PDA

Pogledaj Punu Verziju : Koliko je važan novac u rukama?



Cruz
01-05-2012, 10:28
Vecina ljudi smatra da se novcem sve moze kupiti, pa i ljubav. Koliko je to tacno pokazuje i danasnja filozofija mladih koji se pri izboru partnera rukovode njegovim materijalnim statusom. Ovde romantika ne igra nikakvu ulogu. Mislite li da je ovakav pogled na svet ispravan?

Sarmica
01-05-2012, 10:30
jedino što me zanima na ovaj svet su novci:bisa:sam se zato i udalahttp://razbibriga.net/imported/2012/04/268efd1055df3e9077aadad0b80590a3-2.gif

Cruz
01-05-2012, 10:31
e sad si me razocarala, ja mislila tebi je ljubav vazna :(

Sarmica
01-05-2012, 10:32
pa ljubav prema parama:bisa:
ja sam moderna žemska:aha:

kojica
01-05-2012, 10:39
romantika.. :kapa:

A šta je romantično u tome što neko nije učio školu, pa rinta na gradilištu 16 sati
dnevno. Onda dođe kući cvrcnut i raskrvavljenih ruku. Umoran ko pas i besan
na ceo svet što mora tako da se muči za male novce?

Tibi
01-05-2012, 10:43
Ne kaze se uzalud...ljubaF na usta ulazi :pusi:
Koliko je novac nevazan zna samo onaj ko ga ima dovoljno, al eto...razmisljajte dalje, mozda nesto konstruktivno ispadne:kafa:

kojica
01-05-2012, 11:58
Ispane da jedan u milijon zna koliko mu je novca dovoljno. A pošto je za
vezu potrebno dvoje, šansa da se takva dva nađu je skoro nikakva.. :aha:

Cruz
01-05-2012, 12:00
nije novac merilo ljubavi, mislim, ne sme da bude. oni kojima je novac na prvom mestu nikada nece da osete pravu vrednost ljubavi

kojica
01-05-2012, 12:07
Pa nije merilo u smislu da količinom novca meriš koliko te neko voli.
Nije bitno da li ti je poklonio poljski cvetak ili buket nekog skupog cveća.

Novac je bitan u sledećem smislu.
Da bi mogao da voliš, moraš da živiš, a bez novca ne možeš da živiš.

Cruz
01-05-2012, 12:10
da, ali novac ne treba da je prioritet kada je ljubav u pitanju, jer taj poljski cvet mnogo vise znaci iako je ubran na livadi, a ne kupljen u cvecari

Cruz
01-05-2012, 12:11
stvar je u tome da se danas sve gleda kroz dinar, da je boja novca ono sto odredjuje kuda ce srce da te vodi, nema pozrtvovanosti, poverenja, nema ljubavi prosto receno.

причалица
01-05-2012, 15:41
naravno da se ne može ljubav kupiti novcem. to nije ništa novo...ali, stvarno ne mogu da osuđeujem nekoga ko želi da bude materijano obezbeđen, pa bilo to muško ili žensko. sve je lakše kad se ima novac - ni to nije ništa novo.
lično se nisam nikad rukovodila novcem partnera niti je to ikada bio uslov da budem s njim.
uvek mi je bilo ''ispod časti'' da zagledam u tuđ novčanik i bila sam na pomoć kad god se to od mene tražilo...pa makar trajalo ne znam koliko dugo.
ali, niti više voli onaj koji nema novca, niti manje voli onaj koji ga ima.
jednostavno, ljubav se dešava nezavisno od toga.
a ''ko umije - njemu dvije'' :)

Moonster
01-05-2012, 20:02
Vecina ljudi smatra da se novcem sve moze kupiti, pa i ljubav. Koliko je to tacno pokazuje i danasnja filozofija mladih koji se pri izboru partnera rukovode njegovim materijalnim statusom. Ovde romantika ne igra nikakvu ulogu. Mislite li da je ovakav pogled na svet ispravan?

To smatraju samo dve grupe ljudi, jedni koji nikada nisu imali puno novca i drugi koji imaju dovoljno novca ali vole sami sebe da lažu da se ljubav može kupiti novcem.
Ne može da se kupi novcem, ni ljubav ni pravo prijateljstvo, može se samo platiti za falš osećaj da je nekome stalo do tebe, a taj osećaj traje toliko dugo koliko i novac sa kojim osoba koja to plaća raspolaže.
Ne, takav pogled na svet nije ispravan, ali trend je takav da je samo novac bitan i kod ljudi je to tako.


stvar je u tome da se danas sve gleda kroz dinar, da je boja novca ono sto odredjuje kuda ce srce da te vodi, nema pozrtvovanosti, poverenja, nema ljubavi prosto receno.
Bold posebno naglasih, šta reći osim da si potpuno u pravu.

Sagacity
02-05-2012, 21:11
Vecina ljudi smatra da se novcem sve moze kupiti, pa i ljubav. Koliko je to tacno pokazuje i danasnja filozofija mladih koji se pri izboru partnera rukovode njegovim materijalnim statusom. Ovde romantika ne igra nikakvu ulogu. Mislite li da je ovakav pogled na svet ispravan?
Džaba i kule i gradovi, ako se čovek oseća prazno. Ja sam i rekla negde, da nema većeg prokletstva kada imaš sve, a ustvari nemaš ništa.

Nažalost, mnogo je sponzoruša, ali sve više i muških sponzoruša. Ne bih mogla biti sa nekim zbog novca, ali ne bih mogla biti ni sa nekim koga ja moram da izdržava, ni to nije zanimljivo, a znam i za takve slučajeve.
Novac je bitan, ali ne i presudan. Ja sam za neku materijalnu sredinu i emotivnu sreću.
Materijalno bogatstvo i emotivno bogatstvo nikada nisu išli zajedno...

kojica
02-05-2012, 21:18
Pa zar nisu idealan par onaj kome nije stalo do novca i sponzoruša? :hm:

Sagacity
02-05-2012, 21:24
Pa zar nisu idealan par onaj kome nije stalo do novca i sponzoruša? :hm:
Jesu...:dada: samo je krajnji rezultat porazan..Taj neko može ostati praznih džepova i prazne duše na kraju...:lol:

Moonster
02-05-2012, 21:43
Jesu...:dada: samo je krajnji rezultat porazan..Taj neko može ostati praznih džepova i prazne duše na kraju...:lol:
Za džepove lako, ko jednom napravi pare, uvek će ih napraviti, al' za dušu...:sad:
Vid'o sam takvih dosta slučajeva, i baš je tako, prazna duša, doslovno...

Cruz
03-05-2012, 07:42
a sta mislite jesu li oni sami svesni toga da im je dusa prazna?

причалица
03-05-2012, 08:09
ne znam da li su svesni...nekad svest o tome dolazi sa godinama :hm: kad vide da veliki novac ne znači veliku sreću.
ipak, zaista tvrdim da ni siromaštvo ili prosečno materijalno obezbeđeni ljudi nisu nužno ''puni duše''.

Cruz
03-05-2012, 08:12
nisu pojedini, ali su svakako bogatiji od onih kojima je novac sinonim za ljubav

Moonster
04-05-2012, 03:22
a sta mislite jesu li oni sami svesni toga da im je dusa prazna?
Neki jesu, neki nisu, zavisi koliko je ko spreman i jak da pogleda istini u oči i da sam sebi prizna da iako ima dosta ili sve u materijalnom smislu, da u suštini nema baš ništa. Neko nije spreman na to, pa sam sebe laže, neko doživotno, a nekome ta laž "pukne" u toku života, zavisi.
Praznina duše se oseti i vidi se ko je takav, po ponašanju, vrlo lako...

причалица
04-05-2012, 08:10
nisu pojedini, ali su svakako bogatiji od onih kojima je novac sinonim za ljubav
mislim da nema mnogo takvih.