PDA

Pogledaj Punu Verziju : Žena i odricanje...



Sagacity
20-04-2012, 20:18
Vrlo često čujemo kako žene komentarišu :
Ne mogu sebi da kupim ništa, deca su mi važnija, njima više treba...
Ne idem u kozmetičke salone, zaista to traži ipak neka novčana sredstva, a ja ipak imam decu kojoj sam podređena...a moram da ulažem i u kuću...
Sinoć sam baš bila umorna, ali eto deca su tražila da im pržim palačinke...šta ću, morala sam da im izađem u susret...

Obzirom da ja nisam u braku, kada ovako slušam pitam se da li je brak takav , da baš žena mora da se odrekne mnogo toga?
Kolika su to odricanja ?
Ili su to ipak ''slatka'' odricanja ?
Da li vas nekada sve to iznervira pa poželite da pobegnete negde....?


p.s.naravno i muškarci se odriču, ali ovo je tema koju sam posvetila ženama...:lol:

Ciciban
20-04-2012, 20:26
Zavisi od zene, samo to cu sada jer moram da bezim Jelena je sama :lol:

Cruz
20-04-2012, 20:27
to sto si navela ne vazi samo za zene u braku, ja se tako ponasam. i pravo da ti kazem, uopste ne dozivljavam kao odricanje ili zrtvovanje, jednostavno mi je uzivanje da ugadjam cerki. a da je ona prioritet na svim poljima, jeste, ne kazem da ne volim sebe, samo za mene ona je na prvom mestu, a ja kad dodjem na red...

Ona jedna
20-04-2012, 20:36
Uzivam u tim ''mukama'' i Bogu hvala kada imam kome spremati...tema je odlicna i ja,licno,nikada,necu razumeti zene kojima je tesko uciniti nesto za svoju porodicu,naravno,imam ja vreme koje pripada samo meni pa bio to i samo 1 sat u toku dana...mada su moja deca bas,bas velika :g: :)

Sagacity
20-04-2012, 20:39
Tema je nastala tek tako..
Imam bratance i to su deca kojoj zaista svašta kupujem. Kada odem negde u inostranstvo, prvo za njih nešto kupim i to ne shvatam kao obavezu, već kao zadovoljstvo. I posebno mi bude drago kada vidim da su njih dvoje baš zadovoljni. Znam da brat i snaha, ne mogu da im priušte mnogo toga, ali sam ja tu da koliko toliko dopunim sve ono što treba. Ne samo kada je kupovina u pitanju, već i sve ostalo.

Mislim da je bitno kako se žena postavi u braku. Ako se postavi tako da ona nije bitna, nikada neće ni biti. Svi drugi će biti preči od nje...
Ja nisam neko ko je kompetentan o tome da govori, ali eto, to sam nešto primetila...

причалица
20-04-2012, 20:39
ne želim ništa više nego što imam...ni kad je moje lično vreme u pitanju, niti bilo šta drugo. svoj život ne gledam kao podređen, živim upravo onako kako sam ga gradila prethodnih dvadeset i kusur godina.
pogotovo ne smatram da sam žrtva svoje dece. ne bih im taj krst nikada ni svesno ni nesvesno natovarila na njihova pleća....
desi se ponekad da padnem u bedak, ali to nema toliko veze sa ''žrtvom'' nego sa nečim drugim što ovde nije tema.
žene koje ne vode brigu o stanju svoje duše i tela izgovarajući se na decu, uvek bi našle neki izgovor za svoju lenjost (što možda zvuči paradoxalno :lol:)
na primer, nju ne mrzi da umesi 22 kile kiflica ali je mrzi da opere kosu i da se namiriše....tako nešto.

ljubičica
20-04-2012, 22:32
ono cega sam se odrekla, zanemarljivo je u odnosu na ono sto imam
ali, covek mora biti kompletan..zena mora biti zena..
ma koliko da je majka. ma koliko da je supruga..
mora imati svoj m2, svojih pet minuta..
i nece zbog tog biti losija majka, ili supruga.
naprotiv. bice bolja.

Steppenwolf
20-04-2012, 22:36
Tako je, samo zadovoljna zena moze da da maximum od sebe drugima.

Hidden
20-04-2012, 22:46
Da bih imala nekom šta da pružim, potrebno je da, pre svega, ja budem zadovoljna.

Ne verujem ni u kakvo žrtvovanje i odricanje, jer se ne bi zvalo tako, kad bi nam prijalo.

kojica
20-04-2012, 22:47
Valjda mi je u dok sam odrastala bilo previše ''ja sam zbog vas ovo i ja sam zbog
vas ono''. Tako da i ako se nekome učini da sam zbog njega nešto učinila, ma samo
mu se čini.. :lol: Nema ni jedne sitnice koju bih nekada mogla Konanu ili deci da
natrljam na nos.
Al ja vaka sebična i nisam mušterija za ovu temu... :aha:

Steppenwolf
20-04-2012, 22:49
Mudro zboris Hidden, pazi sad da te ne proglase za sebicnu.
Nekima prija da se zrtvuju za druge a sebe stavljaju u zadnji plan, to im daje neki osecaj moci.
Uvek mogu da potegnu kako su se zrtvovali.

ljubičica
20-04-2012, 22:55
Mudro zboris Hidden, pazi sad da te ne proglase za sebicnu.
Nekima prija da se zrtvuju za druge a sebe stavljaju u zadnji plan, to im daje neki osecaj moci.
Uvek mogu da potegnu kako su se zrtvovali.
upravo tako.
to je prilicno cest scenario..
pricam cesto sa drugaricama, kojima su majke igrale tu igru, i prenele je i na njih.
cak i kad osveste svoje ponasanje, ne mogu da se otrgnu..
podsvest je cudo..

Ciciban
20-04-2012, 23:00
Mudro zboris Hidden, pazi sad da te ne proglase za sebicnu.
Nekima prija da se zrtvuju za druge a sebe stavljaju u zadnji plan, to im daje neki osecaj moci.
Uvek mogu da potegnu kako su se zrtvovali.

Mocna moc , jos i ako je jedina a vrlo verovatno da jeste.......treba tu vremena i truda koje bi iole normalna osoba iskoristila pametnije ...

Hidden
20-04-2012, 23:06
Mudro zboris Hidden, pazi sad da te ne proglase za sebicnu.
Nekima prija da se zrtvuju za druge a sebe stavljaju u zadnji plan, to im daje neki osecaj moci.
Uvek mogu da potegnu kako su se zrtvovali.

Pa možda se neko opredilio da svoj život usmeri u tom pravcu, ali ja mislim da to mogu osobe koje su neostvarene u nekim drugim segmentima života, pa se tako nadograđaju i daju smisao svom životu.

Ja lično, nemam takva iskustva. Moji roditelji kada bi otišli negde i ja ih pozvala da pitam šta ću za večeru, moja majka bi odgovorila da ona nije ponela frižeder sa sobom i da se poslužim sama :pusi:

Stvarno je bio u kuhinji.

kojica
20-04-2012, 23:09
Pa.. :hm: pored tog odricanja koje niko nije tražio, a kasnije se koristi kao
oružje ima žena koje su se zaista odrekle mnogo toga u korist porodice..
Možda je suprug zahtevao od njih da se odreknu nekih izlazaka i prijatelja
jer je ljubomoran. Možda su se odrekle karijere jer su deca bila previše
bolješljiva za u vrtić. I deca mogu od roditelja zahtevati da se nečega odreknu,
sve po sistemu ''mi smo važniji, ko tebe šiša''.

Ciciban
20-04-2012, 23:12
Mozda nekad i mora da se odrekne , daleko bilo , ali nemora da znaci da se uvek kasnije koristi kao oruzje ....

Sagacity
20-04-2012, 23:26
Spadam u empatične osobe i nisam sebi uvek u prvom planu.

Ali zaista smatram, da je žena ta koja se u nekom braku od starta postavlja, da li će biti više za druge, nego za sebe. Smatram da majka treba da se žrtvuje za svoju decu, ali ne mislim da treba da im čini raznorazne ustupke i od njih učini razmaženu decu koja i sama zahtevaju da se majka odrekne mnogo toga zbog njih..
Obzirom da sam neko ko prilično ima zaokviren život pa i da se udam i da ostvarim porodicu, neću mnogo uskraćivati sebi kada je materijalno u pitanju jer neću imati potrebe, ali ću sigurno pokloniti sebe emotivno...Mislim da je to i normalno...

mona
21-04-2012, 01:21
ne želim ništa više nego što imam...ni kad je moje lično vreme u pitanju, niti bilo šta drugo. svoj život ne gledam kao podređen, živim upravo onako kako sam ga gradila prethodnih dvadeset i kusur godina.
pogotovo ne smatram da sam žrtva svoje dece. ne bih im taj krst nikada ni svesno ni nesvesno natovarila na njihova pleća....
desi se ponekad da padnem u bedak, ali to nema toliko veze sa ''žrtvom'' nego sa nečim drugim što ovde nije tema.
žene koje ne vode brigu o stanju svoje duše i tela izgovarajući se na decu, uvek bi našle neki izgovor za svoju lenjost (što možda zvuči paradoxalno :lol:)
na primer, nju ne mrzi da umesi 22 kile kiflica ali je mrzi da opere kosu i da se namiriše....tako nešto.

E ja to ne razumem bas :aha:

Ako neko cini nestyo za nekoga to je onda ljubav a ne odricanje a ako je odricanje to nije ljubav i to je onda problem te osobe...

причалица
21-04-2012, 07:34
pricam cesto sa drugaricama, kojima su majke igrale tu igru, i prenele je i na njih.


e da...moja mama :lol:
ona je žrtvovala sve da bismo mi imali tatu, normalan dom i završili fakultete. zato je ona danas ''niko i ništa'', po njenim rečima.
kad dođe kod nas, stalno me ''snima'', ali komentariše dozirano i to nekako potrefi kad mi je štit od njenog zračenja slab ...šta ćeš, najbolje me poznaje i zna ''kad šta treba reći''.
i ne vredi što joj kažem da je ona uspešna majka, jer ima sasvim ok decu i unuke, što nije važno što nije život nastavila da provodi kao bibliotekarka doma vazduhoplovstva....što je sjajno umela da se brine o užoj i široj familiju (''a gde je tu zahvalnost, draga moja?!'')...
da. večito je očekivala neku ogromno vidljivu zahvalnost za svoj žrtvovani život.
njoj nisu zahvalnost dela ljudi, nego reči kakve ona želi da čuje....a kao što znate, takve reči su užasno retke i brzo se zaborave.
eto tako.

Ciciban
21-04-2012, 10:09
E ja to ne razumem bas :aha:

Ako neko cini nestyo za nekoga to je onda ljubav a ne odricanje a ako je odricanje to nije ljubav i to je onda problem te osobe...

znaci problem u svakom slucaju :)

Nežnicah
21-04-2012, 19:50
Sad ne znam sta da mislim, zbunili ste me skroz :qq: Mislila sam da je odricanje ono kada moram da biram da li cu recimo da odem kod kozmeticara ili cu da dam detetu pare za neki komad odece koji joj se svidja... U tom slucaju ja se odreknem odlaska kozmeticaru da bih nju usrecila i bude mi i drago zbog nje i krivo zbog sebe... Jednostavno, zelim da joj ugodim, a opet i ja sam zivo bice, nisam za otpis, imam svoje zelje i potrebe, i tako... kao sto rekoh, ne znam sad kako bih to nazvala :hm:

Man
21-04-2012, 19:53
Odmah se po odgovorima vidi ko oma decu a ko ne :eek:

Sarmica
22-04-2012, 06:05
Ne mi se sviđa ni naslov od temu:srbpla:pa dalje neću ni da odgovaram
sve mi se čini da ispod naslova stoji nevidljivo "oće li mi iko reći hvala za to:namcor:"

Ciciban
22-04-2012, 17:22
Mislim da nemas decu jos uvek ili sam nesto propustila? Neznam za sagasiti , vuka, moonstera a zanima me dali su u braku i imaju li decu?

Sarmica
22-04-2012, 17:34
Nemam decu, ali ne vidim kakve to veze ima.

Ciciban
22-04-2012, 17:38
Nemam decu, ali ne vidim kakve to veze ima.

I nemozes da vidis sve i da hoces

Hidden
22-04-2012, 17:39
ali ne vidim kakve to veze ima.

Ni ja.

Svi imaju neka iskustva. Svoja. Ili su roditelji ili su nečija deca.

Ciciban
22-04-2012, 17:43
Nije isto gledati sa strane i preziveti

Man
22-04-2012, 17:43
Forumska iskustva se ne računaju :nene:
Biti roditelj i dete su dva sveta, nespojiva dok ne upoznate obe strane medalje...

Sarmica
22-04-2012, 17:46
Dobro nebitno, shvatam da nemam potrebno iskustvo da bih mogla da dam adekvatno mišljenje na temu, ali me samo bode ta reč "odricanje" u oči...ne mora niko ništa da radi, ostaviš dete lepo na nečijem pragu pa živiš onako kako ti hoćeš, bez odricanja od bilo čega.

Ciciban
22-04-2012, 17:56
Dobro nebitno, shvatam da nemam potrebno iskustvo da bih mogla da dam adekvatno mišljenje na temu, ali me samo bode ta reč "odricanje" u oči...ne mora niko ništa da radi, ostaviš dete lepo na nečijem pragu pa živiš onako kako ti hoćeš, bez odricanja od bilo čega.

Ovde se niko nije zalio , nije trazio da zivi kako on hoce niti je verujem pozeleo da ostavi dete na necijem pragu , tema si je sasvim ok , odricanja mora biti kako god okrenes necega se moras odreci ali nemoras da hvatas beleske za to pa da poturis detetu ispod nosa kad nauci da cita , odrekla sam se spavanja ne zato sto hocu i zato jer ce mi deca sutra okaciti medalju nego zato sto moram i zato sto volim tu decu koju sam sama stvorila , odrekla sam se tri para cipela kupila sam samo jedan i sasvim mi je dovoljan ali necu se buniti kad bi mogla da kupim jos ta tri , odrekla sam se puno toga ne svojoj volji ali mi nista od toga nije bitnije od dece, i da odrekla sam se upravo radi njih sto je najnormalnije , da nisam morala i da nisam zelela ne bih se odrekla, ne bi ih ni stvarala .....



batlera, vrtlara i ostalu poslugu nemam da bi nastavila da zivim kao pre ....

Sarmica
22-04-2012, 18:06
Ok Cici, nisam ništa rekla za tvoje postove :) Verujem da svi razmišljaju tako.
Samo sam stekla utisak iz pojedinih postova da se sve radi da bi se na cilju dobila ta pomenuta medalja, a to mi je bljak.

kojica
22-04-2012, 18:08
Pa da promenimo naslov u roditelji i odricanje onda.. :hm: i tate se odriču..

Konan se jednako odriče spavanja kao i ja. Ja sam sa njima ležala po bolnicama,
ali on se odrekao se sati i sati ispijanja piva sa kumom i gledanja utakmica.
Posvetio im se maksimalno, al zato dete kad se noću uplaši ne vikne mama
nego tata.. :lol:

Hidden
22-04-2012, 18:10
Forumska iskustva se ne računaju :nene:
Biti roditelj i dete su dva sveta, nespojiva dok ne upoznate obe strane medalje...

Šta to znači? Da neko ko nije pevač ili kompozitor, ne treba da priča o muzici i ne može da je doživi?

Da neko ko nije sportista ne treba da priča o sportu?

Ciciban
22-04-2012, 18:11
jos da se odreknem pranja posudja i ima da zivim ko bubreg u loju .....

Sarmica
22-04-2012, 18:15
Pa da promenimo naslov u roditelji i odricanje onda.. :hm: i tate se odriču..

:kreza:
e lepo je biti žena, i baš volim što sam žena, ali stvarno ponekad...grrrrr:psihic: kao da je žena neko vrhovno božanstvo:eek: još će muškarci da nas zamrze, imamo mnogo visoko mišljenje o sebi:ljut:
eto kazala sam šta sam tela, a sad obrišite jer je spam

Man
22-04-2012, 18:26
Šta to znači? Da neko ko nije pevač ili kompozitor, ne treba da priča o muzici i ne može da je doživi?

Da neko ko nije sportista ne treba da priča o sportu?

Svako može da priča o svemu :dada: ali to obično znači da nema pojma o čemu priča.
Što se iz izrečenog dalo i primetiti :kreza:
Postoje stvari koje se moraju doživeti da bi se razumele.

Hidden
22-04-2012, 18:40
Svako može da priča o svemu :dada: ali to obično znači da nema pojma o čemu priča.
Što se iz izrečenog dalo i primetiti :kreza:
Postoje stvari koje se moraju doživeti da bi se razumele.

Pa vidi, definitivno treba prvo razgrničiti šta je normalno, a šta je odricanje.

U svakom slučaju, imaš pravo. Ne vredi se objašnjavati sa nekim ko po svaku cenu mora biti u pravu, pa kad ne može milom, hoće silom.

Man
22-04-2012, 18:48
Mislim da ti ne znaš o čemu pričaš :eek:

Pa vidi, definitivno treba prvo razgrničiti šta je normalno, a šta je odricanje.


Na temu, kad su deca u pitanju sve je normalno, i ne vidim da bi se to moglo nazvati odricanjem :)


U svakom slučaju, imaš pravo. Ne vredi se objašnjavati sa nekim ko po svaku cenu mora biti u pravu, pa kad ne može milom, hoće silom.

Jel ovaj deo u vezi teme, ili ti samo tako došlo?

Hidden
22-04-2012, 18:52
Mislim da ti ne znaš o čemu pričaš :eek:

Na temu, kad su deca u pitanju sve je normalno, i ne vidim da bi se to moglo nazvati odricanjem :)



Ti si se izgleda kasno uključio u diskusiju.

Nema veze, baš smo pričali o tome da je bezveze forsirati priču o odricanju.


Jel ovaj deo u vezi teme, ili ti samo tako došlo?

Ma lupila sam da bi bilo u skladu sa tvojim postom.

kojica
22-04-2012, 18:54
Mog tatu nikada nisam videla da je pojeo makar jednu kockicu čokolade.
Mama bi uzela nekada jednu i rekla ''neka, neću više''. A nije da nismo
imali. Oni su odrasli u velikom siromaštvu i naučeni su da tako treba.
I sad pokušam nekada da mu podmetnem neki slatkiš. Ponesemo za decu
kad idemo kod njega, pa kao zaboravimo. Ma nema teorije. To nas dočeka
sledeći put kad dođemo.
Eto.. to je nešto totalno bespotrebno, ali su toliko srasli sa tom navikom,
da ne vredi ispravljati. Bilo bi ih ozbiljno sramota da deci pojedu slatkiš. :lol:

Man
22-04-2012, 19:03
Za razliku od tebe koja deci pojede celu čokoladu :ljut:

sram te bre bilo :zorka:

p.s. Sad otvori temu gde ćemo da se stidimo i kajemo :kreza:

kojica
22-04-2012, 19:06
celu.. :bela:

Pa dobro, ja to zato što čokolade nisu zdrave. Odričem se svog
zdravlja zbog njih.. šta ću.. :aha:

Ciciban
22-04-2012, 19:15
Mog tatu nikada nisam videla da je pojeo makar jednu kockicu čokolade.
Mama bi uzela nekada jednu i rekla ''neka, neću više''. A nije da nismo
imali. Oni su odrasli u velikom siromaštvu i naučeni su da tako treba.
I sad pokušam nekada da mu podmetnem neki slatkiš. Ponesemo za decu
kad idemo kod njega, pa kao zaboravimo. Ma nema teorije. To nas dočeka
sledeći put kad dođemo.
Eto.. to je nešto totalno bespotrebno, ali su toliko srasli sa tom navikom,
da ne vredi ispravljati. Bilo bi ih ozbiljno sramota da deci pojedu slatkiš. :lol:


sve to isto ali bash isto rade svekar svekrva i tata , a mama razmishlja racionalnije, kaze pa sto da bacim :mrgreen:

rile_nezni_oblak
22-04-2012, 19:37
Šta to znači? Da neko ko nije pevač ili kompozitor, ne treba da priča o muzici i ne može da je doživi?

Da neko ko nije sportista ne treba da priča o sportu?
samo da stanem iza ovog posta posto mislim apsolutno isto... to sto neko nema decu ne znaci da nema svoje misljenje o tome.. jer ima puno ljudi koji imaju decu pa se ponasaju kao da ih uopste i nemaju, kao sto ima puno onih koji se 'odreknu' svega zbog dece... i oni bi imali svoje misljenje koje se verovatno ne bi nikako poklopilo sa misljenjem onih privilegovanih koji toliko potenciraju roditeljstvo na ovom forumu... mislim, svaka cast, al' ne podcenjujte ostale...

sto se mene tice, u skorije vreme sam shvatio, na jedan jako ruzan nacin, da odricanje ne postoji... radim nesto zato sto zelim da radim.. ako mi neko kaze da se odrice necega zbog mene, istog momenta moze da prestane, jer ja to necu od njih da trazim... i takve osobe vise ne zelim u svojoj blizini... one ce uvek biti necim nezadovoljne... odricanje i zrtva nisu dobri... jer cim je zrtva, znaci da se radi nesto sto ne zelimo... a tako ne treba traciti svoj zivot... niti svoj, niti tudj... i sa sarmicom se vecim delom slazem... cela me prica podseca na ono - ko ce meni hvala da kaze sto zbog vas nisam mogla da imam zivot kakav sam zelela? cuo sam slicnu pricu puno puta, ako ne sasvim otvoreno, ono bar prikriveno... sto mi je, pricam o ovoj drugoj varijanti, bilo jos gadnije... zbog toga - odricanje? ne...

Sagacity
22-04-2012, 20:03
Ne mi se sviđa ni naslov od temu:srbpla:pa dalje neću ni da odgovaram
sve mi se čini da ispod naslova stoji nevidljivo "oće li mi iko reći hvala za to:namcor:"
Sarmice, zašto ti se ne sviđa naslov teme. Pa temu sam pokrenula ja, a ti znaš da ja nisam porodičan čovek..Bar ne još...:lol:

Sarmica
22-04-2012, 20:06
Naslov je mnogo feministički, a ja to ne volem:jede:

kojica
22-04-2012, 20:10
Sarmice, zašto ti se ne sviđa naslov teme. Pa temu sam pokrenula ja, a ti znaš da ja nisam porodičan čovek..Bar ne još...:lol:
Pa nekako izgleda kao da odricanja nema dok ne zakmeču deca, a onda se ne
odriču samo mame već i tate.. :hm: i tako..

Man
22-04-2012, 20:11
Mislim da je problem u pretpostavci da je odricanje nešto negativno :)
Ja lično ne smatram da se ičega odričem, ali je i činjenica da se uvek prave izbori.
Posebna priča je zolupotreba tog odricanja, stoji da je neki roditelji koriste... i ne samo roditelji...
Narod kaže "ako ćeš mi činiti nemoj mi prigovarati".

Ili ja samo ne razumem temu :(

Sagacity
22-04-2012, 20:13
Pa nekako izgleda kao da odricanja nema dok ne zakmeču deca, a onda se ne
odriču samo mame već i tate.. :hm: i tako..
Ja sam temu započela tako što sam rekla da se odriču i tate, ali ova tema je specijalno za žene...:dada:

Evo kako je započeta...da se malo podsetimo...:)


Vrlo često čujemo kako žene komentarišu :
Ne mogu sebi da kupim ništa, deca su mi važnija, njima više treba...
Ne idem u kozmetičke salone, zaista to traži ipak neka novčana sredstva, a ja ipak imam decu kojoj sam podređena...a moram da ulažem i u kuću...
Sinoć sam baš bila umorna, ali eto deca su tražila da im pržim palačinke...šta ću, morala sam da im izađem u susret...

Obzirom da ja nisam u braku, kada ovako slušam pitam se da li je brak takav , da baš žena mora da se odrekne mnogo toga?
Kolika su to odricanja ?
Ili su to ipak ''slatka'' odricanja ?
Da li vas nekada sve to iznervira pa poželite da pobegnete negde....?


p.s.naravno i muškarci se odriču, ali ovo je tema koju sam posvetila ženama...:lol:
Naravno, na muškom kutku možemo pričati kako se muškarac odriče...:dada:

Sarmica
22-04-2012, 20:20
Žena i odricanje...meni zvuči kao vrlo negativno odricanje, kao tema za kukanje, jao jadna ja...ispadoše ta deca samo jedna obaveza više i ništa drugo
Ne radim ništa da bi mi se neko zahvaljivao, i ne radim ništa da bi posle tom nekom mahala time ispred nosa.
Daj Bože da imam svoju decu, ako su nespavanje cipele i slične stvari odricanje, rado ću ići bosa.

Man
22-04-2012, 20:22
Oćeš da ti ufatimo neko :namcor:

Sagacity
22-04-2012, 20:22
Ne radim ništa da bi mi se neko zahvaljivao, i ne radim ništa da bi posle tom nekom mahala time ispred nosa.
Daj Bože da imam svoju decu, ako su nespavanje cipele i slične stvari odricanje, rado ću ići bosa.
Slažem se sa tobom potpuno...:dada:

Man
22-04-2012, 20:26
Oćeš i tebi da ufatimo neko :namcor:

Nežnicah
22-04-2012, 21:01
Žena i odricanje...meni zvuči kao vrlo negativno odricanje, kao tema za kukanje, jao jadna ja...ispadoše ta deca samo jedna obaveza više i ništa drugo
Ne radim ništa da bi mi se neko zahvaljivao, i ne radim ništa da bi posle tom nekom mahala time ispred nosa.
Daj Bože da imam svoju decu, ako su nespavanje cipele i slične stvari odricanje, rado ću ići bosa.

Licno poznajem jednu koja je to isto govorila pre 20 godina... :dada: :raz_068:

Vragolanka
22-04-2012, 21:15
evo ja menjam dete za cipele.
ne mogu više didem bosa i da se odričem.
ako nećete dete, dajte bar cipele.

ljubičica
22-04-2012, 21:16
samo da stanem iza ovog posta posto mislim apsolutno isto... to sto neko nema decu ne znaci da nema svoje misljenje o tome.. jer ima puno ljudi koji imaju decu pa se ponasaju kao da ih uopste i nemaju, kao sto ima puno onih koji se 'odreknu' svega zbog dece... i oni bi imali svoje misljenje koje se verovatno ne bi nikako poklopilo sa misljenjem onih privilegovanih koji toliko potenciraju roditeljstvo na ovom forumu... mislim, svaka cast, al' ne podcenjujte ostale...

sto se mene tice, u skorije vreme sam shvatio, na jedan jako ruzan nacin, da odricanje ne postoji... radim nesto zato sto zelim da radim.. ako mi neko kaze da se odrice necega zbog mene, istog momenta moze da prestane, jer ja to necu od njih da trazim... i takve osobe vise ne zelim u svojoj blizini... one ce uvek biti necim nezadovoljne... odricanje i zrtva nisu dobri... jer cim je zrtva, znaci da se radi nesto sto ne zelimo... a tako ne treba traciti svoj zivot... niti svoj, niti tudj... i sa sarmicom se vecim delom slazem... cela me prica podseca na ono - ko ce meni hvala da kaze sto zbog vas nisam mogla da imam zivot kakav sam zelela? cuo sam slicnu pricu puno puta, ako ne sasvim otvoreno, ono bar prikriveno... sto mi je, pricam o ovoj drugoj varijanti, bilo jos gadnije... zbog toga - odricanje? ne...
tako je care.:)

ljubičica
22-04-2012, 21:17
evo ja menjam dete za cipele.
ne mogu više didem bosa i da se odričem.
ako nećete dete, dajte bar cipele.
ja imam dvoje dece, i preko nekoliko cipela..:huh:
a ni oni ne idu bosi..:misticlady:

Ciciban
22-04-2012, 21:21
yebale vas cipele

ljubičica
22-04-2012, 21:23
ma nemoj, jebale tebe cipele:zrika:

Vragolanka
22-04-2012, 21:24
ja imam dvoje dece, i preko nekoliko cipela..:huh:
a ni oni ne idu bosi..:misticlady:

i po nekoliko x 4 sezone, oni isto tako... :huh:

Ciciban
22-04-2012, 21:25
dobro rekla sam da sam kupila jedan par , obicno kupim tri cetiri para u sezoni ( pa ih krijem :mrgreen: ) evo kupicu jos jedan koliko sutra da se ne bi odricala najvece strasti :mrgreen:

ljubičica
22-04-2012, 21:29
eto vidish, to je to..
neko pod odricanjem smatra to sto ne ide u pariz, neko sto ne kupi treci par cipela..
pre bilo kakve diskusije, trebalo bi prvo razjasniti osnovne pojmove:)))

Ciciban
22-04-2012, 21:34
eto vidish, to je to..
neko pod odricanjem smatra to sto ne ide u pariz, neko sto ne kupi treci par cipela..
pre bilo kakve diskusije, trebalo bi prvo razjasniti osnovne pojmove:)))

to sam i htela da predlozim ....nekako se ne slazete s terminom "odricanje" ... pa promenite ispravnim terminom

i da, primerima bi najbolje objasnili , babsi je lepo rekla , drago joj je da je udovoljila cerki, ali joj krivo zbog nje ( i ja se tako osecam i ucinim sve da imam i za to i za to ) ... ko moze i to i to svaka cast , ali kako bi vi nazvali to sto ona nije otisla kozmeticaru ako nije odricanje ...

Vragolanka
22-04-2012, 21:39
problem je kada dete oseti, ne morate da mu kažete, da se nešto žrtvuje radi njih. a to nešto nema veze sa finansijama.
kada mu kažete da ostajete u braku sa tatom zbog njega, kada mu kažete da se patite na poslu zbog njga, kada skonta ovom naopako nametnutom logikom da je krivo za vaše odricanje, ili žrtvu.
ne da to radite iz ljubavi, već zato što morate. a ono će sa tim osećajem krivice živieti čitav život. da li zato što ste se 'radi njega' razveli, pa vam je teško... ili zato što ste 'radi njega' u braku, pa trpite. i 100% sam sigurna da će i ono istu grešku da napravi.
a kada nekog voliš, tu nema žrtvovanja, znaju se prioriteti (ne čitaj obaveze ako ne moraš)... to je uvek ono do čega ti je najviše stalo. ne vezujem se emotivno za cipele.
teško je, a samo neko ko nema decu može da banalizuje do te mere da neispavanost svodi pod 'žrtvovanje'.

ljubičica
22-04-2012, 21:42
to sam i htela da predlozim ....nekako se ne slazete s terminom "odricanje" ... pa promenite ispravnim terminom

i da, primerima bi najbolje objasnili , babsi je lepo rekla , drago joj je da je udovoljila cerki, ali joj krivo zbog nje ( i ja se tako osecam i ucinim sve da imam i za to i za to ) ... ko moze i to i to svaka cast , ali kako bi vi nazvali to sto ona nije otisla kozmeticaru ako nije odricanje ...
pa znas kako, ne odem ni ja kozmeticaru, pa ne mislim da je to odricanje zbog dece, vec mislim da je moja nespososbnost da zaradim dovoljno love da pokrijem sve rupe..
moja je duznost da se brinem o njima, bre. nije to nikakva zrtva, vec prirodni poredak stvari..instikt. moja potreba.
a sta su stvarne potrebe, sta vestacke, to je vec druga tema..

Sagacity
22-04-2012, 21:44
teško je, a samo neko ko nema decu može da banalizuje do te mere da neispavanost svodi pod 'žrtvovanje'.
Nije tako Vrag...Ništa se ne banalizuje....
Moji su se za mene žrtvovali..ja to znam..i znam kako i zbog čega...Ali mi nikada nisu rekli da su se zbog mene nečeg odricali....Nikada, iako ja znam da jesu...Sa svim ostalim iz tvog posta se slažem...

Vragolanka
22-04-2012, 21:49
Nije tako Vrag...Ništa se ne banalizuje....
Moji su se za mene žrtvovali..ja to znam..i znam kako i zbog čega...Ali mi nikada nisu rekli da su se zbog mene nečeg odricali....Nikada, iako ja znam da jesu...Sa svim ostalim iz tvog posta se slažem...

nisam mislila ni na koga psebno, prosto postoji život pre i posle dece, videćeš kada ih budeš imala. ogromna je razlika u načinu razmišljanja.
ne mora niko ni da ti kaže, ne nazivam takve stvari 'žrtvovanjem'. ništa što se učini za dete nije žrtva. jer ako jeste, to je dete samo još jedna u nizu obaveza. a nije tako.
ne kažem ni da je lako, ali decu voliš i pružaš im maximum od onoga što imaš.
voliš ih više od sebe.

Ciciban
22-04-2012, 21:52
pa znas kako, ne odem ni ja kozmeticaru, pa ne mislim da je to odricanje zbog dece, vec mislim da je moja nespososbnost da zaradim dovoljno love da pokrijem sve rupe..
moja je duznost da se brinem o njima, bre. nije to nikakva zrtva, vec prirodni poredak stvari..instikt. moja potreba.
a sta su stvarne potrebe, sta vestacke, to je vec druga tema..

aaa ionako me boli glava :) ... vrtecemo se ukrug na ovoj temi jos dugo... Vragolanka je lepo rekla ali uvodni post je opet vec nesto drugo ....

Nežnicah
22-04-2012, 21:54
Odricem se ove teme :dada:

Ciciban
22-04-2012, 21:55
problem je kada dete oseti, ne morate da mu kažete, da se nešto žrtvuje radi njih. a to nešto nema veze sa finansijama.
kada mu kažete da ostajete u braku sa tatom zbog njega, kada mu kažete da se patite na poslu zbog njga, kada skonta ovom naopako nametnutom logikom da je krivo za vaše odricanje, ili žrtvu.
ne da to radite iz ljubavi, već zato što morate. a ono će sa tim osećajem krivice živieti čitav život. da li zato što ste se 'radi njega' razveli, pa vam je teško... ili zato što ste 'radi njega' u braku, pa trpite. i 100% sam sigurna da će i ono istu grešku da napravi.
a kada nekog voliš, tu nema žrtvovanja, znaju se prioriteti (ne čitaj obaveze ako ne moraš)... to je uvek ono do čega ti je najviše stalo. ne vezujem se emotivno za cipele.
teško je, a samo neko ko nema decu može da banalizuje do te mere da neispavanost svodi pod 'žrtvovanje'.

ovo od tebe nisam ocekivala :rile: priznaj da lazes pomalo :lol:

Ciciban
22-04-2012, 21:56
Odricem se ove teme :dada:

pametno :dada:

Vragolanka
22-04-2012, 21:57
ovo od tebe nisam ocekivala :rile: priznaj da lazes pomalo :lol:

bile su jedne sandale, nikada ih prežaliti neću, nikada više takve nisam našla. :place:

Vragolanka
22-04-2012, 22:04
sad moram, paron hoću, da dam detetu da igra igricu.. pa ću možda dođem posle.
ako uspem da se smirim... :lol:

Ciciban
22-04-2012, 22:08
uspavaj !!!!! :lol:

Vragolanka
22-04-2012, 22:09
idem da im kupim pivo... :lol:

Steppenwolf
22-04-2012, 22:34
Ja nisam kompetentan da pisem na ovoj temi jer nemam dece, ustvari sumnjam da je jedno moje ali nisam siguran.

kojica
22-04-2012, 22:41
A plus nisi ni žesko.. :hm:

ljubičica
23-04-2012, 16:00
i, jel se danas neko neceg odrekao?:drnd:

Cruz
24-04-2012, 06:15
ja bih da se odreknem cigareta, al' mi nikako ne polazi za rukom :aha:

причалица
12-05-2012, 08:41
i, jel se danas neko neceg odrekao?:drnd:
ma jok :lol:

Cruz
12-05-2012, 15:31
odricem se satane :cruz:

причалица
12-05-2012, 15:44
sasam se setila nečega u frižideru čega ne smem da se odreknem ni po koju cenu http://razbibriga.net/imported/clear.jpg

DaDole
13-08-2012, 07:27
Bila sam nečije dijete i pamtim njihova odricanja u vrijeme mog školovanja..sa lakoćom mi je otac jednom pokazao neke jeftine cigare koje je počeo da puši jer za skuplje nije imao para..bilo je to uz osmijeh,bila je to roditeljska čista ljubav koju ja tad nisam najbolje razumjela..
Budući da sam i ja već dugo roditelj,sad znam kakav je to osjećaj davati prvenstveno djetetu.mada to ne smatram odricanjem već prirodnim stanjem mene kao majke.
Ako išta ne podnosim ,onda su to naknadna "fakturisanja" vrste..ja zbog tebe nemam ovo ili ono..
kad dajete,dajete srcem i stanjem duše,roditeljstvom koje ne traži ništa za uzvrat,ne očekuje i ne "nabija na nos"

Noblica
08-11-2019, 23:20
Iz devojke u zenu (majku) prioriteti se menjaju, procitala sam celu temu, pretvorili smo je u odricanje zbog dece,( a kad smo vec tamo, zbog njih bih se zivota odrekla) . Ako sam jednom od njih potrebna istog trenutka dok pijem kafu, ne odricem se kafe, odlozim je za kasnije(prioritet) . Cipele sam nakupovala na vreme taman da ih i moja Malena nosi kad poraste. ;)