PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li ljubav mora da ima neke granice ?



Sagacity
18-04-2012, 07:14
Imala sam drugaricu u gimnaziji koja je išla godinu dana sa jednim dečkom, a zatim je nakon toga išla sa njegovim bratom još toliko i na kraju se za tog brata i udala.
Da li biste ikada mogli biti sa jednom sestrom, pa posle sa drugom ili braćom..?
Čiji je tu postupak lošiji, ako je lošiji..devojke koja je bila sa obojicom ili braće koja su prihvatila istu devojku.....?
Da li tu uvek može biti neprijatnosti, kada znaš da ti je sestra ili brat bio blizak sa nekim sa kojim si ti sada ?
Kakve su to uopšte osobe, odnosno kakav je njihov emotivno-mentalan sklop ?
Da li su takve ljubavi za osudu...?
ili su ipak za osodu ljubavi između svastike i supruga i devera i supruge..ili ni to nije za osudu ?
Da li ljubav nema granica...ili te granice ipak moraju biti negde postavljene ?


:hm:

Cruz
18-04-2012, 08:10
ne znam sta da kazem, ne mogu da osudjujem nikoga, jer ne znam sta u zivotu moze da me strefi...

malo su mi mucne te price u kojima se veza ostvaruje sa jednim pa sa drugim clanom iste porodice, secam se jedne gde se snaja razvela od muza i udala za svekra..

gledajuci sa strane rekli bismo da ruse sve moralne norme i principe, ali ko zna da li smo u pravu...

DaDole
18-04-2012, 08:19
U nekim kulturama to nije mučno,u našoj je sasvim neprimjereno,ali se dešava..mišljenja sam da to nema veze sa granicama ljubavi kao takve,već isključivo sa moralnim i nekim drugim načelima pojedinca.

kojica
18-04-2012, 08:38
Imala sam drugaricu u gimnaziji koja je išla godinu dana sa jednim dečkom, a zatim je nakon toga išla sa njegovim bratom još toliko i na kraju se za tog brata i udala.

:hm:

A tatu je omašla? Pa stvarno nije fer.. :sad:

mrav
18-04-2012, 09:05
pa sago što te to buni? pa šta mislis ono s kolena na koleno se odnosailo samo na narodne pesme? u novijoj istoriji ti je dobar primer georgina :)

kojica
18-04-2012, 09:12
Ma komunizam je zakon. :aha:

Nežnicah
18-04-2012, 09:40
Imala sam drugaricu u gimnaziji koja je išla godinu dana sa jednim dečkom, a zatim je nakon toga išla sa njegovim bratom još toliko i na kraju se za tog brata i udala.




Nazovite me zatucanom, ali kad god bih cula za ovakav slucaj, moj komentar bi bio: Auuu, strasno, pa kako mogu tako...
Kad sam procitala da se moj omiljeni pevac Brajan Feri ozenio bivsom devojkom svog sina, rekla sam Matori kreten, a i ta nije nista bolja... Meni je to nepojmljivo, grliti telo, ljubiti usne koje je neko bliznji pre tebe grlio i ljubio, ne znam, ne razumem kako mogu, i jedna i druga strana. Mislim, gledano fizicki, telo ko telo, emocije ko emocije, na kraju tako je u zivotu, ljudi promene vise partnera, ali sama ta spoznaja da je neko bio sa nekim clanom porodice pa je sad sa sledecim mi je bljutava.

Sagacity
18-04-2012, 10:44
A tatu je omašla? Pa stvarno nije fer.. :sad:
Ja se nekim tvojim kratkim komentarima slatko nasmejem...:lol: :lol: :lol:

Znam za još jedan primer...teške vrste, a ima veze sa komentarom koji si navela...

Uvek kažem ''Ne zna dan šta donosi noć''...Ali znam šta ne bih radila i šta ne bih mogla. Pa stvarno ne bih mogla biti sa bratom svog bivšeg dečka. Ipak moral i poštovanje mora da postoji u čoveku, jer da toga nije bili bismo totalno nakaradan svet.
Ne osuđujem nikoga, svako ima pravo da radi šta želi, ali znam u čemu se ja ne prepoznajem. Meni su to nepojmljivi odnosi, van svakog poštovanja. Pa upravo nam taj moral i poštovanje suzbijaju nagone i omogućavaju da se razlikujemo od ostalih bića.

Ko je tu lošiji? Pa meni su ta braća totalno neshvaćena ili su previše jedan za drugoga tolernatni ili totalno ne haju, jedan za drugoga... Ni njoj se ne umanjuje greška..Ako je tako hladno mogla poći sa bratom, sutra joj neće biti problem da bude i sa kumom itd..Ovo može biti samo neosnovana predrasuda, ali svakako pokreće na razmišljanje.

kojica
18-04-2012, 13:01
Valjda je njima najteže. Ja sam im zahvalna što malo razbijaju monotoniju
i daju mi povoda da se nasmejem.

Bio jedan slučaj u Grockoj gde su se kumovi samo razmenili za žene i decu.
Jedna je prvo bila godinu dana sa jednim drugarom, pa valjda zinat se smuva
sa drugim. Ovaj je brže bolje oženi da se ne vrati bivšem. I bivši se oženi, svi
dobiju po dva komata dece i onda padne razmena. :smeh:

Cruz
18-04-2012, 13:03
e stvarno svasta :lol: i sta da kazes na to? da se nasmejes, nista drugo...

Steppenwolf
18-04-2012, 13:11
Nista me ne moze iznenaditi, kad te puknu hormoni mozes da se zaljubis i u krokodila.
Ljubav nema granica, kakav moral kakvi bakraci.

kojica
18-04-2012, 13:13
Ima tako prijatelja i rođaka, koji dok odrastaju uvek žele igračku koju ima
najbolji drug/drugarica. Valjda to ne prevaziđu nikada. :lol:
Još kada su igračke vako pitome i spremne na saradnju ko ove ženice,
ništa lepše. :haha:

naki
18-04-2012, 13:14
granice postoje da bi se preskocile...pogotovo to dokazuje ljubav... :aha:
rusi sve pred sobom, ako joj je cef.. :aha:

Ciciban
18-04-2012, 13:16
Ne bih rekla Naki .... jel to znaci bilo kad ? bilo s kim ? bilo gde? ...samo zato jer su hormoni "pukli"?

naki
18-04-2012, 13:20
nije ljubav uvek uzviseno osecanje koje cisti dusu i uzdize u nebesa... ima i svoje nalicje greha, a kada se kao takva desi, ne bira norme morala niti postojeceg uredjenja drustva...

DaDole
18-04-2012, 13:20
Ima tako prijatelja i rođaka, koji dok odrastaju uvek žele igračku koju ima
najbolji drug/drugarica. Valjda to ne prevaziđu nikada. :lol:
Još kada su igračke vako pitome i spremne na saradnju ko ove ženice,
ništa lepše. :haha:

da:( ima istine..komšija napravio novu ogradu..imaću i ja jednog dan takvu baš..još mu pamtim kako me gađao sa onom praćkom i kako je imao nove patike u školi:m:

Ciciban
18-04-2012, 13:26
nije ljubav uvek uzviseno osecanje koje cisti dusu i uzdize u nebesa... ima i svoje nalicje greha, a kada se kao takva desi, ne bira norme morala niti postojeceg uredjenja drustva...

sve te razumem , ali , kum , dever ...etc etc?

Cruz
18-04-2012, 13:29
ma koliko sirokih shvatanja bila, meni to ne ide nikako

Steppenwolf
18-04-2012, 13:33
Sta je tu cudno ako je i rod ako se desi hemija.
Mozes ti da se grcevito boris protiv toga, mozes da bezis od toga ali sto se vise boris to bude jos jace i onda eksplodira, ljudi vise ne mogu da se kontrolisu i desi se to sto se desi.
Ne mozes ljubav ugusiti pa to ti je, davis je i gnjavis je a ona sve jaca.

Cruz
18-04-2012, 13:36
ma da.. isto kao kad one bake setaju unuke, ljubav cveta, idila... :)

Ciciban
18-04-2012, 13:39
Sta je tu cudno ako je i rod ako se desi hemija.
Mozes ti da se grcevito boris protiv toga, mozes da bezis od toga ali sto se vise boris to bude jos jace i onda eksplodira, ljudi vise ne mogu da se kontrolisu i desi se to sto se desi.
Ne mozes ljubav ugusiti pa to ti je, davis je i gnjavis je a ona sve jaca.

Da, ali je tema nesto drugo .... jel u redu i gde su granice ? Vecini se ono iz gornjih postova nece desiti .....

Steppenwolf
18-04-2012, 13:51
Pa ja o tome i pricam, ti koji se bore protiv toga i sami misle da to nije primereno inace se ne bi ni borili, grize ih savest, znaju da se to ne bi smelo, hebe ih moral, ne zele nikog da povrede i bla bla,ali bas u tome u tome sto je zabranjeno lezi najveca opasnost, jer je zabranjeno voce najsladje a priroda trazi zadovoljenje nagomilane strasti, i buuuum padnu svi bedemi.
I sta sad, jel ih treba nabiti na kolac?
Nije moralno ali nije neprirodno.

Ciciban
18-04-2012, 13:56
Pa ja o tome i pricam, ti koji se bore protiv toga i sami misle da to nije primereno inace se ne bi ni borili, grize ih savest, znaju da se to ne bi smelo, hebe ih moral, ne zele nikog da povrede i bla bla,ali bas u tome u tome sto je zabranjeno lezi najveca opasnost, jer je zabranjeno voce najsladje a priroda trazi zadovoljenje nagomilane strasti, i buuuum padnu svi bedemi.
I sta sad, jel ih treba nabiti na kolac?

Ne, griznja savesti je dovoljna , ako je imaju ....

ljubičica
18-04-2012, 13:58
nista ja to ne razumem..
ni zasto je zabranjeno najsladje, ni kako mozes da se zaljubis u nekog protiv svoje volje, ni kako uopste usmeris mozak u pravcu da zeli nekog koga voli neko tvoj blizak.
meni su momci mojih drugarica ko amebe, ne gledam ih kao muskarce uopste
a zamisli tek sestrin muz.
puj puj
nikad nisam sebe smatrala konzervativnom, ali bre..
ako nema granice, da li smo ljudi uopste?

Steppenwolf
18-04-2012, 14:00
Ciciban, griza savesti je dovoljna za sta, za iskupljenje greha?
Ljubicice, pa ne moras majku mu ni ti sve bas da razumes.
Ionako si prilicno sirokih shvatanja, bar mi se cini.

Ciciban
18-04-2012, 14:13
Aman vuce, jel bi onaj kolac trebao biti nesto kao kazna?

ne uzbudjuj se previse :) , zaista se vecini ne bi desili ti incesti jer je po meni incest smuvati se s kumom ili deverom ...svekrom , meni je moj dever ko i moj brat ...jbga , necu vise o ovoj temi ....inace savreno ti razumem ovu recenicu : Mozes ti da se grcevito boris protiv toga, mozes da bezis od toga ali sto se vise boris to bude jos jace i onda eksplodira, ljudi vise ne mogu da se kontrolisu i desi se to sto se desi. ali ne s bilo kim, mora da ima nacin da se eskivira taj nalet hormona ili cega vec....

kojica
18-04-2012, 14:16
Steppenwolf, hajde lepo priznaj kome si mazno žensku, kumu ili bratu. :palac:

причалица
18-04-2012, 14:19
taman htedoh da ga pitam to :lol:

Steppenwolf
18-04-2012, 14:21
Kolac je figurativno receno kazna, ja se uopste ne uzbudjujem, otkud ti to?
Uzbudjuju se oni koji se zgrazavaju mogucnoscu da to nekom moze da se desi.
Koliko ja znam incest je kod krvnog srodstva, dever tu ne spada.
E pa drago mi je da nesto od onog sto sam napisao razumes,neki ljudi uspesno eskiviraju taj nalet, ubiju ljubav u sebi, nekima to ne uspe.
Hahaha, nisam ja nikom maznuo nista ali moj drug je maznuo i ja se ne iscudjavam i ne osudjujem ga.

причалица
18-04-2012, 14:23
nisam ni ja u fazonu osuđivanja....ali mislim da se takvo šta ipak započinje sa nezdravom osnovom.

Steppenwolf
18-04-2012, 14:28
Moze to da bude i ljubav zivota,onda je vredelo svake zrtve.

причалица
18-04-2012, 14:29
a možda i ne bude....što je najčešći slučaj.
i, da li je onda vredelo ''svake žrtve''?

mrav
18-04-2012, 14:32
Nešto kontam nevezano za ovu temu ali može da se odnosi i na ovo. Mora bre da ima granice, i u delima i u rečima. I ne mož to tek tako da se voli mora da zna da se voli. I da se poštuje taj ko se voli. eto ja sam teo to da kažem

Steppenwolf
18-04-2012, 14:34
A zar vama ne padne na pamet da je neko recimo u vezi sa pogresnom osobom, da tu i nema neke ljubavi i da nikad nije ni bila, sta je onda strasno ako u bratu te osobe nadje pravu ljubav, kakav incest, kakvi bakraci.
Bar je ispravila jednu gresku.

kojica
18-04-2012, 14:39
Mislim da više nemamo nikakve granice. Sve više postajemo ljudi koji moraju da imaju
ama baš sve što požele. U suprotnom imamo utisak da smo promašili život.
Ne znam ko nas je dezinformisao da smo rođeni samo da bi vlastite želje ispunjavali.

Ne znam šta se desilo sa onim džentlmenima koji su svoju ljubav nosili sa sobom u grob
kao večitu tajnu, jer se, upravo iz velike ljubavi, nisu usuđivali da voljenu kompromituju.

kojica
18-04-2012, 14:43
A zar vama ne padne na pamet da je neko recimo u vezi sa pogresnom osobom, da tu i nema neke ljubavi i da nikad nije ni bila, sta je onda strasno ako u bratu te osobe nadje pravu ljubav, kakav incest, kakvi bakraci.
Bar je ispravila jednu gresku.
Možda ljudi koji veruju da postoji samo jedna osoba na ovom svetu koja je ta,
prava, jedina, suđena ili kako god, mogu da se zapitaju.

Steppenwolf
18-04-2012, 14:44
Kakva romanticna fatalistkinja, ko bi rekao.

Tibi
18-04-2012, 14:45
Mnogo si cakana Kojice, komentarises kao da si na filozofiji:eek:
Da ostanem u tvom duhu...neka baci prvi kamen ko nije gresan:kafa:

Steppenwolf
18-04-2012, 14:47
Ajmo zene, sve protiv mene.

причалица
18-04-2012, 14:47
Ne znam šta se desilo sa onim džentlmenima koji su svoju ljubav nosili sa sobom u grob
kao večitu tajnu, jer se, upravo iz velike ljubavi, nisu usuđivali da voljenu kompromituju.

nema toga više, kojice :(
niko se ne brine o kompromitaciji osobe, samo se misli da se zadovolje svoji...pa, nagoni.

Tibi
18-04-2012, 14:49
Ajmo zene, sve protiv mene.

Imas solidarnost od mene:)

Steppenwolf
18-04-2012, 14:51
Al ti nisi zemsko.
Ipak cenim ti to.

Čarapica
18-04-2012, 14:55
Ajmo zene, sve protiv mene.


na zalost ne mogu :lupko: sve se slazem s tobom, bar sto se ove teme tice :facepalm:

Tibi
18-04-2012, 14:55
na zalost ne mogu :lupko: sve se slazem s tobom, bar sto se ove teme tice :facepalm:

Jedna iskrena osoba:):cvet:

Steppenwolf
18-04-2012, 14:57
Ma nije iskrena vec ona to iz inata.

kojica
18-04-2012, 15:02
nema toga više, kojice :(
niko se ne brine o kompromitaciji osobe, samo se misli da se zadovolje svoji...pa, nagoni.

Evolucija u suprotnom smeru. Tako današnja Jelica ne bi rekla ovo:

Volim s tobom časno poginuti,
Neg' ljubit na sramotu Turke,

Nego..
Beži bre budalo, de da mrem ovako mlada. Osim toga, videla sam u serijama
da su turci prave muškarčine. :bisa:

причалица
18-04-2012, 15:08
da, nema časne pogibije...sve je po sistemu ''koliko daješ?'' :(
pa makar bio i neprijatelj, važno da je lepo.

ljubičica
18-04-2012, 15:40
Ciciban, griza savesti je dovoljna za sta, za iskupljenje greha?
Ljubicice, pa ne moras majku mu ni ti sve bas da razumes.
Ionako si prilicno sirokih shvatanja, bar mi se cini.
pa ono jes, ne moram. u pravu si.:lol:

Sagacity
18-04-2012, 20:52
Poštovanje, moral i karakter su kočnice neobuzadanim nagonima. Naopako ako bismo se prepustili svakoj emociji. Ljubav ne nastaje odmah, već se upuštamo i prepuštamo. Na nama je da li ćemo napraviti rez odmah, ili uploviti u talas ljubavi. Kontrola ipak mora da postoji...Kako ne možemo da se odupremo ljubavi? Ne razumem. Pa šta urade one osobe koje ostanu bez bliske osobe u najvećem ljubavnom zanosu, u momentu najvišeg stepena emocija..Prebole to..pamte, ali prebole...Znači da je moguće i ne može niko da mi kaže da je nemoguće...

Jedna od težih priča za koju znam iz moje bliske okoline je, ljubav između sestre i bratovog tasta. Nije incest...ali je totalno izvrnuto skroz...Ona je bila III razred srednje, a on čovek od 50 godina..I klinka se zaljubila u tog lika...I ostala u drugom stanju sa njim. To je cela čaršija znala. Da tragdeija bude još veća, ona je morala da rodi to dete, nije smela da abortira jer je imala nekih problema..Da ne dužim..Posle godinu dana, razišla se sa bratovim tastom. Što je i bilo logično. Ta devojka nigde nije izlazila godinama. Niko nije hteo da je zaposli. Bila je centar svake osude i ogovaranja. Na kraju ju je komšija primio da radi u prodavnici i tu je upoznala momka koji ju je skoro oženio i prihvatio sa detetom. Mnogo mi je drago zbog toga..Bila je mlada, naivna...ali eto..ipak je imala sreću.
Taj period od nekih 5 godina, koliko je bila zatvorena u kući, verujem da su joj uzele mnogo od života..

Ne znam za ijedan primer, neke takve ljubavi koja je bila usepšna i koja je bila vredna i gaženja morala i poštovanja...

Steppenwolf
18-04-2012, 20:56
I opet ti o moralu.
Ti bas uzela drastican primer ali eto ja znam za primer uspesne ljubavi bas kod tog mog druga jer ta ljubav jos traje,jaca nego ikad.
Ono devojce je trebalo da ode iz one malogradjanstine, osudili su je ko da je nekog ubila.

Sagacity
18-04-2012, 20:58
Pa taj tvoj primer će ući sigurno u neke arhive..Ipak je to za primer...
Naravno da ću o moralu. Karakterna sam, a to bez morala baš i ne ide...

Steppenwolf
18-04-2012, 21:00
Eto i ja sam karakteran ali imam drugacije poimanje morala od tvog.

Tibi
18-04-2012, 21:01
Pa taj tvoj primer će ući sigurno u neke arhive..Ipak je to za primer...
Naravno da ću o moralu. Karakterna sam, a to bez morala baš i ne ide...

Interesantna tvrdnja:hm: meni je cela tematika nekako tipicna za nase podneblje:neutral:

Sagacity
18-04-2012, 21:03
Interesantna tvrdnja:hm: meni je cela tematika nekako tipicna za nase podneblje:neutral:
Ozbiljno..? A kakav je muškarac karakter, ako zaskoči kumovu ženu, ili bratovu devojku ? I nemoralan i bezkarakteran...za mene...To mi nekako ide jedno uz drugo...

Moonster
18-04-2012, 21:04
..Bila je mlada, naivna...ali eto..ipak je imala sreću.
Težina učinjenog prekršaja ne odgovara ni malo definiciji da je bila "mlada i naivna", nije ona pala sa druge planete, pa nije znala šta radi...
O njemu neću ni da pričam, krivica nije samo njena, njegova najviše, skoro kompletna...



Ne znam za ijedan primer, neke takve ljubavi koja je bila usepšna i koja je bila vredna i gaženja morala i poštovanja...
Kada je ljubav ne gazi se nikada poštovanje druge strane, a što se morala tiče, ako izuzmemo iz te postavke one stvari koje su univerzalne kao moralne postavke za svako normalno društvo bilo gde na planeti, ono što ostane je samo interpretacija i praćenje već ustaljenih normi, tako da je to jako "klizav" teren....

Sagacity
18-04-2012, 21:10
Težina učinjenog prekršaja ne odgovara ni malo definiciji da je bila "mlada i naivna", nije ona pala sa druge planete, pa nije znala šta radi...
O njemu neću ni da pričam, krivica nije samo njena, njegova najviše, skoro kompletna...
Slažem se, krivica je obostrana...Ali on mi je krivlji...Nema tu šta da bude nejasno...




Kada je ljubav ne gazi se nikada poštovanje druge strane, a što se morala tiče, ako izuzmemo iz te postavke one stvari koje su univerzalne kao moralne postavke za svako normalno društvo bilo gde na planeti, ono što ostane je samo interpretacija i praćenje već ustaljenih normi, tako da je to jako "klizav" teren....
Pa te ustaljene norme ponašanja, moral, poštovanje... upravo nas razlikuju od drugih živih bića...Da nije tako, ni brak kao institucija ne bi postojala...

Steppenwolf
18-04-2012, 21:12
A brak je nuzno moralna institucija?

Moonster
18-04-2012, 21:13
Slažem se, krivica je obostrana...Ali on mi je krivlji...Nema tu šta da bude nejasno...
Budi objektivna, a ne subjektivna, gde su joj roditelji, vaspitanje,moral koji je ili nije ponela iz kuće ? :hm:




Pa te ustaljene norme ponašanja, moral, poštovanje... upravo nas razlikuju od drugih živih bića...Da nije tako, ni brak kao institucija ne bi postojala...
Gde ti danas vidiš brak kao instituciju :krsti:

ljubičica
18-04-2012, 21:16
da, uvek su interesantne ovakve teme
sta je vaznije, neki fiktivni moral, sta ce carsija reci, ili unutrasnji sud o dobru i zlu?
jedino u cemu se slazem sa sagom, je da ljubav nije stihija.
postoji tacka, kad covek ODLUCI dal joj se prepusta ili ne..
svaki ozbiljan covek ce sebi to priznati.
odnosno, ne mozes sebe naterati da se u nekog zaljubis.
ali mozes preseci simpatiju od koje sve krece u korenu. ako to zelis, naravno.

ljubičica
18-04-2012, 21:17
A brak je nuzno moralna institucija?
brak je na prvom mestu ekonomska institucija..zakonom uredjena zajednica u kojoj se stice
nesto kao dionicarsko drustvo :lol:

Sagacity
18-04-2012, 21:18
Zavisi...Tvoj brak će biti sigurno nemoralan, pošto ti za moral ne haješ...:lol: :lol:

Nisam ti u braku pa možda nisam adekvatan sagovornik po tom pitanju. Ali poštovanje i poverenje je nešto što taj brak gradi ili bi trebalo da ga gradi. Sve ostalo je nadgradnja. Ako neko ne može da se uzdrži od nekih olujnih emocija prema osobi sa kojom ne bi trebala nikada imati nešto više, taj neko neće moći ni da se obuzda ni u braku...Jer navodno, ne može da se otrgne ljubavi...Možda nije adekvatan primer...

Tibi
18-04-2012, 21:19
Brak kao institucija vec odavno ne postoji.
Meni samo jako smeta lazni moral (ako nije to onda je jos tuznije) i generalizovanje.
Sa godinama znamo vise sto ne kaze da smo i mudriji:sad:

Moonster
18-04-2012, 21:22
brak je na prvom mestu ekonomska institucija..zakonom uredjena zajednica u kojoj se stice
nesto kao dionicarsko drustvo :lol:

Ovo potpisujem od reči do reči, savršeno navedeno :aha:
Brak d.d. izlistan na berzi života :kapa:

Sagacity
18-04-2012, 21:24
Budi objektivna, a ne subjektivna, gde su joj roditelji, vaspitanje,moral koji je ili nije ponela iz kuće ? :hm:
Gde ti danas vidiš brak kao instituciju :krsti:
Ako ti kažem da je devojka iz normalne i kulturne porodice, da li ćeš mi verovati?

Brak kao institucija...? Čitala sam o tome Moon...:pusi:



ali mozes preseci simpatiju od koje sve krece u korenu. ako to zelis, naravno.
Da to je suština...Koto..To sam malopre i rekla...Ljubav se ne dešava odmah..Upuštaš se i prepuštaš, da li ćeš to sve uraditi ili preseći u korenu na tebi je..
Da i Cici je pomenula i savest..I to može biti velika kočnica...Meni moja savest ne dozvoljava neke stvari..Pojela bih se ko mesec...

Steppenwolf
18-04-2012, 21:24
brak je na prvom mestu ekonomska institucija..zakonom uredjena zajednica u kojoj se stice
nesto kao dionicarsko drustvo :lol:
Tako ti to gledas?
Ja ne, ekonomski sam nezavisan, dovoljno sam stekao, zbog toga sigurno ne bih usao u brak.
Sago, u pravu si, nemoralan sam do bola.
Ne bih ti bio dobar muz.

ljubičica
18-04-2012, 21:26
Tako ti to gledas?
Ja ne, ekonmski sam nezavisan, dovoljno sam stekao, zbog toga sigurno ne bih usao u brak.
Sago, u pravu si, nemoralan sam do bola.
Ne bih ti bio dobar muz.
pa vecina ljudi zbog toga ne ulazi u brak, ali zbog toga ostaje u braku..:namcor:
zbog cega bi ti usao u brak?

Steppenwolf
18-04-2012, 21:27
Samo zbog ljubavi.

ljubičica
18-04-2012, 21:29
Samo zbog ljubavi.
pa ok, udjes u zajednicu zbog ljubavi..zajednicki zivot, deca, deljenje zivota. to je smisao ljubavi, da zivot bude lepsi i potpuniji..
ali, zasto mora da bude braK?
zasto bas ta forma?

Moonster
18-04-2012, 21:29
Ako ti kažem da je devojka iz normalne i kulturne porodice, da li ćeš mi verovati?

Hoću, u tome i jeste suština, nije ni malo bila "mlada i naivna" dakle njena odgovornost postoji jednim dobrim delom...


Brak kao institucija...? Čitala sam o tome Moon...:pusi:

Imam ja ezopove basne na HDD-u negde arhivirane, hoćeš da ti prosledim, bolje su od "braka" :pusi:

Sagacity
18-04-2012, 21:31
Sago, u pravu si, nemoralan sam do bola.
Ne bih ti bio dobar muz.
Eto, šteta i ja sam finansijski nezavisna, a kakav bismo par bili..
Al' džaba ti si nemoralan...:lol: :lol: :lol:
E da jednom i ti mene nasmeješ...

Steppenwolf
18-04-2012, 21:31
pa ok, udjes u zajednicu zbog ljubavi..zajednicki zivot, deca, deljenje zivota. to je smisao ljubavi, da zivot bude lepsi i potpuniji..
ali, zasto mora da bude braK?
zasto bas ta forma?
Pa ne mora da bude ali moze, nemam frku od papira ako njoj to nesto znaci.

ljubičica
18-04-2012, 21:33
Ako ti kažem da je devojka iz normalne i kulturne porodice, da li ćeš mi verovati?

Brak kao institucija...? Čitala sam o tome Moon...:pusi:


Da to je suština...Koto..To sam malopre i rekla...Ljubav se ne dešava odmah..Upuštaš se i prepuštaš, da li ćeš to sve uraditi ili preseći u korenu na tebi je..
Da i Cici je pomenula i savest..I to može biti velika kočnica...Meni moja savest ne dozvoljava neke stvari..Pojela bih se ko mesec...
pa ja nemam problem savesti.
meni mehanizam eleminacije odradi stvar unapred, i onda nema zbog ceg da se kajem:lol:
inace prezirem kajanje..
misim, ako su moodo da uradis, koji se onda q kajes?
ako ces se kajati, nemoj ni raditi.
covek mora da bude svestan posledica svojih postupaka.
ili si covek, il si govno.

Tibi
18-04-2012, 21:35
Eto, šteta i ja sam finansijski nezavisna, a kakav bismo par bili..
Al' džaba ti si nemoralan...:lol: :lol: :lol:
E da jednom i ti mene nasmeješ...

Staki stavovi ce se ti tesko udas:facepalm:
Glumi bar malo tolerantnost:kafa:

Sagacity
18-04-2012, 21:35
Imam ja ezopove basne na HDD-u negde arhivirane, hoćeš da ti prosledim, bolje su od "braka" :pusi:
Nemoj Moon...:pusi: stresirana sam...iscrpeste me ovde...:srbpla:

Ja sam saosećajna osoba i saosećam sa tom devojkom..Ne zezaj Moon bila je III godina srednje škole..Ne kažem da nije kriva, ja sam u njenim godinam neke stvari mnogo bolje rezonovala....da ne kažem posledice nečeg. Ali nismo svi isti...

ljubičica
18-04-2012, 21:36
Pa ne mora da bude ali moze, nemam frku od papira ako njoj to nesto znaci.
pa to ti kazem, sta znaci papir? ok, ako njoj znaci..
ako joj ne znaci, nepotrebno je?
istinska zajednica je nesto drugo, ne parce papira...

Steppenwolf
18-04-2012, 21:37
Staki stavovi ce se ti tesko udas:facepalm:
Glumi bar malo tolerantnost:kafa:
Moze da prodje kod nekog popa.

Sagacity
18-04-2012, 21:37
Staki stavovi ce se ti tesko udas:facepalm:
Glumi bar malo tolerantnost:kafa:
Jednu stvar nikada nisi shvatio kada sam ja u pitanju Tibi...Ja nikada ne glumim uvek kažem šta mislim, pa dopadalo se to nekome ili ne...
A to da li ću da se udam? Zabole me..ako ćemo iskreno....

ljubičica
18-04-2012, 21:40
Jednu stvar nikada nisi shvatio kada sam ja u pitanju Tibi...Ja nikada ne glumim uvek kažem šta mislim, pa dopadalo se to nekome ili ne...
A to da li ću da se udam? Zabole me..ako ćemo iskreno....
ma pusti ti njih sagice.
svi na kraju zene bas konzervativne zene..jer sloboda je rezervisana za muski rod, a zenica treba da je moralna i cedna..:g:

Steppenwolf
18-04-2012, 21:40
Svaka zena sanja o udaji, to je negde i prirodno, dobro ne mora da se uda moze i divlji brak.
Sago, sta ce carsija reci ako se ne udas, ima da te proglase za usedelicu, kuku.

Tibi
18-04-2012, 21:41
Jeste, jos uvek smo u svetu Casanova a zeMske su...na putu da dobiju slicne privilegije:pusi:
Moju podrsku vec imaju:aha: al jos sam usamljen:sad:

Rosa
18-04-2012, 21:43
http://razbibriga.net/imported/2012/04/fabe0218842ae7d5d6e1d7d236aef8b6-1.gif (http://smayliki.ru/smilie-636344871.html)

Moonster
18-04-2012, 21:46
Nemoj Moon...:pusi: stresirana sam...iscrpeste me ovde...:srbpla:

Ja sam saosećajna osoba i saosećam sa tom devojkom..Ne zezaj Moon bila je III godina srednje škole..Ne kažem da nije kriva, ja sam u njenim godinam neke stvari mnogo bolje rezonovala....da ne kažem posledice nečeg. Ali nismo svi isti...

Treća godina normalne, dakle ne specijalne srednje škole, pa da bi mogla da se pravda da je mentalno zaostala pa jadna nije znala šta radi...
Pri tom iz normalne porodice koja nije uspela da na nju prenese moralne postavke koje je pretpostavljam sama porodica imala....
Da je na Tajlandu, može i sa nekim od 80 godina da ide za nekih oko 50 US$ mesečno i svi hepi, al' nije....
Nismo svi isti Sagacity, ali su nam svima barem neke osnovne moralne postavke iste...

Sagacity
18-04-2012, 21:56
Sago, sta ce carsija reci ako se ne udas, ima da te proglase za usedelicu, kuku.
Wolf, nije ovo tema o meni..Ti otvori neku temu sa mojim karakterom pa ćemo o tome raspravljati. Ova tema nema neke veze sa mnom..

A to šta će čaršija reći? Pa osoba kao ja sigurno ne haje šta kaže čaršija, jer da hajem verovatno bih se udala do sada. Nisam ti ja ružno i nedopadljivo pače...To je više moj izbor za sada.


Jeste, jos uvek smo u svetu Casanova a zeMske su...na putu da dobiju slicne privilegije:pusi:
Moju podrsku vec imaju:aha: al jos sam usamljen:sad:
Pa kako si ti usamljen Tibi, pa ti bi bio usamljen i u Haremu...:lol:


Treća godina normalne, dakle ne specijalne srednje škole, pa da bi mogla da se pravda da je mentalno zaostala pa jadna nije znala šta radi...
Pri tom iz normalne porodice koja nije uspela da na nju prenese moralne postavke koje je pretpostavljam sama porodica imala....
Da je na Tajlandu, može i sa nekim od 80 godina da ide za nekih oko 50 US$ mesečno i svi hepi, al' nije....
Nismo svi isti Sagacity, ali su nam svima barem neke osnovne moralne postavke iste...
Ne mogu da kažem, da vaspitanje nema nekog uticaja. Ima naravno, ali se dešava da se i iz tako sredine dešavaju ovakve stvari...

Da se vratimo na temu...

Ne radi se tu o moralu, već o savesti, poštovanju i ustaljenim normama ponašanja, na kojima se ovaj svet zasniva. Čovek može kontrolisati svoje nagone, jer u suprotnom ne bismo se razlikovali od drugih bića.....

rile_nezni_oblak
18-04-2012, 22:03
Da li biste ikada mogli biti sa jednom sestrom, pa posle sa drugom ili braćom..?

iskreno, sa njenom sestrom bi' mozda i mog'o, a sa drugom ili bracom dosta tesko... mislim, nikad se ne zna, al' dosta tesko... :)))

Sagacity
18-04-2012, 22:14
iskreno, sa njenom sestrom bi' mozda i mog'o, a sa drugom ili bracom dosta tesko... mislim, nikad se ne zna, al' dosta tesko... :)))

Dobro Rile..ovo možda ipak govori ...''da možda bi, a možda i ne bi'' sa njenom sestrom.......:lol:

Steppenwolf
18-04-2012, 22:18
Sago nije ovo ni tema o meni pa ti nista nisam rekao kad si rekla da ce moj brak biti nemoralan.

Sagacity
18-04-2012, 22:21
Dobro, dobro...malo smo se šalili...Biće ti super brak...

Sada da se vratimo na temu..Bez spama...

Ciciban
18-04-2012, 22:24
Ima braka - nema braka , odlucite se

kojica
19-04-2012, 20:05
:pusi:


http://www.youtube.com/watch?v=eO5WWF-_Y80

Cruz
24-04-2012, 10:43
nema toga više, kojice :(
niko se ne brine o kompromitaciji osobe, samo se misli da se zadovolje svoji...pa, nagoni.

upravo tako.. ljudi su izgubili kocnice i ne misle ni na sta drugo osim na sebe

cмиљКа
29-05-2012, 15:00
Imala sam drugaricu u gimnaziji koja je išla godinu dana sa jednim dečkom, a zatim je nakon toga išla sa njegovim bratom još toliko i na kraju se za tog brata i udala.
Da li biste ikada mogli biti sa jednom sestrom, pa posle sa drugom ili braćom..?
Čiji je tu postupak lošiji, ako je lošiji..devojke koja je bila sa obojicom ili braće koja su prihvatila istu devojku.....?
Da li tu uvek može biti neprijatnosti, kada znaš da ti je sestra ili brat bio blizak sa nekim sa kojim si ti sada ?
Kakve su to uopšte osobe, odnosno kakav je njihov emotivno-mentalan sklop ?
Da li su takve ljubavi za osudu...?
ili su ipak za osodu ljubavi između svastike i supruga i devera i supruge..ili ni to nije za osudu ?
Da li ljubav nema granica...ili te granice ipak moraju biti negde postavljene


Ljubav ne moze da ima granicu ona je ultimativno bezgranicna.

Sto se pitanja tice to ima veze sa moralom i etikom pojedinca.
Ne postavlja se ljubavi pitanje, vec coveku.
Koliko je covek slobodan da ulazi u podrucja koja se mogu 'osudjivati'
pa i kada je ljubav u pitanju.
Primeri koji su dati su retki.

marlon
29-05-2012, 16:04
prava ljubav je vecna :raz_060: