PDA

Pogledaj Punu Verziju : In an open relationship



Cruz
17-06-2012, 07:06
Kada sam se prvi put srela sa terminom "in an open relationship" pojma nisam imala sta to zapravo znaci. Mislim, znam sta je u prevodu, ali mi termin "otvorena veza" nikako nije jasan. Da li to znaci da je par kao zajedno, tj. u vezi, a u stvari sve je dozvoljeno? Zar je to normalna veza dvoje ljudi? Kakvo zadovoljstvo u istoj nalaze? Imam milion pitanja, a odgovora niti jednog...

причалица
17-06-2012, 07:56
Kada sam se prvi put srela sa terminom "in an open relationship" pojma nisam imala sta to zapravo znaci. Mislim, znam sta je u prevodu, ali mi termin "otvorena veza" nikako nije jasan. Da li to znaci da je par kao zajedno, tj. u vezi, a u stvari sve je dozvoljeno? Zar je to normalna veza dvoje ljudi? Kakvo zadovoljstvo u istoj nalaze? Imam milion pitanja, a odgovora niti jednog...

pa, imaš jedan odgovor - da je to nenormalna veza.

Cruz
17-06-2012, 07:57
vecina mladih se ne bi slozila sa tom konstatacijom..

Moonster
17-06-2012, 07:59
vecina mladih se ne bi slozila sa tom konstatacijom..
Je l' to znači da većina mladih nije normalna :eek:

причалица
17-06-2012, 08:00
ne, nego da je u otvorenim vezama...mada, ove moje i njihove drugarice baš nešto ne praktikuju to :hm:

Cruz
17-06-2012, 08:02
ne praktikuje ni moja cerka, ali se srece sa devojkama koje je upraznjavaju i prividno su srecne...

Moonster
17-06-2012, 08:04
ne, nego da je u otvorenim vezama...mada, ove moje i njihove drugarice baš nešto ne praktikuju to :hm:
Dok ne padneš, ne možeš da ustaneš, tako i sa njima, dok ne prođu neke stvari koje su preuzele na sebe, neće izgleda ništa naučiti :aha:

Raisa
17-06-2012, 09:27
tako je-tako nesto treba iskusiti,i neko ko nije prosao to stvarno ne bi mogao tako olako da komentarise.Obicno rezim u sebi kada cujem,doduse,jer znam u 80 posto slucajeva da je par u otvorenoj vezi zbog muskarca :rolleyes: Jako retko u stvari nikad nisam cula zensku stranu da je predlozila svom decku tako nesto,tako da prvo kad cujem otvorena veza pomislim '' aha to zbog njega jer ne moze da ga drzi u gacama.''
No,to sve zavisi od muskarca do muskarca,kakav je on. Ako je on nezreo,naravno da ce ti biti tesko da to trpis,ako je zreo,stabilan,i zna sta radi bice ti manje tesko. Na primer, ako i pored toga sto ima seks sa durgim devojkama on ucini da se ti osecas sigurno, daje tebi paznju, ni slucajno te ne zapostavlja i ne dozvoljava uopste da se oseti da ima drugu ili kad ga neka druga zanima, kada imas osecaj kad si sa njim, da je najblji decko na svetu i cini te srecnom, onda mozes da prihvatis sta radi sa strane,da tako kazem. Vce sam rekla na jednoj temi,da upoznam muskarca koji me u svemu cini srecnom i kog volim,nikad ne bih otisla od njega samo jer spava okolo.

Postoje tu dva tipa muskarca

a ) oni bezobzrani koji su nezreli
b ) oni koju su stvarno predivni kao partner ali,eto, u prirodi im nije vernost,takvih je jako malo ( ima i zena ovakvih )

Ako naletis na prvog provesces se ko bosa po trnju,ako naidjes na drugog nece ti biti bas toliko nevidjeno tesko. Mislim, nece on sad tebi prepricavati sta radi sa durgim devojkama,sacuvaj me Boze. Nit ces uopste dolaziti u kontakt sa tim. I sad ce neko reci,pa dobro,znaces sta radi. Pa,znaces ali,ako vam je seks jako dobar, ako vam je predivno zajedno,ako te cini srecnim ko niko,a pritom uopste ne prica o onome sta radi sa strane,garantujem da bol nece biti tako velika,sve je to do ponasanja muskarca.

SVi muskarci koje ja znam su neverni ( ili mozda sam ja okruzena pogresni muskarcima ali, oni koji zaista dobro izgledaju nisu verni ) i mislim da fizicka vernost nazalost nije nesto sto zena treba da ocekuje.

A zene koje su u ovakvim... vezama,ja ih se grozim. E to mi je dno dna. Odvratno mi je.

Raisa
17-06-2012, 09:35
Mislim tu na zene koje prve rpedloze open relationshop i praktikuju to, na to sam mislila,da ne bude zabune.

Moonster
17-06-2012, 09:50
No,to sve zavisi od muskarca do muskarca,kakav je on. Ako je on nezreo,naravno da ce ti biti tesko da to trpis,ako je zreo,stabilan,i zna sta radi bice ti manje tesko. Na primer, ako i pored toga sto ima seks sa durgim devojkama on ucini da se ti osecas sigurno, daje tebi paznju, ni slucajno te ne zapostavlja i ne dozvoljava uopste da se oseti da ima drugu ili kad ga neka druga zanima, kada imas osecaj kad si sa njim, da je najblji decko na svetu i cini te srecnom, onda mozes da prihvatis sta radi sa strane,da tako kazem.

Ukratko rečeno ako te jako dobro laže. Ako je zreo, imalo, nikada neće imati nedoumica po tom pitanju, tačno će znati šta želi.


Vce sam rekla na jednoj temi,da upoznam muskarca koji me u svemu cini srecnom i kog volim,nikad ne bih otisla od njega samo jer spava okolo.

Sa ovom gornjom rečenicom, možeš očekivati sve vrste ponuda na pp :palac:



Postoje tu dva tipa muskarca

a ) oni bezobzrani koji su nezreli
b ) oni koju su stvarno predivni kao partner ali,eto, u prirodi im nije vernost,takvih je jako malo ( ima i zena ovakvih )

Ako naletis na prvog provesces se ko bosa po trnju,ako naidjes na drugog nece ti biti bas toliko nevidjeno tesko. Mislim, nece on sad tebi prepricavati sta radi sa durgim devojkama,sacuvaj me Boze. Nit ces uopste dolaziti u kontakt sa tim. I sad ce neko reci,pa dobro,znaces sta radi. Pa,znaces ali,ako vam je seks jako dobar, ako vam je predivno zajedno,ako te cini srecnim ko niko,a pritom uopste ne prica o onome sta radi sa strane,garantujem da bol nece biti tako velika,sve je to do ponasanja muskarca.

Ako naletiš na oba tipa muškaraca i nemaš nikakvu emotivnu povezanost sa njima, neće ti ništa biti problem :aha:



SVi muskarci koje ja znam su neverni ( ili mozda sam ja okruzena pogresni muskarcima ali, oni koji zaista dobro izgledaju nisu verni ) i mislim da fizicka vernost nazalost nije nesto sto zena treba da ocekuje.

Nije tačno, okružena si samo sa takvom vrstom muškaraca. Ni to u vezi izgleda nema veze sa realnošću, znam određene koji izgledaju samo tako, ali nikada nisu izneverili neku sa kojom su bili, ni na jedan način. Sve žene koje ja znam su neverne, pa ih i pored toga ne kategorišem jednako.
Pogrešno misliš, samo me interesira na čemu zasnivaš takvo mišljenje ? :hm:


A zene koje su u ovakvim... vezama,ja ih se grozim. E to mi je dno dna. Odvratno mi je.

I žene i muškarci ove kategorije su mi odvratni, bez izuzetaka.

Raisa
17-06-2012, 10:00
Ne ako te laze,oboje znate sta radi,samo Boze jel treba jos i da ti prica to? Naravno da ne.
Sto se tice toga da su neverni,to opet, mislim zaista svaki muskarac kog ja ili poznajem ili sam dosla u kontakt a koji izgleda prokleto dobro je neveran,stvarno svaki. Nisma upoznala nijednog koji jako dobro izgleda a veran je,sad sto mi neko ne veruje,to je druga stvar.
I kad kazem jako zgodni,ja poznajem muskarce od 30 godine pa nagore,jer se sa vrsnjacima ne druzim nesto,tako da ne mogu da okrive da poznajem pubertetlije koji ''naravno da nece biti verni'' vec pricam o muskarcima iznad 30 godina.

Nije sve tako crno i belo Munsteru :aha: nemoj tako surovo da klasifikujes da su dno SVI koji to rade,ima onih koji su divni ljudi,samo nisu verni,i eto. Sto svi obavezno moraju po defaultu da budu gadovi?

Bandit
17-06-2012, 10:03
Hvala..i ti si divna..

Sagacity
17-06-2012, 10:10
Kada sam se prvi put srela sa terminom "in an open relationship" pojma nisam imala sta to zapravo znaci. Mislim, znam sta je u prevodu, ali mi termin "otvorena veza" nikako nije jasan. Da li to znaci da je par kao zajedno, tj. u vezi, a u stvari sve je dozvoljeno? Zar je to normalna veza dvoje ljudi? Kakvo zadovoljstvo u istoj nalaze? Imam milion pitanja, a odgovora niti jednog...
Ne to nije normalna veza i tu nema ljubavi. Mislim da je to veza iz ''nagona''...Ali obično im i to dosadi, pa onda traže neki izlet i sa strane..Jednom rečju, poremećeni odnosi...

причалица
17-06-2012, 10:17
takvu vrstu veze mogu da traže samo osobe koje ne vole.
ako nekoga voliš, ne treba ti nikakava ''open'' varijanta....pa nije to atp turnur, majq mu.

Moonster
17-06-2012, 10:18
Ne ako te laze,oboje znate sta radi,samo Boze jel treba jos i da ti prica to? Naravno da ne.
Da, ali ipak te laže, samo na drugi način, jer čim ti daje iluziju da si mu bitna, a ide sa strane, ma šta pričao, laže i to suštinski.



Sto se tice toga da su neverni,to opet, mislim zaista svaki muskarac kog ja ili poznajem ili sam dosla u kontakt a koji izgleda prokleto dobro je neveran,stvarno svaki. Nisma upoznala nijednog koji jako dobro izgleda a veran je,sad sto mi neko ne veruje,to je druga stvar.
I kad kazem jako zgodni,ja poznajem muskarce od 30 godine pa nagore,jer se sa vrsnjacima ne druzim nesto,tako da ne mogu da okrive da poznajem pubertetlije koji ''naravno da nece biti verni'' vec pricam o muskarcima iznad 30 godina.

Ja isto to mogu da navedem za žene, od onih koje izgledaju izuzetno dobro, može se reći predobro preko prosečnih do onih koje sa dobrim izgledom nemaju veze. Pubertetlije su posebna priča, ali čak i u toj kategoriji primeti se odvajanje među njima samima, u zavisnosti od modela koji su poneli iz kuće, društva u kojem su i sredine u kojoj žive. Tako da čak ni u toj kategoriji nisu svi isti i jednako (ne)zreli.
Ima muškaraca koje znam koji su u rasponu od 30-te pa na više, ali koji ne ulaze u tu kategoriju nevernosti, mada ima i ovih drugih koji su u većini u odnosu na ove prve.


Nije sve tako crno i belo Munsteru :aha: nemoj tako surovo da klasifikujes da su dno SVI koji to rade,ima onih koji su divni ljudi,samo nisu verni,i eto. Sto svi obavezno moraju po defaultu da budu gadovi?
Nije, postoje nijanse, ali ne u svim slučajevima, neke stvari su uvek ili samo crne ili samo bele, sredine nema :aha:
Dobro, nećemo tako oštro onda :lol:
Ali ostaje činjenica da koliko god oni bili "divni" kao osobe, ako nisu verni, emotivno povređuju osobu sa kojom jesu, tako da ne mogu biti divni nikako. Jedino ako je relacija između takvih osoba takva da ne podrazumeva emotivnu vezanost u bilo kom obliku, onda se to svodi na popularnu kategoriju fuck buddy-ija često popularnu kod određene vrste ljudi.
Zato su gadovi.

причалица
17-06-2012, 10:20
Ali ostaje činjenica da koliko god oni bili "divni" kao osobe, ako nisu verni, emotivno povređuju osobu sa kojom jesu, tako da ne mogu bit divni nikako. Jedino ako je relacija između takvih osoba takva da ne podrazumeva emotivnu vezanost u bilo kom obliku, onda se to svodi na popularnu kategoriju fuck buddy-ija često popularnu kod određene vrste ljudi.
Zato su gadovi.

e što gotivim ovog moonstera :aha:

Bandit
17-06-2012, 10:24
Kao što obično biva u prirodi i društvu postoje procesi i odnosi koji traju neko izvesno vreme i pošto postanu učestali ...dakle bivaju primećeni i dobijaju svoje nazive..definiciji ..komentare i ostalo. Isto to se desilo jel i sa Otvorenim vezama..
Mislim da je to vrlo prosto i jednostavno ..za definisati..
Naime ako je veza onda je moguće da bude otvorena ..medjutim kad je to veza izmedju ljudi onda i nije neka veza ako je otvorena..
Dakle nije prava veza..
Dalje ako je u takvoj vezi i jedan i drugi partner saglasan sa definicijom takve veze..onda je to ok..
To dalje podrazumeva da su oni u odnosima i da im takvi kakvi jesu odgovaraju..što bi trebalo da znači ..bliski smo..ima nečega dobrog u našim odnosima ..ali nije to nešto što bi moglo da nas čvršće veže...ali nije isključeno..
E onda smo u vezi ali i nismo..
iz toga zna da se izrodi ..nešto više ili jednostavno da neko zaključi da i pored toga što to nije "idealna osoba" za mene ..ja bolje verovatno neću naći i da opet to bude nastavak u ozbiljnijem smislu..
S druge strane ako je jedan inicijator takve veze onda samo taj jedan ima takav stav a ovaj drugi ili druga nema dovoljan uticaj da to promeni i miri se sa situacijom ...
Ukratko ako je obosttrano onda može da bude ok..sve ostalo ..ja lično bi izbegavao..

Sarmica
17-06-2012, 11:19
Da prostite, osim u filmovima, nikad nisam čula za tako nešto:huh:

Picola
17-06-2012, 14:49
Ne znam....meni je strasna pomisao da me neko vara, pa makar ga toliko i ne volela, tada cak jos i vise.

S obzirom da sam posesivne prirode, meni ovakve veze ne odgovaraju.

Cruz
17-06-2012, 18:10
u stvari, meni je nezamislivo da ljubav dozivljavam na nacin da je sve dozvoljeno. pa nije bas to tako jednostvno. gde su tu iskrenost, odanost, vernost?

kojica
17-06-2012, 19:32
pa ko je reko da u ovoj vrsti veze ima ljubavi.. :kapa:

Cruz
17-06-2012, 19:52
pod pretpostavkom da je ima.. :aha:

Tibi
17-06-2012, 19:54
I tako...
Dobra tema za filozofiranje:) samo zivot nije filozofija. Meni je uvek slatka iskljucivost.
Jednom sam se opekao sa otvaranjem takve teme pa cu se uzdrzati od emotivnih komentara.
Ovaj...znate li sta su to emocije?

kojica
17-06-2012, 20:41
emocije.. :hm: to je kad je nešto moje i samo moje pa ga zato volim.. :dada:

Cruz
18-06-2012, 06:28
emocije su sirok pojam, ne znam tacno na sta mislis :cruz:

kojica
22-10-2012, 07:00
E sinoć sam na nejšnel džijografiku gledala neko čudo, al nisam uspela
da zapamtim kako se to zove.. nije bigamija, nego malo komplikovanije..

Naime, žena ima dva muža, al ta dva muža se takođe volu, a plus na sve
to, svo troje mogu da imaju keks izvan tog čudnog braka. :kapa:

Najgore je što taj čudan brak, koji država u kojoj žive ne priznaje, ne može
da izdrži ni jedan pošten krevet. Ne zna se ko je od njih debeliji. :eek: Pa
kad su istovremeno svi u krevetu on se mučenik savije ko list papira.

http://channel.nationalgeographic.com/exposure/content/photo/photo/46584_dany-lon-and-troy_px03qo5xyGFvgr4Z4RoBJtoqRvENU+Xah56wDzMsAVg=_ 610x457.jpg

Sagacity
22-10-2012, 08:52
Pa njima traba krevet preko cele sobe i to one velike...:lol: Bre...stvarno ima svega .
Ljudstvo se totalno izobličilo. Još malo, pa se nećemo razlikovati od životinja...:aha:

Nežnicah
22-10-2012, 09:20
Prava bolestina, unistavaju instituciju porodice, mama, tata, deca, celina... a opet ne mozes im nista... kao ni gejovima :aha:

причалица
23-10-2012, 20:41
iz bliskog okruženja znam jedan par koji ima ''otvorenu vezu''. vidim da, u stvari - ona kao kulira dok on šara okolo. strašno.
valjda joj je previše stalo do tog čoveka, pa može da podnese za sada da je' gomna svako malo, ne znam....
moje lično mišljenje ne moram da pišem. valjda se da naslutiti iz rečnika ovih par rečnica :rol:

Sagacity
23-10-2012, 20:46
Naravno da se vidi Pričo...:lol: sve je jasno...
Ja sam se danas šokirala (ali ja se za mnogo štošta šokiram, pa ne znam da li se računam :kreza:), kada ona neka kaže...''Ja i dragi smo se dogovorili, da nema ljutiš ako kresnemo nešto sa strane....'' To je kao cool, osvežava vezu.....:eek:

Nežnicah
23-10-2012, 20:59
Kako to moze ponovo spojiti i osveziti vezu dvoje medju kojima je doslo do prezasicenosti? Cudno ljudi razmisljaju :blenta: Mada, ako se tako dogovore na pocetku veze, onda to jos ispadne i posteno :eek: bolje tako nego da se lazu medjusobno... valjda :hm: ma gluposti ...

Sagacity
23-10-2012, 21:04
Pa Fajf, to onda najbolje da naprave neki predugovor, koliko ''kresova'' godišnje je moguće...:smeh:

Nežnicah
23-10-2012, 21:08
Sago :haha: pa onda ako nekome od njih dvoje pretekne, da ovo drugo moze da pozajmi koji kres do sledece godine pa da vrati :haha:

причалица
23-10-2012, 21:18
meni uopšte nije jasno ko moš toliko da se kreše...i u braku (vezi) i sa strane...pa gde je tu neki posao i tako to :lol:

Rosa
23-10-2012, 21:25
Pro pali smo skroz :blenta: (kao što reče Ana Bekuta kad je pro pala) kao društvo :b:

Sagacity
23-10-2012, 21:25
Ne znam Pričo, ja nisam u braku....:lol: :lol: Mada mislim da se tu radi o fenomenima...:kreza:

rile_nezni_oblak
28-10-2012, 20:52
to kod majke svoje da ima tu vrstu veze.. kod rikija, ne-e... il' smo zajedno, il' nismo... ako ti nije dovoljno sta imas od mene, sut u dupe i tanjir supe... nadji drugog... a to mi sve lici da su smislili oni muskarci sto su paljotke neke, pa bi da sarac-komarac okolo, a zena kod kuce da ih ceka i da odrzava kucu, sprema ruckove, pere ves, podize decu i ako moze da radi jedno 16h, da donese pare u kucu... i bude srecna i nasmejana, da ga voli i da mu povladjuje.. bez toga nista... sve u svemu, slazem se sa nekim ko je iznad napisao - u toku je klasicno urusavanje vrednosti braka, normalnog odnosa, porodice... forsiraju se na svakom koraku neke druge, skroz suprotne, stvari... zasto to rade, ne mogu da shvatim..

Sagacity
28-10-2012, 21:11
zasto to rade, ne mogu da shvatim..
Zato što se degradira sve ono što je lepo. I zato što pojedinci pokušavaju da provuku neke anomalije, zato što to baš njima odgovara. I zato što je sexualna industrija toliko jaka, da polako počinju da utiču na svest ljudi i njihova tradicionalna načela...Što više radikalizuju svest ljudi u slobodi sexualnog razmišljanja, to će više ''sexualnda industrija'' da napreduje,a time i profit..
To je bar moje mišljenje...:hm:

sudjenik
28-10-2012, 21:37
ovo ko ja... sa zenom u razvodu, sa sobom van mesta, sa jednom malom samo kad nisam nadrkan a to bude prilicno cesto... mis nadrkanos'. najgore kad se sve zna o sebi i drugome, onda nema one nostalgicne magline nejasnog sto zene obozavaju, iako se foliraju da vole cist racun.