Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Da li je ljubav samo aspekt



DaDole
19-04-2012, 09:23
Uvijek očekujemo da je ljubav aspekt jedne veze,da bude ispunjujuća i cjelovita,a onda se često razočaramo kad doživimo razočarenje i promašenost,prazninu i gorak okus.
Da li ljubav treba posmatrati isključivo kao aspekt jedne veze ili pokušati ipak da je vidimo kao događaj duše?

ljubičica
19-04-2012, 09:26
pa ja bih pre rekla da je dozivljaj..:)
i da, ima veze samo sa dusom.
nema veze sa formom.

DaDole
19-04-2012, 09:31
..sve dok je posmatramo kao aspekt,opterećeni smo vezom i njenim funkcionisanjem,ispitujemo,analiziramo,očekujemo. .stoga sam i ja mišljenja da bi se naglasak trebao staviti ipak na ljubav kao događaj duše..
Šta to ljubav čini našoj duši..pruža nam i otvara neka nova prostranstva,podstiče ono najbolje u nama,inicira naše svakodnevne radnje ..

ljubičica
19-04-2012, 09:37
oplemenjuje celokupno naše postojanje.:)

DaDole
19-04-2012, 09:52
oplemenjuje celokupno naše postojanje.:)
da,ljubav oplemenjuje:)
Ali,ako je ne posmatramo isključivo kao aspekt jedne veze,nisu li onda naše šanse da je "prebolimo" znatno veće ako je prihvatimo kao događaj:hm:
Naime,ljubav u tom aspektualnom tumačenju,podrazumijeva mnoge ćorsokake,padove,patnje i lutanja..pa onda greške na kojima učimo,oprez ,razum..uključuje se toliko alarma i trzaja da se osjećamo loše..uznemireni,nesigurni,sumnjičavi..i kao takvi nespremni na bol koja dođe..
Ukoliko se fokusiramo na stanje,na ljubav kao događaj koji se nama desio i koji ne traži ništa ..ne bi li nam onda bilo lakše:hm:
Ne bismo li onda prihvatili da je gubljenje ljubavi prirodno stanje i tok same ljubavi?

ljubičica
19-04-2012, 10:07
i smrt je prirodna, pa je tesko prihvatamo
uceni smo da stvari imaju uzroke i posledice..
ne znam da li ljubav ima svoj uzrok u nastanku

ali sam sigurno da ga ima u svom nestanku
i ne, ne pricam o zaljubljenosti..
nestanak ljubavi nije prirodna..nestanak ljubavi je u suprotnosti sa sustinom ljubavi.

DaDole
19-04-2012, 10:09
i smrt je prirodna, pa je tesko prihvatamo
uceni smo da stvari imaju uzroke i posledice..
ne znam da li ljubav ima svoj uzrok u nastanku

ali sam sigurno da ga ima u svom nestanku
i ne, ne pricam o zaljubljenosti..
nestanak ljubavi nije prirodna..nestanak ljubavi je u suprotnosti sa sustinom ljubavi.

da li ovo bold misliš na ljubav kao univerzalnu ljubav ili na ljubav između dvoje ljudi?

kojica
19-04-2012, 10:13
Jel smem ja malo o egu da pričam i na ovoj temi? :palac:

Cruz
19-04-2012, 10:15
Uvijek očekujemo da je ljubav aspekt jedne veze,da bude ispunjujuća i cjelovita,a onda se često razočaramo kad doživimo razočarenje i promašenost,prazninu i gorak okus.
Da li ljubav treba posmatrati isključivo kao aspekt jedne veze ili pokušati ipak da je vidimo kao događaj duše?

ljubav je osnova jedne veze, ona izvire duboko u dusi, srcu i bez nje je nemoguce ostvariti kompletno ispunjenje u emotivnom smislu, tako je ja dozivljavam, sve ostalo su proracuni i mozda uzaludna ocekivanja, a to opet nije ljubav..

ljubičica
19-04-2012, 10:42
i smrt je prirodna, pa je tesko prihvatamo
uceni smo da stvari imaju uzroke i posledice..
ne znam da li ljubav ima svoj uzrok u nastanku

ali sam sigurno da ga ima u svom nestanku
i ne, ne pricam o zaljubljenosti..
nestanak ljubavi nije prirodna..nestanak ljubavi je u suprotnosti sa sustinom ljubavi.

da li ovo bold misliš na ljubav kao univerzalnu ljubav ili na ljubav između dvoje ljudi?
mislim i na univerzalnu ljubav, i na ljubav izmedju dvoje ljudi..
nije ljubav sneg da se otopi..ona nestaje usled milion drugih faktora koje veze nemaju s njom.
cula sam za pojavu..kao prestali su da se vole..
al mi koncept takve ljubavi nikad nije bio jasan.
misim da to ni nema veze sa ljubavlju, vec samo sa zaljubljenoscu i hormoncicima..

DaDole
19-04-2012, 11:12
Nekako mi se čini da naša ljubav prema ljubavi( a time i naša očekivanja da će baš ljubav da nam zacijeli sve naše rane) diše u nama bez obzira koja smo sve razočarenja imali pa i bolna iskustva,pa i razvode kao procese koji jako dugo traju ..onda je ta ljubav zapravo neka samoregenerišuća pojava..

vezano za nestanak ljubavi:hm: mišljenja sam da sve što nastane,može i da nestane i da evoluira..sama ljubav jest energija(i kako takva,neuništiva je) ali ipak konkretne ljubavi umiru ..a globalno ljubav ne umire..ona sačeka one kojima je ljubav umrla i iznova ih daruje..

причалица
19-04-2012, 11:27
Uvijek očekujemo da je ljubav aspekt jedne veze,da bude ispunjujuća i cjelovita,a onda se često razočaramo kad doživimo razočarenje i promašenost,prazninu i gorak okus.
Da li ljubav treba posmatrati isključivo kao aspekt jedne veze ili pokušati ipak da je vidimo kao događaj duše?
za mene je to događaj duše, ipak.
kao aspekt veze neminovno nosi razočaranja :(

Sagacity
19-04-2012, 11:31
Za mene je ljubav doživljaj duše. Ako sa osobom imam harmoniju u razgovoru, ako sam potpuno opuštena, polako uplivavam u ljubav spontano, bez ikakvih očekivanja...pa dokle stignem..Doduše, to se meni desi jednom u 10 godina, ali mi se dešavalo...:dada:

DaDole
19-04-2012, 11:37
Za mene je ljubav doživljaj duše. Ako sa osobom imam harmoniju u razgovoru, ako sam potpuno opuštena, polako uplivavam u ljubav spontano, bez ikakvih očekivanja...pa dokle stignem..Doduše, to se meni desi jednom u 10 godina, ali mi se dešavalo...:dada:

...da li je moguće ovo bold..razum meni kaže da jeste(meni se dešavalo i prepoznajem)..ali šta kaže srce..pokušavam da dam odgovor sebi

Sagacity
19-04-2012, 11:43
...da li je moguće ovo bold..razum meni kaže da jeste(meni se dešavalo i prepoznajem)..ali šta kaže srce..pokušavam da dam odgovor sebi
Iskreno, nikada ni od koga ništa ne očekujem. Ako već dozvolim da mi se neko približi...pustim sve pa dokle stignemo, ako stignemo...
Ali je najveći problem, dopustiti nekom da malo zaviri u moj svet.....:lol:
Mislim da razum imam samo u startu, kada želim ili ne želim da nekome dozvolim da mi priđe...kao osobi...Ako mi se već približi, onda pustim da teče....Zato kažem da ljubav posmatram kao događaj duše..Ili ja imam neko nakaradno razmišljanje...:(

DaDole
19-04-2012, 12:17
Razum u startu:hm: da li to onda podrazumijeva da aspekt pređe u stanje..u opuštenost u kojoj ne vlada racionalno..

Sagacity
19-04-2012, 12:34
Razum u startu:hm: da li to onda podrazumijeva da aspekt pređe u stanje..u opuštenost u kojoj ne vlada racionalno..
Da :dada: ako prihvatim osobu...Meni je sam start jako bitan..I tu pravim kočnice...Pa može se reći i da kalkulišem, ali ako nekoga prihvatim...onda se upuštam i prepuštam...pa kako bude...

naki
20-04-2012, 16:24
Ukoliko dusa na krilima zaljubljenosti uspe neko duze vreme da se odrzi u visinama, mogu reci da joj ljubav daje vetar u ledja...
Dakle, ljubav je zbivanje... Ovaplocenje titraja duse u ritmu srca... :aha:
Ako neko ume da je kvantifikuje ili aspektuje, molim da me obavesti :pusi: