mislila sam na kritičnu životnu poziciju...bolest i težak oporavak...
Decu znaš da nemam...

Vragolanka
15-04-2012, 22:59
Mislila sam na voljenu osobu i mislila sam na kritičnu životnu poziciju...bolest i težak oporavak...
Decu znaš da nemam...

ovo je hipotetička situacija.
ako možeš odgovori sa da, ili ne.

realnost je takva da mnogo manje želimo da istrpimo i mnogo pre kraja odustajemo.
a možemo ko konji, tu nema dileme. samo nema ni svrhe.

Sagacity
15-04-2012, 23:00
ovo je hipotetička situacija.
ako možeš odgovori sa da, ili ne.

realnost je takva da mnogo manje možemo da istrpimo i mnogo pre kraja odustajemo.
Nikada ne odustajem..Moj životni moto je ''Dum spiro spero''...dok dišem nadam se....

Steppenwolf
15-04-2012, 23:00
Mene taj film nicem nije naucio, secam se samo one scene na pramcu i toga da su smuvali dvoje iz razlicitih klasa.

Vragolanka
15-04-2012, 23:05
Nikada ne odustajem..Moj životni moto je ''Dum spiro spero''...dok dišem nadam se....

da ponovim: bitno je kako živiš... i čemu se nadaš.
ne mogu uopšteno na ovu temu, sem da banalizujem kao malopre onim pitanjima... ali ima dana kada ne mogu više, ne želim više i sl... naročito ne želi sebi da priuštim nešto kao što je nada.
i imam najvredniji razlog da živim. možda i više njih... samo kažem da ima mnogo gorih stvari od smrti.
a živeti život da bi disao, hodao, jeo, spavao... nije život.

Vragolanka
15-04-2012, 23:06
nisi odgovorila...

Sagacity
15-04-2012, 23:14
nisi odgovorila...
Uvek vredi živeti..Na nama je da se izborimo za bolje sutra.

Vragolanka
15-04-2012, 23:18
što se mene tiče, ne vredi uvek i po svaku cenu.
treba znati kad odustati.
naročito kada 'sutra' ne postoji, naročito ne 'bolje'.
pričam o izvesnim situacijama.
i smatrala bi sebe budalom kada bi se nadala da ću ja pojesti rak, ne on mene, recimo... ili da ću osetiti bilo kakvu motivaciju za životom u slučaju da izgubim nekoga... u to niko ne može da me ubedi.

možeš da se boriš samo kada od tebe zavisi.
sve ostalo se naziva nadom.

kojica
15-04-2012, 23:19
Kada si na ivici života i smrti, jako ti je stalo do života, bez obzira kako živiš, verovala ili ne...

Veronika je odlučila dumre.. :hm:

Mogli bi takvu temu na sihologiji da otvorimo.
(kad kažem mi mislim zapravo na tebe.. :drnd:)

Vragolanka
15-04-2012, 23:21
to može i na psihijatriji....

Steppenwolf
15-04-2012, 23:26
Ljudi su razliciti, neko se bori i kad nema nade samo produzavajuci agoniju, neko odustaje kod prve ozbiljnije prepreke.

Čarapica
16-04-2012, 02:23
da se od ljubavi ne zivi :mm:

Picola
17-04-2012, 04:51
Verujem da ste svi pogledali film Titanik. Dakle, mene interesuje kakvu smo pouku iz filma izvukli.
Da li nas je naucio da verujemo da se ljubav javlja kada je najmanje ocekujemo i da je slicna brodolomu, kada potone, nema povratka? Da li su statusne razlike bitne u ljubavi?

Naucio nas je da kukavice ne mogu da vole i ne zasluzuju da budu voljene.

salel
27-11-2019, 09:05
da je LJ I ledena voda I topla čokolada

DaDole
28-11-2019, 10:20
Ništa:pusi1: