PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta je vernost ?



Sagacity
22-05-2012, 19:53
Govorili smo o svim vrstama prevara, a da li znamo šta je vernost?
Kako svom partneru dokazujete vernost ?
Kako vaš partner treba da se ponaša, da biste vi osetili njegovu vernost?
Da li je vernost kao pojam za sve ista ili ona zavisi od osobe do osobe ?
Da li je vernost ’’rastegljiva’’ kategorija, čije granice po potrebi ’’rastežemo’’ ?

kojica
22-05-2012, 20:03
Vernos je ono što se Konan i ja dogovorimo da je vernos.. :drnd:

A dokazuje se tako što nikada neće da mi kupi cveće. :kapa:

Man
22-05-2012, 20:03
vernost je kad možeš a nećeš :aha:

naki
22-05-2012, 20:04
ili gleda, a ne da :hm:

Bandit
22-05-2012, 20:05
sad možeš da zatvoriš temu...sve je rečeno..

kojica
22-05-2012, 20:06
vernost je kad možeš a nećeš :aha:

Nemoj tako Mane. Najverni su oni koje niko neće. :jede:

Sagacity
22-05-2012, 20:09
:lol: :lol: :lol: kakvi komentari...:krsti:
Pa vernost je kada se osećam sigurno u odnosu na partnera. Kada ne sumnja i kada nema potrebe da sumnjam.

Jedan moj kolega kaže, da je vernost vrlo fleksibilna, menja je prema potrebi...:lol:

kojica
22-05-2012, 20:54
Šta im fali? :kapa:

To kad ne sumnjate nije vernost. Mož da ne sumnjaš a on da te vara sve u šesnes.

Sagacity
22-05-2012, 21:05
Šta im fali? :kapa:

To kad ne sumnjate nije vernost. Mož da ne sumnjaš a on da te vara sve u šesnes.
Super su komentari..Kratki i jasni...:dada:

Tačno tako Kojice. Moje prijateljice majku je suprug varao godinama, a da to nije ni osetila. Imali su nekako takav odnos, da ona ide na more sa decom, da on ide sa prijateljima u banju itd...Sve je to delovalo normalno...A onda je shvatila da joj nedostaje neki deo novca, koji su zajedno skupljali...Tada je prvo počela da sumnja šta je sa novcem, da bi počela da pretražuje kući i nađe mu u jednoj kutiji u kojoj drži neke metke, par slika upravo sa tom ženom..itd...Posle toga je sve bilo šokantno od šokantnijeg..čak sam bila prisutna kada su se neke stvari izdešavale..

Pa ne znam, nekako je to stvar poverenja..Smatram da ako je otvoren odnos između dvoje, da je to jedan od uslova da se dobro poznaju...
E sada, što ti kažeš to je i stvar dogovora i kako smatrate da jedno drugo ne povređujete....
Možda ono što je za mene vernost, za njega i nije...Nekome je normalan flert, nekome i nije...Neko voli da pored svog partnera ima još nekog sa kim se dopisuje na netu..
Upravo sam zbog toga i rekla da je vernost ''rastegljiva'' kategorija..rasteže se prema potrebi...

Cruz
23-05-2012, 06:07
vernost je kad možeš a nećeš :aha:

bas sam pomislila isto da napisem, potpuno se slazem :aha:

DaDole
23-05-2012, 07:09
Vjernost je rastezljiv i individualan pojam i direktno je određen količinom povjerenja ali i neznanja:dada:

kojica
23-05-2012, 08:42
Ne znam kako vernost dovodite u vezu sa poverenjem.. :hm:

Osim u slučaju ''ja sam verna samo zato što verujem da je i on meni veran''.
jel to u pitanju.. :kapa:

DaDole
23-05-2012, 09:09
ne..pojmila sam da se kod odnosa povjerenja,vjernost nekako ne poteže kao pitanje,ne trga nas,ne izluđuje..

Raisa
23-05-2012, 13:58
Vernost je apsolutna.
Nekad sam mislila ,buduci da sam veliki extremista bila po pitanju ljubavi i iskazivanju iste,da je fizicka vernost medju glavnima. Sad,ne mislim na taj nacin i vidim kako sam usko razmisljala.
Za mene je vernost...emotivna,mentalna stvar. Kada si ti u stanju i kad bi bio u stanju doslovno da uzmes pistolj i ubijes nekoga za osobu koju volis, kada si tamo za voljenu osobu bez obzira koje doba dana il noci ,kada oni mogu da te pozovu u 3 ujutru i bices tamo,kada si im veran prijatelj,kad uradi nesto sto te razljuti i ti se izderes na njega ali si dalje uz njega,kad su oni u opasnosti da ti isto rizikujes i takodje budes u opasnosti, ukratko,kada si sposoban da ucinis sve i kada nemas granica sta bi uradio za njih. Jako mnogo ljudi prica da tako voli a vrlo malo njih i RADE sve to sto sam navela. Za mene je eto vernost ( bilo koje vrste ne samo ljubavne ) to, kad si sposoban na sve za voljenog i zbog voljenog,i da to bude vernost koja je neraskidiva,bez obzira da li su to dvoje zajedno ,udaljeni ili ne.
Sad,da li ce taj neko u tom procesu da se iz**** sa drugima...mos mislit. To je jedna druga vrsta vernosti, kada te neko voli i zeli i oseca i jaku strast i sve ovo sto sam navela uprkos tome sto j.ebe druge.
Sto se fizicke vernosti tice, treba biti realan. Zena nikad svom muskarcu nece biti najzgodnija,najlepsa, i uvek ima drugih devojaka podjednako zgodnih i lepsih,i ocekivati od muskarca da, ima oci samo za jednu zenu i misliti da on samo tebe primeti ( kako da ne,pa musko je,ima oci ) je nesto sto uglavnom mi kao zene sve zelimo ali,nije realno. Sad,ako je nekoj devojci Bog te pita koji dokaz ljubavi ako on ne naskace okolo,neka joj bude.

причалица
23-05-2012, 21:45
vernost je kad možeš a nećeš :aha:

najkraće rečeno i najtačnje, po mom skromnom mišljenju.
ovakav stav je prosto bez zamerke.

Nežnicah
23-05-2012, 21:50
i mene je Manovo tumacenje vernosti odusevilo, cim sam procitala pomislila sam da je to bas to :dada:

Adio
24-05-2012, 00:37
Vernost je apsolutna.
Nekad sam mislila ,buduci da sam veliki extremista bila po pitanju ljubavi i iskazivanju iste,da je fizicka vernost medju glavnima. Sad,ne mislim na taj nacin i vidim kako sam usko razmisljala.
Za mene je vernost...emotivna,mentalna stvar. Kada si ti u stanju i kad bi bio u stanju doslovno da uzmes pistolj i ubijes nekoga za osobu koju volis, kada si tamo za voljenu osobu bez obzira koje doba dana il noci ,kada oni mogu da te pozovu u 3 ujutru i bices tamo,kada si im veran prijatelj,kad uradi nesto sto te razljuti i ti se izderes na njega ali si dalje uz njega,kad su oni u opasnosti da ti isto rizikujes i takodje budes u opasnosti, ukratko,kada si sposoban da ucinis sve i kada nemas granica sta bi uradio za njih. Jako mnogo ljudi prica da tako voli a vrlo malo njih i RADE sve to sto sam navela. Za mene je eto vernost ( bilo koje vrste ne samo ljubavne ) to, kad si sposoban na sve za voljenog i zbog voljenog,i da to bude vernost koja je neraskidiva,bez obzira da li su to dvoje zajedno ,udaljeni ili ne.
Sad,da li ce taj neko u tom procesu da se iz**** sa drugima...mos mislit. To je jedna druga vrsta vernosti, kada te neko voli i zeli i oseca i jaku strast i sve ovo sto sam navela uprkos tome sto j.ebe druge.
Sto se fizicke vernosti tice, treba biti realan. Zena nikad svom muskarcu nece biti najzgodnija,najlepsa, i uvek ima drugih devojaka podjednako zgodnih i lepsih,i ocekivati od muskarca da, ima oci samo za jednu zenu i misliti da on samo tebe primeti ( kako da ne,pa musko je,ima oci ) je nesto sto uglavnom mi kao zene sve zelimo ali,nije realno. Sad,ako je nekoj devojci Bog te pita koji dokaz ljubavi ako on ne naskace okolo,neka joj bude.

ti objasnjavas odanost :)

Adio
24-05-2012, 00:46
Govorili smo o svim vrstama prevara, a da li znamo šta je vernost?
Kako svom partneru dokazujete vernost ?
Kako vaš partner treba da se ponaša, da biste vi osetili njegovu vernost?
Da li je vernost kao pojam za sve ista ili ona zavisi od osobe do osobe ?
Da li je vernost ’’rastegljiva’’ kategorija, čije granice po potrebi ’’rastežemo’’ ?
pa sta znam
ima ona fizicka, emotivna itd
meni to nekako usko povezano za iskrenost i otvorenost, privrzenost i odanost
moze neko fizicki da nam bude veran a da fllertuje kojekude i muva kojesta
sto pomenu neko, ranije je mislio\la da je ta fizicka merilo, ali nije
mislim da je to usko povezano bas sa onim sto sam vec rekla

da bi neko osetio da je partner veran, mislim da tu mora da ima sigurnosti i poverenja, sigurnost u ljubav koju nam partner pruza, ali to nikako nije i garancija vernosti
znam jednog druga, koji je tada bio sveze ozenjen, on je pricao da ima neku malu, zbog koje se kasnije malo nije razveo od zene
kaze, prvo kod male na sex, pa kod druga da se istusira, pa sve najnormalnije sa zenom posle
kaze, zenu nikad ni u kom smislu nije zapostavljao
znaci da garancije nizasta nema

Raisa
24-05-2012, 09:37
ti objasnjavas odanost :)

pa odanost je vernost zar ne?
vernost fizicke vrste manje-vise,ako mi se da ona odanost koju ja trazim mogu da zanemarim fizicku vernost. Odnosno moze da j.ebe okolo :lol: to je moja odanost.
Svako ima mane koje moras prihvatiti,ako ga volis. Neciji partner ima manu da je zaboravan,neciji da ne moze da ne j.ebe okolo. Ako ga volis,moras ga prihvatiti takvog kakav jeste sa tom manom,i stisnuti petlju,a ne da pokusavas da ga ''menjas''. Vecina ljudi puno prica o tome kako bi partnera prihvatili potpuno bez obzira na njegove mane ali ne bas mnogo njih bi moglo to zaista da uradi.

Adio
24-05-2012, 10:14
pa odanost je vernost zar ne?
vernost fizicke vrste manje-vise,ako mi se da ona odanost koju ja trazim mogu da zanemarim fizicku vernost. Odnosno moze da j.ebe okolo :lol: to je moja odanost.
Svako ima mane koje moras prihvatiti,ako ga volis. Neciji partner ima manu da je zaboravan,neciji da ne moze da ne j.ebe okolo. Ako ga volis,moras ga prihvatiti takvog kakav jeste sa tom manom,i stisnuti petlju,a ne da pokusavas da ga ''menjas''. Vecina ljudi puno prica o tome kako bi partnera prihvatili potpuno bez obzira na njegove mane ali ne bas mnogo njih bi moglo to zaista da uradi.

mana je ako kasni ili je zaboravan, ako je aljkav ili ako je lenj itd, ako ebava okolo to nije mana nego....sta znam kako da nazovem, ali to svakako nije mana i tu nema price o tome da ja treba nekog takvog da imam pored sebe, budalastina.
ljudi raskidaju jer ne prihvataju mane drugih, izmedju ostalog

Raisa
24-05-2012, 23:12
mana je ako kasni ili je zaboravan, ako je aljkav ili ako je lenj itd, ako ebava okolo to nije mana nego....sta znam kako da nazovem, ali to svakako nije mana i tu nema price o tome da ja treba nekog takvog da imam pored sebe, budalastina.
ljudi raskidaju jer ne prihvataju mane drugih, izmedju ostalog

ima.
A sta ako si pored tog nekog srecnija nego ikad pre,ako ti je u svemu idealan,ako ti daje sve sto ti treba,ako imate veliku ljubav?

postoje dve vrste muskaraca

a ) oni koji ebavaju okolo
b ) oni cija je priroda jednostavno takva. ovo je jako mali broj ljudi,imas i muskaraca i zena u ovoj kategoriji,ljudi koji mogu itekako da vole ali,jednostavno,priroda im nije takva da su verni. Fizicki. Opet ponavljam,jako je mali broj ovih. Tu je to ''mana''.

Vidis kako ljudi odmah se ogradjuju. Toboze kao prihvatili bi nekog bez obzira na sve ali,onda kad se ulog poveca i kad treba malo ozbiljnije stvari da prihvatis onda vecina ustruknu.


Za mene licno je ''mana'' to....ako nije fizicki veran. Koju ja,ako ga volim, ako on meni daje sve sto meni treba, cu prihvatiti. Nece biti naravno idealno ali, ponavljam,zene ( a i muskarci ) ne trebaju da se drze toga da je najveci iskaz ljubavi koju voljena osoba moze da da ta sto ne spava sa drugom. Ali uglavnom zene ne zele da budu sa takvim, a najveci razlog je jer te to potpuno ogoli,posebno ako ga volis,i treba se izboriti sa nesigurnoscu,jer nista ne boli zenu vise od saznanja da ona njemu nije fizicki jedina ( emotivno jeste,i zene ne vide koliko je to dragoceno i neprocenjivo,hebes to dal si nekom fizicki ''jedina'' to nista e dokazuje,pogotovo ne treba biti merilo za neku veliku ljubav sa njegove strane,ionako misli da hebe druge, muskarac je )


Ali isto tako ocekujem od njega moje mane da prihvati. ako ja pljackam banke, ocekujem od njega da ostane sa mnom bez obzira na tu moju ''manu''. Takvog sam shvatanja..da osobu koju volis,moras u celosti prihvatiti.


Ako on mene voli,i ja njega,ako se volimo,ako ima strasti,poverenja,sigurnosti,razumevanja, ako se pored njega osecam srecnije nego ikad pre,ako i ja njega upotpunjujem,ako smo jedno drugom najbolji prijatelji...hebes ti mene ako cu ja takvog muskarca i takvu vezu da bacim i propustim samo jer hebe druge,ne bih to sebi oprostila.

Adio
26-05-2012, 02:00
ima.
A sta ako si pored tog nekog srecnija nego ikad pre,ako ti je u svemu idealan,ako ti daje sve sto ti treba,ako imate veliku ljubav?

postoje dve vrste muskaraca

a ) oni koji ebavaju okolo
b ) oni cija je priroda jednostavno takva. ovo je jako mali broj ljudi,imas i muskaraca i zena u ovoj kategoriji,ljudi koji mogu itekako da vole ali,jednostavno,priroda im nije takva da su verni. Fizicki. Opet ponavljam,jako je mali broj ovih. Tu je to ''mana''.

Vidis kako ljudi odmah se ogradjuju. Toboze kao prihvatili bi nekog bez obzira na sve ali,onda kad se ulog poveca i kad treba malo ozbiljnije stvari da prihvatis onda vecina ustruknu.


Za mene licno je ''mana'' to....ako nije fizicki veran. Koju ja,ako ga volim, ako on meni daje sve sto meni treba, cu prihvatiti. Nece biti naravno idealno ali, ponavljam,zene ( a i muskarci ) ne trebaju da se drze toga da je najveci iskaz ljubavi koju voljena osoba moze da da ta sto ne spava sa drugom. Ali uglavnom zene ne zele da budu sa takvim, a najveci razlog je jer te to potpuno ogoli,posebno ako ga volis,i treba se izboriti sa nesigurnoscu,jer nista ne boli zenu vise od saznanja da ona njemu nije fizicki jedina ( emotivno jeste,i zene ne vide koliko je to dragoceno i neprocenjivo,hebes to dal si nekom fizicki ''jedina'' to nista e dokazuje,pogotovo ne treba biti merilo za neku veliku ljubav sa njegove strane,ionako misli da hebe druge, muskarac je )


Ali isto tako ocekujem od njega moje mane da prihvati. ako ja pljackam banke, ocekujem od njega da ostane sa mnom bez obzira na tu moju ''manu''. Takvog sam shvatanja..da osobu koju volis,moras u celosti prihvatiti.


Ako on mene voli,i ja njega,ako se volimo,ako ima strasti,poverenja,sigurnosti,razumevanja, ako se pored njega osecam srecnije nego ikad pre,ako i ja njega upotpunjujem,ako smo jedno drugom najbolji prijatelji...hebes ti mene ako cu ja takvog muskarca i takvu vezu da bacim i propustim samo jer hebe druge,ne bih to sebi oprostila.

nadam se da ne verujes u to sto pises
emotivno i fizicki ne mozes vezati nikog za sebe
ali sta je poenta braka i veze?
ti srce moje nisi nista drugo no kao te sto ih on ebava, jer i njima daje isto sto i tebi, samo sto kod tebe ima sex kad mu se digne ;)
a kod njih povremenoi ako ima poverenja i postovanja, jedno pitanje za tebe
el on dodje kod tebe uvece pa ti kaze, kao drug i istinski prijatelj "ebo sam jednu malu, znas kako je dobra"

Steppenwolf
26-05-2012, 02:45
ima.
A sta ako si pored tog nekog srecnija nego ikad pre,ako ti je u svemu idealan,ako ti daje sve sto ti treba,ako imate veliku ljubav?

postoje dve vrste muskaraca

a ) oni koji ebavaju okolo
b ) oni cija je priroda jednostavno takva. ovo je jako mali broj ljudi,imas i muskaraca i zena u ovoj kategoriji,ljudi koji mogu itekako da vole ali,jednostavno,priroda im nije takva da su verni. Fizicki. Opet ponavljam,jako je mali broj ovih. Tu je to ''mana''.

Vidis kako ljudi odmah se ogradjuju. Toboze kao prihvatili bi nekog bez obzira na sve ali,onda kad se ulog poveca i kad treba malo ozbiljnije stvari da prihvatis onda vecina ustruknu.


Za mene licno je ''mana'' to....ako nije fizicki veran. Koju ja,ako ga volim, ako on meni daje sve sto meni treba, cu prihvatiti. Nece biti naravno idealno ali, ponavljam,zene ( a i muskarci ) ne trebaju da se drze toga da je najveci iskaz ljubavi koju voljena osoba moze da da ta sto ne spava sa drugom. Ali uglavnom zene ne zele da budu sa takvim, a najveci razlog je jer te to potpuno ogoli,posebno ako ga volis,i treba se izboriti sa nesigurnoscu,jer nista ne boli zenu vise od saznanja da ona njemu nije fizicki jedina ( emotivno jeste,i zene ne vide koliko je to dragoceno i neprocenjivo,hebes to dal si nekom fizicki ''jedina'' to nista e dokazuje,pogotovo ne treba biti merilo za neku veliku ljubav sa njegove strane,ionako misli da hebe druge, muskarac je )


Ali isto tako ocekujem od njega moje mane da prihvati. ako ja pljackam banke, ocekujem od njega da ostane sa mnom bez obzira na tu moju ''manu''. Takvog sam shvatanja..da osobu koju volis,moras u celosti prihvatiti.


Ako on mene voli,i ja njega,ako se volimo,ako ima strasti,poverenja,sigurnosti,razumevanja, ako se pored njega osecam srecnije nego ikad pre,ako i ja njega upotpunjujem,ako smo jedno drugom najbolji prijatelji...hebes ti mene ako cu ja takvog muskarca i takvu vezu da bacim i propustim samo jer hebe druge,ne bih to sebi oprostila.

Blabla, koliko filozofije da se prihvati neverstvo, ja sam srecna kazes, nije idealno ali ispunjava uslove, nema veze sto drugu zeli, ti se osecas srecno i dalje, blago tebi.
Volite se i tu ima poverenja, o cemu lupas zeno?
O tome da ima para pa mu se sve oprasta.
Priznaj da si progutala ono sto se ne guta pa gledas sebi da ucinis prihvatljivim.

Sagacity
26-05-2012, 17:46
Ne znam kako vernost dovodite u vezu sa poverenjem.. :hm:

Osim u slučaju ''ja sam verna samo zato što verujem da je i on meni veran''.
jel to u pitanju.. :kapa:
Pa ima i toga sigurno. Mnogi polaze od činjenice, da ako su oni verni da će i druga strana po sopstvenoj savesti biti verna takođe. Na taj način grade kod sebe sigurnost u tu osobu. Savest bi i trebala da bude jedna od kočnica. Ima i onih kojima je lakše da veruju da im je partner veran, čak i u onim situacijama kada postoji ozbiljna podloga za sumnju. Lakše im je tako da misle da im je partner i dalje veran. To je samo činjenica, koliko nevera može da zaboli i iznaleženje razloga da se odbaci svaka sumnja.
Za mene je vernost povezana sa karakterom osobe...To je ono što je Man rekao, kada neko može al' neće....Za to treba biti karakteran...
U životu možeš naleteti na mnogo izazova, ali prave ljubavi su retkost...treba ih čuvati i negovati....


znam jednog druga, koji je tada bio sveze ozenjen, on je pricao da ima neku malu, zbog koje se kasnije malo nije razveo od zene
kaze, prvo kod male na sex, pa kod druga da se istusira, pa sve najnormalnije sa zenom posle
kaze, zenu nikad ni u kom smislu nije zapostavljao
znaci da garancije nizasta nema
Pa i nema...Evo ja sam prethodno i dala jedan takav primer...Ali da budem iskrena, mora bar negde da se oseti promena u ponašanju partnera...Jedno je ako mi osećamo da se nešto dešava kod partnera, (a nemoguće je da baš sve zamaskira), a mi i dalje verujemo da je veran, a drugo je ako ćemo mu odmah dati do znanja da nešto osećamo i suočiti se sa istinom...
Ljudi ponekad beže od istine...
S'druge strane, ja pod vernošću podrazumevam i duhovnu i fizičku vernost...Već sam u jednoj temi o tome pričala...Odvratan je osećaj, kada je neko fizički sa tobom, a kucka se ili mašta o drugoj osobi...Tu je nevernost teško dokazati, ali se može itekako osećati...

Negde je neko rekao...da je onaj koji dozvoljava prevaru, vrlo često i sam sklon tome...Ne mora da bude pravilo, ali ima pomalo istine u tome...

причалица
26-05-2012, 19:44
To je ono što je Man rekao, kada neko može al' neće....Za to treba biti karakteran...
U životu možeš naleteti na mnogo izazova, ali prave ljubavi su retkost...treba ih čuvati i negovati....


ne mora čovek (ili žena) samo iz ljubavi da bude verna....može ali neće - zbog eventualnih komplikacija, jer nikad u stvari ne znaš kako će da odreaguje ta neka druga strana...niti kako ćeš ipak ti tačno da se osećaš posle neverstva.
mislim, ne bih vernost povezivala samo sa ljubavlju, ali bih sa karakterom.
još jednom da kažem, osoba koja ''može ali neće'' jeste karakterna, ali ne mora da znači i da voli.

Sagacity
26-05-2012, 20:09
još jednom da kažem, osoba koja ''može ali neće'' jeste karakterna, ali ne mora da znači i da voli.
Slažem se sa tobom. Tu se verovatno radi o vernosti nekoj osobi iz poštovanja, ali i zbog onog što su imali...recimo...

Moonster
26-05-2012, 20:09
Govorili smo o svim vrstama prevara, a da li znamo šta je vernost?
Kako svom partneru dokazujete vernost ?
Kako vaš partner treba da se ponaša, da biste vi osetili njegovu vernost?
Da li je vernost kao pojam za sve ista ili ona zavisi od osobe do osobe ?
Da li je vernost ’’rastegljiva’’ kategorija, čije granice po potrebi ’’rastežemo’’ ?

Vernost je kada kada si uz i za nekoga uvek, ali baš uvek, na svaki mogući način.
Ne dokazujem, nemam šta da dokazujem, podrazumeva se u svim aspektima.
Ako me dovoljno dobro poznaje, onda nema potrebe da nabrajamo, tačno zna šta kako i do koje granice može.
Vernost kao pojam zavisi od shvatanja osobe, dakle promenjiva je od osobe do osobe.
U principu ne, to je tačno definisana oblast kao i mnoge druge u životu, ali ljudi imaju potrebu da to prilagođavaju
onako kako oni smatraju da treba, pa samim tim često "rastežu" taj pojam.

Sagacity
26-05-2012, 21:50
Vernost je kada kada si uz i za nekoga uvek, ali baš uvek, na svaki mogući način...
Misliš,vernost je i u vatru i u vodu...sa osobom sa kojom si? Meni je to više odanost...:kapa: Može neko biti uz neku osobu uvek, ali ne mora značiti da će mu ta osoba uvek biti i verna...

Moonster
27-05-2012, 00:08
Misliš,vernost je i u vatru i u vodu...sa osobom sa kojom si? Meni je to više odanost...:kapa: Može neko biti uz neku osobu uvek, ali ne mora značiti da će mu ta osoba uvek biti i verna...
Ne, naravno da ne mora da znači, obično tako i bude, neko je odan, veran,nazovi kako hoćeš, maksimalno i potpuno, a druga strana sve upropasti.
Ništa novo, prastara priča :aha:

Steppenwolf
27-05-2012, 00:12
Uvek neko za****, jbga.

Sagacity
27-05-2012, 00:16
Pa nije to pravilo. Uvek ima izuzetaka. Pa da je vernost toliko potcenjena kao što kažete, ljubav bi potpuno izgubila smisao...Bar ja tako mislim...

Moonster
27-05-2012, 00:20
Pa nije to pravilo. Uvek ima izuzetaka. Pa da je vernost toliko potcenjena kao što kažete, ljubav bi potpuno izgubila smisao...Bar ja tako mislim...
Loše ti misliš da ti stari vuk kaže :aha:
Al' to ide uz mladost, neiskustvo :aha:

Steppenwolf
27-05-2012, 00:23
Nervira me pseca odanost, sutnes ga ko kera a on jos uvek slini za tobom.

Sagacity
27-05-2012, 00:26
Ne znam Moon tvoja iskustva, ali znam svoja...Nisam tu razočarana. Za mene vernost ima veliku vrednost. Polazim od svojih roditelja i od ljubavi koju oni imaju decenijama...a ni ja nemam loše iskustvo što se toga tiče...Valjda sam imala sreće...
Ja uvek kažem, ako ja pogazim slučajno nečiju ljubav, ne treba nikada da mi oprosti, jer ni ja takve stvari ne praštam...
Po meni , gaženje vernosti je poniženje ljubavi...

Moonster
27-05-2012, 00:29
Ne znam Moon tvoja iskustva, ali znam svoja...Nisam tu razočarana. Za mene vernost ima veliku vrednost. Polazim od svojih roditelja i od ljubavi koju oni imaju decenijama...a ni ja nemam loše iskustvo što se toga tiče...Valjda sam imala sreće...
Ja uvek kažem, ako ja pogazim slučajno nečiju ljubav, ne treba nikada da mi oprosti, jer ni ja takve stvari ne praštam...
Po meni , gaženje vernosti je poniženje ljubavi...
Vernost u svakom pogledu je imperativ, ali mnogima nedostižan što najbolje govori o tim osobama, kakve su u suštini.
Ne gazi se ljubav nikada slučajno, to se radi uvek i jedino namerno.

Steppenwolf
27-05-2012, 00:31
A ti mislis u ljubavi preostaje mnogo dostojanstva?

Sagacity
27-05-2012, 00:34
Vernost u svakom pogledu je imperativ, ali mnogima nedostižan što najbolje govori o tim osobama, kakve su u suštini.
Ne gazi se ljubav nikada slučajno, to se radi uvek i jedino namerno.
Pa ja sam prethodno i rekla da je vernost povezana sa karakterom. priča je to isto lepo opisala...
Pa kada se upustiš u nešto i pored toga što već imaš nekog kraj sebe, sigurno da je namerno..Slučajno se može sresti druga osoba i slučajno se možeš pokrenuti zbog nje, ali ono ''možeš ali nećeš'', bi trebalo da se aktivira u tom trenutku...a i savest..


A ti mislis u ljubavi preostaje mnogo dostojanstva?
Iz mog ugla gledajući, mislim da ostaje..ako je ljubav prava... Za ostale ne znam šta misle...

Moonster
27-05-2012, 00:37
Pa ja sam prethodno i rekla da je vernost povezana sa karakterom. priča je to isto lepo opisala...
Pa kada se upustiš u nešto i pored toga što već imaš nekog kraj sebe, sigurno da je namerno..Slučajno se može sresti druga osoba i slučajno se možeš pokrenuti zbog nje, ali ono ''možeš ali nećeš'', bi trebalo da se aktivira u tom trenutku...a i savest..
Bold, ne, ne može se slučajno sresti neko zbog koga se pokreneš, ne ide to tako :nene:
Al' da se ne vraćamo na priču o ljubavi i "ljubavi" da ne bude gore nego prošli put....

Steppenwolf
27-05-2012, 00:40
Moze se sresti i slucajno.
Al se odmah prepozna.

Sagacity
27-05-2012, 00:44
Da, može se sresti slučajno..Izazov je uvek prisutan. Samo je pitanje, da li ćeš ga prihvatiti ili ne...

Adio
27-05-2012, 00:45
uvek mozes da prevaris partnera
za to ne postoji ni razlog, ni opravdanje

Steppenwolf
27-05-2012, 00:45
Treba biti karakter pa uvek odbiti.

Sagacity
27-05-2012, 00:50
uvek mozes da prevaris partnera
za to ne postoji ni razlog, ni opravdanje
Pa to je ono što smo prethodno rekli...Karakter...:aha:
Mada meni tu i savest igra veliku ulogu...ako ćemo iskreno...

Steppenwolf
27-05-2012, 00:54
Pa nemaju svi savest Sago, sa tim se ne radja.
A ni sa karakterom.

Sagacity
27-05-2012, 00:58
U pravu si Wolf. Savest je nešto što se razvija još od malih nogu...Karakter je nešto što je sastavni deo nas. Imam oboje...i mnogi ljudi imaju obe osobine u sebi.
Priča je lepo rekla, da ljudi ostaju verni partneru i kada ljubav iščezne...

Steppenwolf
27-05-2012, 01:04
E tek mi to nije jasno, cemu ostaju verni ako vise nema niceg.
To je vec patologija, nije vrlina.

Sagacity
27-05-2012, 01:06
To je već poštovanje nečeg što su dvoje imali i ne žele to da zaborave..bar ja tako mislim..

Steppenwolf
27-05-2012, 01:08
Kapiram, al ne mozes ziveti od uspomene na nekadasnju ljubav samo da bi ostao veran proslosti.
A za to vreme zatvarati oci pred sansom za novu ljubav.

Sagacity
27-05-2012, 01:12
Pa da je tako kako ti kažeš, brakovi ne bi ni postojali..Život je pun izazova, ako svaki izazov prihvatiš, na šta bi taj život počeo da liči ?
Nije šansa za ljubav uvek u prednosti..Neki imaju i decu, pa ostaju zajedno zbog njih...na primer..Ima mnogo faktora koji utiču da se ostane tu gde jeste...bar ja tako mislim..

Steppenwolf
27-05-2012, 01:16
A sta da si imala partnera koji je recimo umro, ti bi ostala vecita udovica cak i ako odavno muza nisi volela?

Sagacity
27-05-2012, 01:21
Ovo je moj poslednji odgovor večeras na ovoj temi...
Iskreno, ne znam da li si čitao ali sam napisla na temi ''Da li se od tuge može umreti'', dosta toga upravo na kontu ovog gore što si napisao, pa da se ne ponavljam.

Steppenwolf
27-05-2012, 01:25
Ma daj, ti bi umrla od tuge.
Ok, necu vise nocas.

PETRAS
27-05-2012, 02:56
Vernost u ljubavi , pitanje je kad neko prestaje da bude veran i zasto.Pre ljubavi nam se desi zaljubljivanje-idealizacija neke osobe, i to je unutrasnji razlog za pocetak veze ili braka.Cesto razlog za neverstvo moze da bude razocarenje u tu idealizovanu sliku , sa druge strane moze biti i promiskuitet.Znaci ima dosta potencijalnih razloga za neverstvo, ostati veran je upravo odoleti izazovima,A od tuge moze da se umre,i nijejedno ljudsko bice umrlo od tuge.

причалица
27-05-2012, 08:31
Nervira me pseca odanost, sutnes ga ko kera a on jos uvek slini za tobom.

jao da :facepalm:


E tek mi to nije jasno, cemu ostaju verni ako vise nema niceg.
To je vec patologija, nije vrlina.

nisam ni rekla da je vrlina, nego sam samo konstatovala da postoji i takva vernost.

misticlady
27-05-2012, 18:08
ja nisam merodavna da odgovorim na ovo pitanje :pada:

Adio
28-05-2012, 16:08
Pa to je ono što smo prethodno rekli...Karakter...:aha:
Mada meni tu i savest igra veliku ulogu...ako ćemo iskreno...
naravno
ali ako odemo malo dalje pa zagledamo u ponasanje tih osoba koje su, jednostavno sklone prevarama, moze se uociti i da te osobe i kao prijaterlji mogu biti nepouzdane

Man
28-05-2012, 16:10
tupite svi :b:

stvari su mnogo jednostavnije, jedino kad iz neznanja ili gluposti sve iskomplikujete.

Bandit
28-05-2012, 16:56
Vernost je kad ne razmišljaš o tome ........Šta je to vernost..

marlon
28-05-2012, 17:34
vernost je kad imas trebu a neka druga ti se namesta i przi i skida se i dirka te i mazi i trlja se o tebe a ti si karakter i komunista pa kazes aaaaaa jok... nema nista od opaljivanja...moz' samo da mi ga dutjqas :rile:

Picola
29-05-2012, 04:04
U pravu si Wolf. Savest je nešto što se razvija još od malih nogu...Karakter je nešto što je sastavni deo nas. Imam oboje...i mnogi ljudi imaju obe osobine u sebi.
Priča je lepo rekla, da ljudi ostaju verni partneru i kada ljubav iščezne...

Naravno, zena treba da bude verna u braku, i uopste i muskarci...neka zive u mladosti tako da se "nazive" ali u braku treba biti veran, narocito je sramota za zenu kad prevari muza.

Mada sumnjam i u tog muskarca koji nije u mladosti (kao neozenjen) umeo da zivi, takav postaje ili "papucar" ili neveran, dakle, za muskarca je jos bitnije iskustvo.

KozaIzOza
29-05-2012, 11:26
gruba rech za uzajamno poshtovanje i razumevanje, djuskanje bez prelaska nevidljive linije koja je podvuchena stupanjem u uzrochno posledichni odnos zvani ljubav :lol:

Sagacity
29-05-2012, 12:59
naravno
ali ako odemo malo dalje pa zagledamo u ponasanje tih osoba koje su, jednostavno sklone prevarama, moze se uociti i da te osobe i kao prijaterlji mogu biti nepouzdane
Slažem se Adio sa tobom. Po meni osoba koja je sklona nevernosti, a ima ih i onih kojima je nevera u krvi, dovode svoj karakter u pitanje.

kojica
30-05-2012, 06:59
Naravno, zena treba da bude verna u braku, i uopste i muskarci...neka zive u mladosti tako da se "nazive" ali u braku treba biti veran, narocito je sramota za zenu kad prevari muza.

Mada sumnjam i u tog muskarca koji nije u mladosti (kao neozenjen) umeo da zivi, takav postaje ili "papucar" ili neveran, dakle, za muskarca je jos bitnije iskustvo.

joj ovo kad čujem nije mi dobro.. :lol: al totalno mi nije dobro..

Pa s kim ti muškarci imaju iskustvo? Sa ženama ili međusobno?

Skoro sam čula jednu priču koja mi je baš bila zanimljiva. Kaže čovek, koji je
dvadeset godina u braku da mu je to prva žena koju je dotakao. Vodo se, kaže,
pre toga sa još dve, al prvi put je lego sa ženom onda kad je to bila njegova
žena. I skroz je ponosan na svoje neiskustvo. Nit je papučar, nit švaler.
Mora da mu fali neka daska u glavu? :kapa:

Picola
30-05-2012, 07:11
joj ovo kad čujem nije mi dobro.. :lol: al totalno mi nije dobro..

Pa s kim ti muškarci imaju iskustvo? Sa ženama ili međusobno?

Skoro sam čula jednu priču koja mi je baš bila zanimljiva. Kaže čovek, koji je
dvadeset godina u braku da mu je to prva žena koju je dotakao. Vodo se, kaže,
pre toga sa još dve, al prvi put je lego sa ženom onda kad je to bila njegova
žena. I skroz je ponosan na svoje neiskustvo. Nit je papučar, nit švaler.
Mora da mu fali neka daska u glavu? :kapa:

Pa dobro to je izuzetak, a meni nije bas jasan taj covek. Nisam za razvrat, ali da muskarac bude ponosan na svoje neiskustvo???

P.S. Nisi shvatila, neka svi imaju iskustva dok nisu u braku (s tim sto muskarci naravno mnogo vise), a onda kad udju u brak da ne varaju. ;)

kojica
30-05-2012, 07:21
umem ja tako da ne shvatam.. :b:

I ne mogu da shvatim, kako to muškarci mogu da imaju mnogo više seksualnog iskustva
od žena, osim ako se ne seksaju međusobno.

Što da ne bude ponosan?

I nije li blesavo verovati, da će osoba koja je stvorila navike da se kreše s kim stigne,
odjednom i zauvek to sad raditi samo sa jednom osobom? A da će osoba koja pažljivo
bira partnere, najednom postati razvratnik?

Picola
30-05-2012, 07:25
Nije blesavo.

Jaoj Kojice, pa postoje i zene "placene" za to. Moze muskarac i od njih da uci.

To nema veze, bitno je da ima iskustvo, on sutra treba da bude glava porodice i da mnogo toga zna.

kojica
30-05-2012, 07:30
Kako nije blesavo? Jel možeš to malo da objasniš?

Aha.. taj rad..
I ti bi se udala za nekoga ko ima bogato iskustvo sa prostitutkama i očekivala
da će ti biti veran?

Picola
30-05-2012, 07:31
Naravno. Jer njemu su dosadile sve te "lake zene" pa onda trazi "prave vrednosti". Ali, to je vec druga tema...

:cao:

kojica
30-05-2012, 07:40
Pa jeste druga tema. Pričamo o keksualnim iskustvima.

On je, recimo, sa njima navikao da radi svašta nešto, što tebi neiskusnoj i smernoj
ne pada na pamet ili ti je mrsko. I onda će nastaviti da odlazi njima.

причалица
30-05-2012, 07:45
To nema veze, bitno je da ima iskustvo, on sutra treba da bude glava porodice i da mnogo toga zna.

stalno izbegavam da odgovorim na tvoje komentare, ali ovo mi baš ''bode oči''. on treba dakle da bude glava porodice sa iskustvom od prostitutki :krsti: svašta ću da čujem...

Picola
30-05-2012, 07:49
Pa jeste druga tema. Pričamo o keksualnim iskustvima.

On je, recimo, sa njima navikao da radi svašta nešto, što tebi neiskusnoj i smernoj
ne pada na pamet ili ti je mrsko. I onda će nastaviti da odlazi njima.

Pa nije, ja sam ovo rekla na osnovu prica samih muskaraca, sto starijih, sto mladjih, sa iskustvom.

Ne pada im na pamet da varaju zenu, bar ne svesno. Jednostavno, zasitili su se takvog zivota.

Picola
30-05-2012, 07:51
stalno izbegavam da odgovorim na tvoje komentare, ali ovo mi baš ''bode oči''. on treba dakle da bude glava porodice sa iskustvom od prostitutki :krsti: svašta ću da čujem...

Pa ne samo od prostitutki, rekla sam vec da mogu da to budu i one, ali ne moraju. Uvek imas i tzv. "lake zene" koje to rade dobrovoljno sa mnostvom njih.

причалица
30-05-2012, 18:13
Uvek imas i tzv. "lake zene" koje to rade dobrovoljno sa mnostvom njih.

to nije ništa novo, otkrivaš nam toplu vodu....ali nije jasno kakve veze tzv. iskustvo ima sa tim da taj isti ''iskusni'' treba da bude glava porodice i ''da mnogo zna''. koje je on to znanje stek'o, majke ti :lol:

Picola
07-06-2012, 03:08
to nije ništa novo, otkrivaš nam toplu vodu....ali nije jasno kakve veze tzv. iskustvo ima sa tim da taj isti ''iskusni'' treba da bude glava porodice i ''da mnogo zna''. koje je on to znanje stek'o, majke ti :lol:

On treba da zna sve, pa i o zenama. To je prava glava porodice, ako nisi znala.:bure:

Ako ti volis nekog smutljivca koji ne zna ni da bekne ni o cemu, ja ne.

Sarmica
07-06-2012, 05:48
jaooo i ja sam oduvek volela te koji nisu zaobišli nijednu žemsku:jasenka:
kako će drukče da nauče:dada:
Dok žena sedi pomotana kod kuće:jasenka:

kojica
07-06-2012, 06:40
Da bre.. vidi što je baja.. :rile:

Svecki čovek.. :haha:


http://www.youtube.com/watch?v=QwInH4wBuJQ

причалица
07-06-2012, 07:03
On treba da zna sve, pa i o zenama. To je prava glava porodice, ako nisi znala.:bure:

Ako ti volis nekog smutljivca koji ne zna ni da bekne ni o cemu, ja ne.

kako može da zna sve o ženama ako je sa ''lakim ženama'' sticao iskustvo o životu :lola:
ili ti misliš da je svaka žena u suštini laka :hm: pa da on sa tim nagomilanim znanjem bude apcolutni vladar u braku i pored njega?

p.s. a to - šta ja volim ili ne, stvarno ne bi trebalo da komentarišeš, naročito ne u uvredljivom kontekstu.

Picola
12-06-2012, 04:14
kako može da zna sve o ženama ako je sa ''lakim ženama'' sticao iskustvo o životu :lola:
ili ti misliš da je svaka žena u suštini laka :hm: pa da on sa tim nagomilanim znanjem bude apcolutni vladar u braku i pored njega?

p.s. a to - šta ja volim ili ne, stvarno ne bi trebalo da komentarišeš, naročito ne u uvredljivom kontekstu.

Ti se meni u uvredljivom kontekstu prva obracas - nisam ja s tobom cuvala ovce, pa da mi se obracas sa "majke ti".

Kad lepo pitas, lepo cu da ti odgovorim:g: - do tad - neka ti ostane nejasno, nije me briga.

Sagacity
01-08-2012, 07:56
Juče sam čula nešto jako simpatično i svi smo se tome nasmejali....
Moja koleginica koja je inače preko 20 god. u braku je rekla...:'' Ja sam svom suprugu rekla i ako me prevariš, nemoj da mi kažeš, biće mi lakše''....:lol: Da li je ona svog supruga stimulisala ili destimulisala sa takvom izjavom na vernost il' nevernost....videćemo...

DaDole
01-08-2012, 08:03
Kažem ja da je u neznanju spas:dada:

Sagacity
01-08-2012, 08:07
Meni je više zvučalo....tipa...''Možeš da me prevariš slobodno, samo mi nemoj reći''...:lol:

Pa možda je u neznanju spas...Ako ne znaš, nemaš zašta da se nerviraš...Samo je problem što se ništa ne može sakriti...I zamisli, da saznaš da te neko mesecima ili godinama vara...a ti živeo u zabludi...:(
Od istine se ne može pobeći.... ona uvek stiže.....

DaDole
01-08-2012, 08:11
Vjernost zapravo postaje kao žvakaća guma,rastegljiva i ljepljiva,nakratko slatka i kad je gorkasta,ispljune se i zamijeni sa novom..precijenjena je kao pojam..
Ljudi se kunu u nju:qq: mislim,to je tek apsurd..parafraziraću jer ne znam ko je rekao da su i najjače zakletve slama za oganj u krvi:)

Sagacity
01-08-2012, 21:46
Ne znam sada koliko je vernost precenjana, ali je činjenica da je povreda iste, jedna od najvećih emotivnih boli...
A slažem se sa tobom, da je vernost postala ''rastegljiva kategorija''....i svak je kroji onako kako njemu odgovara...:)

rile_nezni_oblak
01-08-2012, 22:17
Vjernost zapravo postaje kao žvakaća guma,rastegljiva i ljepljiva,nakratko slatka i kad je gorkasta,ispljune se i zamijeni sa novom..precijenjena je kao pojam..

prokletstvo :eek:

vrludava
03-08-2012, 23:23
vernost je kad možeš a nećeš :aha:

Case closed :g: