PDA

Pogledaj Punu Verziju : Kako isterati krticu iz dvorista?



Cruz
13-05-2012, 13:26
Zna li neko efikasan nacin da se krtica istera iz dvorista? Vec godinu dana moja prijateljica muke muci sa krticom, prokopala joj je ceo travnjak, nikako ne moze da je se otarasi.

Vragolanka
13-05-2012, 13:50
nikako.
mora da je sačeka i nabode.

kojica
13-05-2012, 14:02
Pa.. :kapa: ako ima vode za bacanje, neka ugura crevo u rupu koju je krtica
iskopala i zaboravi da je pustila vodu.. :lol:

Ili nek pozajmi od nekoga terijera. Oni su smrt za krtice. :dada:

Man
13-05-2012, 14:13
Nek sipa u svaki krtičnjak malo nafte. Najbolje bi bilo i da posle gurne natopljenu krpu, što dublje može...
Ako pritom i zapali tu naftu eto veselja za krticu :srbpla:

Cruz
13-05-2012, 14:16
probala je i sa vodom i sa naftom, ali bez uspeha, jedino nije zapalila krpu, eto to moze da proba.. stvarno joj je dvoriste unisteno, a toliko je truda ulozeno da lepo izgleda, stvarno zalosno :( hvala

:curica:

kojica
13-05-2012, 14:19
Moj tata je jedno vreme imao nekog malog smešnog terijera. Taj je tamanio
krtice ko lud. Skoro pa da nije morao da ga rani.. :rile: idealno kuče za piroćance...

Cruz
13-05-2012, 14:21
ahaha kojice bre nemoj da si morbidna :)))))))))))

Nežnicah
13-05-2012, 15:12
Ja sam cula da ricinus kad se posadi rasteruje krtice. Napravila sam rasad i posadicu ga ovih dana na kriticna mesta jer i nama krtice haos prave. Macke ih ponekad ulove, ali ne mogu se osloniti na to :aha: Moj svekar je problem resavao uz pomoc neke zamke za krtice, koja se ukopa u zemlju i on je bio zadovoljan :dada:

Moonster
14-05-2012, 13:05
Zna li neko efikasan nacin da se krtica istera iz dvorista? Vec godinu dana moja prijateljica muke muci sa krticom, prokopala joj je ceo travnjak, nikako ne moze da je se otarasi.


nikako.
mora da je sačeka i nabode.

Nekada davno komšija mi je imao baštu i teške muke sa krticom, i jedina efikasna metoda je ova koju je Vragolanka navela.
Sačekao je čovek i ubio, bojim se da će i prijateljica morati tako da uradi.

Sarmica
14-05-2012, 13:21
kako da je sačeka i nabode, el krticu ne ubije sunčeva svetlost čim izviri?:huh:

Asterix
13-06-2012, 10:15
kad smo vec kod krtica...

pre dve godine moj prvi komsija je kupio ne znam ni ja sta sto se bode u zemlju i preko nekih vibracija , zvukova, sta ja znam oterao je sve krtice.. a sve ih je oterao kod mene...

Nežnicah
13-06-2012, 10:21
i meni su raskopale dvoriste, a ove moje lenje macke to dopustaju... i ova maca Stojka sto je lovila krtice pocela da fuseri :aha:

Asterix
13-06-2012, 10:28
mora da si pocela da je dobro hranis, hehehe

moja tasta stavlja otrov za krtice, ja ne stavljam, smatram da nema potrebe..

ali ovo sto je moj komsija kupio i zabo u zemlju je mnogo dobra stvar... kod njega vise nema krtica... sve se preselile u okolna dvorista

Nežnicah
13-06-2012, 11:08
sta bi se dogodilo ako bi svako dvoriste to imalo? mozda bi se krtice na kraju `navukle` na vibracije pa bi se jos i ludo zabavljale :hm:
mada, imam lokaciju u blizini na koju bih rado poslala svoju cetu krtica :helena:

Asterix
13-06-2012, 11:14
ahahahahah, bila bi toloooda zurka

moracu da ga pitamkako se zove to cudo, vec sam ga pitao , ali sam zaboravio , mislim da je kupio na onom teleshopu ili tako nesto...

Cruz
13-06-2012, 17:26
cek da vam kazem dok ne zaboravim, isterana je krtica i to tako sto je moja prijateljica u rupe koje je krtica napravila ubacila grancice zove i zatrpala, ne znam ko joj je to rekao, ali je ispalo delotvorno. kazu da krtice ne podnose miris zove :dada:

Asterix
13-06-2012, 19:19
probacemo... mada srecom,poslednjih meces dana nema nijedne

Nežnicah
13-06-2012, 21:14
kod mene su bas vredne, taman dok jos ima zove, da pokusam i to, hvala Cruz :)

Cruz
14-06-2012, 05:48
probajte, pa javite, bas me zanima :)

Nežnicah
14-03-2013, 22:02
našla sam poslednje pakovanje u prodavnici kod mene, gasne patrone Kerber, provereno dobro sredstvo za suzbijanje ovih napasti, ali nažalost proizvodnja je prekinuta jer je neko rešio da plasira svoj proizvod, neke granule koje ne daju nikakve rezultate :aha:
za Kerber sam čula tek nedavno od mog rođaka koji godinama sa tim uspešno rešava problem u sezoni, čovek je obišao pola Srema i pokupovao sve zalihe na koje je nailazio :qq:

radoje
26-04-2015, 20:34
Ako imate motornu testeru, stavite malo vise ulja u gorivo, i na izlaz iz auspuha stavite crevo i ugurajte u otvor krticnjaka i neka radi tako na leer. Taj dim ce poceti da se siri svim ispovezanim hodnicima i videcete kako izlazi dim na pojedinim mestima iz zemlje. To bi trebalo da resi problem s krticom.