PDA

Pogledaj Punu Verziju : Nasilnik



Sagacity
20-04-2012, 21:05
Za koga kažemo da je naslinik ?
Ko može da bude nasilnik? Da li je to neki urođeni mehanizam ?
Kako ih prepoznajemo?
Da li oni svoju nasilnost iskazuju isključivo ''fizičkom silom'' ili imaju i neke druge načine, recimo..odlični su psiholozi?
Šta ih pokreće da budu nasilni ?

Steppenwolf
20-04-2012, 21:56
Nasilnici su siledzije, najgori su oni koji hebu suptilno u mozak, prikriveni, psihopate.
Nekad ih je tesko prepoznati za razliku od ovih sirovina siledzija koje lako mozes da nanjusis.

Sagacity
20-04-2012, 22:08
Bre Wolf, mnogo si ovo zakomplikovao. Sad ne znam u čemu je baš razlika između siledžija i sirovina siledžija...I kako ove druge lako nanjušiš?
Nasilnici su podmukli. Nikada ne znaš kada će nastupiti i kada će eskalirati njihov nasilnički bes.

Šta ih pokreće na silu?

Hidden
20-04-2012, 22:13
Za koga kažemo da je naslinik ?
Ko može da bude nasilnik? Da li je to neki urođeni mehanizam ?
Kako ih prepoznajemo?
Da li oni svoju nasilnost iskazuju isključivo ''fizičkom silom'' ili imaju i neke druge načine, recimo..odlični su psiholozi?
Šta ih pokreće da budu nasilni ?

Za mene je nasilnik onaj ko je opsednut potrebom da nameće svoju volju, stavove i ideje drugima.

Egocentrik, sebičnjak, nedostatak empatije, kao i nedostatak osećaja krivice i griže savesti - tako bih možda mogli da ih prepoznamo.

Sagacity
20-04-2012, 22:21
Koliko je agresivnost i nasilnost bliska?

Nasilnik, uglavnom nameće volju silom..fizičkom ili psihičkom...Muškarac obično omalovažava ženu, naziva je nakaradnim imenom, psihički je iscrpljuje i na kraju dolazi do fizičkog nasilja...Recimo, to je jedan od vrsta nasilnika..Ali ima i nasilnika van porodice...

Da li se nasilnik postaje ili se sa tim nasilništvom čovek rodi? Može li to biti svako od nas?

Steppenwolf
20-04-2012, 22:22
Bre Wolf, mnogo si ovo zakomplikovao. Sad ne znam u čemu je baš razlika između siledžija i sirovina siledžija...I kako ove druge lako nanjušiš?
Nasilnici su podmukli. Nikada ne znaš kada će nastupiti i kada će eskalirati njihov nasilnički bes.

Šta ih pokreće na silu?
Pa ove sirovine siledzije imaju grub nastup, dernjaju se, imaju kratak fitilj prave cesto javne ekscese, nezgodni su lako planu i otvoreno su agresivni, lako ih je prepoznati, ove druge mnogo teze.
A sta ih pokrece?
I jedni i drugi su negde emotivno hendikepirani, milion stvari moze da ih pokrene a zajednicka osobina im je nedostatak empatije prema ljudima, sebicnost, prenaglaseni ego i nesposobnost samokritike.

Moonster
20-04-2012, 22:26
Za koga kažemo da je naslinik ?
Ko može da bude nasilnik? Da li je to neki urođeni mehanizam ?
Kako ih prepoznajemo?
Da li oni svoju nasilnost iskazuju isključivo ''fizičkom silom'' ili imaju i neke druge načine, recimo..odlični su psiholozi?
Šta ih pokreće da budu nasilni ?
Za svakoga ko svoje stavove ili način ponašanja nameće drugima protiv njihove volje.
Svako ko dostigne određene društvene pozicije,a unutra primitivnih zajednica, svako ko se izdvaja od ostalih članova po snazi.
Ne, to nije urođen mehanizam.
Kao osobe koje su obično previše samouverene i jako agresivne ako nešto nije po njihovoj volji.
Zavisi od vrste nasilnika, inteligentniji nema potrebe da nastupaju fizičkom silom, iako je mogu imati, ali obično drugi tu svoju silu koriste za njihove interese, po principu, "Um caruje, snaga klade valja". Primitivniji primerci koriste uvek samo fizičku silu, drugih metoda i mehanizama nemaju, niti su dovoljno sposobni da ih ikada imaju.
Klasični "okidač" je kontriranje njima ili suprotstavljanje njihovim idejama ili namerama, to ih obično pokreće.

Sagacity
20-04-2012, 22:37
Slažem se Wolf...''sirovi nasilnici'' su ugavnom galamdžiije...Njihove poteze je uglavnom moguće prepoznati. Ja ovakvih primeraka imam na poslu. Vikom i drekom do cilja i naravno, pesnicom o sto....pretnju da i ne pominjem...

Moon, nasilnici postaju vremenom. Ja bih rekla da se oni vremenom osile. Ljudi se od takvih ljudi sklanjaju, ne žele konflikt. A to potencijalnim nasilnicima daje sigurnost i samopouzdanje, da se na silu sve može. U mometnu kada svoj cilj ne mogu više postići nekim teškim psihološkim igrama, primenjuju fizičku silu.

Da li su nasilnici i silovatelji jedno te isto?
Ili tu ipak postoji razlika..

ljubičica
20-04-2012, 22:37
Za koga kažemo da je naslinik ?
Ko može da bude nasilnik? Da li je to neki urođeni mehanizam ?
Kako ih prepoznajemo?
Da li oni svoju nasilnost iskazuju isključivo ''fizičkom silom'' ili imaju i neke druge načine, recimo..odlični su psiholozi?
Šta ih pokreće da budu nasilni ?
bilo je vreme kad sam se bavila psihoanalizom istih
sad gledam samo da ih izbegnem
ne mogu ja da popravim,sto ga mama nije volela dovoljno..

Sagacity
20-04-2012, 22:39
ne mogu ja da popravim,sto ga mama nije volela dovoljno..
Koto, stvarno si jedinstvena...:lol: :lol: nasmeja me...
Pa ima istine u tome Koto...Moguće je da ih mama nije volela..Misliš da oni postaju nasilnici, jer nisu primali dovoljno ljubavi?
Nisam sigurna da je to samo zbog toga....

Hidden
20-04-2012, 22:40
Koliko je agresivnost i nasilnost bliska?



Da li se nasilnik postaje ili se sa tim nasilništvom čovek rodi? Može li to biti svako od nas?

Vrlo kompleksna stvar, ali mi se čini, ako se dobro sećam, da su oba faktora podjednako važna. Neuropsihološka istraživanja su pokazala da muški polni hormon, testosteron, osim što utiče na javljanje polne želje, izaziva i agresivnost. Onda i neki delovi mozga, recimo, ako bi se odstranili, mogla bi da se smanji agresivnost kod pojedinca.

Agresivne su i žene, naravno, ali su sklone verbalnoj agresiji. :pusi:

I ništa manje bitno - ono što nosimo iz porodice. Vaspitanje i oblici agresije sa kojima smo se sretali, obično ih i kasnije u životu prihvatimo kao normalan obrazac našeg ponašanja.

Moonster
20-04-2012, 22:42
Moon, nasilnici postaju vremenom. Ja bih rekla da se oni vremenom osile. Ljudi se od takvih ljudi sklanjaju, ne žele konflikt. A to potencijalnim nasilnicima daje sigurnost i samopouzdanje, da se na silu sve može. U mometnu kada svoj cilj ne mogu više postići nekim teškim psihološkim igrama, primenjuju fizičku silu.

Da li su nasilnici i silovatelji jedno te isto?
Ili tu ipak postoji razlika..

Da, ljudi su obično dovoljno slabi da im popuštaju, a to im imponuje, misle da im se ne može stati na put, a može, jako lako.
Nasilnici i silovatelji su jedno te isto, samo se kod silovanja radi o određenoj vrsti primenjenog nasilja i o određenoj vrsti nasilnika koji se po metodi izdvaja od drugih.

Steppenwolf
20-04-2012, 22:44
bilo je vreme kad sam se bavila psihoanalizom istih
sad gledam samo da ih izbegnem
ne mogu ja da popravim,sto ga mama nije volela dovoljno..
A mozda ih tata nije voleo dovoljno a mama ih je obozavala.

ljubičica
20-04-2012, 22:47
Koto, stvarno si jedinstvena...:lol: :lol: nasmeja me...
Pa ima istine u tome Koto...Moguće je da ih mama nije volela..Misliš da oni postaju nasilnici, jer nisu primali dovoljno ljubavi?
Nisam sigurna da je to samo zbog toga....
to su ljudi koji imaju energiju, da bi mogli biti vodje..da je ta energija usmerena pravilno..
svi veliki "kvarovi" u licnosti, nastaju do 6 godine..
tad se detetu usadjuje ljubav prema sebi, ljubav prema drugima, postovanje prema sebi, postovanje prema drugima..
nasilje je nametanje..a kad se covek namece? kad ne ume lepim putem da dobije ono sto mu je potrebno..
u sustini, svi mi tezimo za istim: da budemo vidjeni, da budemo prepoznati, da budemo postovani, da budemo voljeni...zbog onog sto jesmo.
i sad, zamisli malog decaka koji je umesto ljubavi dobio mrznju..on prvo misli da ne sazluzuje ljubav..jer nikad nije dobio to sustinsko samopouzdanje koje nam roditelji daju..da smo vredna ljudska bica..
drugo, onda mrzi druge jer misli da su oni srecniji..i zato ih kaznjava. jednim udarcem dve muve> otima ono sto mu je potrebno, i kaznjava one koji su bili srecniji od njega..

ljubičica
20-04-2012, 22:52
A mozda ih tata nije voleo dovoljno a mama ih je obozavala.
da i to je moguce.
otac preuzima dete od 10 godine, i upravoje on taj koji treba da ga nauci samokontroli..
muskarcima cesto upravlja tostesteron..koji moruaju da nauce da kontrolisu..i zbog sebe, i zbog drugih..
nedavno sam citala lepu knjigu, kako odgajati decake..
nije da sam u njoj nasla nesto novo, ali lepo je sortirano i obuhvato.

Man
20-04-2012, 22:53
Zašto svi pričate o nasilnicima kao muškarcima, dobar deo nasilja sprovode i žene... Koristeći pritom mnogo perfidnije metode...
Takođe ste zaboravili da fizičko nasilje nije i jedino, možda su samo posledice lakše vidljive...
Samo nasilništvo se može kategorisati u preko desetak podgrupa, iako se svi odmah uhvate za porodično nasilje.

ljubičica
20-04-2012, 22:56
tema je otvorena u muskom rodu.
otvori je ti u zenskom, pa cemo pricati i o zenskom..
naravno da postoje i naslinice..

Man
20-04-2012, 23:01
Ne postoje nasilnice :jezik: Ova dela se kategorišu kao nasilništvo... i nasilnici.
Što je takođe nepravda prema muškom rodu :ljut:

da se bar jednom zlo nazove pravim imenom :dada:

Sagacity
20-04-2012, 23:12
Pa dobro, mogu da preimenujem temu...Nasilnici...:kapa:

Pomenuli smo silovatelje, koja je jedna vrsta nasilništva, kao i nasilje u kući...

kojica
20-04-2012, 23:27
A što nema žena silovatelja? :hm: Jeste li nekada čuli za slučaj da je žena
otimala muškarce, silovala ih, davila i ostavljala u šumu da im koske životinje
raznose.. :hm:

Man
20-04-2012, 23:34
Skoro je nemoguće dokazati silovanje, ukoliko je silovatelj žena :) bar ne kod nas. Pre nekoliko dana
je bilo u novinama slučaj da je muškarac prijavio ženu za nasilništvo i silovanje, negde u svetu... Optužena je samo za nasilništvo i nezakonito zadržavanje protiv volje... (policiju je zvao zaključan na terasi :haha:)
Jeste znali da žene koje ubiju, to čine na izuzetno svirepe načine :haha:

Sagacity
20-04-2012, 23:36
A što nema žena silovatelja? :hm: Jeste li nekada čuli za slučaj da je žena
otimala muškarce, silovala ih, davila i ostavljala u šumu da im koske životinje
raznose.. :hm:
Meni su objasnili, da je mnogo lakše silovati žene...:lol: :lol: valjda zbog ''rasporeda'' organa...:lol:
Ja znam samo za jedan slučaj, gde je jedna Ruskinja odvukla tipa u svoju sobu, vezala ga za stolicu i nekoliko dana ga silovala...:lol: :lol:
Ali samo za taj slučaj znam...

kojica
21-04-2012, 00:25
O jadničko.. :qq: šta ga snađe..

Pola nacije je bilo ljubomorno na njega, garant...:raz_114:

I aj sad kako da se ne smejem... i kako bilo ko od njih da prijavi slučaj da ga je
žena silovala, kad zna da će svi da se smeju...

mona
21-04-2012, 01:18
Za koga kažemo da je naslinik ?
Ko može da bude nasilnik? Da li je to neki urođeni mehanizam ?
Kako ih prepoznajemo?
Da li oni svoju nasilnost iskazuju isključivo ''fizičkom silom'' ili imaju i neke druge načine, recimo..odlični su psiholozi?
Šta ih pokreće da budu nasilni ?
Nasilnik je osoba koja je psiho sprovodi svoju nadmoc nad drugima i to nasilno suptilno psiholoski :raz_132:

Moonster
21-04-2012, 03:13
Nasilnik je osoba koja je psiho sprovodi svoju nadmoc nad drugima i to nasilno suptilno psiholoski :raz_132:
Jesam li ja nasilan prema tebi tamo na onoj temi, čisto me savest grize, pa moram da pitam :g:

mona
21-04-2012, 03:22
Jesam li ja nasilan prema tebi tamo na onoj temi, čisto me savest grize, pa moram da pitam :g:

nisi :trepp:

Moonster
21-04-2012, 03:25
nisi :trepp:
Eto vidiš da nisam toliko loš, koliko mogu da budem :g: