PDA

Pogledaj Punu Verziju : Пописивање пољопривредних газдинстава



kojica
01-10-2012, 09:05
Пописом ће бити прикупљени подаци о:

Пописом ће бити прикупљени подаци о:
■правном статусу газдинства,
■идентификацији газдинства,
■локацији газдинства,
■расположивом земљишту газдинства,
■коришћеном пољопривредном земљишту, по категоријама,
■наводњавању, употреби минералног и органског ђубрива, органској производњи и примењеним методама у пољопривредној производњи,
■броју стоке, по врстама и категоријама, броју пчелињих друштава и других животиња гајених на газдинству,
■радној снази и активностима на газдинству,
■пољопривредној механизацији и опреми,
■пољопривредним објектима,
■коришћењу кредита и подстицајних средстава, као и коришћењу рачунара за вођење евиденције о пољопривредном пословању,
■употреби и продаји сопствених пољопривредних производа,
■одлагању отпада.


Да ли међу вама има оних који верују да иза овог пописа стоји нека доба намера?
Нека истинска брига о пољопривредницима?

Не верујем у теорије завере, али мени ово не звучи добро.
Јел се то прави процена, колико се још сељак може узјахати? Опљачкати?
Презадужити скупим кретитима?
Колико му се још лезилебовића и дангуба може натоварити на врат? Почев
од ових који прикупљају и обрађују податке. За чије бабе здравље?

Близу 10 000 људи ће радити на овом пројекту. Већа би корист била да
су их распоредили по сиромашним пољопривредним домаћинствима, да
припомогну тим јадним људима.

Nežnicah
01-10-2012, 09:32
Nece na dobro izaci to je sigurno... kad krenu da deru sa nekim taksama i porezima :qq: zloupotrebice svaki moguci podatak do kog dodju...:palac:

kojica
01-10-2012, 12:57
Da su pametni, pa svu stoku da posakrivaju po planinama, a letinu u bunkere
pod zemljom. Tako su se u vreme turaka dovijali. :aha:

Mistery
01-10-2012, 13:25
Не верујем у добре намере. Зашто то раде после педесет година? Ако је постојала и ако постоји нека жеља да се помогне пољопривреди могли су тај попис да ураде заједно са пописом становништва, било би јефтиније.

причалица
01-10-2012, 22:39
не разумем у чему је проблем да се зна шта је чије у држави - од куће, имања, станова, аутомобила, авиона, камиона...мислим да је то ипак неки основни ред - да се зна шта је чије и колико тога има.
превише је хаоса у овом несистематичном друштву.

Nežnicah
01-10-2012, 22:46
kada sam videla da si odgovorila na ovoj temi, pre nego sto sam je otvorila, znala sam sta ces napisati :)
prico kada bi to vazilo za sve i svakoga u ovoj zemlji, mislim da zaista onda ne bi bilo lose... a ovako, samo sirotinja i oni koji se trude da posteno zarade i prezive, nagrabuse...

причалица
01-10-2012, 22:51
pa mora da važi za svakoga, naravno.

Mistery
03-10-2012, 09:50
Naravno da treba da važi za svakoga, ali živimo u takvoj zemlji gde se ovo pravilo ne primenjuje.

Ljudi su nepoverljivi jer su više puta prevareni od strane države, nevažno ko je na vlasti.

Ovaj popis košta i to dosta. Ja nemam poljoprivredno gazdinstvo i zapravo ne bi trebalo da me zanima šta se dešava..ali, ne mogu mirno da posmatram kako poljoprivrednici reaguju. Oni stariji se plaše da se ne desi ono šta se dešavalo pre 50 godina. Prinudno teranje u zadruge, otimanje imovine i sl.

Videćemo šta će ovaj popis doneti. Ukoliko pomogne ljudima da lakše dođu do nekih zakonskih beneficija jer se bave poljoprivredom, biće dobro.

Ukoliko bude drugačije, biće loše. Ali, videćemo, ne može ništa da se zna unapred.

Sagacity
03-10-2012, 12:43
Да ли међу вама има оних који верују да иза овог пописа стоји нека доба намера?
Нека истинска брига о пољопривредницима?

Jesam za to da se uredi agrar, ali nisam za to da se doda još neki porez. A najviše mi na to liči.

Liči mi na onu priču sa opasnim psima sa vakcinacija, gde su podaci iskorišćeni da se plati kasnije i taksa za njih..Tako nekako...

paculjkica
09-10-2012, 10:38
Baš sam prisustvovala jednom popisu u selu i onako, bilo mi je smešno...

Koliko imate oraha ...jedan....( upisuje)
koliko trešanja ...dve

i tako nabrajanje svog voća

kolika je njiva
...kažu oni toliko i toliko pod žitaricama ...

Ali ne može ukupno nego svaka žitarica posebno ...
Koliko ari pod ovasom, koliko pod žitom ?...itd

Kolika je štala , koliko ima stoke....A koliko bi mogla da primi stoke ? :b:

Koliki je senjak , visina, dužina, širina....(množi na digitronu kubikažu, upisuje)

I tako sat vremena ispitivanja svega i svačega, :m: da li to ima neke svrhe ne znam, kažu zbog statistike...

Najbolje je bilo pitanje o vlasnicima , da li su stalno zaposleni na gazdinstvu? ..(ma jok i nisu:b: )
i da li imaju godišnji odmor ,hahaha ovi ljudi se smeju kažu nemaju...:b:

kojica
09-10-2012, 10:41
Sve precizno da upišu, saberu i pomnože. Pa dođoše im seljaci glave sa ta dva oraha
i par iznošenih koka, od kojih pola slave preslave, bez da čekaju u redu u C Marketu.

M*** im lopovsku.. :ljut: