PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li su žene započele rat protiv muškaraca?



Sagacity
30-11-2012, 10:38
Da li su žene započele rat protiv muškaraca?http://www.cosmopolitan.rs/thumbnail.php?file=2012/11/da_li_su_zene_objavile_rat_muskarcima_103108335.jp g&size=article_mediumFoto: Shutterstock
Želja žena za jednakošću je možda izazvala neočekivane reakcije kod muškaraca...
http://www.cosmopolitan.rs/themes/cosmo_new/img/delimiter_article.png
Prema mišljenju kulumnistkinje Suzan Venker, poželjne neženje više ne žele brak, jer današnje žene ne čine da se oni osećaju, khm... - dovoljno muževno!

- Ovo je prava ludnica. U suštini, žene su ljute, ali i muškarci – piše Venker dodajući da je je feministički pokret doneo ženama jednakost, ali i novi konflikt sa suprotnim polom . Muškarci su sada besni jer jednostavno žele da vole žene i da se pored njih osećaju moćno, nešto kao što je to bio slučaj u XIX veku, na primer. Ono što muškarci ne žele jeste da se takmiče sa nama.

Da li to znači da smo osuđene da zauvek budemo singl, ako želimo uspešnu karijeru i ispunjene živote?
Suzan Venker kaže da ne treba brinuti, jer stvar ipak može da se dovede ured. Potrebno je, kaže ona, samo malo pusiti napolje nežnost i ženstvenost, kao i - prestati sa pozivanjem muškaraca na crtu.

Kažite nam: da li se slažete sa ovim tvrdnjama ili mislite da je kolumnistkinja malo preterala?

Izvor:cosmopolitan.com

:hm:

mrav
30-11-2012, 10:43
žena ima fax ja imam osnovnu i nesto pride i ne smeta mi, ima boolji posao al imam vise godina staža ni to mi ne smeta ima veću platu ni to mi ne smeta, koji kompleks treba da imam da mi tako sta smetalo? a mozda ja nisam najbolji primer ko zna:m:

причалица
30-11-2012, 10:50
volim kad je muškarac moćniji od mene, a kada sam ja ''samo žena'' :kreza: dakle, treba da mi dovoljno imponuje u svakom pogledu, a izgleda da to nije lako :(

Sagacity
30-11-2012, 20:12
ima boolji posao al imam vise godina staža
Ipak si morao da pomeneš da si bar negde superiorniji pa makar i u godinama staža :lol: :lol:
Super, ako ti ništa od toga ne smeta, jer muškarcima uglavnom superiornost žene smeta. Još ako ona na tome potencira onda od te veze ili braka nema ništa...


volim kad je muškarac moćniji od mene, a kada sam ja ''samo žena'' :kreza: dakle, treba da mi dovoljno imponuje u svakom pogledu, a izgleda da to nije lako :(
Pa nije lako....:aha: Bar kod mene je takav slučaj. I pravo da ti kažem ne mogu da glumim ''tupsonku'' samo da bi se on osećao moćnije od mene.
I nisu sve žene želele uspešnu karijeru, prosto te život natera da se boriš da ojačaš, da zarađuješ jer šta ćeš, nema ko da te izdržava ako ti ne zapneš...

причалица
30-11-2012, 20:19
I pravo da ti kažem ne mogu da glumim ''tupsonku'' samo da bi se on osećao moćnije od mene.
I nisu sve žene želele uspešnu karijeru, prosto te život natera da se boriš da ojačaš, da zarađuješ jer šta ćeš, nema ko da te izdržava ako ti ne zapneš...

:dada:
mučna uloga, pravo da ti kažem.

waterpolista
11-12-2012, 12:52
Кажу да смо ми мушкарци пали смарса а жене да су дошле са јупитера

Sarmica
11-12-2012, 13:15
ma boga ti, s jupitera:haha:

waterpolista
11-12-2012, 19:40
Богме нијесу

kojica
11-12-2012, 20:00
Mene zanima šta se ovde misli pod ''ispunjeni životi''. :slinava:

Jel to nešto kao, propadne ti život ako ga posvetiš nekome ili šta?