PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šta ste ručali danas?



Strane : 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

причалица
08-07-2010, 18:14
čorba od šargarepe, teleće šnicle, pire krompir i paradajz salata.
lubenica.

Zazijavalo
08-07-2010, 18:33
Punjene paprike. :pusi:
Rekla mi draga da ako baš oćem, da si gi napravim. I sad nisam siguran dal ću da joj dam da proba. :mrgreen:

причалица
08-07-2010, 18:59
mm je samo ispržio šnicle i napravio salatu.
od toga sam ja pojela sir i paradajz....oni su sve smazali.

kojote
09-07-2010, 10:14
Crni puding nije puding, ali jeste crn. Pravi se od krvi, a recept liči na foršpan za Texas Chainsaw Massacre. Naravno, danas niko osim dobroćudnih bakica u nekada bratskoj nam Slavoniji i Kerriju nema više volje i vremena da mulja po životinjskoj krvi i pravi domaće krvavice, tako da se crni puding kupuje gotov u lokalnom supermarketu.

Kada je irskog pisca Brama Stokera, tokom studijskog obilaska Austrougarske, put naneo u slavonski grad Bjelovar, on se smestio u pansion kod Kopčića. Spavao je, kako se u tim krajevima veli, "kao zaklan" i ujutro se spustio čio i veso na doručak. Pitao je šta ima, kažu - krvavice. "Daj da vidim i to čudo", rekao je Stoker. Kad su mu doneli sveže isprženu krvavicu, on se toliko oduševio ("Pa to ni u Transilvaniji nema!") da je odmah zapisao recept, i to direktno u rukopis svoje nove knjige. Od tada je u Irskoj nezamisliv doručak bez crnog pudinga. Danas prosečan irski zemljoradnik za doručak ("fry") pojede omlet od pet jaja s četvrt kile pržene slanine, parom svinjskih kobasica, konzervom pasulja i pola vekne crnog hleba. Plus 3-4 šnite crnog pudinga. Doručak ispod 3000 kalorija ovde se smatra nečim neozbiljnim, a dobra strana je što posle doručka ne morate da ručate paprike koje je punio Zazijavalo (ako znate legendu o jednorukom kuvaru, znate o čemu govorim), niti da večerate šnicle i salatu Pričalicinog nesrećnog muža, koje ova gotivna ali često surova ženica, redovno uvaljuje svojoj nejakoj dečici.

:pusi:

Pile
09-07-2010, 13:10
Haha bas si lepo skuvao danas kojote.
Ima jedna izreka: "Eat breakfast like a king, lunch like a prince, and dinner like a pauper". Koliko je jedenje krvavice za dorucak kraljevski nisam bas sigurna ali obilat dorucak jeste vrlo vazan. Ovde sam bas skoro sa koleginicama razgovarala o tome jer se u Kanadi prosecna porodca hrani obrnutim redosledom, znaci nesto malo za dorucak, za rucak tamte vamte a kada dodje red na veceru onda se krka. Posle se cude kako su se ugojili. Ne verujem da bih bas probala tu krvavicu iako sam cula mnogo lepih prica o njoj, narocito od onih koji su bili u poseti Irskoj. Posle onolikog popivenog piva mora da je sve lepo, pa i puding od krvi.

Пркос
09-07-2010, 13:29
Becarac sa komadicima juneceg mesa i kvit.

причалица
10-07-2010, 07:24
danas - čorba od blitve (sa kiselim mlekom, ovčijim afkors), rolovana piletina i verovatno krompir (pekarski ili restovani, to ću tek da odlučim)....mešana salata i lubenica.

kojote
10-07-2010, 12:35
U Kanadi ima dosta zelenog drveća, bistre vode i čistog vazduha, ali nema onoga što ću ja danas jesti, a to je...

Roštilj se ne jede kod kuće. Na roštilj se ide u kafanu. Ali u Kanadi nema kafana, pa se umesto u kafanu ide na izlet. Lepo je otići tamo gde drugi ne idu; dobri su nacionalni parkovi, arheološke lokacije i travnjaci univerzitetskih kampova. Ovo poslednje zbog malog fudbala i badmingtona na pun stomak. Ako vas mrzi da idete van grada, dovoljno je da izađete na terasu. Komšijama sigurno neće smetati malo dima sa vaše ganc nove skare, turbo-folka i pijanog urlanja.

U starom kraju najbolji roštilji bili su oni koje su proizvodili i prodavali pripadnici romske nacionalnosti na pijaci Zeleni venac u Beogradu. Reč je o prostom mehanizmu nalik na limenu kantu za cipele, koja je imala par rupa sa strane (za cug) i metalnu rešetku preko. U Kanadi takvih roštilja nema, tamo svi imaju one crne okrugle, na ugalj, ili zelene pravougaone, na gas, s unutrašnjim sagorevanjem i forsažom. Zato je najbolje da u samoposluzi, ti i tvoje prijateljice, kupite roštilj od aluminijumske folije za jednokratnu upotrebu, Biso - taj dosta liči na naš; kockast je i moraš da se presamitiš do zemlje, da bi na njemu nešto ispekla. Ako ti se vatra u toku pečenja bar dvaput ugasi, i ako hamburgeri i krilca ostanu unutra presni a spolja ugljenisani, znači da si sve uradila kako treba, i da si konačno poslala one of Canada.

kojote
10-07-2010, 13:32
Ne, neću se vratiti. Imam porodicu. Vidite onog riđeg dečka tamo? To je moj klinac. Moja žena ga je rodila pre nego što je mene upoznala, ali on se sad zove Marko Only Gorjanović. A moja žena zove se Lilu. Moja Lilu nije lepotica, ali se volimo. Nije to kao da imamo dvadeset godina, ali volimo se. I ne pričamo puno o tome. Umesto toga, ona mi skuva sarmu, ili pasulj sa slaninom, ili ispohuje tikvice. I kaže: "Mi volimo naša Srbija".

I tako sinoć, večerasmo. A ja se setih Dušanovca, i mame, i njenih tikvica, i mojih drugara Mana, G-a, Septembre, Gurbeta, Mistične, Kovača i Falkona koji ih obožavaju kao i ja. Noćas ostadoh sam u kuhinji i napih se kao svinja. A onda nekako ružno posrnuh, razbih rukom staklo na vratima. I gadno se posekoh, krv samo lije. Preplaših ženu i dete, jadva sam ih posle smirio. Ne treba da pijem. Kad pijem, hvatam se za poslednju, mračnu nadu: da će najzad izbiti neki mali, prljavi rat. Jer, dođe li do toga, tada će me sigurno pozvati, i ja ću čist, i bez potrebe da se perem, mirno moći da se vratim. A vi, ako nekad dođete u Dušanovac, pogledajte ga dobro. Tada ćete se možda setiti da ovde živi jedan čovek koji i kad stoji i kad hoda, i kad se smeje i kad spava - plače za njim. Jedan čovek koji još može da se uzda samo u - rat.

причалица
10-07-2010, 16:08
Ne, neću se vratiti. Imam porodicu. Vidite onog riđeg dečka tamo? To je moj klinac. Moja žena ga je rodila pre nego što je mene upoznala, ali on se sad zove Marko Only Gorjanović. A moja žena zove se Lilu. Moja Lilu nije lepotica, ali se volimo. Nije to kao da imamo dvadeset godina, ali volimo se. I ne pričamo puno o tome. Umesto toga, ona mi skuva sarmu, ili pasulj sa slaninom, ili ispohuje tikvice. I kaže: "Mi volimo naša Srbija".

I tako sinoć, večerasmo. A ja se setih Dušanovca, i mame, i njenih tikvica, i mojih drugara Mana, G-a, Septembre, Gurbeta, Mistične, Kovača i Falkona koji ih obožavaju kao i ja. Noćas ostadoh sam u kuhinji i napih se kao svinja. A onda nekako ružno posrnuh, razbih rukom staklo na vratima. I gadno se posekoh, krv samo lije. Preplaših ženu i dete, jadva sam ih posle smirio. Ne treba da pijem. Kad pijem, hvatam se za poslednju, mračnu nadu: da će najzad izbiti neki mali, prljavi rat. Jer, dođe li do toga, tada će me sigurno pozvati, i ja ću čist, i bez potrebe da se perem, mirno moći da se vratim. A vi, ako nekad dođete u Dušanovac, pogledajte ga dobro. Tada ćete se možda setiti da ovde živi jedan čovek koji i kad stoji i kad hoda, i kad se smeje i kad spava - plače za njim. Jedan čovek koji još može da se uzda samo u - rat.

sjajno.

misticlady
10-07-2010, 23:33
Ne, neću se vratiti. Imam porodicu. Vidite onog riđeg dečka tamo? To je moj klinac. Moja žena ga je rodila pre nego što je mene upoznala, ali on se sad zove Marko Only Gorjanović. A moja žena zove se Lilu. Moja Lilu nije lepotica, ali se volimo. Nije to kao da imamo dvadeset godina, ali volimo se. I ne pričamo puno o tome. Umesto toga, ona mi skuva sarmu, ili pasulj sa slaninom, ili ispohuje tikvice. I kaže: "Mi volimo naša Srbija".

I tako sinoć, večerasmo. A ja se setih Dušanovca, i mame, i njenih tikvica, i mojih drugara Mana, G-a, Septembre, Gurbeta, Mistične, Kovača i Falkona koji ih obožavaju kao i ja. Noćas ostadoh sam u kuhinji i napih se kao svinja. A onda nekako ružno posrnuh, razbih rukom staklo na vratima. I gadno se posekoh, krv samo lije. Preplaših ženu i dete, jadva sam ih posle smirio. Ne treba da pijem. Kad pijem, hvatam se za poslednju, mračnu nadu: da će najzad izbiti neki mali, prljavi rat. Jer, dođe li do toga, tada će me sigurno pozvati, i ja ću čist, i bez potrebe da se perem, mirno moći da se vratim. A vi, ako nekad dođete u Dušanovac, pogledajte ga dobro. Tada ćete se možda setiti da ovde živi jedan čovek koji i kad stoji i kad hoda, i kad se smeje i kad spava - plače za njim. Jedan čovek koji još može da se uzda samo u - rat.

hvala kojo na ovoj veceri...ipak mislim da su tikvice tvoje mame bile ukusnije.znas li zasto?zato sto je ona koristila nase zeleno povrce...a kod ovih tvojih se oseca malo onaj opor ukus zapada...
i da ne zaboravim-dogodine kad jorgovan procveta,nadji na Dusanovcu jednu ulicu u kojoj ima par stabala jorgovana,i jedan jedini medju njima je beli jorgovan-u dvoristu moje kuce...cekam te da ti spremim spagete na koje si se ti p...o.Eto komsija i kafu cemo popiti...

причалица
11-07-2010, 08:04
danas će biti punjene tikvice, sa pavlakom.

причалица
11-07-2010, 11:31
izmena plana...jer nisam našla one okrugle tikvice - punim paprike.

Ciciban
11-07-2010, 11:38
selsko meso i paradajz salata

причалица
11-07-2010, 12:19
selsko meso i paradajz salata

kakvo je to meso? daj recept.

Ciciban
11-07-2010, 12:38
http://www.restoran14.com.mk/nacionalni_jadenja/selsko_meso.htm

причалица
11-07-2010, 12:39
šta je domat?

Ciciban
11-07-2010, 12:45
paradajz ..evo pisacu kako ja to spremam

причалица
11-07-2010, 22:57
paradajz ..evo pisacu kako ja to spremam

hvala, baš je lep recept.

причалица
13-07-2010, 19:06
ћуфте у сосу од белог лука и барени броколи. салата од печених паприка.

Zazijavalo
13-07-2010, 19:16
Brokoli je jelo kolko i salvete. :mirka:

причалица
13-07-2010, 19:17
Brokoli je jelo kolko i salvete. :mirka:

ми волимо броколи у свим варијантама.

причалица
14-07-2010, 20:53
za sutra nekla vrsta sataraša sa mlevenim junećim mesom, sve zapečeno u rerni, a pred kraj pečenja se zalije mileramom.

Zazijavalo
14-07-2010, 21:47
Primećivam da nema brokoli. :mrgreen:

причалица
15-07-2010, 06:24
Primećivam da nema brokoli. :mrgreen:

nema. ima luka crnog i belog, patlidžan, paradajaz, paprika, junetina i mileram, onaj baš masan, od 48%.

Zazijavalo
15-07-2010, 08:17
Beli lukac je višak. :mrgreen:

причалица
15-07-2010, 08:56
ti si džimrija:mirka:

Kovač
15-07-2010, 09:51
Danas pasulj.:)

softly
15-07-2010, 10:47
ostalo od juce pa :onajede:

Zazijavalo
15-07-2010, 11:43
ti si džimrija:mirka:

Nikad nećeš ti da sediš u svoju kuću kad za jedno jedenje dva luka izedeš. :pusi:

mona
15-07-2010, 11:48
nista :raz_088: idem u grad uvece pa cu jesti nesto u gradu :trepp:

Zazijavalo
15-07-2010, 11:49
I Haski se rani isto samo uveče. :)

mona
15-07-2010, 11:52
I Haski se rani isto samo uveče. :)
:raz_114:

причалица
15-07-2010, 15:32
Nikad nećeš ti da sediš u svoju kuću kad za jedno jedenje dva luka izedeš. :pusi:

pa nisam ja pirotjanka, pa da šteduckam na luku...uvek koristim dve vrste luka.
ili beli i crni ili umesto crnog - praziluk....i sedim u svoju kuću, uvek, eto ti :pusi:

Zazijavalo
15-07-2010, 15:44
Pa normalno da samo sediš u kuću. Beli lukac ubija društveni život. :raz_128:

причалица
15-07-2010, 15:50
Pa normalno da samo sediš u kuću. Beli lukac ubija društveni život. :raz_128:

najmanje sam u kući....i šta imaš protiv belog luka, baš je zdrav.

jasamja
16-07-2010, 10:00
Hobotnica na srpski način


Sastojci:

1 malo prase (do 15 kg )
1 veća hobotnica (cca 2 kg )
krompir

Priprema:

Dok se prasence vrti na ražnju, hobotnica se kuva sa krompirima u puno vode i posoljeno. Kad je hobotnica gotova, a prase ispečeno, izvade se krompiri, voda prolije, a hobotnica baci mačkama i kerovima, da ne zaj**avaju dok se jede. Prase servirati uz hladno pivo.

причалица
16-07-2010, 10:05
danas rebarca na roštilju i gomila salate sa sirom.

Пркос
16-07-2010, 10:08
a ja moradoh pasulj sa rebarca suva i paprika lucena za salatu:)

причалица
17-07-2010, 11:02
samo pileća salata sa ananasom i rendana šargarepa s kupusom i majčinom dušicom kao prilog.
dezert - hladne dinje i lubenice.

Kovač
17-07-2010, 18:50
Samo za sebe-škembiće.:)

Ciciban
17-07-2010, 18:51
paprike :)

i stek i paradajz i sir

причалица
18-07-2010, 10:22
pasulj sa suvim mesom. fin letnji obrok:lol:

Kovač
18-07-2010, 13:13
Znači nedeljni ručak.Pilence krompirići.

причалица
19-07-2010, 16:55
kupila sam kilo junetine...biće gulaš, meni se čini.:)

Ciciban
19-07-2010, 22:16
juce: paprike i pohovane tikvice i paradajz i sir sam skuvala :lol: ...a danas gulash sa junetinom ( nocas sam ga do 2 kuvala samo da se zna kako sam vredna ) ... eto Lilasta :lol:

причалица
20-07-2010, 14:31
za sutra - boranija.

Zazijavalo
20-07-2010, 17:34
Girice u ulju, onako seljački, bez viljušaka. I pivo. Girica ostalo, piva nije. :lol:

причалица
20-07-2010, 19:02
Girice u ulju, onako seljački, bez viljušaka. I pivo. Girica ostalo, piva nije. :lol:

:lol:

причалица
22-07-2010, 06:52
baciću nešto na roštilj i gomilu salate ću da napravim....eto.

Bisernica
23-07-2010, 18:13
Danas nisam kuvala ništa ....ja sam se kuvala :mirka:

misticlady
23-07-2010, 18:28
najvise volim ovako da kuvam kao ovih dana...odlazim na ruckove sa prijateljima..,eto danas je bilo jako lepo na jednom splavu na Dunavu...riba,salata,mnogo salate...bevanda i eto...skoro pa kao na moru,samo mi je nedostajao onaj miris i ukus soli

причалица
24-07-2010, 06:37
danas ću čorbu od kelerabe sa mileramom, krmenadle sa krompirom i salata od pečenih paprika.

причалица
26-07-2010, 08:40
napraviću punjene paprike, zapeći ću ih rerni, a posle ih zaliti mileramom. eto.

andromeda
27-07-2010, 13:35
e ja danas tek treba da kuvam a nemam pojma sta

причалица
27-07-2010, 21:43
za sutra je gotova salata od crvenog pasulja. dodaću sutra samo blitvu i ribu.

причалица
29-07-2010, 09:27
pošto će mi danas biti potrebna kuhinja za spremanje 2 torte, samo ću da ispržim kranjske kobaje i da napravim salatu od pečenih paprika...sira ima, dinje ima.....dosta.

причалица
30-07-2010, 08:29
samo sataraš, jer je petak.....a ćerka, kojoj je rođendan, izvešće društvo večeras negde...tako da ne moram da se mnogo potresam oko ručka. torte juče su me dokrajčile :)

mona
05-08-2010, 01:38
spremala spagate
skuvala ih iscedila
isprzila slaninu i seckane paprike
posebno napravila sos od paradajza za spagete iz kesice a moze i bilo kakav...
plus kecap ko voli
i na kraju stavila kackavalj ili parmezan...

odlicno je :trepp:

Vragolanka
05-08-2010, 23:52
E, ja se sa nekim drugaricama više ne viđam zbog ovakvih tema za razgovor... kuvanje, deca, muževi, posao...
Kao da morate svaki dan da kuvate... Zamisli svaki dan da razmišljam šta ću da kuvam... ili još gore, da neko to od mene očekuje.

mona
06-08-2010, 01:30
ja ni ne kuvam svaki dan nesto posebno... nekad jedem u gradu kad izadjem...

al obicno spremam uvece nesto za jelo, kada sam kuci...

danas nisam kuvala, jela sam u gradu...

a da kuvam volim i da izmisljam recepte... i hranu spremam na razlicite nacine... :trepp:

andromeda
06-08-2010, 16:05
danas snicle u belom vinu i belim lukom

Alexanna
06-08-2010, 22:25
sta nisam:raz_076:

mona
07-08-2010, 00:29
przila krompirice i posebno iseckanu papriku przenu i virslu na kolutice...

i paradajz uz to...

lider
07-08-2010, 17:16
przila krompirice i posebno iseckanu papriku przenu i virslu na kolutice...

i paradajz uz to...

Adresa?

affrodiita
07-08-2010, 17:32
..danas juneća supa domaća, sa domaćim rezancima (nisam ih ja mesila:))...rinflajš, baren krompir i paradaiz sos...uz to crni hleb
sa raznim semenkama...zove se bakin hleb, odličan je:)

lider
07-08-2010, 18:55
..danas juneća supa domaća, sa domaćim rezancima (nisam ih ja mesila:))...rinflajš, baren krompir i paradaiz sos...uz to crni hleb
sa raznim semenkama...zove se bakin hleb, odličan je:)

I ti daj adresu.

marlon
07-08-2010, 21:02
lidercino... vim das' aktivan na ovoj temi :lol:

mona
07-08-2010, 21:54
Adresa?

adresa cega :lol:

danas spremala piletci file iseckala na rezance i uvaljla u prezle i przila...

papriku iseckala i isprzila...

uz to tartar sos iz kesice

sir i paradajz

ukusno je mnjam sve sam pojela :)
bez hleba sve naravno...

QueenOfClubs
09-08-2010, 08:51
E, ja se sa nekim drugaricama više ne viđam zbog ovakvih tema za razgovor... kuvanje, deca, muževi, posao...
Kao da morate svaki dan da kuvate... Zamisli svaki dan da razmišljam šta ću da kuvam... ili još gore, da neko to od mene očekuje.
Е баш зато је ова тема сјајна.
И ја немам идеје и нервира ме размишљање о кувању.
Зато дођем овде и само изаберем шта ми се кува тог дана. :)

Немам појма хоће ли бити пасуљ или грашак данас.
Нешто округло ћу да спремим у сваком случају.

misticlady
09-08-2010, 09:38
možeš i krompiriće na krugove:igrac:

Kovač
10-08-2010, 07:05
Ja više ne pišem ovde...
Tražiće mi Lider adresu :lol:

Ciciban
16-08-2010, 21:07
paprike ...:p

kojote
16-08-2010, 21:07
Ko nije leteo JAT-om taj ne zna šta je glad. Standard koji je propisivao radnički savet OUR-a "Ketering i snabdevanje" ograničavao je debljinu šnite parizera u ekonomskoj klasi na samo 2 mikrona. Putnici u biznisu dobijali su 4 mikrona, a letačko osoblje i njihova rodbina šta god su hteli. JAT-ovi parizeri (koje je osoblje iz nekog sumnjivog razloga zvalo "pečenica") bili su toliko tanki, da su oženjeni putnici, kakav je bio i moj otac, mogli kroz njih da ždrakaju stjuardese, a mi deca da se igramo monokla. Ali to nije bilo zato što su JAT-ovi samoupravljači bili škrti, već zato što su negovali tradicije NOB-a i revolucije.

Na Visu se takođe živelo skromno, štedelo se na svemu - počev od pitke vode do hrane za avijatičare. Ipak, kad bi Franjo Kluz, Rudi Čajevec i Bekim Fehmiu poletali u akciju, uvek su nosili sa sobom užinu. Užinu im je spremala Bekimova devojka Zlata Petković, poznata po tome što je umela tanko da nareže i što je uvek imala besprekornu frizuru, čak i u jeku neprijateljskih ofanziva. Kasnije su Franjo, Rudi i Bekim, iz "Poteza" prešli u "Spitfajere", a zatim i "Dakote". Posle rata su partizani u ove poslednje ubacili po par stolica i tako je rođen JAT. Zlata je lično obučavala prvu generaciju JAT-ovih kuvarica da seku parizer, a stjuardese da prave frizuru i mažu nokte.
Kasnije je JAT prestao da postoji, zajedno sa zemljom čiji je bio nacionalni prevoznik. Ipak, tradicija prozirnog parizera je nastavljena, i to neočekivano, na krajnjem zapadu Evrope, u Irskoj. S tim što je Michael O'Leary otišao korak dalje od Zlate, pa je putnicima svog Ryanaira ponudio potpuno nevidljiv parizer. Čovek je ipak bio Irac, pa se nije inspirisao jugoslovenskim NOB-om nego irskom Velikom glađu.

mona
16-08-2010, 21:08
povrce :)

kojote
16-08-2010, 21:25
A sutra? Hoćeš li sutra da pečeš neko mesce, Mona?
Ili da sutra pojedem tebe, uz to povrće! :kojote:

mona
16-08-2010, 21:50
bez mesa, stetno je..... znaci i sutra samo povrce :)

Zazijavalo
17-08-2010, 08:05
Meso je zlo! :pusi:

mona
17-08-2010, 17:53
Jeste, znaci i danas samo povrce...
Evo ovako spremam stavim vodu u serpu, pola vode i manje...
Isecem par krompira manja i jednu tikvicu, 3 sargarepe
isecem na kolutove tanko
zati dodam malo paradajiza ili kecapa ili sok od paradjza, jednu papriku iseckam...
malo crnog luka u glavici koji posle bacim
alevu papriku dve velike kasike i zacin c
malo ulja, vrlo malo ulja...

i sve to se skuva i jede bez hleba moze sa necim, moda malo pavlake ili salatom nekom...

:trepp:

Zazijavalo
17-08-2010, 18:44
Moja baba tako nešto kuvala, al bi umutila i kukuruznog brašna i još neki korov, mislim da se zvao burjan, pa s otim ranila gice. :)

misticlady
17-08-2010, 18:49
musaku i šopska salata

mona
17-08-2010, 18:50
to je zdravo jesti :) :trepp:

Zazijavalo
17-08-2010, 18:51
Musaka ima meso, a meso je zlo. :pusi:

kojote
17-08-2010, 20:42
Pre II svetskog rata nismo imali ništa, a onda su došli Nemci i sve nam pojeli. Ono što nisu, odvukli su sa sobom u Nemačku: knedle i štrudle, kifle i miliprot. Iza sebe su ostavili samo gibanicu i proju. A pošto su gibanicu prisvojili četnici, nama je ostala samo proja, i to prazna.

Kad su se majušni partizani Mirko Koja i Slavko Zazi vratili u logor, bilo je već kasno. "Pa, gde ste vi do sad!", podsmehnula im se Vida Tomšić, u ilegalnim krugovima poznatija kao Lilu. "U izvidnici!", rekao je, pravdajući se, Mirko. Slavko je postiđeno čačkao nos. "Večera, pa na spavanje!", strogo je rekla Vida. Nakon što su oprali ruke, dečaci su seli za sto. Kad je Slavko Zazi video šta ima u tanjiru, licem mu se razlio osmeh: "Mirko, pazi proja!" Mirko se nagnuo da dohvati parče i tako izbegao neprijateljski metak koji mu je prozviždao tik iznad glave.
"Hvala ti, Slavko!", rekao je Mirko i strpao celo parče u usta.
"Nema na čemu", rekao je Slavko i takođe strpao čitavo parče u usta. Posle večere, Mirko i Slavko rekli su partizanima "laku noć", poljubili Lilu i legli da spavaju. Pošto su bili mali i umorni, odmah su zaspali. Spavali su kao anđeli.

причалица
18-08-2010, 07:41
grašak na vodi....dodala dva oljuštena paradajza, šolju kukuruza šećerca, glavicu crnog luka i nekoliko čenova belog, začinila šafranom....i - eto. danas će to biti dosta uz malo crnog hleba i čašu piva.

Zazijavalo
18-08-2010, 07:47
Skupo bilo letovanje, izgleda. :pusi:

причалица
18-08-2010, 07:49
nije bilo nego je još....letovanje, misslim. a jedem na vodi, jer je sutra preobraženje, pa 'oću da se pričestim....

причалица
20-08-2010, 11:33
juče smo pravili salatu od skuše, pekli škarpine u marinadi, krompir sa ruzmarinom, salata od rukole....milina. sa sve crnim vinom.
a danas - opet na vodi....samo pečurke, avokado, paradajz i pivo.

Zazijavalo
20-08-2010, 11:59
Mora da su se nakupile sve mačke iz komšiluka. :mrgreen:

Lilu
20-08-2010, 12:06
Pre II svetskog rata nismo imali ništa, a onda su došli Nemci i sve nam pojeli. Ono što nisu, odvukli su sa sobom u Nemačku: knedle i štrudle, kifle i miliprot. Iza sebe su ostavili samo gibanicu i proju. A pošto su gibanicu prisvojili četnici, nama je ostala samo proja, i to prazna.

Kad su se majušni partizani Mirko Koja i Slavko Zazi vratili u logor, bilo je već kasno. "Pa, gde ste vi do sad!", podsmehnula im se Vida Tomšić, u ilegalnim krugovima poznatija kao Lilu. "U izvidnici!", rekao je, pravdajući se, Mirko. Slavko je postiđeno čačkao nos. "Večera, pa na spavanje!", strogo je rekla Vida. Nakon što su oprali ruke, dečaci su seli za sto. Kad je Slavko Zazi video šta ima u tanjiru, licem mu se razlio osmeh: "Mirko, pazi proja!" Mirko se nagnuo da dohvati parče i tako izbegao neprijateljski metak koji mu je prozviždao tik iznad glave.
"Hvala ti, Slavko!", rekao je Mirko i strpao celo parče u usta.
"Nema na čemu", rekao je Slavko i takođe strpao čitavo parče u usta. Posle večere, Mirko i Slavko rekli su partizanima "laku noć", poljubili Lilu i legli da spavaju. Pošto su bili mali i umorni, odmah su zaspali. Spavali su kao anđeli.

:raz_114:

Kovač
20-08-2010, 14:19
Sad sam završio riblju čorbu.
I pržena riba naravno.:lol:

G
20-08-2010, 14:22
Riblje pljeskavice i kuvani krompir preko svega marinada od maslinovog ulja,limuna,belog luka i...mljac :lol:

Пркос
20-08-2010, 14:24
A ja danas spremila samo pastetu od plavog patlidzana i tunjevine-prepecen hleb i puno caja-drma me temperatura:grip:

причалица
23-08-2010, 12:35
pasta od morskih plodova, slata od rukole i paradajza sa sitno sečenom ljutom paprikom

причалица
31-08-2010, 18:06
punim za sutra paprike i tikvice....volimo jedno i drugo.

misticlady
01-09-2010, 00:40
Sad sam završio riblju čorbu.
I pržena riba naravno


Riblje pljeskavice i kuvani krompir preko svega marinada od maslinovog ulja,limuna,belog luka i...mljac
koga od vas dvojice da privedem u kuhinju...pitam se pitam:raz_088: kuma ili G...

причалица
02-09-2010, 06:38
sinoć sam ispekla rolovanu piletinu i krompir sa krastavcima (recept ću da napišem na posnoj hrani, ako nekog zanima). deca samo neka iseku paradajz salatu.

andromeda
02-09-2010, 08:19
pa dajte recepte za ta silna jela :onajede:

причалица
02-09-2010, 08:50
za ovo sa krompirom i krastavcima ću ostaviti na ''posnim jelima'', jer je uz salatu zgodno za osobe koje praktikuju post.

причалица
02-09-2010, 17:07
sutra sataraš...missim, večeras ću da ga ukrčkam.

crnoruzica
02-09-2010, 19:23
musaku sa tikvicama, domaca supa sa knedlama od griza

причалица
02-09-2010, 19:24
a ja kad to pravim, moja mila majka kaže da ne idu musaka i supa....e, sad ću da joj kažem da idu.

QueenOfClubs
02-09-2010, 21:51
Како не иду бре?
Ево ја данас правила мусаку а супу већ имам.

причалица
03-09-2010, 08:52
Како не иду бре?
Ево ја данас правила мусаку а супу већ имам.

pa, moja majka kaže da ne ide da se služi supa, pa posle musaka...missim, baš me briga šta ona kaže, ali eto. iznervirala me.

misticlady
04-09-2010, 16:38
danas sam pravila gibanicu ...cetnjikusu...ali me kvini zamajavala i jos tu neki :raz_068: na chatu...pa je malo zagorela... i da zaboravih da kazem,zove se Niki gibanica :igrac:

niki gibanica

Potrebno je:
1/2 kg kora za gibanicu
300 gr masnijeg sira
150 gr kajmaka
4 jaja
200 ml kisele vode
200 ml ulja
1/2 kesece praška za pecivo
so
Sir dobro izgnječiti,dodati kajmak i dobro umućena jaja. Posoliti po potrebi.Dodati kiselu vodu,ulje,prašak za pecivo i sve dobro promešati. Podmazati tepsiju i na dno staviti jednu koru. Svaku koru umakati u fil, gužvati, malo ocediti i ređati u tepsiju. Tako potrošiti sve kore, a jednu ostaviti za vrh. Dve kašike od fila (koje smo odvojili) pomešati sa 2 kašike ulja i sa time premazati gibanicu pre pečenja. U slučaju da vam je ostalo višak fila,prelijte gibanicu pre nego što ste stavili poslednju koru. Peći u zagrejanoj rerni na 200 °C. Pri kraju, isključiti rernu, izvadite gibanicu, poprskajte je vodom i vratite još malo u rernu. Gotovu gibanicu, izvaditi iz tepsije i pokrijte čistom krpom da malo odstoji i omekša. ..i pazite da vam ipak ne zagoriiii....:sojka:

QueenOfClubs
04-09-2010, 16:41
Ајој, ово морам да спремим ових дана.

Ја ћу да пазим да не загори. :sojka:

misticlady
04-09-2010, 16:42
Ајој, ово морам да спремим ових дана.

Ја ћу да пазим да не загори. :sojka:

njena ce se zvati ugljenisana gibanica:raz_128:

Kovač
04-09-2010, 16:43
Odakle četnicima prašak za pecivo?:)

misticlady
04-09-2010, 16:44
Odakle četnicima prašak za pecivo?:)

misi dobro procitao...zove se Niki gibanica:sojka:

QueenOfClubs
04-09-2010, 16:45
njena ce se zvati ugljenisana gibanica:raz_128:
:pov:

Е ако успе, носим је на посао. :lol:

misticlady
04-09-2010, 16:46
:pov:

Е ако успе, носим је на посао. :lol:

ma nema da brines...u najavi ce odgovarati svom nazivu...:igrac:

Bisernica
04-09-2010, 16:55
:pov:

Е ако успе, носим је на посао. :lol:

Uspeva garantovano,gužvara nikad ne može da omane,
a i sastav jer ni ja nikad ne pravim gibanicu od mladog sira.
Masniji sir je masniji sir.Bravo za recept mistična :)

misticlady
04-09-2010, 16:59
Uspeva garantovano,gužvara nikad ne može da omane,
a i sastav jer ni ja nikad ne pravim gibanicu od mladog sira.
Masniji sir je masniji sir.Bravo za recept mistična :)

hvala Rev:raz_125:

причалица
04-09-2010, 18:55
ma, danas sam samo ćevape i krompire....sa mešanom salatom. nisam imala snage za nešto drugo.

причалица
05-09-2010, 07:38
tek ću da kuvam...gibanica, potaž od tikvica, karađorđeve šnicle, restovan krompir, šopska salata i tulumbe.

Zazijavalo
05-09-2010, 09:21
To se zove gužvara, bre! :lol:

(A kad zagori zove se žrtva paljenica :mrgreen:)

Bisernica
05-09-2010, 09:29
Danas ne kuvam ništa,idem na svadbu :pusi:

причалица
05-09-2010, 09:39
To se zove gužvara, bre! :lol:

(A kad zagori zove se žrtva paljenica :mrgreen:)
a ti si teoce.:nanana:

Zazijavalo
05-09-2010, 10:04
Šta ti to znači? :eek:

причалица
05-09-2010, 10:50
Šta ti to znači? :eek:

pročitaj 51. psalm :lol: ima na ''religiji'', na temi ''molitve''.

причалица
06-09-2010, 12:34
ništa....ostalo hrane od juče.

misticlady
06-09-2010, 15:49
takodje i ja

причалица
07-09-2010, 14:58
za sutra - boranija. klot.

Zazijavalo
07-09-2010, 15:48
Krizla... :pusi:

причалица
07-09-2010, 15:52
Krizla... :pusi:

tebe sam čekala :lol: nije, nego je sreda, pa je posan dan.

Zazijavalo
07-09-2010, 15:57
Pa si me čekala s klot-boraniju? I posle kaže nije krizla. :mrgreen:

причалица
07-09-2010, 16:05
Pa si me čekala s klot-boraniju? I posle kaže nije krizla. :mrgreen:

pa nije krizla, nego sreda.

Zazijavalo
07-09-2010, 16:13
Kriza sredom... :undecided:

tol
07-09-2010, 16:15
Izgleda vodjeka ima zboonjenih :raz_068::stidljiva::raz_114:

Zazijavalo
07-09-2010, 16:17
I loodih. I loodih i zboonjenih. Kao i svooda... :)

причалица
07-09-2010, 16:17
Izgleda vodjeka ima zboonjenih :raz_068::stidljiva::raz_114:

ne voli zazi jela bez mesa....a na boraniju i brokoli je izuzetno negativno raspoložen...:lol:

причалица
07-09-2010, 16:18
I loodih. I loodih i zboonjenih. Kao i svooda... :)

samo nam još bure fali :raz_128:

Zazijavalo
07-09-2010, 16:22
ne voli zazi jela bez mesa....a na boraniju i brokoli je izuzetno negativno raspoložen...:lol:

Pa nije tačno. Ima kad se namesti boranija sas majonezom i belim lukom (:rumenko:), al to mu više dođe neka salata na priliku il predjelo, (pa ide uz ćuftice od mesišta). Al' da nalupaš boraniju u slanu vodu... :undecided: Samo fali kukuruzno brašno i ljuske od krompira.

A brokoli nije jelo. :pusi:


samo nam još bure fali

Bure je u međeda! :eek:

tol
07-09-2010, 16:22
eo dodjite na sarmu...tju je turim u rernu i zapecem...to mu dodje kao salata :raz_128: (jagnjetjina)

tol
07-09-2010, 16:25
paaaa imam i tu trčeću boranišku...mis'im kome je kiselost povetjana :jede:

причалица
07-09-2010, 16:27
ma bre....volim boraniju...ima vremena za sarmu.
a salata od boranije...to pravim samo od zelene boranije. i to sa belim lukom, zazi.

Zazijavalo
07-09-2010, 16:28
Di se trči? Da nije u dablju-si? :lol:

причалица
07-09-2010, 16:29
paaaa imam i tu trčeću boranišku...mis'im kome je kiselost povetjana :jede:

kakva je to trčeća?

Zazijavalo
07-09-2010, 16:32
a salata od boranije...to pravim samo od zelene boranije. i to sa belim lukom, zazi.
Pa uvek mora beli lukac sa boranijom. Da se maskira nekako onaj ukus na korov. :mrgreen:

причалица
07-09-2010, 16:38
Pa uvek mora beli lukac sa boranijom. Da se maskira nekako onaj ukus na korov. :mrgreen:

tebi je sve korov što nema noge.

tol
07-09-2010, 17:04
kakva je to trčeća?

ma, klot sa povrcem i zacinima...(da protrci kroz creva ):raz_067:

причалица
07-09-2010, 17:05
ma, klot sa povrcem i zacinima...(da protrci kroz creva ):raz_067:

pa dobro. meni je taman....ne mogu ni da pomislim da jedem svaki dan neko meso. fuj.

tol
07-09-2010, 17:07
al' za jagnjecu sarmu tjesh zažaliti...onako hrskava s's ovcije kis.mleko u krishkama :bisa:

Zazijavalo
07-09-2010, 17:10
tebi je sve korov što nema noge.

:lol:
Kaže se glavu. Ribe nemu noge. :pusi:
Mada, kad pomislim, tolstolobik jeste korov :undecided:

Nego, kad se već pominje sarma... Zašto domaćice uvek izbroje kolko sarmi su napravile. :eek:

tol
07-09-2010, 17:21
nem pojam? stoooo?

http://www.blogoye.org/uploads/l/Likica/15758.jpg

причалица
07-09-2010, 17:23
Nego, kad se već pominje sarma... Zašto domaćice uvek izbroje kolko sarmi su napravile. :eek:

valjda nemaju preča posla dok ih motaju....mora uvek nešto da se računa, čak i kad se sarme zavijaju - koliko ih ima, za koliko gostiju, ko je koliko pojeo, koliko je ostalo....i tako.

причалица
07-09-2010, 17:23
nem pojam? stoooo?

http://razbibriga.net/

lep, baš lepo. saće man da i se uvali na večeru.

mona
08-09-2010, 00:04
pravila sam pindjur :)

Zazijavalo
08-09-2010, 04:48
:rumenko:

причалица
08-09-2010, 15:53
boranija je baš dobro ispala...vidim, bila moja mila majka...pojela polovinu:mirka:

причалица
10-09-2010, 15:25
sinoć sam pravil prokelj sa šampinjonima i ćufte od somovine. dodala sam malo krompir salate.

tol
10-09-2010, 15:38
ae prico brzinski recopis za tu tvoju klopu :)

причалица
10-09-2010, 15:46
pa, na praziluku izdinstam prokelj (oko pola kile), i posle dodam cele šampinjone (isto pola kile). kad ispari sva vodica, začinim začinom c, biberom, ruzmarinom....a krompir salata je standard.
što se tiče ćufti....'vako: otopiš filete soma, samelješ ih u secku...samelješ i nekoliko šargarepa, vezu peršuna i dodaš prezli toliko da masa bude ujednačena.
začiniš belim lukom i šafranom.
valjdaš i kuglice i pržiš.
eto.

tol
10-09-2010, 15:47
prico srce si..thanks ;) (el ide neko jaje u one cufte?)

причалица
10-09-2010, 17:23
prico srce si..thanks ;) (el ide neko jaje u one cufte?)

može naravno...nego je danas posan dan, pa nisam stavljala...inače je super kad se ubaci jaje.

причалица
10-09-2010, 20:20
sutra ćemo neku ribu...verovatno pastrmka na roštilju i blitva....možda još nešto, ali o tom potom.

mona
10-09-2010, 20:24
nista, samo sam przila pindjur :raz_012:

причалица
10-09-2010, 20:26
nista, samo sam przila pindjur :raz_012:

pa dobro...i ja ću ajvar...ali to spada u zimnicu, postoji tema za to.

dr.Kadžija
11-09-2010, 13:46
Danas samo seckam :lol:

Пркос
11-09-2010, 14:09
danas paradajz corbica sa pirincem,salata od tunjevine,testenine,crvenog luka,,sveze crvene paprike na kolutove isecena
i puno maslina-za dezert-kompot od ananasa...i dosta....

doc holliday
11-09-2010, 21:16
joj ja danas izuzetno nisam kuvao ništa

причалица
12-09-2010, 08:14
gulaš.

Bisernica
12-09-2010, 13:43
:pov:

Е ако успе, носим је на посао. :lol:

Nisam je spremala danas nego juče za doručak(deca su mi tu)
i ovako izgleda pre stavljanja u rernu :)

http://img237.imageshack.us/img237/4734/alim0513.jpg

Bisernica
12-09-2010, 13:44
Ovako izgleda na pola pečenja


http://img834.imageshack.us/img834/1267/alim0535.jpg

Bisernica
12-09-2010, 13:48
I ovako kad je gotova...dakle,uspeva garantovano :)


http://img69.imageshack.us/img69/1224/alim0536.jpg

Bisernica
12-09-2010, 13:50
..za ručak lovačke šnicle - sad sam izvadila iz rerne

mona
12-09-2010, 14:20
Ja nista jedem evo voce, a uvece cu u gradu nesto :raz_012:

причалица
12-09-2010, 14:27
moji počistili gulaš i restovan krompir (ali s prazilukom ) i salatu od pečenih paprika...ebote, samo sudove perem.... ko šta radi....ja perem sudove.
moraću da kupim i tu mašinu, a baš me mrzi i o tome da mislim.

tol
12-09-2010, 21:19
Becarac od pecenih paprika ljustenog paradajza i rendane sargarepe i becke snicle..
i evo sada gotova 4 u 1” ilitiga Međimurska gibanica
Mak, sir, orasi i jabuke…, sve u jednom kolaču… :)
http://razbibriga.net/imported/2010/09/3812b27ef2412d24771448796ab79439_content-1.jpg

Bisernica
12-09-2010, 21:20
A kamo recept na kolačima za tu Medjimursku,
lebac joj njen :lol:

tol
12-09-2010, 21:22
Joj Biso..mnooogo je lepa..evo otriginal recepta:

http://www.coolinarika.com/recept/4-u-1-ilitiga-medimurska-gibanica

Bisernica
12-09-2010, 21:26
Stvarno dobro izgleda,a i sastojci obećavaju :)
Moram probati prvom prilikom. Hvala Tol :cmok:

tol
12-09-2010, 21:32
Cista perverzija Biso..nisam mogla da sacekam da se ohladai(ima dumrem :)),,pravila sam sa vocnim secerom (kao dijetalno) ;)

Bisernica
12-09-2010, 21:34
Cista perverzija Biso..nisam mogla da sacekam da se ohladai(ima dumrem :)),,pravila sam sa vocnim secerom (kao dijetalno) ;)

:raz_114:
kad su je osmišljavali misli im nisu bile dijetalne :raz_114:

tol
12-09-2010, 21:40
MA..nista opasno...i da otjesh-nema sanse da pojedes cvaj komaden..nije slatko..ukusi kompatibilni:bisa::onajede:...ali sito breee..:sojka:

причалица
13-09-2010, 16:13
musaku, klasičnu...salata - mešana, sa sirom.

причалица
14-09-2010, 17:15
večeras pravim, za sutra, rižoto od pečuraka....uz to ćemo zelenu salatu.

Bisernica
14-09-2010, 19:29
Nisam kuvala,imam ručak i za sutra ,a sutra ću da punim papriku

причалица
15-09-2010, 15:46
pasulj s butkicom.

причалица
18-09-2010, 10:43
čorba od celera sa pavlakom, pohovani pileći bataci (očišćeni), krompir na prijepoljski način i zelena salata.

mona
18-09-2010, 20:57
makarone sa mlevenim mesom
dodati malo uprzene slanine
zatim paradajz sos i kackavalj i parmezan...

причалица
19-09-2010, 08:31
spanać i ćufte...kiselo ovčije mleko i tako.

Zazijavalo
19-09-2010, 19:21
makarone sa mlevenim mesom
dodati malo uprzene slanine
zatim paradajz sos i kackavalj i parmezan...

Meso je zlo.
:radenska: :mrgreen:

причалица
19-09-2010, 20:02
za sutra gulaš sa noklicama i salata od pečene paprike.

Zaga
19-09-2010, 20:04
domaća supica sa svakojakim provrćem i knedlicama od griza....šampinjončići....krompir i piletina pečeni u rerni...zelena salata....za dezerat,vanilice sa marmeladom od jagoda....

Mirinda
19-09-2010, 20:40
danas svinjetina pod folijom mmm sa graskom i krompirom paradajz salata i palacinke a za sutra valjda ce biti musaka s plavim patlidjanom

причалица
20-09-2010, 16:09
za sutra ću da napravim punjene palačinke. samo ću da ih ujutro prelijem jajima i pavlakom, a oni neka zapeku....to nije komplikovano ni za njih, čak.

причалица
22-09-2010, 15:09
grašak.

причалица
25-09-2010, 07:52
teleće šnicle, restovani krompir, kupus salata i tulumbe.

причалица
26-09-2010, 08:01
ispeći ću pile s krompirom, onako klasika...opet kupus salata, samo ću da dodam pečene paprike.
supu imam.

sani
26-09-2010, 10:42
supu od matore koke upravo kuvam..

pa cu da je zapecem i tu da turim mlince

i naravno, pecena paprika

причалица
26-09-2010, 17:45
za sutra - boranija sa raznim povrćem...krstovdan je, pa onda - posno.

Zazijavalo
26-09-2010, 19:14
za sutra gulaš sa noklicama i salata od pečene paprike.


za sutra ću da napravim punjene palačinke. samo ću da ih ujutro prelijem jajima i pavlakom, a oni neka zapeku....to nije komplikovano ni za njih, čak.


za sutra - boranija sa raznim povrćem...krstovdan je, pa onda - posno.

sutra je novi dan
scarlet O'pričalica. :mrgreen:

причалица
26-09-2010, 19:16
sutra je novi dan
scarlet O'pričalica. :mrgreen:

pa da ti kaže pričalica: rano ustajem i nema šanse da spremim svež ručak za radne dane, nego kuvam uveče....nije da baš to volim, ali volim da jedu domaće, a ne nešto po nekim fuj pekarama...
a volim ja tebe, zazi :raz_082:

Zazijavalo
27-09-2010, 06:35
:radenska: :)

Пркос
27-09-2010, 12:55
Krompir salatica i namaz od plavog patlidzana i tunjevine...

причалица
28-09-2010, 06:31
danas - ništa...ostaviću im pare da nabave neki roštilj. salatu imamo.

Zazijavalo
28-09-2010, 13:49
... od juče :mrgreen:

tol
28-09-2010, 14:09
Ribetje pljeskice..i tona salate seckane :)

mona
28-09-2010, 14:17
jos uvek nista kuvam uvece :raz_012:

misticlady
28-09-2010, 14:19
Krompir salatica i namaz od plavog patlidzana i tunjevine...

cveticu prkosicu daj recept za namaz od plavog patlidzana i tunjevine...mmmmmmmm mora da je pikantno

причалица
28-09-2010, 17:45
... od juče :mrgreen:

ma nemoj....mislila sam - ima paradajza, krastavaca, paprike i neka naprave sami....
a što si se ti navrzo na moje kuvanje?

Zazijavalo
28-09-2010, 17:59
Biće da mi je dosadno. :mrgreen:

причалица
28-09-2010, 18:02
Biće da mi je dosadno. :mrgreen:

:raz_082:

misticlady
28-09-2010, 18:20
Biće da mi je dosadno. :mrgreen:

osvajas me polako ali sigurno...:raz_125:

Zazijavalo
28-09-2010, 19:29
:prcko:

Ciciban
28-09-2010, 20:00
pileca prsa u kari sosu , pire , sopska salata i vocna pizza :prcko:

QueenOfClubs
28-09-2010, 20:21
Слатки купус :mrgreen:

Каже син: јаааао, куваш купус.
Ајде бре, само кукаш па после све поједеш.
Што мрзим кад си у праву.
:lol:

tol
29-09-2010, 16:59
jajca na zbutjkano ;)

http://123arab.net/Funny_Picture/images/eg.gif

misticlady
29-09-2010, 17:05
ufff..tol,ja odmah poletela na temu znajuci kako dobro kuvas, mmmm imala sam cast da uzivam u tvojoj kuhinji...kad ono kuku tamo jajca na zbuckano :igrac:

причалица
30-09-2010, 19:53
mm danas pržio neke ćevape :huh: koje sam prskočila....a ja sad krčkam škembiće koje će on da preskoči :lol:

Zazijavalo
30-09-2010, 20:02
Jel to preskakanje poradi fitnesa, il nešto vračate? :lol:

причалица
30-09-2010, 20:04
Jel to preskakanje poradi fitnesa, il nešto vračate? :lol:

ma jok...nego je bilo vreme da ih skuvam, jer mlađa ćerka mnogo voli škembiće, a starija i matori to izbegavaju.
pošto je sutra petak, ješću samo povrće...a ovo večerašnje krčkanje (od kog, ruku na srce, smrdi ceo stan pa sam otvorila sve prozore) je čist altruizam s moje strane.

Zazijavalo
30-09-2010, 20:07
Altruizam je kad zasmrdiš stan sa nečim što niki neće da jede, pa ni ti sama. :eek:
Kako definišeš mizantropiju? :mrgreen:

причалица
30-09-2010, 20:17
Altruizam je kad zasmrdiš stan sa nečim što niki neće da jede, pa ni ti sama. :eek:
Kako definišeš mizantropiju? :mrgreen:

zazi, škembića ima toliko da ću da ih jedem do ponedeljka, osim sutra.

baba Tijana
30-09-2010, 20:38
Tako je. Reci propalici brkatoj. Altruizam je kad danima ješ škembiće. :sojka:

Ciciban
30-09-2010, 20:39
zazi, škembića ima toliko da ću da ih jedem do ponedeljka, osim sutra.

prico bre :) , skuvaj ih dobro ko zna sta ce biti do ponedeljka od njih :) :srce:

причалица
30-09-2010, 20:52
prico bre :) , skuvaj ih dobro ko zna sta ce biti do ponedeljka od njih :) :srce:

ne brini, cici, odlični su...naročito s parmezanom.

mona
02-10-2010, 00:49
lazanju :raz_012:

причалица
03-10-2010, 07:19
danas klasika: supa od junećeg mesa, onda rinflajš i bareni krompir sa salatom od pečene paprike i malo domaćeg rena.

misticlady
04-10-2010, 01:00
ovo cu kuvati sutra

PASTA farfale BROKOLI, sa PILETINOM i SIROM 4 osobe

150gr brokoli
50gr putera
1 kom pilećih grudi iseckanih na kocke
2 čena belog luka
400gr Penini Barilla paste
120ml belog vina
200ml tečnog šlaga
90gr Gorgonzola sira
So i biber
Izrendani svež parmezan

Brokoli izdeliti na manje cvetove i u posoljenoj slanoj ključaloj vodi kuvati 5 min, procediti i isprati hladnom vodom. Procedite ih i ostavite po strani.
Istopite puter u šerpi, dodajte iseckani beli luk, dodajte pileće meso i prodinstajte ga 3min dok ne pobeli. Posolite i pobiberite meso. U medjuvremenu skuvajte pastu u slanoj vodi po receptu sa pakovanja.
Prelijte tečnim šlagom i vinom meso i mešajući 5min dok se ne napravi sos. Dodajte brokoli, promešajte 1min. Procedite pastu i ubacite je u sos. Dodajte Gorgonzolu koju ste izdrobili na komadiće.

mona
04-10-2010, 02:20
przila pindjur...
jednostavno je a lepo...

Isecka se paprika i isprzi dobro... doda se iseckan paradajz i vegeta... :bisa:

причалица
05-10-2010, 17:28
za sutra:
kupus sa još nekim povrćem - celer, krompir, šargarepa, paradajz...
p.s. čekam zazija da se javi na ovaj post.

причалица
10-10-2010, 08:15
napraviću čorbu od brokolija (s pavlakom), krompir salatu i, da prostite, natur šnicle. ispeći ću i paprike za salatu....imam već napravljen tartar sos, tako da...eto

причалица
11-10-2010, 09:57
punjene paprike.

причалица
13-10-2010, 07:11
razno sveže povrće sam izdinstala na maslinovom ulju, bez dodavanja vode (brokoli, karfiol, šargarepa, sečena paprika, rendani kupus, kukuruz šećerac, zelena boranija)...i biće salata od pečenih paprika uz to.

причалица
13-10-2010, 22:18
spremila sam čorbu od tikvica, zatim ispohovala sam šnicle, obarila karfiol i sutra ujutro ću samo još da obarim krompir.
salate od paprika još ima.

причалица
14-10-2010, 17:57
pravim za sutra salatu od crvenog pasulja, a izjutra ću da ispečem štapiće od lignji i dodati bareni krompir uz salatu, sa prazilukom.

причалица
16-10-2010, 07:39
paradajz čorba, juneće šnicle u sosu od belog luka i restovan krompir. salate - cvekla i kupus.

причалица
17-10-2010, 08:46
roštilj kobasice, grilovano povrće (patlidžan, tikvice, pečurke), bareni krompir i salata od pečenih paprika.

Zaga
17-10-2010, 08:51
supa od ćuretine sa knedlama od griza...pire krompir...ćureće meso dinstano na maslinovom ulju i belom luku,preliveno pavlakom za kuvanje..ćufte u paradajz sosu....kupus salata (slatka)....kolači-oblande sa jaffa keksom....

причалица
17-10-2010, 21:12
završih šnicle sa šampinjonima....uz dosta nekih začina.

Zaga
20-10-2010, 10:17
ćureća domaća supa sa griz knedlama,spanać i jaje na oko...

Zazijavalo
20-10-2010, 10:20
si dobila neku ćurku veliku, izgleda :mrgreen:

Zaga
20-10-2010, 10:20
kupla...veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelku....

kojica
20-10-2010, 11:36
sezona tjuretine.. prasići mogu da odahnu...:lol:

sladak kupus sa tjuretinom...:)

причалица
20-10-2010, 18:26
pravim gulaš s noklicama...ali, ne od ćuretine....od kilo junetine i sve što ide uz to.

kojica
23-10-2010, 08:45
saćemo da spremimo spanać, brokoli, supicu (naravno tjuretju...:lol:), krompir salatu i :raz_061:

:igrac:

Zazijavalo
23-10-2010, 09:38
brokoli nisu jelo :neutral:

Ванда
23-10-2010, 13:34
Лазање готове, свратите...

причалица
24-10-2010, 08:50
čorba od kelerabe, rolovana piletina, prokelj i salata od cvekle.

kojica
24-10-2010, 12:32
uz jučerašnji ručak dodala spanać, pošto su brokoli smazali...:lol:

a za sutra kuvam pasuljčić...:)

причалица
24-10-2010, 12:34
stvarno ne znam šta zazi ima protiv brokolija...ja volim da ga jedem i presnog :rumenko: samo ga malo posolim.

misticlady
24-10-2010, 12:35
brokoli nisu jelo :neutral:
jos samo malo i bicu mrtva zaljubljena u tebe :raz_114:

QueenOfClubs
24-10-2010, 12:36
Пилећу супу с кнедлама.
Поврће из супе сам исецкала и направила чорбу.
Пилећи батаци се динстају.
Пилећа џигерица.
Прилог пиринач.
Купус салата.

QueenOfClubs
24-10-2010, 12:37
А броколи нисам јела никад, осим ако ми га некад нису подметнули. :neutral:

Zaga
24-10-2010, 13:35
domaća supica sa domaćim maminim rezancima
piletina pečena na krompiru
pečena paprika sa belim lukom za salatu

Lilu
24-10-2010, 13:39
injaoooo meni se sad to jede :raz_095:

Lilu
24-10-2010, 13:40
ja imam lignje za rucak :kreza:

p.s. iz obliznjeg restorana...

Zaga
24-10-2010, 13:42
lenčugice....:mirka: