PDA

Pogledaj Punu Verziju : mobilni operateri



mica
04-11-2009, 11:07
dakle,izvolte,vashi utisci,primedbe i pohvale o operaterima :) ja nisam objektivna,poshto radim u jednom od pomenutih a takodje sam i radila za ostale operatere pa cu se truditi da ne dajem previshe komentara :)

Man
04-11-2009, 11:14
Ja volem Telenor ranije Mobtel :)
možda što sam u grupi prvih 1000 korisnika, pa nam daju razne pogodnosti, ili sam jednostavno navikao ;)

imam i Telekonjovu karticu, ali je baš nešto i ne koristim :roll:

mica
04-11-2009, 11:19
Ja volem Telenor ranije Mobtel :)
možda što sam u grupi prvih 1000 korisnika, pa nam daju razne pogodnosti, ili sam jednostavno navikao ;)

imam i Telekonjovu karticu, ali je baš nešto i ne koristim :roll:


ti si jedan od retkih koji su zadovoljni istim :)

Man
04-11-2009, 11:21
Kad sam skroman u prohtevima :raz_062:

sani
04-11-2009, 19:12
MTS

Sibi
05-11-2009, 15:59
mts ... telenor me je odrao

Kal-El
07-11-2009, 03:10
Ranije sam imao Telenor, ali posto imam samo par kontakta u toj mrezi, morao sam da menjam. Nisam teo da produzim ugovor. Sad imam VIP, najvise besplatnih minuta :)

milan11
05-01-2010, 21:03
mts

mica
12-03-2010, 11:12
hm...nesam bas pristrasna ako kazem,vip?:)

andromeda
29-07-2010, 14:56
telenor i mts

bolji je telenor

причалица
24-05-2012, 17:44
nemam ništa protiv vip-a.
ipak, kad je došlo vreme za obnovu ugovora sa vip-om, nije bilo odgovarajućeg telefona za stariju u vip-u....pa smo prešli u telenor, sa prinovom samsung galaxy-ja :lol:...a postojeći vip-ov postpejd broj smo prebacili na prepaid za eventualnost.
:bravo: za nas :)

причалица
07-08-2012, 20:03
odem u vip mesec dana pre isteka dvogodišnjeg ugovora da regulišem sve što teba i da raskinem ugovor...i ne daju...:eek: mora da se plaća još ihahaj pa tek onda, iako sam bila spremna sve da platim na licu mesta.
dakle, postpejd broj naplaćuju duže od dvogodišnjeg ugovora još mesec i po dana preko :ljuta: i ne može da se plati unapred i da se završi više sa ugovorom.
nikad više kod njih.

Makilibokili3
29-08-2012, 20:48
Telenor imam i mts...Ali juce sam imala tri propustena poziva sa 069 mreze na telenorovom broju....Prvo sam poslala sms jer sam ocekivala da me brat pozove...Nakon sekunde stigao mi je izvestaj ..."Failed"..Kada sam pozvala taj broj rekli su mi da je nepostojeci...Svasta..Jer se desilo nekome slicna stvar?:namcor:

причалица
06-09-2012, 20:59
telenor seronje :ljuta:
kupila mobilni kod njih sa pospejd paketom (ebote, kao da je od zlata). prestane da radi telefon posle 44 dana od sklapanja ugovora. odnese se na servis...kažu ''košta opravka 15500 jer ono što je pokvareno ne podleže garanciji''.
stoka.
posle odnesem lično telefon u ovlašćeni samsungov servis - ljudi su bili sablažnjeni cifrom koju je telenor tražio, jer ono što je ''crklo'' - podleže garanciji. popravili telefon, nisu naplatili ni dinara.
telenor lopovi bre, svi do jednog.

p.s. da ne pričam kako su telefon držali 19 dana pre nego što sma otišla do telenor poslovnice da se raspitam šta se dešava sa telefonom :ljuta:

oblak
23-10-2012, 17:59
Ja sam zadovoljan is a mojim Vip-om :)

Nežnicah
23-10-2012, 20:24
ja sam besna na vip da besnija ne mogu biti (ubice me mica :) ) dakle posle frke koju su mi svojom gluposcu napravili zimus kad mi je otac preminuo, slede novi momenti: salju mi `pretecu` poruku uplatom iznosa od 1,20 dinara izbecicete dodatne troskove od ... dinara za ponovno ukljucenje broja... oni bi mene ladno iskljucili zbog te sice koju ne znam odakle su izvukli jer sam racun platila po njihovom obracunu... Zatim, mom muzu salju takodje `pretece` poruke tipa ako odmah nakon poruke ne izmirite iznos.... obustavicemo vam odlazni saobracaj... a on platio sve sem ovog poslednjeg obracunskog perioda za koji mu nije stigao racun jos uvek... dakle, tako bih otisla tamo i nekome se onako na cistom srpskom beeeeeep svega :ljut: i sto je najgrdje u svemu oni svojim pretplatnicima naplacuju proviziju na placanje racuna u sopstvenim objektima a u nekoj banci je navodno bez provizije... Pa koja je to poslovna politika?? Stvarno su mi se ogadili.

причалица
23-10-2012, 20:29
svi su se obezobrazili, nema šta. nemam stvarno dobro iskustvo ni sa vipom ni sa telenorom.
vip je nekih godinu i po dana bio ok, ali kad sam počela da se raspitujem za raskidanje ugovora - odmah sam na neki čudan način počela da dobijam informacije da ću poslednji račun dobiti mesec dana po isteku ugovora. pa ebote...možda nisam pročitala sitna slova :lol:

Keti
23-10-2012, 20:33
ja imam MTS i TELENOR,(VIP sam imala) sve ti je to isti k....,tako i meni salju....pa cak i dupli racun...:mirka:

причалица
23-10-2012, 20:38
ne znam, kod mts-a sam od 2004. i nikad nisam imala ovakve zaebancije kao sa telenorom i vipom. nikad.

причалица
19-12-2012, 13:16
dakle, juče odem do vip-a da platim poslednji račun....teška srca jer znam da sam podnela zahtev za raskid ugovora još 20. septembra, ali iz meni nepoznatih razloga, stalno mi naplaćuju nove račune. kad sam u novembru platila šatro poslednji račun, rekli su mi da u decembru moram da platim novembarski...aj dobro, neću da budem seljanka, platiću...
elem, dođem juče da platim novembarski račun kad :

- imate još da platite u januaru oko 2000.
- kako molim :eek:
- pa eto, ovde tako piše.
- al podnela sam još u septembru zahtev da se raskine ugovor.
- jeste, piše i to.
- pa kako mi onda stalno stižu računi za karticu koja se ne koristi?
- ne znam, samo vam kažem koliko imate da platite.
- al zašto da platim kad mi vaša usluga ne treba od 20. septembra? ajde blokirajte karticu.
- evo odmah...

i piše to dete nešto, čuka tamo u onom njihovom nesretnom sistemu i napravi mi neki aneks ugovora :krsti: koji sam inače raskinula 20. septembra...i dade mi to da potpišem.
ja potpišem, pogledam....a tamo ne piše uopšte da je karitica blokirana.

- šta je ovo?
- izmena ugovora.
- kog ugovora? ovog koji sam raskinula?
- da.
- a kako se to menja ugovor koji više ne važi?
- :blenta: tako mora.
- gde u ovoj izmeni piše da je kartica blokirana?
- ne piše nigde, piše u sistemu.
- ali ne piše kod mene...šta meni sad vredi ovaj papir sa potpisanim ličnim podacima?
- probajte da pozovete broj, videćete da je blokiran.
:krsti:


i tako, platih taj dodatni račun i stvarno sam više popi*dela od vip-a.

Nežnicah
19-12-2012, 13:25
:srbpla: e oni su jedva neprofesionalna stoka seljačka kad već moram tako da kažem... i ti što rade po prodajnim šalterima nije mi ni njih žao jer zbog loše politike njihove firme i njihove nestručnosti mi korisnici ispaštamo...
moj dragi im je objavio rat... s obzirom da su mu isključili mobilni jer nije platio tablet, što veze s vezom nema, njemu je puko film i sad neće ništa da im plati zinat... sve su mu pogasili i zvali da prete... kao morate da platite, ja sam vas upozorila... on je rekao mora se samo umreti, dovidjenja. E samo nek mi dođe neko na vrata ima da napujdam psa na njega i onako je ovih dana neurozna :haha:

mrav
19-12-2012, 13:25
drugarica koj radi u vipu kaze ne uzimlji nikako nista od njih
i je ne uzeh

Nežnicah
19-12-2012, 13:29
meni nije imao ko da kaže :srbpla:

причалица
19-12-2012, 13:32
pa ja nisam plaćala račun u oktobru, jer sam mislila da je ugovor raskinut i da je to neka greška....onda su počeli da zovu i da prete kako će mi to ugroziti kreditnu sposobnost, kao ''neplaćene račune prosleđuju kreditnom birou''...i onda sam platila oktobar, novembar, decembar :tupan: mamu im ...
juče sam bila baš pravi babac :kreza: ali sa osmehom na usnama.
na kraju dete napisa žalbu u moje ime što nije raskinut ugovor sa datumom 20. septembar :lol:

mrav
19-12-2012, 14:09
ma da to im je kao fora tako ti uvale jos pola godine na pravdi boga
ista fora sa onim besplatnim minutima ja lkad je ppito za to kaze kakvi bre besplatni minuti to samo tako pise a valjda zaračunavaju oko 35-40 sec kao minut bagra je to

причалица
19-12-2012, 14:11
ne znam, ne verujem u besplatno :lol:

mica
19-12-2012, 20:12
O svasta... Citam i ne mogu da kazem, da ne verujem... Postoji caka u ugovoru, da se ugovor raskida jedan ceo obracunski period nakon podnosenja zahteva za raskid. Naravno, nakon isteka ugovorne obaveze. A, cinjenica je da ljudi na prodajnim mestima nisu bas svuda, najobuceniji.... Na zalost. Za fajf znam da je naebala dosta i sve zbog toga sto se jedna osoba zaebala i od tadje nastao haos sa njenim brojevima... Cak je i do mene doslo u jednom trenutku, sasvim sliucajno, njen slucaj...

mica
19-12-2012, 20:15
ma da to im je kao fora tako ti uvale jos pola godine na pravdi boga
ista fora sa onim besplatnim minutima ja lkad je ppito za to kaze kakvi bre besplatni minuti to samo tako pise a valjda zaračunavaju oko 35-40 sec kao minut bagra je to


Pod besplatnim minutima se podrazumevaju zapravo minuti u paketu koji placas mesecno. Plus besplatni minuti u mrezi, a svaki minut se zaokruzuje na ceo, ali ti je tako vec duze vreme kod svih operatera...

Man
19-12-2012, 20:17
Nema opravdanja, VIP treba ga izbegavati u širokom luku.

mica
19-12-2012, 20:20
Ne opravdam ja nikog,vise ne trosim svoju energiju da branim firmu :) apsolutno znam da su svi isti,....telenor menja pakete svojim korisnicima bez ikakvog obavestenja i saglasnosti, za mts sam radila i znam sta tek oni, rade... Svi isto funkcionisu, lazu mazu i uzimaju pare. Samo sto neki rade iskusnije i mudrije od drugih,

Man
19-12-2012, 20:35
Neki su manje alavi od vip-a :kreza:
Na telenor nemam neke velike zamerke, a kod njih sam od samog početka...


saće mi suki :lupa:

Sagacity
19-12-2012, 21:38
Kod sva tri operatera imam po nešto. Kod VIP-a imam jedan postpaid broj, kod MTS-a drugi, kod Telenora internet. Ni kod jednog od njih nisam imala nekih problema. Međutim, moj brat je uzeo neki telefon kod VIP-a i time je postao njihov postpejd korisnik, al' na moje ime, jer u njegovom mestu nije imao taj model telefona itd. Tada sam uzela i broj po njegovoj želji itd. Ono što je bilo interesantno, kada mu je prošao ugovoreni period, želeo je da prevede broj na svoje ime, ali nisu mu dozvolili. Mora da uzme nov broj na svoje ime.Tako da se telefon i dalje vodi na meni, ali račun stiže na njegovu adresu ( i to sam jedva uspela da se dogovorim sa njima).

Svaki račun je plaćao uredno. Međutim, jedan račun mu nije evidentiran, odnosno proknjižen. Nosio je kopiju te uplate, navodno uzeli su je u obzir i proknjižili ali taj dug i dalje stoji. Išao je tamo bar pet puta i ništa. I dalje stoji dug od nekih 1000,00 din. iako je čovek platio i nosio dokaz i ništa. Po svemu sudeći, moraće da ga plati iako ga je već platio...Mada poznavajući ga, nešto sumnjam da će se tako završiti.

Planiram uskoro da gasim svoj VIP broj jer planiram da uzmem kod drugog operatera BOX ponudu...Baš me zanima da li će biti bezbolno. Ja nemam nikakvu ugovorenu obavezu sa VIP-om, samo sam njihov pospeid kljent. Međutim, brat je na moje ime itd...ko zna šta će smilsiti....:lol:

Nežnicah
12-01-2013, 10:19
dakle da nastavimo sa VIPom... bili su praznici, totalno sam smetnula sa uma da treba da platim račun...omaklo mi se... stigla mi je valjda 31. poruka da nisam izmirila račun, naravno i na nju zaboravim i lepo oni mene isključe i juče mi pošalju poruku da ukoliko ne izmirim dug (pazite, to je sad već onako dramatično DUG :lola:) oni će angažovati agenciju za naplatu. Oni meni prete nekom agencijom zato što kasnim par dana sa uplatom... pa sad baš neću da im platim :namcor: Prete mi i uznemiravaju me... :palac:

причалица
16-01-2013, 17:41
опет сам добила рачун :facepalm: ово је горе од зоне сумрака....

Keti
16-01-2013, 17:55
ja imam vipov net,i za sad nemam problema :b:

причалица
16-01-2013, 18:31
ма, сређено је сад....њихова грешка, али ништа без помоћи пријатеља :drnd:

Nežnicah
26-01-2013, 18:41
dakle, oni imaju i svoje progonitelje :namcor: mislim VIP... prvo mi puste par poziva sa automata, a onda me zove neka njihova sa slatkim glasićem i onako prelamajući jezik na slovu L me pita kada ću uplatiti dug za teLefon :g: onda ja kažem nikad i zahvaLim se na pozivu :lol:

Nežnicah
25-02-2013, 17:41
e vako... :kafa1:

moj možda zet ima neki vipov android i jedan od većih paketa... desilo mu se da mu telefon potroši sav internet saobraćaj i još ga prekorači žestoko, dok ovaj nije ujutru video. stigao mu je neki abnormalano veliki račun koji on nije hteo da plati, već je platio samo svoj paket i otišao u vip da se žali. morao je da sastavi prigovor i da im to dostavi lično što je i uradio. odgovor je stigao nakon 2 nedelje sa jednim od glupljih objašnjenja: Vi imate telefon novije generacije, kod kojih ume da se desi da se sami povežu na internet i potroše saobraćaj... prigovor se odbija mora da plati račun.
i sad je poslao to vipovo pismo ratelu i obrazložio šta se desilo...
pa da vidimo šta će biti... :namcor: mislim, telefon koji UME da se ponekad sam poveže na net.. i onda je korisnik kriv...:eek: što prodaju takve telefone kad znaju šta sve umeju da rade sami :qq:

Man
25-02-2013, 17:51
Problem je do drndoida :) niko ljudima ne objasni da je on bolesno vezan za net, i ukoliko korisnik sam ne podesi vrstu konekcije, kao i način konektovanja ode net.
Drugi je problem što ljudi neznajući uzmu paket koji nema u sebi internet, e tek onda je zajeb potpuni :) Operater tad račun potrošeni internet saobraćaj po normalnoj ceni, a to je papreno skupo...
Suština svega i jeste da su svi noviji telefoni napravljeni kao igračke i neophodan im je net. Zato ih toliko agresivno i reklamiraju, veća im je zarada od neta nego od pričanja...

Nego da se vrnemo na telefone koji imaju samo zeleno i crveno dugme :rile:

Nežnicah
25-02-2013, 17:56
Pa ti su bili najpouzdaniji :palac: imam onu prvu nokiu, ciglu :haha: to je telefon, i za odbranu i za razgovore :lol:

причалица
26-02-2013, 16:32
Оператери могу да мењају цене пакета


И поред великог броја притужби корисника на потез „Теленора” који је недавно самовољно мењао пакете, надлежни су одлучили да оператери који овако поступају не крше закон.

Како сазнаје „Потрошач”, на састанку представника Министарства трговине и телекомуникација и сва три мобилна оператера, чији је повод био управо случај „Теленор”, одлучено је да овај, као и сваки други оператер може, уколико је то уговором предвидео, да измени и цене и тарифне пакете који је корисник већ изабрао. Кориснику се оставља могућност да у таквој ситуацији раскине уговор, али само уколико су битно измењени услови под којима је он закључен.

Поставља се, међутим, питање шта уопште оператери, а шта корисници подразумевају под битним изменама уговора. За правнике дилеме нема – цена јесте битан елемент уговора и уколико се она промени, друга страна, односно корисник има права да тај уговор и раскине. То им, како кажу, гарантује Закон о облигационим односима.

Да ли и друга два оператера, „Телеком” и ВИП, намеравају да наставе праксу „Теленора” и шта они подразумевају под битним елементима уговора?
– У овом тренутку не планирамо повећање цена наших постпејд пакета. Битне измене услова су промене уговора којима се значајно мењају обавезе корисника према оператеру. У складу са Законом о електронским комуникацијама, у случају измене или допуне општих услова, наше претплатнике обавештавамо најмање месец дана унапред на погодан начин о овој намери. Претплатник има право да по пријему овог обавештења раскине претплатнички однос без обавезе плаћања трошкова у вези са раскидом, ако се најављеним једностраним изменама битно мењају услови под којима је претплатнички однос закључен, на начин на који није на корист претплатника, а нарочито у погледу спецификације услуга (садржај пакета услуга) и услова за коришћење услуга у вези са понуђеним промотивним погодностима – рекли су у ВИП-у, док из „Теленора” поручују да не планирају нова поскупљења постпејд пакета.

Што се тиче „Телекома”, они кажу да од формирања актуелне постпејд понуде у својој мобилној телефонији, нису мењали цену пакета као ни количину бесплатног саобраћаја која је на располагању корисницима.

– Битним изменама услова уговора можемо сматрати све промене одредби које у одређеној мери мењају услове које су уговорне стране потписале. Важно је напоменути да смо о свим променама дужни да обавестимо кориснике на нашој Интернет страници. По претплатничком уговору који се закључује са корисницима, „Телеком” има право да мења ценовник својих услуга, укључујући цене услуга из уговора, при чему је „Телеком” дужан да о тим променама обавести корисника месец дана унапред, објављивањем обавештења на веб страни. Корисник у таквој ситуацији, уколико жели, може да поднесе захтев за раскид уговора у року који је уговором прописан, а почевши од тренутка обавештења корисника путем званичног сајта – наводе у „Телекому”.

У министарству потврђују то исто. Кажу да је оператер дужан да о условима уговора и ценама, као и о свим њиховим изменама унапред обавести претплатнике и да их достави Републичкој агенцији за електронске комуникације.

– Оператер је дужан да претплатника најмање месец дана раније обавести на погодан начин о намери једностране измене услова уговора, као и о праву претплатника на раскид уговора пре истека периода на који је закључен. Претплатник има право да по пријему обавештења, раскине уговор без обавезе плаћања трошкова у вези са раскидом, ако се најављеним једностраним изменама битно мењају услови под којима је уговор закључен и на начин који није на корист претплатника – закључују у Министарству трговине и телекомуникација.

http://www.politika.rs/rubrike/potrosac/Operateri-mogu-da-menjaju-cene-paketa.sr.html

причалица
06-03-2013, 13:23
ма, сређено је сад....њихова грешка, али ништа без помоћи пријатеља :drnd:


изгледа да није сређено :pusi2:
данас сам нашла њихово писмо у сандучету. елем, кажу како ће да ме туже ако у року од 15 дана не уплатим 1952 дин или тако нешто...ил ће да ме предају некој агенцији за утеривање дугова...ал ако сам већ уплатила те паре, да се не секирам :lol: и ако имам неки од 3 врсте пакета да врћем и имовину вип-а назад....
па зар не знају који пакет имам, тј. који сам имала до септембра месеца :huh:
ма баш ме бриге. платићу, нећу да имам више посла с лоповима.

Man
06-03-2013, 13:41
Nikad kod njih nije sređeno ako nije na njihovu koristi :aha:

LOPOVI!

причалица
06-03-2013, 14:59
Problem je do drndoida :) niko ljudima ne objasni da je on bolesno vezan za net, i ukoliko korisnik sam ne podesi vrstu konekcije, kao i način konektovanja ode net.

па не знам сад да ли стоји ова тврдња у потпуности....лелемоод има хтц са дрндоидом афкорс и никад му рачун није мањи него у претходних годину дана :blenta:

ал да су лопови - јесу :dada:

Man
06-03-2013, 15:14
Sad te nisam ništa razumeo :blenta:
Tvrdnja da drndoid ne može da funkcioniše bez neta, kao i da ko to ne želi mora ručno da to podesi... i opet ne može biti siguran da se neće mob sam kačiti na net stoji, i potvrđena je kako od korisnika tako i od proizvođača i mobilnih operatera.
Uostalom, to i jeste primarna funkcija drndoida...

U kakvoj je to korelaciji sa lelemodom i njegovim računima nemam pojam :lolan:

причалица
06-03-2013, 15:50
па што тврдиш да ко има дрндоид - мора да плаћа рачун већи него се нада...а ово ми је пример из прве руке да није баш увек тако :)

Man
06-03-2013, 16:07
Pročitaj opet polako :palac:

причалица
06-03-2013, 16:08
Pročitaj opet polako :palac:
објаснићеш ми кад се видимо :trepp:

причалица
25-03-2013, 15:46
платићу, нећу да имам више посла с лоповима.

послушала сам фајфицин савет, написала сам ономад писамце рателу...и данас ме зову из вип-а и кажу да је све сређено :pusi2:маму им.

Nežnicah
26-03-2013, 14:47
e pričo baš mi je drago da je uspelo :jasenka: to se bre osililo, i pucaju baš na to da će ljudi da prihvate to zdravo za gotovo, da negoduju ali će ipak na kraju platiti, ali malo su se prešli tu. Za divno čudo da neko radi svoj posao konačno. Ali evo imam i primer mog možda zeta, kome se drndoid sam nakačio na net i napravio baš lep račun. Žalio se i on ratelu, ali ovog puta nije upalilo, vip je ratelu prosledio listing njegovih poziva i kačenja na net i ovi su to samo klincu poslali u koverti i vipov odgovor koji je on već imao, jer se prvo žalio vipu... tako da takve reklamacije izgleda ne rešavaju u našu korist, ali neka... bar neke ipak reše kako treba :)

причалица
26-03-2013, 17:24
право да речем, мислила сам да неће одговорити...јер какви су мобилни оператери - мора да у рателу цркавају од посла...ипак, касам видела јуче 0601234 на дисплеју, срце ми се обрадовало :kreza:

причалица
03-04-2013, 07:19
e, priča ima nastavak :lol:
prekjuče u sandučetu nađem pismo od agencije za naplatu potraživanja ''mellon'', gde mi pišu svašta za moj rođeni novac.
a juče dobijem pismo od ''ratel''-a gde mi kažu da je moj prigovor pozitivno rešen sa priloženim pismom iz vip-a, u kom me oslobađaju svih potraživanja. eto.
samo, ne znam da li je neko ''mellon'' obavestio da nisam više materijal za njih :hm:

Nežnicah
03-04-2013, 07:37
Jako im je sitnim fontom kucan onaj ugovor, ono ni lupom ne može da se pročita, ali volela bih da vidim da li u njemu negde piše da smo mi saglasni da VIP naše lične podatke prosleđuje kojekakvim uterivačkim agencijama :hm: