PDA

Pogledaj Punu Verziju : Umete li da tešite?



Cruz
27-04-2012, 19:40
Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?

SJAJNA
27-04-2012, 19:55
ne volim da se uplicem u to,osim ako mi ta osoba ne potrazi savet.a onda odgovorim kako najbolje znam:mirka:

Cruz
27-04-2012, 20:00
pa zar kad ti dodje prijatelj onako smusen, kao pokisao, ne pitas sta se desava sa njim ili njom? ja brinem za svoje prijatelje i lako uocim promene, kao i oni kod mene.. i kazem svoje misljenje, utesim ih kako god umem i znam, pokusam da im olaksam teske trenutke... na isti nacin i oni meni uzvracaju, to i jeste velicina prijateljstva, nema tu zadiranja i uplitanja kako ljudi vole da kazu, jer se sve radi iz najbolje namere.

Moonster
27-04-2012, 20:14
Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?
Ma ne da umem da utešim, nego samo tako :haha:
Ja kada nekoga "utešim" tu više ni :pop: ne pomaže...
Ma ako vidim da mi prijatelj ima ljubavnih problema, ja se uvek setim one stare pesme koja kaže :"idemo dalje, NIKO nam NIŠTA ne može.." :pusi:
Ne koristim fraze, nađem mu dve il' tri druge, koje su sposobne da ga uteše :pusi:
Onda ga prepustim njima, da ga one teše :rile:
To nikada ne omane :)
Što znači da i nije bila neka ljubaF u pitanju velika, ali da ne rastavljamo to dalje na početne delove....:drnd:

Moonster
27-04-2012, 20:16
...nema tu zadiranja i uplitanja kako ljudi vole da kazu, jer se sve radi iz najbolje namere.
Polaziš Cruz od sebe, što je ok, ali ne rade svi takve stvari iz dobrih namera, znaš kako kažu, dok nekome ne smrkne, drugome ne osvane.....
Tako i ljudi danas, ako ti "pomažu" u većini slučajeva traže samo slabe tačke kod nekoga, ništa više od toga, retki su kao ti....

kojica
27-04-2012, 20:18
ljubavni problemi..

:kapa:

Kako te dve reči smešno stoje zajedno. E da su meni takvi problemi. :lol:

Bandit
27-04-2012, 20:24
oš ti ja napravim jedan ljubavni problem..:rile:

Cruz
27-04-2012, 20:25
ahahaha evo ga bandit :))) samo da ti kazem, kojica ima resetke na prozorima, pa ti sad vidi :cici:

Bandit
27-04-2012, 20:26
Al je u prizemlje ..i niska joj terasa..

Cruz
27-04-2012, 20:27
au, pa ti sve detalje znas :))))))))))) onda nema problema :sojka:

Steppenwolf
27-04-2012, 20:32
Moje tesenje se sastoji u tome da analiziramo problem sto neki uopste ne zele vec hoce da im pricam ono sto zele da cuju a ja se pravim gluv.

kojica
27-04-2012, 20:33
Al je u prizemlje ..i niska joj terasa..

Odakle ti ova informacija? :qq:

Ma ne trebaju mi još i ti problemi. Mislila sam da bi bilo zgodno da imam samo
ljubavne probleme. :dada:

Što i svojim prijateljima želim.

Cruz
27-04-2012, 20:38
jes pa da svi bolujemo od patetike posle :aha:

a ti vuce verujem da umes da saslusas i kazes sta treba :mm:

Steppenwolf
27-04-2012, 20:38
Ne potcenjuj Kojice ljubavne probleme, od toga moze da se poludi.
Cruz, umem da saslusam ali nisam blag kao savetnik.

kojica
27-04-2012, 20:41
Pa može da se poludi. :kapa: Ali ja i dalje mislim da su to lepi
problemi.

Rado slušam. Ako se i savet traži, dam predlog. Nikakav problem.
Mada, svoje probleme ove prirode, rešavam sama sa sobom.

Bandit
27-04-2012, 20:43
Svojeručno..?

Cruz
27-04-2012, 20:46
Ne potcenjuj Kojice ljubavne probleme, od toga moze da se poludi.
Cruz, umem da saslusam ali nisam blag kao savetnik.

zar bi u momentu kada je nekom tvom prijatelju crno pred ocima jos vise zacrnio svojim savetom? ili bi mozda uputio koju ljubaznu rec, pre nego se sagovornik malo pribere i bude spreman za nesto ostriji ton?

Steppenwolf
27-04-2012, 20:48
Pa ne bih ga odmah napao, prvo bih ga saslusao.

kojica
27-04-2012, 20:48
Svojeručno..?

e jesi bandit... :lol:

Al imaš pravo.. za neke ljubavne probleme, to rešenje je idealno...:haha:

Cruz
27-04-2012, 20:50
a sto bi napadao prijatelja kome je potrebna rec utehe?

Steppenwolf
27-04-2012, 20:52
A kako ti zamisljas reci utehe u stilu "kuco, maco, sve je dobro, onaj ko te ranio je djubre neopevano, on te ne zasluzuje, ti si laf".
Jel to ta uteha?

kojica
27-04-2012, 20:55
A kako ti zamisljas reci utehe u stilu "kuco, maco, sve je dobro, onaj ko te ranio je djubre neopevano, on te ne zasluzuje, ti si laf".
Jel to ta uteha?

Pa nije.. :kapa: to znamo bez da nam neko kaže...

Sagacity
27-04-2012, 20:55
Obzirom da sam neko ko je direktan, uvek kažem otvoreno šta mislim o problemu koji ima. Ne spadam u osobe koje će nekome da ide ''uz dlaku''..Ni meni ne trebaju licemerni prijatelji...
Jednom u životu sam loše prošla. Moja drugarica je načula da je dečko vara. To je strašno pogađalo. Ceo grad je znao za to. Pitala me je, da li je to istina...I ja sam joj detaljno ispričala ono što ja znam i šta sam videla. Nisam joj dala priču drugih i njihovo ''rekla, kazala''...
Posle toga, ona je prekinula kontakt sa mnom, a nastavila je vezu sa tim dečkom. Na kraju se za njega i udala. Naravno on je i dalje vara.
Inače, sa tom osobom sam se poznavala 20 godina..Družile smo se od prvog razreda osnovne škole...
Tužno....

Cruz
27-04-2012, 20:56
ja sam u uvodnom postu napisala neke standardne recenice, koje ljudi koriste.. a kako ja tesim svoje prijatelje? pa recimo pustim ih da se izjadaju, isplacu ako treba, klimam glavom i aminujem dok se ne smire, pa onda pokusam razumno da razgovaram

Bandit
27-04-2012, 20:56
SAGO...Pa za njenog muža i nije tolko tužno..

kojica
27-04-2012, 20:58
ja sam u uvodnom postu napisala neke standardne recenice, koje ljudi koriste.. a kako ja tesim svoje prijatelje? pa recimo pustim ih da se izjadaju, isplacu ako treba, klimam glavom i aminujem dok se ne smire, pa onda pokusam razumno da razgovaram

Razumno da razgovaraš sa zaljubljenima.. ma daaj.. :qq: sa njima moraš
pažljivo.. ko sa malom decom..

predškolskog uzrasta.. :hm:

Cruz
27-04-2012, 21:00
pa i to je razumno, ako posmatras iz svog ugla, od njih i ne ocekujem da racionalno razmisljaju kad vec lebde u oblacima :dada:

Steppenwolf
27-04-2012, 21:00
U svakom slucaju ne stavljam prijatelju so na ranu ali ga ni ne tesim laznim recima utehe jer ako hoce da se hvata za laznu slamku nek je trazi negde drugde.

Cruz
27-04-2012, 21:01
znaci, ja sam ipak bila u pravu :cruz:

Sagacity
27-04-2012, 21:04
ja sam u uvodnom postu napisala neke standardne recenice, koje ljudi koriste.. a kako ja tesim svoje prijatelje? pa recimo pustim ih da se izjadaju, isplacu ako treba, klimam glavom i aminujem dok se ne smire, pa onda pokusam razumno da razgovaram
A šta da joj kažem...lažu te Miro nije istina..?
Sve je rečeno polako...Ali bih smatrala da sam loš prijatelj da joj nisam rekla to što sam joj rekla..Šta da ti kažem, kada sam ja tog njenog dečka videla sa devojkom kako se ljube za stolom do moga..u kafiću..I kako bi ti to prenela?
Nije nekada lako tešiti, ako želiš biti iskren....

Cruz
27-04-2012, 21:12
A šta da joj kažem...lažu te Miro nije istina..?
Sve je rečeno polako...Ali bih smatrala da sam loš prijatelj da joj nisam rekla to što sam joj rekla..Šta da ti kažem, kada sam ja tog njenog dečka videla sa devojkom kako se ljube za stolom do moga..u kafiću..I kako bi ti to prenela?
Nije nekada lako tešiti, ako želiš biti iskren....

nemam ja nista protiv iskrenosti, cak na tome i insistiram, ali tvoja prijateljica je verovatno vec bila pripremljena na neki nacin da cuje istinu od tebe, tako da nije bila bas u onom krajnjem stanju soka

Steppenwolf
27-04-2012, 21:12
Sago, kao pravi prijatelj si pravilno postupila jer si joj rekla istinu ali eto vidis da ona to nije zelela da cuje cim je prekinula kontakt sa tobom.
Ispala si na kraju ti vestica a oni se lizu i dalje.
Ubuduce ispada da bolje da cutis, nek otkriju sami.

Moonster
27-04-2012, 21:16
Jednom u životu sam loše prošla. Moja drugarica je načula da je dečko vara. To je strašno pogađalo. Ceo grad je znao za to. Pitala me je, da li je to istina...I ja sam joj detaljno ispričala ono što ja znam i šta sam videla. Nisam joj dala priču drugih i njihovo ''rekla, kazala''...
Posle toga, ona je prekinula kontakt sa mnom, a nastavila je vezu sa tim dečkom. Na kraju se za njega i udala. Naravno on je i dalje vara.
Inače, sa tom osobom sam se poznavala 20 godina..Družile smo se od prvog razreda osnovne škole...
Tužno....
Šta si očekivala, da će ti poverovati ? Da će logično postupiti ?
Malo je takvih ljudi, ljudi obično pitaju za mišljenje ili savet, a već imaju tačno odlučeno šta će i kako će da urade, bez obzira ko im šta i kako rekao.
Ljudi samo traže opravdanje za svoje postupke, pa ako pogreše, da im kasnije onaj ko im je dao savet bude kriv, jer eto, nisu oni krivi, oni su samo slušali nekoga drugoga, uvek je neko drugi kriv....
Savete ne dajem ni mišljenja, osim ako ih neko baš traži, a onda sečem, realno ali bez milosti, pa kome krivo kome pravo....
A što se tešenja tiče, ne tešim nikada, sasečem sve do korena, tačno kažem kako stvari stoje, bez uvijanja, zato izbegavam takve situacije, da nekoga tešim, nisam taj tip...
Ima situacija kada je poželjno ljude lagati, ako znaš da će neko umreti, onda ne dođeš i kažeš mu:"Znaš imaš tri još nedelje života, pa vreme je da pozavršavaš šta imaš i da sve spremiš za odlazak..." - tada ih ipak treba lagati, u većini slučajeva...
Ja ne trpim laž, pa ni tada čak, tako da sve te situacije izbegavam, nanesem puno više štete nego koristi, nismo svi isti...

Sagacity
27-04-2012, 21:19
nemam ja nista protiv iskrenosti, cak na tome i insistiram, ali tvoja prijateljica je verovatno vec bila pripremljena na neki nacin da cuje istinu od tebe, tako da nije bila bas u onom krajnjem stanju soka
Ne Cruz...Dečko joj je zabranio da se druži sa mnom..I ne samo sa mnom, nego sa celom ekipom od 6 ljudi.
Otišla je da raskine sa njim, a on ju je ubedio u suprotno i kako mi nismo njeni dobri prijatelji...


Sago, kao pravi prijatelj si pravilno postupila jer si joj rekla istinu ali eto vidis da ona to nije zelela da cuje cim je prekinula kontakt sa tobom.
Ispala si na kraju ti vestica a oni se lizu i dalje.
Ubuduce ispada da bolje da cutis, nek otkriju sami.
Bilo mi je jako žao. To je osoba koju sam dobro poznavala i bili smo prijatelji. Nije to nešto neobično. Ljudi kada se zaljube lakše poveruju u laž, nego u istinu.
Bilo mi je žao da svi ''ispiraju'' usta sa njom. Osim toga pitala me je za mišljenje. Nisam mogla da je slažem.Da me nije pitala pa i nekako..ali ovako si stavljen pred svršen čin.

Ne, sada uglavnom ćutim. Ali imam par prijatelja kojima mogu reći sve i oni meni. Iskrenost cenim, pa i kad je najgora.
Nemam ništa protiv da meni neko sve ''istrese'' u lice. Više to volim nego licemerje.
Licemerni prijatelji mi ne trebaju.

Sagacity
27-04-2012, 21:22
Šta si očekivala, da će ti poverovati ? Da će logično postupiti ?
Malo je takvih ljudi, ljudi obično pitaju za mišljenje ili savet, a već imaju tačno odlučeno šta će i kako će da urade, bez obzira ko im šta i kako rekao.

Sa ovim se potpuno slažem...
Inače, pitala je za savet...

Steppenwolf
27-04-2012, 21:44
Ja sam isto prosao, bio iskren i na kraju ispao vestac.
Ma sad me boli pedu nek se svaleraju, nek ja to i vidim svojim ocima ocutacu, nek izvole da istinu otkriju sami pa im niko drugi nece biti kriv.

Sagacity
27-04-2012, 21:48
Više bi me grizla savest da joj nisam rekla istinu.
Mada mi je krivo što je tako ispalo. Moja loša procena. Smatrala sam da se toliko dugo poznajemo da joj mogu otvoreno dati odgovor na pitanje koje je mučilo. Izgleda da je ''prijatelj'' suviše mistifikovana kategorija..To je u današnje vreme potpuno u iščezavanju.

Sarmica
27-04-2012, 21:54
Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?

Ako vidim da mu nije nešto po taman pitam šta mu je, ako hoće da kaže saslušaću i reći onako kako mislim. Ne umem da tešim...ali ću se truditi da ga oraspoložim, i to svim silama.
Zaista ne umem da tešim, k'o što ni ja ne volim da meni neko maže oči, tako mislim da i ostali ne volu:raz_088:

Moonster
27-04-2012, 21:56
Više bi me grizla savest da joj nisam rekla istinu.
Mada mi je krivo što je tako ispalo. Moja loša procena. Smatrala sam da se toliko dugo poznajemo da joj mogu otvoreno dati odgovor na pitanje koje je mučilo. Izgleda da je ''prijatelj'' suviše mistifikovana kategorija..To je u današnje vreme potpuno u iščezavanju.
Nije mistifikovana kategorija, ima ih i sada, samo da bi neko imao takvu poziciju stvarno mora da u najtežim životnim situacijama uvek bude i ostane prijatelj, bez obzira na sve, malo je takvih ljudi danas, zato je to u iščezavanju....
Ali ipak ih još uvek ima....

Steppenwolf
27-04-2012, 21:59
Veruj mi ja sam se mesecima uzdrzavao a sve sam znao, isto je bilo u pitanju mnogogodisnje prijateljstvo, prosto sam se ja osecao lose sto sam tajio ono sto su i vrapci na grani znali a moj prijatelj nije zeleo da vidi, i ja se nasao da mu otvorim oci i bilo je za njega surovo budjenje jer vise nije mogao sebe da laze, i tad sam osetio da me prosto omrzo ali vise nisam mogao da povucem rec iako sam se dok sam vec izgovarao pokajao.
I sta se desilo, Sodoma i Gomora na mene i prekid svakog kontakta, trajali su dok su imali zara da mene pljuju a kad im toga ponestalo, razisli su se jer je to bilo neminovno.
Iz toga sam izasao povredjen ali za nijansu mudriji.

Cruz
27-04-2012, 22:02
ja se nikad ne bih pokajala da kazem istinu, makar me mrzeo ili mrzela do kraja zivota. nije stvar u tome reci je, vec sam pristup prijatelju kada mu je tesko i nacin na koji ce da mu se predoci realnost

Steppenwolf
27-04-2012, 22:08
Pa ne mozes ruznu realnost da predocis na lep nacin.

Sagacity
27-04-2012, 22:09
Nije mistifikovana kategorija, ima ih i sada, samo da bi neko imao takvu poziciju stvarno mora da u najtežim životnim situacijama uvek bude i ostane prijatelj, bez obzira na sve, malo je takvih ljudi danas, zato je to u iščezavanju....
Ali ipak ih još uvek ima....
Naravno da ima Moon...Samo ih imam tako mali broj...Suzilo se...Mada je broj nebitan..Bitno je ono šta je ostalo.



I sta se desilo, Sodoma i Gomora na mene i prekid svakog kontakta, trajali su dok su imali zara da mene pljuju a kad im toga ponestalo, razisli su se jer je to bilo neminovno.
Iz toga sam izasao povredjen ali za nijansu mudriji.
Ma ako tako puca prijateljstvo i neka je..Možda je tako i trebalo. Nikada ne znaš zbog čega je nešto dobro.
Ja sam imala veću sreću, jer nije samo prekinula kontakt sa mnom, mada je sa mnom bila najbliskija, pa je nekako ona više bila ta koja je bila centar raznih priča....Nikakav joj je život sa njim. Mislim da se od sudbine ne može pobeći. Ne vredi.

Moonster
27-04-2012, 22:37
Naravno da ima Moon...Samo ih imam tako mali broj...Suzilo se...Mada je broj nebitan..Bitno je ono šta je ostalo.

U vezi kvalitete prijatelja:

"Zlato se proverava u vatri, a prijatelj u nevolji"

U vezi broja i prijatelja:

"Svako će znati da vam kaže koliko ima koza i ovaca, ali ne i koliko ima prijatelja!" - Sokrat

"Ako imaš jednog prijatelja, ti si bogat. Ako imaš dva onda si najbogatiji, ali ako imaš tri, onda si u teškoj zabludi. Nema osobe na svetu koja ima tri dobra prijatelja."


​Ja znam koliko ih imam, meni dovoljno....

Sagacity
27-04-2012, 23:09
U vezi kvalitete prijatelja:

"Zlato se proverava u vatri, a prijatelj u nevolji"

U vezi broja i prijatelja:

"Svako će znati da vam kaže koliko ima koza i ovaca, ali ne i koliko ima prijatelja!" - Sokrat

"Ako imaš jednog prijatelja, ti si bogat. Ako imaš dva onda si najbogatiji, ali ako imaš tri, onda si u teškoj zabludi. Nema osobe na svetu koja ima tri dobra prijatelja."


​Ja znam koliko ih imam, meni dovoljno....
I ja znam koliko ih imam. Dovoljno.

SJAJNA
06-05-2012, 07:51
umela sam ..nekad...sad sve manje njih hoće i sme da prihvati surovu realnost.žive u oblacima dok ne tresnu o zemlju.na žalost-čovek mora sam da shvati i suoči se sa tim.tešiti nije ispravan način objašnjavati nešto što niste doživeli...više mi liči na samilost.a ja sam pristalica onog,,bolje da me mrziš,nego da me žališ,,...

причалица
06-05-2012, 08:15
Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?

ma ne tešim više nikog. niti mene ko teši, tako ''tešenje'' još jedino za decu ostavljam, majke mi...sve drugo mi je bezveze.

Cruz
06-05-2012, 18:23
nalazim da smo postali sebicni i da se drzimo one "u se i u svoje kljuse"

причалица
06-05-2012, 18:24
ne znam da li sam sebična. možda jesam nekome, ne znam. ne vidim neku pomoć u tešenju, pa zato.

Sarmica
06-05-2012, 18:27
Ne mislim da sam sebična, nego jednostavno ne umem da tešim. Mogu da kažem iskreno svoje mišljenje ko je u tom dvojcu kriv, ako to ikoga zanima. Ali pošto to ne spada pod tešenje, onda ću radije da saslušam i ćutim, a ako me već pitaš za mišljenje ću ga kažem. Ko je pravi prijatelj neće se naljutiti ni za šta.

Cruz
06-05-2012, 18:28
nekad je nekom potrebno da ga prijatelj saslusa i uputi lepu rec, makar i iluzornu. ne mora to da bude ne znam koje tesenje... teska su vremena, sve manje ljudi moze da se nosi sa svakodnevnim problemima, pa ljubavne brodolome tragicno dozivljavaju, moj utisak je takav.

Sarmica
06-05-2012, 18:32
Nisam od tih koji idu kod nekoga po lepu reč, niti me jedna lepa reče može oraspoložiti ili ubediti u nešto, nekako mi je to detinjasto. Naučila sam ili sam naučena, da sama rešavam svoje probleme i da se sama nosim s njima. Zato ne znam kako da se postavim prema nekome ko dođe po reči utehe. Iskreno mišljenje može dobiti, šarenu lažu jok.

Raisa
14-05-2012, 22:11
Joj,ja moram da prznam da meni tesenje i ne ide.
Umem dosta dobro da slusam, jednu od svojih najboljih drugarica sam slusala skoro po ceo dan ( bez preterivanja ) kada je imala svoj problem.Mada svi to radimo za bliznje pa mi ne treba orden.
Volim da nudim resenja i da se radi nesto aktivno.
Ne volim da slusam nekog ( ako mi nije blizak ) kako se zali,pati i da to bude tako pasivno,on pati,ti ga tesis po ramenu i kraj,volim uvek da imas neko konkretno resenje, makar i samo da ga izvedes to vece u grad, bilo sta. Najvise me nervira osecaj bespomoci, kad meni neko do koga mi je stalo prolazi kroz neku teskocu,mene to dovede do cistog ludila. I ja treba da budem uz tu osobu dan i noc i da nista ne doprinosim poboljsanju vec da joj nadodajem na toj ''bespomoci'' tako sto radim nista ( dobro,nekad sve sto je potrebno coveku je da ga saslusas i budes rame za plakanje ali ipak..... )

Tema je malo opsirna pa ni ne bih znala kako da odgovorim, jel mozes malo da suzis ? Tesenje u smislu,pati zbog decka kojeg voli?
U tom slucaju, vecini ljudi,uopste ne pomaze da sede kuci i razglabaju do besvesti,samo ti jos treba dok patis da ceo dan sedis kuci i sa nekim pola dana pricas o tome ( ok,ja spadam u ove ljude ali,ja sam takav tip coveka vecina ljudi nisu i za njih je to ubistvo ) vec treba da izadjete, da sednete u kafic neki,pa neka tamo prica pola dana, ali vec ce se malo bolje osecati, jer prica o svom problemu u kaficu,noc je ,toplo vreme, ljudi, lepa atmosfera, nego da mi isto to prica u suzama kuci.

Moj odgovor : ne znam da tesim ali,volim nekako konkretno da pomognem :lol:

причалица
15-05-2012, 09:11
nekad je nekom potrebno da ga prijatelj saslusa i uputi lepu rec, makar i iluzornu. ne mora to da bude ne znam koje tesenje... teska su vremena, sve manje ljudi moze da se nosi sa svakodnevnim problemima, pa ljubavne brodolome tragicno dozivljavaju, moj utisak je takav.

dobro, moguće je.
uglavnom se družim sa porodičnim ljudima (koji nemaju ljubavnih problema :lol:), pa možda zato ne znam o čemu se tačno radi kad misliš pod ''tešenje''.
kažem, jedino ćerke mogu da tešim...ali, kao i Milojka, tako što ću reći šta mislim. mislim da tešenje koje stvara iluziju nije ok, ako ćemo pravo. pogotovo ako se to svesno radi.

Picola
29-05-2012, 04:11
Kako se ponasate kada uocite da vam dobar prijatelj ima ljubavnih problema? Umete li da ga utesite? Kako to cinite? Polazite li od sebe i toga kako biste se vi poneli u takvoj situaciji ili koristite ustaljene fraze tipa "ma pusti, postoje i drugi", "sresces vec onog (onu) koji te zasluzuje" i tome slicno..?

Umem da tesim, ali ne i da lazem.