PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koliko ste tolerantni?



Cruz
27-04-2012, 11:03
Umete li i mozete li da budete tolerantni u vezi? Mislim na primer kada vam iznenada javi da mu/joj je nesto iskrslo i da ne mozete da se vidite kako ste se ranije dogovorili ili se predomislio/la u poslednjem momentu vezano za nesto sto je vec trebalo da se realizuje.

Smatrate li da preko toga mozete da predjete ako se stalno ponavlja? Dozivljavate li to kao neku vrstu nezainteresovanosti i nedostatka ljubavi? Mislite li da ako tako nesto prihvatite sebe predstavljate kao popustljivu osobu? Mogu li ovakve situacije da naskode vezi ili je pitanje poverenja ipak presudno?

Nežnicah
27-04-2012, 11:26
Nisam u vezi, a ne znam da li i mi zbraceni mozemo ovde da pisemo :) Ja recimo, kada se nesto sa njim dogovorim, za mene je to tako, smatram da nema sanse da me rodjeni muz ispali. I onda kada se to desi, kada mi javi da je posle posla isao sa kolegama na pivo, kao petak je i on to meni najopustenije javlja, a ovamo ga ja cekam jer imamo neki dogovor, e tada ja blago receno poludim. Pada u vodu tada i sva ljubav i sva tolerancija, jednostavno tog trenutka mislim sve najgore o njemu :mirka:i besna sam kao ris. To mi izgleda kao totalno zanemarivanje i nepostovanje naseg dogovora i mene same. A znam da nije tako, samo ne volim ispaljivanja, pogotovo ako su od osobe kojoj beskrajno verujem.

DaDole
27-04-2012, 11:46
Mišljenja sam da je povjerenje bitan,ali ne jedini faktor..Tolerantni smo jer vjerujemo nekom i ne sumnjičimo ga..to jeste stvar povjerenja,ali(to prokleto "ali" )..bez obzira koliko vjerujemo i koliko smo sigurni u nečije razloge "odustajanja-promjene plana" postoji i ono što se zove ljudska narav..ma,vjerujem ti nije problem,al ne podnosim kad me "ispale"..e,ćud je čudo:)

Sarmica
27-04-2012, 12:06
Ne znam koliko sam tolerantna.
Ne smeta mi to druženje s ljudima koji nisu ja, ni to pivo, živ je čovek, neće uvek samo gledati u mene.
Ako se već ranije dogovorimo za nešto očekujem da se to ispuni, jer ja nikad ne bih nikoga stavila ispred njega, o bilo čemu da se radi.Ako nazove i konsultuje se sa mnom oko otkazivanja našeg dogovora- neke glupave kafe, radi nekoga/nečega drugog nisam nešto posebno džangrizava...ukoliko se ne dešava svaki dan:lol:naravno sve zavisi na koji način se to radi...meni je ton kojim se nešto kaže mnogo bitan:hm:nisam u fazonu kuco, maco pile, može to onako normalno da se reče, bez životinjskih nadimaka, a nisam idiot da ne kapiram, ne tražim ni manje ni više od onoga što ja pružam.Koliko sam ja fer prema nekome očekujem da isto toliko i taj neko bude fer prema meni. Jer ja bih se uvek konsultovala u vezi svega:dada:
Neću ni da pomišljam na otkazivanje bez javljanja:pada:
nisam ič tolerantna:raz_088:

Sagacity
30-04-2012, 00:02
Umete li i mozete li da budete tolerantni u vezi?
Ja mislim da bi za mene bolje pitanje bilo...''Da li ste tolerantni u vezi'' ? :lol: :lol: :lol:

Cruz
30-04-2012, 08:06
ne mozes u vezi ili braku da teras mak na konac, mora da postoji doza tolerancije sa obe strane, inace je osudjeno na propast. naravno da za sve, pa i tolerantnost i strpljenje postoje granice, ali treba teziti da se odnosi izbalansiraju na takav nacin da obe strane budu zadovoljene. neko ce reci da je to tesko, ja smatram da nije, pod uslovom da su oboje razumne osobe.

причалица
30-04-2012, 08:31
jesam tolerantna ako su meni nebitne stvari u pitanju.
može da radi šta hoće...ali ako je nešto važno, pa tu dolazi do eskivaže iz raznoraznih razloga - nisam tolerantna. zašto? pa zato što sam uvek tu kad treba i tačna sam kao sat.
zahtevam isti tretman.

Vragolanka
30-04-2012, 16:19
što mi je manje stalo do dotičnog, to mi je prag tolerancije viši.

Vragolanka
30-04-2012, 16:20
a ako se ponavlja, doviđenja.
zayebavaj nekog drugog.

Vragolanka
30-04-2012, 16:21
i šta je to 'poverenje u vezi'?
ne verujem ni sebi, a kamoli drugome...

причалица
30-04-2012, 16:31
pa jes...''poverenje u vezi'' mi više liči na frazu nego na konkretan život.
valjda to znači da se ne smaramo sitnicama tipa ''gde si bio do sada, čekam te više od 6 minuta?!'' :lol:

Vragolanka
30-04-2012, 16:41
ja bi prvo pomislila da mu se nešto desilo... :place:

причалица
30-04-2012, 16:51
još si ti mlada :aha:a kad malo omatoriš, onda dolazi ''poverenje u vezi''.