PDA

Pogledaj Punu Verziju : Moralna žena ?



Sagacity
22-04-2012, 20:33
Šta je to moralna žena?
Mislim, koji je postupci i osobine čine moralnom ?
I kako to da postoji moralna žena, a ne postoji moralan muškarac ? Mislim postoje i muškarci sa moralom, ali nikada se ne spominju u priči moralni muškarci, nego samo moralne žene...:hm:
I da li to znači da žena mora biti moralna,a muškarac ne ?

kojica
22-04-2012, 20:35
Kako ne.. ja se nikad ne bih udala za muškarca lakog morala.. :kapa:

Steppenwolf
22-04-2012, 20:56
Nema seksa pre braka, u braku seks samo u misionarskom polozaju i samo subotom, nema seksa kad je crveno slovo u kalendaru i kad se posti, seks se obavlja samo radi produzetka vrste, ne sme da ima bludne misli jer to navodi na greh a greh je nemoralan.

kojica
22-04-2012, 20:59
A može da vara, laže i krade? :kapa: Samo sa seksom da se ne igra.

Sagacity
22-04-2012, 21:02
:lol: :lol: :lol:
Znači, termin ''moralna žena'' je isključivo povezana sa njenim ponašanjem u sexu i sve što ima veze sa sexom....:lol:

Ne slažems se Wolf sa tobom. Mislim da moralna žena može imati sex i utorkom i četvrtkom i sedmicu posle posta....Eeeee :lol:

Sad ozbiljno...To što si pomenuo to se odnosilo na neka davna vremena..Šta bi sada u ovo moderno doba bila moralna žena ?

Vragolanka
22-04-2012, 21:04
ko kaže da je moral jednosmeran?
jel to nešto slično reputaciji 'yebača' i 'qurve'? izvinite na izrazu.
znam samo da postoje svaštojebi i oni sa kriterijumima. u kvantitet ne ulazim.
inače, sago, mislim da supruga mora biti moralna, za npr ljubavnicu to nije poželjna osobina.
moralna mora biti i ona koju vole. pre nego što je zavole, takođe nije poželjno.
ko će razumeti muškarce i njihove parametre za uspostavljanje moralnih kriterijuma vrednosti. ja to spram njih nemam.
i ne nazivam to nemoralom, već iskustvom.

Vragolanka
22-04-2012, 21:07
Mislim da moralna žena može imati sex i utorkom i četvrtkom i sedmicu posle posta....Eeeee :lol:


može i za vreme posta, samo ne sme da guta ako je on jeo nešto mrsno.

Sagacity
22-04-2012, 21:23
može i za vreme posta, samo ne sme da guta ako je on jeo nešto mrsno.
Znači Vrag...:haha:


znam samo da postoje svaštojebi i oni sa kriterijumima. u kvantitet ne ulazim.
inače, sago, mislim da supruga mora biti moralna, za npr ljubavnicu to nije poželjna osobina.
moralna mora biti i ona koju vole. pre nego što je zavole, takođe nije poželjno.
ko će razumeti muškarce i njihove parametre za uspostavljanje moralnih kriterijuma vrednosti. ja to spram njih nemam.
i ne nazivam to nemoralom, već iskustvom.
Tako nekako...Moralna žena u braku..to se podrazumeva..Uzorna žena i supruga...Da joj je porodica na prvom mestu..itd...


znam samo da postoje svaštojebi
Ovo bi se isto odnosilo na nemoralne muškarce..bez kriterijuma...:lol:

ljubičica
22-04-2012, 21:25
cim neko pocne da mi palamudi o moralu, meni se nekako slosi.
znas kako kazu..ko cemu, baba o ustipcima, a kurva o postenju..

Ciciban
22-04-2012, 21:28
ja se ne usudjujem ni da citiram Vragolanku :mrgreen:

Sagacity
22-04-2012, 21:28
cim neko pocne da mi palamudi o moralu, meni se nekako slosi.
znas kako kazu..ko cemu, baba o ustipcima, a kurva o postenju..
Pa nemoj sad tako Koto, ovo je samo tema...:lol: :lol: :lol: ćaskamo o ženskom moralu, pošto muški moral nije poznat u knjigama...:lol:

Vragolanka
22-04-2012, 21:42
ja se ne usudjujem ni da citiram Vragolanku :mrgreen:

to bi bilo posredno ogrešenje. :lol:

Vragolanka
22-04-2012, 21:44
Pa nemoj sad tako Koto, ovo je samo tema...:lol: :lol: :lol: ćaskamo o ženskom moralu, pošto muški moral nije poznat u knjigama...:lol:

bibliju je pisao muškarac, odnosno diktirao, muškarac je vatao beleške, bog je muškarac.
vi žene budite srećne što vam nije ukinuto i dugme za orgazam.

Sagacity
22-04-2012, 21:47
bibliju je pisao muškarac, odnosno diktirao, muškarac je vatao beleške, bog je muškarac.
vi žene budite srećne što vam nije ukinuto i dugme za orgazam.
Ma kakvi, može on da piše šta hoće...ja diktiram...:lol: :lol:

Vragolanka
22-04-2012, 21:53
ne može on da kazni kolko ja mogu da zgrešim... :mrgreen:

Sagacity
22-04-2012, 21:59
ne može on da kazni kolko ja mogu da zgrešim... :mrgreen:
Nemoralna si...:kreza:

Čuj da kazni? :namcor:
Ali nemoral kod žena se i dalje osuđuje, pa ma šta taj nemoral podrazumevao...

Vragolanka
22-04-2012, 22:01
Nemoralna si...:kreza:

Čuj da kazni? :namcor:
Ali nemoral kod žena se i dalje osuđuje, pa ma šta taj nemoral podrazumevao...

to nije moj problem... :lol:

Steppenwolf
22-04-2012, 22:04
može i za vreme posta, samo ne sme da guta ako je on jeo nešto mrsno.
Pa zar ti ne znas da moralne zene ne gutaju, oral no moral.

Nežnicah
22-04-2012, 22:05
Davno davno, jedna ciganka gledala mm u dlan i rekla mu da ce imati dva braka i da ce mu prva zena biti sumnjivog morala. Ta sam :namcor: al nikako da provalim u cemu se ogleda taj moj nemoral...

Steppenwolf
22-04-2012, 22:07
Ima i moralnih muskaraca, to su oni koji ne skidaju carape dok se seksaju.

Sagacity
22-04-2012, 22:08
Davno davno, jedna ciganka gledala mm u dlan i rekla mu da ce imati dva braka i da ce mu prva zena biti sumnjivog morala. Ta sam :namcor: al nikako da provalim u cemu se ogleda taj moj nemoral...
:lol: :lol:
Babsi, sad treba mm da čeka drugu babu da mu objasni to oko morala...:lol: :lol:..

Ciciban
22-04-2012, 22:09
@ vuk

smesni su ,ali moral je svetinja !!!! :mrgreen:

Sagacity
22-04-2012, 22:11
Moral jeste svetinja..i ja tražim tog što ne skida čarapice dok se sexa..taj mora da je cool...:kreza:

Steppenwolf
22-04-2012, 22:14
Kad je muskarac svastoyeb to je onda pozeljno jer je on yebac sa iskustvom, kad je zena svastoyebka onda je to zena lakog morala, tako razmisljaju lazni moralisti.
Sago cool je pogotovo ako nije opro carape par dana, onda imas pun ugodjaj morala.

Sagacity
22-04-2012, 22:16
Pa taj svašto..b nije poželjan u mom svetu. I muškarac bez kriterijuma nije nešto, ako ćemo iskreno...
U svakom slučaju, samo na ovoj temi se može zaključiti da muškarac i žena nikada neće biti ravnopravni...

A što se tiče ne skidanja čarapica...nekako mi je to ''peškasto''...:kreza: O higijeni pojedinih muškaraca ne bih...

mona
22-04-2012, 22:17
Šta je to moralna žena?
Mislim, koji je postupci i osobine čine moralnom ?
I kako to da postoji moralna žena, a ne postoji moralan muškarac ? Mislim postoje i muškarci sa moralom, ali nikada se ne spominju u priči moralni muškarci, nego samo moralne žene...:hm:
I da li to znači da žena mora biti moralna,a muškarac ne ?
To znaci da su zene moralnije tj mnogo moralnije jer moralnih muskaraca skoro i da nema :kapa:

Man
22-04-2012, 22:21
meni je nemoralno kad mona vata piliće :srbpla:

Steppenwolf
22-04-2012, 22:23
Da, daaa, nije lako zenama, treba da budu i dame i qurve, pre podne cedne i moralne a uvece u krevetu raskalasne.

kojica
22-04-2012, 22:23
To znaci da su zene moralnije tj mnogo moralnije jer moralnih muskaraca skoro i da nema :kapa:

Pa mora da jesu.. :hm: čim se od njih očekuje da budu moralnije da bi bile prihvaćene.. :hm:

Sagacity
22-04-2012, 22:26
Da, daaa, nije lako zenama, treba da budu i dame i qurve, pre podne cedne i moralne a uvece u krevetu raskalasne.
Šta žena radi sa svojim suprugom noću je nebitna stvar. Ta četiri zida su njihova i sve što se tu dešava je njihova stvar.. Tako da je takva žena dama i danju i noću...

kojica
22-04-2012, 22:30
Šta žena radi sa svojim suprugom noću je nebitna stvar. Ta četiri zida su njihova i sve što se tu dešava je njihova stvar.. Tako da je takva žena dama i danju i noću...
misliš... :hm: imamo konan i ja jednog kolegu koji sve do detalja voli da ispriča..
i onda kad sretnemo njegovu damu sve nam neprijatno.. :bela:

Sagacity
22-04-2012, 22:32
i onda kad sretnemo njegovu damu sve nam neprijatno.. :bela:
Jaooo...imam i ja takvih kolega koji prepričavaju dogodovštine sa valstitom suprugom..Ti mi tek nisu jasni..
Kako li se ti svega setiš...:lol:

Moonster
22-04-2012, 22:33
cim neko pocne da mi palamudi o moralu, meni se nekako slosi.
znas kako kazu..ko cemu, baba o ustipcima, a kurva o postenju..
Bold sam ne tako davno u razgovoru jednom prilikom spomenuo komšinici koja je baš u tom momentu davila sa pričom kako je ona poštena žena.
Od tada više ne spominje svoje poštenje :mrgreen:

Vragolanka
22-04-2012, 23:03
Šta žena radi sa svojim suprugom noću je nebitna stvar. Ta četiri zida su njihova i sve što se tu dešava je njihova stvar.. Tako da je takva žena dama i danju i noću...

jel ovo vazi samo onda kada to radi sa svojim suprugom? :hm:

mona
22-04-2012, 23:09
meni je nemoralno kad mona vata piliće :srbpla:

:kk: :huh::stidljiva::raz_114:

Sagacity
23-04-2012, 06:46
jel ovo vazi samo onda kada to radi sa svojim suprugom? :hm:
Ma neeee..Ovo važi kada su dvoje zajedno...Samo je tu fora da ona nije pre njega imala pozamašan broj, tada valjda više nije dama...A njega pozamašan borj čini frajerom...:hm:

Picola
28-04-2012, 00:29
Šta je to moralna žena?
Mislim, koji je postupci i osobine čine moralnom ?
I kako to da postoji moralna žena, a ne postoji moralan muškarac ? Mislim postoje i muškarci sa moralom, ali nikada se ne spominju u priči moralni muškarci, nego samo moralne žene...:hm:
I da li to znači da žena mora biti moralna,a muškarac ne ?

Moral je prsiroka stvar da bi mogla ovde da se ukratko opise ili odgovori, ali naravno da ima i moralnih muskaraca.

Medjutim, sam pojam morala danas je malo drugaciji nego nekada, tako da se i to prilagodjava u odnosu na muskarca i zenu. Ipak, neke vrednosti ostaju nepromenljive, a to je da bude dobra majka i supruga, a on dobar otac i suprug.:kiss:

Moonster
28-04-2012, 01:03
Ma neeee..Ovo važi kada su dvoje zajedno...Samo je tu fora da ona nije pre njega imala pozamašan broj, tada valjda više nije dama...A njega pozamašan borj čini frajerom...:hm:

Tada je "dama" sa pozamašnim brojem i kilometražom upisanom u nezvanični radni staž, a i taximetar je kod takvih davno resetovan na početne četiri nule :aha:

Steppenwolf
28-04-2012, 01:29
Svaka moralna zena sanja o noci kad ce makar silom postati nemoralna.

Čarapica
28-04-2012, 01:57
al samo dok spava:mm:

Steppenwolf
28-04-2012, 01:58
Mislis silovana u snu?

Čarapica
28-04-2012, 02:05
da sanja bre :mm:

причалица
28-04-2012, 07:57
Šta je to moralna žena?
Mislim, koji je postupci i osobine čine moralnom ?
I kako to da postoji moralna žena, a ne postoji moralan muškarac ? Mislim postoje i muškarci sa moralom, ali nikada se ne spominju u priči moralni muškarci, nego samo moralne žene...:hm:
I da li to znači da žena mora biti moralna,a muškarac ne ?

važno je da ćena bude moralna, naravno...pošto, muškarci kao muškarci i nisu stub porodice :lol: nego žena jeste...i ako je ona skliskog morala, ode porodica u propas'. eto.
:rile:

kojica
28-04-2012, 08:06
To je žena koja nešto mora. :kapa:

Ja ću sad da budem moralna žena, zato što moram kafu da popijem.

Vragolanka
30-04-2012, 16:30
Ipak, neke vrednosti ostaju nepromenljive, a to je da bude dobra majka i supruga, a on dobar otac i suprug.:kiss:

a šta ako se yebeš se sa celim komšilukom, pri tom ne trpi ni brak ni deca?
'si ti moralna onda?
ili on da prca šta stigne?
jel on moralan ako se to ne zna?
neke vrednosti ostaju nepromenljive, ali poprilično uslovljene.
i ne trebaš drugome da budeš dobra, već sebi. bez da iko ispašta. sem savesti...

причалица
30-04-2012, 16:35
a šta ako se yebeš se sa celim komšilukom, pri tom ne trpi ni brak ni deca?

ovo ne postoji :nene:
jedna ovde komšinica sa II sprata se vaćarila sa prvim komšijom...puk'o brak i njoj i njemu posle toga...i evo ih sad - imaju oko 60 oboje, sede sami svako u svom stanu i šetaju kučiće. ona pekinezere, a on neke nervozne pinčove.
kučići su maženi i paženi, ali su im deca otišla dođavola - sve pojedinačni užas do užasa :(

Vragolanka
30-04-2012, 16:39
ovo ne postoji :nene:
jedna ovde komšinica sa II sprata se vaćarila sa prvim komšijom...puk'o brak i njoj i njemu posle toga...i evo ih sad - imaju oko 60 oboje, sede sami svako u svom stanu i šetaju kučiće. ona pekinezere, a on neke nervozne pinčove.
kučići su maženi i paženi, ali su im deca otišla dođavola - sve pojedinačni užas do užasa :(

bila sam ironična, pričo...

ne pucaju brakovi zbog vaćarenja, to je samo posledica... retko ko se i trudi da rovari do uzroka. takvi obično viču na sav glas kako im je brak idealan.
na kraju krajeva, bolje i da pukne ponekad.

причалица
30-04-2012, 16:45
uvek je ponekad dobro :lol:
i znala sam da ćeš da kažeš da je samo posledica...ali, ipak, do tog trenutka tu ženu nisi mogao nazvati nemoralnom.
e kad je komšika ufatila u rođenom krevetu sa rođenim mužem - e onda je to postalo de facto, na žalost.
i deca, koja su do tada imala iluziju da im se roditelji slažu i vole (imali su oko 10ak godina od oba bračna para), tad su bila podvrgnuta okrutnom zezanju od strane komšijske dece i školskih ''drugova'', sa vulgarnim nazivima za majku :(
naravno, sve su to deca slušala kod kuće, pa su prenela na svoj nivo....
nikakve škole nisu završili, rade neke loše poslove, rodili su neku opet nezadovoljnu decu i opet se i oni sami razveli...
uglavnom, to ''ponekad'' je ispalo dobro samo za te kučiće.

Picola
04-05-2012, 06:19
a šta ako se yebeš se sa celim komšilukom, pri tom ne trpi ni brak ni deca?
'si ti moralna onda?
ili on da prca šta stigne?
jel on moralan ako se to ne zna?
neke vrednosti ostaju nepromenljive, ali poprilično uslovljene.
i ne trebaš drugome da budeš dobra, već sebi. bez da iko ispašta. sem savesti...

Pa toje nemoguce.

Ali cak i da je hipoteticki moguce, naravno, bitno je da deca i brak ne ispastaju. Ali takav/takva koju navodis u primeru nece uspeti to da obezbedi ako bi samo "sarala".

Sagacity
04-05-2012, 06:53
Svaka moralna zena sanja o noci kad ce makar silom postati nemoralna.
Ne postoji osoba koja voli nešto na silu, bez obzira da li je moralna ili ne. Da neko silom nešto pokuša, ne bih imala milosti.

Da si rekao da svaka moralna žena mašta o nemoralnim stvarima, više bi imalo smisla. Ovo ne.

kojica
04-05-2012, 06:59
e pa sad.. :kapa:

Ovde se o mašti govori i o ženi koja ni u mašti sebi ne može neke stvari da dozvoli.
I onda mašta o tome da ju je neko na nešto prisilio, što ona zapravo želi a neće.
I tako ostala nevina, a bilo fino.
Vrlo komplikovano i shvatljivo samo ženskom mozgu. Ne znam odakle Vuku
to saznanje. :lol:

Sagacity
04-05-2012, 07:04
Ne znam Kojice ni ja, odakle mu tako nešto..:lol:

Hajmo malo da proširimo temu, kada smo već dotakli ''maštu''...

Šta misliš, da li opatice maštaju ? I da li im ikada nešto padne na pamet ili su i misli očišćene potpuno ?

kojica
04-05-2012, 07:08
Ako njih tamo nečemu uče, to je da usmere misli u željenom pravcu. Očišćene
misli ne postoje. Misli ko misli. Svašta živom stvoru padne na pamet.

Sagacity
04-05-2012, 07:11
Znam kada sam ušla u muški manastir da je monah konstatno skidao pogled. Meni je bilo neprijatno. Osećala sam se kao da sam ga startovala...:lol: a on stidljiv...:krsti:

Ne znam Kojice. Zamonaše se i žene koje imaju decu. Kako zaborave sve, pa i način na koji su ih dobile. Mislim da je to teško ''ispiranje '' mozga...

kojica
04-05-2012, 07:12
Što da zaborave. :hm: Samo sve to posmatraju drugim očima.
A što neku temu na religiji ne otvoriš.. :kapa:

Cruz
04-05-2012, 07:13
ma zna se sta je moralna zena, ona smerna domacica, majka, zena, odana, verna, neguje tradicionalne vrednosti, primer u svakom pogledu

kojica
04-05-2012, 07:15
A što baš domaćica? :kapa: Jel može da bude profesor il precednik države?

Cruz
04-05-2012, 07:16
domacica u smislu da ume da kuva, ugosti, odrzava red, ne mislim na zanimanje

Sagacity
04-05-2012, 07:18
Znači, moralna sam :dada:

kojica
04-05-2012, 07:18
Pa kad da kuva ako je precednica. :srbpla:
Evo našem bivšem precedniku nema ko šnenokle da napravi, a kamo li još
sam da ih pravi. A mnogo voli štenokle da jede. :kk:

Cruz
04-05-2012, 07:20
zabole me za njega da izvines :cruz:

причалица
04-05-2012, 07:45
domacica u smislu da ume da kuva, ugosti, odrzava red, ne mislim na zanimanje
pa može da bude moralna a da ne zna da kuva :huh:

DaDole
04-05-2012, 07:56
Opšteprihvaćena definicija morala odavno je izgubila svoje jasno odredište i kao i većina takvih pojmova postala fleksibilna i tumačena po slobodnoj volji ili kao opšteodređena ali "korigovana po mom":)
Svijetu se ne može udovoljiti i apsurdno je tražiti podršku kad je tako nešto u pitanju..i šta znači biti moralan? Za koga sam ja to moralna..Za sebe jesam ili nisam,a za ostale..o tom ne mislim.

Ona jedna
26-06-2012, 19:44
:namcor: Eh,sad moralna zena...a sta je sa muskarcima?!Po meni ne moze moralnost biti podvojena po polovima.
Covek ne brine na pravi nacin o sebi ako ne brine i o drugima. Ne moze da
bude slucajno moralan ni slucajno nemoralan. Nije dovoljno da zna sta
je dobro. Mora slobodno da odlucuje o svom ponasanju i ima razvijeno
saosecanje. Sve dok nisu razvijeni ovi preduslovi, u krizi su i pojedinac i
drustvo, pa se mora obnavljati prica o moralu.:qq:

Sagacity
27-06-2012, 06:55
:namcor: Eh,sad moralna zena...a sta je sa muskarcima?!Po meni ne moze moralnost biti podvojena po polovima.
Covek ne brine na pravi nacin o sebi ako ne brine i o drugima. Ne moze da
bude slucajno moralan ni slucajno nemoralan. Nije dovoljno da zna sta
je dobro. Mora slobodno da odlucuje o svom ponasanju i ima razvijeno
saosecanje. Sve dok nisu razvijeni ovi preduslovi, u krizi su i pojedinac i
drustvo, pa se mora obnavljati prica o moralu.:qq:
Pa ni ja ne bih nešto taj moral delila po polovima...Slažem se sa tobom...:dada: ali ne vredi, u narodu je više poznata terminologija ''moralna žena'', nego ''moralan muškarac''...
Taj ''moralan muškarac'' se i ne pominje...Ali ''moralna žena '' već ima neku težinu..:aha:

Svi smo mi za sebe moralni. Samo je razlika u tome koliko smo fleksibilni u toj moralnosti i šta smo sve uveli u svoje životno ponašanje, a da se i dalje osećamo moralno. Tako da svako od nas ima viziju, šta bi to za nas bila ''moralna žena''...

Ranije, pre nekoliko desetina godina, ''moralna žena'' je smatrana poštenom ženom. Ženom koja je za primer. Koja ne vara, koja je posvećena svojoj porodici, koja je požrtvovana.

Šta bi ta ''moralna žena'' značila za ovo moderno vreme...Da li se tu nešto izmenilo...:hm: