PDA

Pogledaj Punu Verziju : Da li je ok da devojka zaprosi dečka?



Sagacity
09-12-2012, 22:20
Istraživanje je pokazalo da nije, a u tome se slažu i žene i muškarci…

Iako žene nastavljaju da se bore za svoja prava i rodnu ravnopravnost, neke stvari i dalje ostaju rezervisane samo za mušku sferu.
U istraživanju sa Univerziteta u Kaliforniji, inače fakultetu veoma liberalnih shvatanja, naučnici su došli do veoma iznenađujućih podataka. Ni jedan od anketiranih muškaraca, a ni žena nisu bili oduševljeni idejom prosidbe od strane žena!


U razgovoru sa oko 300 studenata, zaključeno je da definitivno ni jedan frajer ne želi da se nađe u situaciji da ga devojka zaprosi, a jedva tri odsto žena se izjasnilo da imaju neku vrstu želje da sama postavi „veliko pitanje“.


Podaci ukazuju i na zadržavanje nekih oblika karakteristično tradicionalnih vrednosti, posebno kada je u pitanju preuzimanje partnerovog prezimena. Tako se, 60 posto žena izjasnilo voljnim da preuzmu muževljevo prezime, a 64 odsto muškaraca je istaklo da nikada ne bi preuzeli prezime svoje žene.


Ostaje otvoreno pitanje u čemu je problem? Da li možda sama situacija u kojoj bi žena prosila svog muškarca, izgleda manje romantično?

Izvor:cosmopolitan.com



Šta vi mislite?

причалица
09-12-2012, 22:26
mogu samo da kažem da ja to ne bih mogla da uradim i ne bi ni preporučila svojim ćerkama to da rade :lol:
statistike me ne zanimaju, tako da mi nije bitno da li se uklapam u statistički rezultat svojim mišljenjem.
što se tiče prezimena, mogu samo da kažem da posle 23 godine braka mislim da ipak treba uzeti muževljevo prezime ili dodati ga svom devojačkom i da ne treba ''siliti'' budućeg supruga da nosi ženino prezime.
ako pristane ne to - onda mislim da ima neke probleme, majke mi :sojka:

Rosa
09-12-2012, 22:26
obavezno..i sa buketom ruža :b: naravno pištoljče sa desne strane i kaubojski šešir :b:

Sagacity
09-12-2012, 22:29
Ma to je fenomenalno...I obavezno da klekne na kolena...:lol: zbog efekta i jedinstvenog doživljaja :kreza:

Mada su neke devojke zaprosile svoje sadašnje muževe, jer se oni toga ne bi setili...:lol: Tako mi je bar preneto...:lol:

Nežnicah
09-12-2012, 22:30
nekako uopste ne verujem u te prosidbe... to viđam samo na filmu... :lol: sve nešto mislim da je prosidba stvar zajedničkih razgovora i planiranja... :g: ili sam ja uskraćena za nešto :ljuta:

причалица
09-12-2012, 22:31
nekako uopste ne verujem u te prosidbe... to viđam samo na filmu... :lol: sve nešto mislim da je prosidba stvar zajedničkih razgovora i planiranja... :g: ili sam ja uskraćena za nešto :ljuta:

ma, samo si ljuta još uvek :lol:

Man
09-12-2012, 22:37
ako neka bidne raspoložena da me zaprosi :cekam:

Nežnicah
09-12-2012, 22:40
ti si reko da ti lilu ne da da se ženiš :ljuta:

причалица
09-12-2012, 22:41
ti si reko da ti lilu ne da da se ženiš :ljuta:

stvarno :pada:

Man
09-12-2012, 22:44
ti si reko da ti lilu ne da da se ženiš :ljuta:


ne da zlotvorka :( al to nije razlog da me nijedna ne zaprosi :blenta:

Nežnicah
09-12-2012, 22:58
pa da nam srce slomiš kad nas odbiješ :kk:

Sagacity
09-12-2012, 23:01
Eto, to je još jedan dokaz, da nije OK da devojka zaprosi dečka :kreza:

Picola
09-12-2012, 23:38
Naravno da nije u redu. Nikad nije ni bilo.

причалица
10-12-2012, 07:18
pa da nam srce slomiš kad nas odbiješ :kk:

aaaahahahaha, fajf :)))

OtrovnaAjvi
10-12-2012, 18:46
generalno nisam za tu instituciju zvanu brak...ali nekako mi je ok da ipak muskarac zaprosi devojku....

Sagacity
10-12-2012, 21:05
Ej, ali pazi...Neke devojke su mi pričale, da se oni nikad ne bi setili da ih zaprose da one to nisu učinile...:lol: Da li to znači, da su muškarci rekli ''da'' pod pritiskom...:lol: ?

waterpolista
10-12-2012, 23:16
По мени није ОК


Момак треба ђевојку да запроси

Sarmica
11-12-2012, 08:18
Po običaju, oni se nikad ne sete sami nečega, dok im ne staviš prst u oko, tako se neki možda ne sete ni da treba zaprositi devojku:qq: a je l te prošlo je već dosta vremena i to je logičan sled stvari, ako se ne varam, a on ništa pa ništa...pa ko voli nek izvoli i koja žena može da prevali to preko usta slobodno
Ja sam poprilično sigurna da to nikad ne bih mogla a i sigurna sam da ne bih imala šta da tražim s takvim "muškarcem"

Sagacity
11-12-2012, 08:22
Slažem se....
Kakav je onda taj muškarac ako ne sme ili ako se ne seti da zaprosi devojku, sa kojom je već u vezi ?

Sarmica
11-12-2012, 08:26
pa ako ne sme, stvarno ne znam kakav je to muškarac...msm, verovatno ni ne treba da se ženi:ljut:
a ako se ne seti, to može biti sasvim klasičan muškarac, možda on razmišlja u smeru "ma dobro nam je i ovako, zašto išta menjati"
možda čeka, kao jedan moj drugar, da baba umre da oslobodi sobu:haha:
ko će ih znati šta se muva po tim šupljinama:tupan:
:kreza:

Sagacity
11-12-2012, 08:30
Pa i to što kažeš...
Moj kolega je godinama išao sa devojkom...I onda ga je drugar pitao hoće li da ženi tu devojku....ako neće, on će da je zaprosi..I onda ju je moj kolega zaprosio, uplašio se da će da ga drug pretekne, pa je posle tog druga i okumio...Mislim ima stvarno svega...:lol: :lol:
Ali definitivno, ne bih ga zaprosila pa da ne znam koliko idemo...Nekako mi to, kad devojka uoči da godinama idu,a da ništa ne predlaže, pa ona preduzme korak...deluje kao nešto ''na mišiće''...pod prisilu...Tako nekako...

DaDole
11-12-2012, 08:31
Znam popriličan broj parova gdje je on zaprošen..i godinama su u braku,a oni(ti muškarci mislim) i dalje nose suknju:haha:
ja sam protiv da on zaprosi nju samo iz jednog razloga..mnogo volim da nosim suknju:b:

причалица
11-12-2012, 08:35
e kad smo kod kolega...imam jednog koji nikako da se oženi s devojkom s kojom se zabavljao od početka studija :lol: i sad, idu godine, oni počeli da rade ...svi se nešto žene i udaju, a oni - jok.
i kaže buba (njegova devojka) njemu - ''imaš li ti neku ideju u kom bi pravcu trebalo da ide naš život?''
- ''što, šta fali ovako...meni je baš dobro''.
- ''meni nije. ili ćemo da se venčamo ili ćemo da se raskantavamo, oću da imam decu...a tebi to ne pada na pamet''.
''pa dobro, bubo...nemam ništa protiv, ako je tebi toliko stalo''

uglavnom, sin im sad studira farmaciju :kreza: i imaju vrlo lep brak.

waterpolista
11-12-2012, 11:53
Гријешка је ако те ђевојка запроси