PDA

Pogledaj Punu Verziju : Seks i brak...



Nežnicah
13-09-2012, 11:14
u prevodu: Kako voditi ljubav kada su deca u kuci? Da li je moguce odrzati strast i spontanost izmedju partnera ako nikada nisu sami? Bez obzira da li su deca mala, malo veca ili skroz odrasla, uvek ima neki razlog zbog kojeg partneri ne mogu da se opuste i osame... :palac:

DaDole
13-09-2012, 11:54
Pa 'vako:kapa: mala djeca često spavaju,bitno je da sobe nisu baš najbliže:) Velika djeca idu u školu,idu napolje da se igraju,izlaze naveče:tupan:
a ima i načina da roditelji odu na neki izlet:)
a vala i nek se malo požele jedno drugog:haha:

kojica
13-09-2012, 13:31
kakav neobičan naslov.. :kapa: da piše keks ili brak, pa i nekako...

mica
13-09-2012, 13:49
u prevodu: Kako voditi ljubav kada su deca u kuci? Da li je moguce odrzati strast i spontanost izmedju partnera ako nikada nisu sami? Bez obzira da li su deca mala, malo veca ili skroz odrasla, uvek ima neki razlog zbog kojeg partneri ne mogu da se opuste i osame... :palac:

Dodjem sa posla,spremam haos po kuci, spremam kucu, perem sudove, stavljam rucak za sutra, ribam kupatilo i spremam decama garderobu za sutra. Vec je negde oko 23h. Klinci su zaspali, mirno je sve. Sex?? Ma vazi. Krevet i spavanjac....Nema keksa u braku :nene:
:lol:
Btw, ovo se odnosilo na period kad ma bila u braku

Čarapica
13-09-2012, 14:57
Dodjem sa posla,spremam haos po kuci, spremam kucu, perem sudove, stavljam rucak za sutra, ribam kupatilo i spremam decama garderobu za sutra. Vec je negde oko 23h. Klinci su zaspali, mirno je sve. Sex?? Ma vazi. Krevet i spavanjac....Nema keksa u braku :nene:
:lol:
Btw, ovo se odnosilo na period kad ma bila u braku

ja sam jos uvjek u braku :mm:

kojica
20-09-2012, 07:18
Dodjem sa posla,spremam haos po kuci, spremam kucu, perem sudove, stavljam rucak za sutra, ribam kupatilo i spremam decama garderobu za sutra. Vec je negde oko 23h. Klinci su zaspali, mirno je sve. Sex?? Ma vazi. Krevet i spavanjac....Nema keksa u braku :nene:
:lol:
Btw, ovo se odnosilo na period kad ma bila u braku

Radni Dan Jedne Bosanke

Probudila sam se, brzo se umila, pomuzla krave, nahranila kokoši i
zečeve, potjerala koze i krave napašu, probudila djecu, napravila im
doručak, spakirala ih zaškolu, odvezla ih uškolu, isklepala kosu,
pokosila travu, otišla na posao, posvađala se sa šefom, izbacila ga iz
kancelarije, zarađivala novce, zaradila novce, došla kući, iscijepala
metar drva, skuhala ručak, pokupila djecu izškole, nahranila ih,
prijavila porez na dobit, otišla upolje okopati zelje i krompir domraka,
otišla kod frizera, vratila se kući, utjerala krave i koze uštalu,spremila
večeru, obnovila osiguranje za auto, nahranila djecu,
okupala ih, stavila ih u krevet, oprala mašinu veša, platila račune
putem e-bankinga, pregledala poštu, prostrla veš, pojela koru kruha s
maslacom i medom i kad sam se konačno spremila za spavanje, padne mi
na pamet:
''Jaoooooooooooooj!!!!!!!
Moj muž!!!
Cijeli dan leži na kauču nepoje*an!!!''

:lola:

DaDole
20-09-2012, 07:22
kojiceee:haha:

Asterix
20-09-2012, 07:28
ahahahahah

imao sam i ja problema tog tipa, a onda sam dobio savet: planirajte! dogovorite se u utorak u sest i druga obaveza ne postoji. vreme i mesto ce se naci.

i tako da sad gospodja i ja imamo termine :hahaha:

DaDole
20-09-2012, 07:32
zakazuješ keks:qq:
ko ja kod zubara:haha:

Asterix
20-09-2012, 07:38
hehehe, dobro,nije bas tako, ali ima istine ...
(nemam sad vreemna da pisem)

DaDole
20-09-2012, 07:45
vjerujem ti kume,pa ti kad stigneš objasni:)
ja sam nekako više spontan tip,a vidiš možda bih mogla da i te stvari u planer upišem:haha:

kojica
20-09-2012, 07:48
nije loša ideja, nedo... :hm:

Onda ne bi morala vazda da budeš u top formi, za nikad se ne zna.

DaDole
20-09-2012, 07:53
Ma jok kojice,ne moram nikad da budem u top formi:haha:
al ako bih i to stavljala u raspored:qq: namaK potpisujem da se odričem zauvijek:dada:

Asterix
20-09-2012, 09:12
hehehe, pa to je vrlo ozbiljna stvar..

mislim.. mogle bi ste bez toga?

DaDole
20-09-2012, 09:16
ma jok:haha: al,dobro zvuči

Nežnicah
20-09-2012, 09:21
zato sam ja jednu udala, a sad radim na tome da i ovu malu udam ili barem zaposlim da radi 8 sati dnevno :mm:i resen problem... a sad ko ima mladju decu... tefter u ruke i zakazivanje termina... :lol:

DaDole
20-09-2012, 09:35
znači,kuma..strategija na djelu:rile:

Sarmica
20-09-2012, 10:27
zakazuju keeeeks:lola:sa rođenom ženom:lola:

Asterix
20-09-2012, 11:09
hajde malo da pisem, sad imam vremena, heheh

eto, kada smo se gospodja i ja uzeli, radili smo oboje, njen posao je zahtevao ustajanje u 3.20 , radila je od 5, ja sam je vozio na posao, cim dodje s posla , spava, onda spremi neku klopu odradi osnovne stvari po kuci i legne u 20.00 bila je u stresu od posla..
pokusavali smo da zatrudni, ali nije mogla, zabrinuli smo se.. i onda mi je rekla"uzimam bolovanje pa da pravimo bebca" i tako je bilo.. znaci , planirali smo
kada su klinci bili mali, bila je frka, svi u sobi, ali smo se dovijali na razne nacine, kuca puna, ali nekako smo nalazili momenat..

sad, kada sami zivimo, jedna cerka je isla pre podne a druga popodne u skolu i nikako nismo imali "slobodnog" vremena, jer mi zaspimo pre klinaca... jbg, imamo jedan TV, a sednemo da gledamo nesto i.. zaspimo..
e onda smo se dogovorili: posto klinci treniraju, jedna ide od 19.30 a druga od 20.30, i nijedna od njih nije tu od 20.05 do 20.40, mi se lepo dogovorimo da je to nase vreme..znaci planski :haha: sve se sredimo, ono nezainteresovani gledamo tv, nesto pricamo i cim cera izadje, mi se bacimo na posao... ponedeljak , sreda, petak ..

a sada , od kad je starija u srednjoj skoli, jedne nedelje smo potpuno slobodni, u istoj su smeni, dok druge nedelje je frka.. ali, umorne su, vrlo brzo odu na spavanje a mi imamo svoju sobu, zatvorimo vrata...:b:
valjda sam odgovorio na temu :hm:

Nežnicah
20-09-2012, 11:27
kume ovo je bilo bas detaljno :dada: sad kad te nema na forumu u vecernjim satima, pisacu ti opravdani izostanak :haha:

Asterix
20-09-2012, 11:34
hvala kumo:bisa:

Sarmica
21-09-2012, 15:53
ne mogu da verujem:raz_114:
asterikse, svaka čast na iskrenosti:desi:

Keti
25-11-2012, 19:55
aster sve planira u zivotu... :hm: pa i keks...:blenta:
al lesnici nikako neidu zajedno...:pada:

Ristana
26-11-2012, 08:16
kako nikome da padne na pamet da unajmi dadilju na koji sat i ode u fino romantično veče sa punim plućima

Sarmica
26-11-2012, 08:18
Ta romantika izađe na skupo:aha:

Ristana
26-11-2012, 08:49
Ta romantika izađe na skupo:aha:

Šeta mlada pijacom i vide lep paradajz pa će bakici

- majko popšto Vam je paradajz
-100 dinara ćero, svež, ja ga brala
Ova se premišlja hoće ili neće da ga kupi pa će baki
-skup Vam je paradajz majko
- nije paradajz skup ćero već si se ti loše udala

Sagacity
26-11-2012, 09:16
valjda sam odgovorio na temu :hm:
Nego šta si nego odgovorio na temu...Slatko sam se ismejala...:lol: :lol: Bre što je težak taj sex u braku....:lol:

Tema: nisam u braku, pa ne mogu da pričam o sexu u braku...

jankovic
26-11-2012, 17:03
Velika djeca idu u školu,idu napolje da se igraju,izlaze naveče:tupan:


Dok deca porastu toliko da vise ne provode vreme u kuci, nestane i zelja za seksom u braku. :)

Sarmica
26-11-2012, 17:06
Šeta mlada pijacom i vide lep paradajz pa će bakici

- majko popšto Vam je paradajz
-100 dinara ćero, svež, ja ga brala
Ova se premišlja hoće ili neće da ga kupi pa će baki
-skup Vam je paradajz majko
- nije paradajz skup ćero već si se ti loše udala

ebi gaaa:blenta:..sledeći put ću bolje da razmislim:dada:

Sarmica
26-11-2012, 17:07
Dok deca porastu toliko da vise ne provode vreme u kuci, nestane i zelja za seksom u braku. :)

zar muškarce prođe ta volja nekad:hm:

причалица
26-11-2012, 17:16
možda ih i prođe ako više ne vole svoju ženu.

Sarmica
26-11-2012, 17:21
Ma ne ide mi to u glavu... ko da oni spavaju samo s onim ženama koje vole. Ili sam ja previše puta gledala two and a half man:lola:

причалица
26-11-2012, 17:23
pa trebalo bi u braku da vole ženu...šta su radili pre (i posle braka), nije važno.
a two and half man-a nikad previše :kreza:

jankovic
28-11-2012, 09:02
zar muškarce prođe ta volja nekad:hm:

Sarmice, pricalica ti je odlicno odgovorila. Kad prodje ljubav, onda vise nema zelje za seksom. A u braku posle nekoliko godina ljubav nestane. Isto se desava i kod zena i kod muskaraca. Cak su u vecini slucajava zene te koje prve pocnu da izbegavaju seks sa muzem. Ja nisam ozenjen, ali skoro svi moji prijatelji koji su u braki desetak godina, (i koji su iskreni naravno) kazu da su prosto zagoreli jer seks sa zenom imaju jednom u dva meseca. Pa i to kad se desi, odrade vise iz formalnosti. I svi su mi rekli da je zelja za seksom prvo nestala kod zene.

jankovic
28-11-2012, 09:03
Ma ne ide mi to u glavu... ko da oni spavaju samo s onim ženama koje vole. Ili sam ja previše puta gledala two and a half man:lola:

Tacno, muskarci ne spavaju samo sa zenama koje vole, vec i sa zenama prema kojima osecaju strast. Medjutim u braku nestanu obe komponente koje uticu na to da muskarci zele seks sa nekom zenom - i ljubav i strast.

Sagacity
28-11-2012, 09:14
I posle se pitaju što se nisam udala....:lol: Pa da ne ''zagorim''...:lol: :lol:

DaDole
28-11-2012, 09:31
Parovi se vremenom prosto opuste i prestanu da trude jedno oko drugog..uzimaju sve stvari "zdravo za gotovo" i tako započinje početak kraja njihove strasti..a ona je kao i ljubav,stanje koje neprekidno zahtijeva pažnju,odsustvo automatizma i navike..ništa prije ne ohladi partnera kao navika koja nadjača maštu i želju..
za seks u braku potrebno je mnogo više od "odrađivanja".

Sagacity
28-11-2012, 09:35
Nisam u braku, ali delim tvoje mišljenje...
Ljubav se neguje...nema opuštanja...

причалица
28-11-2012, 10:20
ljubav se neguje...jeste, ako ima interakcije....a ako je nema, možeš da se slikaš i sa negom i sa seksom.

Sagacity
28-11-2012, 10:31
I tu si u pravu. E sada, da li je u takvim situacijama bolje ostati u braku ili otići?
Ako na primer, nema ljubavi, nema sexa, nema čari...šta je to ''ono'' što dvoje ljudi i dalje ostavi u braku, iako skoro ničeg među njima nema...A ima puno takvih brakova...

kojica
28-11-2012, 18:05
bože sago što si naivna.. pa novac.. :kapa:

причалица
28-11-2012, 19:53
pa ne znam da li je samo novac u pitanju.
znam nekoliko razvedenih brakova posle nekih 20-25 godina i, iako su deca već bila velika, ljudi situirani i imali svoje karijere - sve se nekako loše završilo....jer, rasturena porodica je rasturena porodica.
nije ni sve u tom seksu, majku mu.
missim da je malo je uprošćena relacija ''dobar seks = dobar brak''....život je malo komplikovaniji od toga.

jankovic
30-11-2012, 15:22
nije ni sve u tom seksu, majku mu.
missim da je malo je uprošćena relacija ''dobar seks = dobar brak''....život je malo komplikovaniji od toga.

Potpuno si u pravu, nije sve u seksu i dobar seks ne znaci dobar brak. ali los seks sigurno znaci los brak.

jankovic
30-11-2012, 15:25
ljubav se neguje...jeste, ako ima interakcije....a ako je nema, možeš da se slikaš i sa negom i sa seksom.

Bas tako, ako nema interakcije, mozes se slikati, ali mi govorimo o slucajevima kada je bilo interakcije pa ona nestane.

jankovic
30-11-2012, 15:30
Parovi se vremenom prosto opuste i prestanu da trude jedno oko drugog..uzimaju sve stvari "zdravo za gotovo" i tako započinje početak kraja njihove strasti..a ona je kao i ljubav,stanje koje neprekidno zahtijeva pažnju,odsustvo automatizma i navike..ništa prije ne ohladi partnera kao navika koja nadjača maštu i želju..
za seks u braku potrebno je mnogo više od "odrađivanja".

Jedan doktor koji je skoro bio pred penzijom drzao nam je kurs masaze pre nekoliko godina pa je rekao nesto ovako "Noge kod zena imaju dvojaku funkciju. Sluze kao organ za kretanje i sluze da probude seksualni nagon kod muskarca. Problem u braku nastaje kad zena zaboravi da noge imaju i ovu drugu funkciju i pocne da ih koristi samo za kretanje". Ovo je odlicno objasnjenje problema.

Sarmica
30-11-2012, 17:08
:haha:
ima smisla:lol:

причалица
30-11-2012, 17:29
ali los seks sigurno znaci los brak.

slažem se :blenta: