PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li forumsko druženje, može zameniti pravo druženje u reali ?



Sagacity
12-06-2012, 08:07
Šta mislite, da li forumsko druženje može donekle zameniti pravo druženje u reali?
Jeste da se ne vidimo, ali se nasmejemo, razmenimo po neko mišljenje. Na neki način kao da zaista sedimo skupa u nekom lokalu. Pogotovo to chat može dočarati...
Ili je druženje u reali, ''živa reč, živa slika'' i tu nema neke zamene, niti dopune ?

kojica
12-06-2012, 08:39
Sve je samo slika u našoj glavi. :mm:

Sagacity
12-06-2012, 09:05
Meni na primer čat ovaj ovde kada se ''načička'' po nas 10 u isto vreme, može delovati kao pravo druženje.
Doduše, reala je nešto drugo. Ali zimus, kada je bio led i veliki sneg forum mi je itekako zamenio realu, jer se van nije moglo...Možda ne može potpuno zameniti druženje u reali, ali ga svakako dobrim delom može dopuniti...

Sarmica
12-06-2012, 10:25
Ma sve to isto, nije baš potpuno isto ali...svaki magarac ima svoje veselje:jasenka:

Rosa
12-06-2012, 15:45
Druženje u reali ne može da zameni ovaj tip druženja,kao i obrnuto :kafa:

To su po meni potpuno različite stvari..ti u reali vidjaš uglavnom ljude koje dobro znaš i nisu ti uvek na dohvat ruke :b:
A ovako imaš priliku da upoznaš nove ljude-što u realnom svetu ne funkcioniše baš tako lako..
Onda isto tako na ovaj način možeš saznati mnooogo više o osobi-o njenim navikama,karakternim crtama itd..nego što bi u reali kroz običnu priču ( to je sigurno :dada: )

Često se dešava da u realnom svetu imamo kraj sebe potpuno ( ili donekle) pogrešne osobe za druženje,pa onda ovde nadjemo ljude koji nam prijaju i sa kojima nadjemo zajednički jezik :eek:

Dakle nema zamene i jedno i drugo! :b:

причалица
12-06-2012, 15:55
mislim da je svako druženje baška....tj. za sebe.
niti druženje u rl može da bude savršeno, niti ono na 4umu.
ako ti se na 4umu nešto ne druži, jer tu nisu osobe koje ti prijaju ili ako si nakrivo nasađen tog dana - jednostavno se ne javljaš i maštaš o tome da li se neko brine za tebe :lol: u realnom životu odmah znaš da se niko ne brine za tebe čim ne zvrndaju fonovi i esemesovi.
eto.
ispada da je forum veća zagonetka nego realni život :tupan:

Rosa
12-06-2012, 16:05
Ceo život je zagonetka Pričo moja,samo retki pogode o čem se tu zapravo radi...:b:

причалица
12-06-2012, 16:08
Ceo život je zagonetka Pričo moja,samo retki pogode o čem se tu zapravo radi...:b:

onda, ova tema na filosofiju da se prebaci :g:

Cruz
12-06-2012, 17:33
druzenje je po meni isto, nevezano za to gledamo li se u oci ili ne.

причалица
17-08-2012, 09:39
baš nešto razmišljam - može ovo druženje da zameni ono u reali, ali nije dobro da se osoba druži samo u virtuelnom domenu. to je baš zeznuto.
nema zamene za realni kontakt, za priču ''uživo''. ovaj domen je ipak samo tlapnja.

DaDole
17-08-2012, 09:58
nemam odgovor na ovo pitanje sem što vjerujem da svako od nas ima svoju mjeru stvari,relacija,potreba,odnosa..i tu mjeru svako slijedi na način u kom pronalazi sebe..vl druženje definitivno zadire u sferu rl-a ..moje ruke koje ovo kucaju su moje,kao i moje misli..pitanje je samo koliko kome od nas treba jednog,a koliko drugog oblika..
mjera stvari:dada: