PDA

Pogledaj Punu Verziju : Volimo li na isti način



DaDole
01-10-2012, 10:51
Često se susrećemo sa različitim poimanjem ljubavi i onoga što ona jeste, nerijetko pomislimo da li žene zapravo vole drugačije od muškaraca?
Nisam za generalizovanje ,ali ipak postoje način na koji on voli i na koji ona voli:kapa:

DaDole
01-10-2012, 10:54
U prilog temi navodim citat iz intervjua sa sociologom,piscem i kolumnistom Brunom Šimleša koji tvrdi da se jezik ljubavi uči:)

" .. ima nekih stvari u odnosima kojima su sklonije žene, odnosno muškarci. Npr., žene će često željeti preodgojiti svoje partnere i zapravo su često u vezi sa slikom muškarca za koju se one nadaju da će postati, a ne s njima kakvi doista jesu. Naravno, ne dovodim u pitanje činjenicu da je logično da utječemo jedno na drugo ako smo u vezi, ali u zdravim vezama bi trebao postojati ravnomjeran utjecaj. Svakako nije zdravo da jedan partner govori drugome kako se treba ponašati ili što treba osjećati ili misliti. Postoji velika vjerojatnost da ćemo tako trajno narušiti ravnotežu u odnosu i onda se događa to da shvatimo da imamo ulogu starije sestre ili čak mame, a ne ravnopravne partnerice. S druge strane, muškarci će češće biti skloni izbjegavanju problema, suludom optuživanju svojih partnerica da su ih one natjerale na prevaru ili sličnim biserastim izjavama. Dakle, mislim da žene i muškarci vole na iste načine, ali da postoje razlike u ponašanju u vezi, iako doista treba biti oprezan jer generaliziranje doista nema smisla. Što se tiče navedenog, ali i nekih jednako besmislenih dvostrukih standarda, mogu s velikom radošću konstatirati da oni polako postaju stvar prošlosti. Možda je to vrijedilo u nekim drugim vremenima, ali danas je takvim razmišljanjima istekao rok trajanja i sve je manje ljudi sklono tako gledati stvarnost."
šta mislite,koliko je istine u navedenom

Nežnicah
01-10-2012, 11:10
Svi razlicito dozivljavamo i iskazujemo ljubav bez obzira na pol...:aha: Ali mislim da se ipak moze napraviti razlika u nacinu kako on voli i kako ona voli. Zene su romanticne, vole da cesto dobijaju neznosti, izjave ljubavi, jednostavno dokaz da su voljene, dok muskarci vole i to je najcesce to, sta sad ima da pokazuju i dokazuju svakodnevno da nas vole... tako nekako :hm: Kad se ja nadurim i kazem mojoj jacoj polovini, ti mene uopste ne volis, odgovor bude: maco pa ja tebe obozavam do imbecilnosti, ali ne znam sta sad ocekujes od mene...

eto :raz_088:

Adio
01-10-2012, 15:27
ima tu istine
neko nam se svidi zbog odredjenih osobina, neke nam opet smetaju, pa onda dolazi do razocaranosti kada uvidimo da neko nije onakakav kakvog mi zelimo
tu treba podvuci crtu
e sad, ko kako iskazuje tu ljubav i koja je tu jacina emocija je individualno

sudjenik
09-10-2012, 22:51
iskazujes jedino onako kako umes, pa ako te prifati, prifati...ako te ne prifati, prifatis neku drugu

Ciciban
09-10-2012, 22:54
prifatish da ne padne na ledja :lol:

sudjenik
09-10-2012, 23:00
pa moram... njezno:)

Picola
10-10-2012, 02:24
iskazujes jedino onako kako umes, pa ako te prifati, prifati...ako te ne prifati, prifatis neku drugu

Ti si odavno priFacen kao :raz_087:.

:haha::cmok:

@ tema


Naravno da ne volimo svi na isti nacin...a bilo bi i dosadno da je drugacije.

sudjenik
10-10-2012, 05:42
jaaaaaaaaaaaaa... crna pikolina :huh:

bolje da sam uzo nik bukavac, bila bi mirna ko bubica :lol:

Picola
10-10-2012, 13:48
Sta ti je to bukavac i kakav ti je to avatar, sto "ridas", m? :lol:

Ali mLogo si lep, moram da priznam.:cruz: :haha:

sudjenik
10-10-2012, 21:12
http://en.wikipedia.org/wiki/Bukavac

sace mona da se nakaci kako sam demon :lol:

Picola
10-10-2012, 21:27
http://en.wikipedia.org/wiki/Bukavac

sace mona da se nakaci kako sam demon :lol:

:haha: To nesto kao "drekavac" iz filma "Lepa sela lepo gore"?

C,c,c,c....mada u poverenju ti i jesi i bukavac i drekavac - "drekas" kad god ti nesto ne odgovara. :haha:

'Ajd' zdravo sad!

P.S. Skloni taj avatar molim te, ne plasi ljude.

sudjenik
10-10-2012, 22:38
Склонио и одјавио се одавле. Ку ноћ Пиколета.

Picola
11-10-2012, 00:40
Склонио и одјавио се одавле. Ку ноћ Пиколета.

Ama zasto bre Mako milA!!???:neda::radenska::wanted::pas1:

A taman je postalo interesantno.:violina: