PDA

Pogledaj Punu Verziju : Zašto ti živiš ?



Sagacity
26-11-2012, 09:49
Koliko li je kokoški, svinja, koza zaklano juče da bi ih ti pojeo danas i imao fizičke energije da klikneš snooze dva puta, mrzovoljno ustaneš, skuvaš kafu sa mlekom od neke sirote krave, obučeš one farmerke u kojim ti dupe deluje manje, seo u autobus 24 psujući Bus Plus i ludog vozača, 8 sati radio dovoljno da kupiš to meso od nekog seljaka kog voliš, otišao kući, pogledao loš film, pojebao nešto onako, da se malo isprazniš, mehanički, pazeći da ne stvoriš još isto tako običan jedan život. Da bi se onda istuširao, popio čaj od mente, patio zbog nečeg da bi se osetio pomalo živim, legao i teškom mukom zaspao izmoren od neumaranja. Sutra ćeš opet klinkuti snooze dva puta, sesti u autobus 24 i sesti u kancelariju da bi zaradio dovoljno. Kresnućeš nekog drugog, misleći na nekog trećeg.

Jednog dana kada prođe dovoljno obroka, bednih suza, loše skuvane kafe, nerešenih utakmica, paste za zube bez poklopca, pomislićeš - zašto ja klikćem snooze dva puta, zašto plačem za nekim izgubljenim ocem, zašto spavam sa nekim ko me voli na pola, zašto putujem kada znam da ću se vratiti, zašto vodim žučne monologe u dvoje, zašto, kada kakav god ishod utakmice bio - završićeš pod istom zemljom kao kralj Edvard I, Ekrem Jevrić, Momo Kapor (koji je već sve rekao daleko bolje nego što ćeš ti ikad).

Pročitaćeš knjigu nekog filozofa Oša i pomisliti - bio je u pravu, ali kako to utiče na bilo šta. Koga boli uvo. Pročitaćeš knjigu samopomoći nekog ko je jednako bespomoćan kao i ti. Gledaćeš oronule zgrade Vračara, lepe i tužne. Pomislićeš kako su bili patetični ktitori koji su te zgrade pravili bežeći od straha od smrti i zaborava, kao da će iko pogledati tu plocu gde je zapisano njihovo nebitno ime.

Ući ćeš u jednu od tih zgrada, gde je neki zebrasto-pink frizerski salon, promenićeš frizuru. Malo da promeniš. a vlasi će i dalje da rastu i rastu, onako isto kako su rasle i pre toga. Promenićeš profil sliku na fejsu, da bude ona na kojoj ti se ne vidi lice, nego leđa, da svi znaju da odlaziš.

A kud ćeš jado? Tamo gde i svi.

Izvor :trojka.rs

Ako bismo ovako ulazili u analizu svakodnevnice, ispostavilo bi se možda ''zašto ja zaista živim'', ali nije svaki dan isti...
Šta je ono što nas drži u životu i što nam ne dozvoljava da se pitamo ovako nešto, barem ne svaki dan...?

Nežnicah
26-11-2012, 10:37
Ja se ovo zapitam barem jednom nedeljno, ako ne i cesce :aha: Kad me uhvati zuta minuta, kad padnem u depresiju, kada mi zafali radost zivljenja jer sam preumorna od problema i trzavica, a zafale mi neki lepi momenti, onda se zapitam cemu sve ovo... ali cutim i nastavim da guram dalje crpeci ne znam ni ja odakle neke pozitivne misli i energiju.

Ristana
26-11-2012, 13:49
Jel ko obratio pažnju na količinu vazduha koju udahnemo, valjalo bi i to prikazati u rashodima, ne :mihaela:.
Opet, kome prikazati taj rashod da bi se opravdala potrošnja, opet, a čemu proizvodnja ako nema potrošnje, opet, a zašto se sve vrti u krug
ako sam baš ja loš primer za ovu računicu:raz_010:

причалица
26-11-2012, 19:57
Šta je ono što nas drži u životu i što nam ne dozvoljava da se pitamo ovako nešto, barem ne svaki dan...?

mene drži ljubav prema mojoj deci.
da sam kojim slučajem sama, verovatno bi to opet bila ljubav prema nekome....
nekad se čini kao da si sasvim sam na svetu i da je tvoja muka samo tvoja i da je niko ne prepoznaje, ali...takvi dani su retkost i takvi dani su stvarno besmisleni, neispunjeni dani.

Keti
26-11-2012, 20:22
da nema moje mame,pitaj boga dal bi i bila ziva.... :mm:

Sagacity
26-11-2012, 23:07
Uh, ja sam se nekada ovo pitala danima....srećom...prošlo me je...Sada sam skroz opuštena i uopšte se više ne pitam...
Što se više udubljujem i analiziram sve više tonem u razne lavirinte iz kojih nema izlaza, ili ih ja barem ne vidim...Zato više i ne razmišljam zašto živim itd. Samo nek sam živa i zdrava. Možda zvuči kao fraza, ali zdravlje je mnogo bitno, ako njega nema onda život gubi svaki smisao.
Naravno, smisao životu mi daju ljudi koje mnogo volim i koji su mi bili najveća podrška kad mi je bilo najteže. Takođe, učila sam se da i sitnice život znače i da u svakoj takvoj osećam sreću pa ma kog inteziteta ona bila...
I da....nada poslednja umire...Svaki dan se budiš sa nadom da te nešto bolje čeka...

DaDole
27-11-2012, 08:35
...da se radujem svakom jutru,nisam znala u nekim vremenima kad sam se strmozaglavljivala zatečena nad misaonim procesima svjesnog i podsvjesnog,analitičnog i kognitivnog..i bivalo mi je loše..što sam dublje "kopala " nalik mudroj vidri ,shvatala sam da me sve to vrti u krug..bitak ,biće..smisao i besmisao..pitala se nema li svaki smisao svoj apsolutni besmisao i tonula..kao početak i kraj početka..
kao kraj i početak kraja..krug.Zatvoren.
a onda sam odlučila živjeti trenutak..radovati se svakom jutru,svakom obliku ljubavi i naučila da se radujem Životu...ne želim da mislim o Juče,ne želim da mislim na Sutra.
Živim da se radujem.. i kad klonem,znam da ću opet da ustanem..

naki
27-11-2012, 11:23
jer me zivo zanima sta ce se dalje desavati... :palac:

Sagacity
27-11-2012, 11:27
Misliš, toliko si radoznala da jedva čekaš ''sutra'' pa kakvo god da je....:lol:

naki
27-11-2012, 11:30
Misliš, toliko si radoznala da jedva čekaš ''sutra'' pa kakvo god da je....:lol:
ne da mi se da pisem nadugacko, ali to je sustina... :dada:
jednostavno me zanima kako ce se sutra promeniti ovo sto je danas :palac:

причалица
27-11-2012, 21:41
jer me zivo zanima sta ce se dalje desavati... :palac:

sasi me podsetila na peti smit koja je rešila svojevremeno, početkom 80ih, da se samoubije i -odustala...kasu je pitali ''a štooooo????''....rekla je ''pa kako da ne čujem novi album rolingstonsa!'' :kreza:
u tom smislu bih odmah sad mogla da se obesim :lol:

Fića
01-12-2012, 16:50
nemam pojma, prvo moram da saznam zašto sam se uopšte i rodio :eek: