PDA

Pogledaj Punu Verziju : Plašite li se odlaska kod lekara ?



Sagacity
15-10-2012, 08:51
Da li se plašite zubara ? :eek: Ne spavate celu noć, jer razmišljate kako ćete ujutru kod zubara i šta će da vam ''radi''...:blenta:
Ili možda imate strah od injekcija ? Odnosno imate veći strah od same igle, nego od uboda istom ?
Ili kada vidite krv vi se onesvešćujete?
Ili imate strah od same zadravstvene ustanove, od ''belih'' mantila ?

Sarmica
15-10-2012, 08:54
Samo zubara:dada: ... sve ostalo mi tako svejedno...ali kako mi dođijo mladi zubar, rado i tamo idem:novine1:

Sagacity
15-10-2012, 08:59
:lol: mladi zubar...ti baš imaš sreće....Meni il su neke žene ili neki matorci...
Ne plašim se odlaska kod bilo kojeg lekara...Malo nešto ne volim ginekologe i tako...:hm: a ostalo nije problem...
Jednom sam se u životu uplašila zubara. Izašao je ispred vrata sav krvav i rekao...''Dalje''...:eek: u mojim učima to nije bio zubar, nego kasapin...Nisam taj dan radila zube ipak...:lol:

DaDole
15-10-2012, 09:04
Zubara:ququ: i nema veze koliko mu je godina:nene:

Sarmica
15-10-2012, 09:06
Pa naravno da se šalim...užasno se bojim zubara:(

DaDole
15-10-2012, 09:06
A ginekologa sarmice:ceka:

Nežnicah
15-10-2012, 09:06
takodje, samo od cika zube imam strah za sada, a u nacelu imam strah od bolnica, svega sto se tamo desava, uslova u kojima ljudi tamo borave, posledica, hirurskih zahvata, ma svega zapravo.
prosle godine kada sam morala da idem kod zubarke da mi vadi lek iz zuba i nastavi dalje lecenje, ja sam dobila temperaturu na nervnoj bazi, i jos stosta pride, pa su morali da me teraju da idem, objasnjavali koliko je opasno da mi taj lek stoji u zubu duze nego sto treba... i tako sam ja krenula na autobus :palac: usla, stigla do grada, naterala se da pridjem zgradi gde je teta zuba i onda se okrenula i otisla... i odvela sebe kod zlate na kesten pire i bila srecna kao u skoli kad pobegnem sa casa :say: ... posle par meseci, nekako sam skupila hrabrost da zavrsim taj zub....i bila sam u pravu sto sam se plasila te zene, oci su mi ispadale koliko je bolelo :ljut:

Sarmica
15-10-2012, 09:16
a šta ću ginekologa da se plašim:lola:
ne razumem strah prema njima, mislim da je neopravdan

Sagacity
15-10-2012, 09:20
Uh, ne znam...Srećom ništa nisam loše doživela, ali sam osećaj odlaska tamo i taj pregled...meni nije baš prijtano..
Inače, žene su svašta prolazile u tim ordinacijama..., više imam fobiju od tih priča, nego fobiju od samog odlaska. Nije me strah, ali nije mi ni baš nešto...:kapa:

Nežnicah
15-10-2012, 09:22
pa njih sam zaboravila :qq: bas ih se plasim i ne volim ih... kako neopravdan strah bre sarmo, tamo mu/joj se izlozis na onom stolu na izvolte i samo nesto tura i pipa :kk:

DaDole
15-10-2012, 09:22
[QUOTE=Sarmica;336498]a šta ću ginekologa da se plašim:lola:
ne razumem strah prema njima, mislim da je neopravdan[/QUOTE

:dada: ni ja se ne bojim..al nekad sam se bojala..istraumiraju te ako slušaš "savjete" :)

Sarmica
15-10-2012, 09:24
pa njih sam zaboravila :qq: bas ih se plasim i ne volim ih... kako neopravdan strah bre sarmo, tamo mu/joj se izlozis na onom stolu na izvolte i samo nesto tura i pipa :kk:

nek pipa dokle oće:rile:

paculjkica
15-10-2012, 09:30
Plašim se :hm: Dobro sad zubar tu i tamo , kad me zaboli na primer zub znam da je bolje kod njega to izdrati šta treba nego da me boli stalno...Ukočim se na onoj stolici, stisnem iz sve snage one ručke, tako mi je lakše..:kk:Ginekologija jao :facepalm: , ostaću i posle oba porodjaja kukavica...Mada rakla sam sebi kad sam to izdržala sve ću moći, pa će mi to biti neka uteha onda. :hm:
Ma stvarno sam gadljiva i na te igle, kad mi vade krv okrenem glavu...šta ćeš...
Sećam se taj strah datira od ranih dana,bila sam baš mala i trebala je kojica da me vodi da vadim krv iz prsta, i tako sam ja bežala po stanu, samo što se na luster nisam popela, a ona čak izostala iz škole da me vodi....I tako me nagovarla, jadna, krenule pa se vraćale, pa opet...:haha:Ovim putem se izvinjavam kojici za maltretiranje , nije to bilo toliko strašno... :b:

kojica
15-10-2012, 11:07
jao.. čega se ona seća.. :haha:
Vidi, da nismo morale tri puta da se penjemo na Stojčino brdo, možda bih ti i
oprostila. :namcor:

Šalim se, naravno. Hvala tebi što si mi pomogla da razvijam pregovaračke
sposobnosti. :rile:

Ja sam, čini mi se oduvek, osećala nelagodu kad vidim bele mantile. Nije
to još uvek strah, ali me ne bi čudilo da se jednog dana razvije i neka
fobijica. :hm:

причалица
18-10-2012, 06:26
mene nije strah...kad sam bila dete jeste me bio strah od injekcije, ali sam sebi utuvila u glavu da to traje kratko pa koliko god da boli - izdržaću....ostali susreti sa docama su se dešavali kad sam poodrasla, tako da - nemam strah...imam, na žalost, potcenjivački stav prema doktorima, ali to sad nije tema :lol: