Prijava

Pogledaj Punu Verziju : Kad se treba povući



DaDole
11-01-2013, 10:12
Svako od nas gradi neke svoje male i velike "projekte" u odnosima sa ljudima,partnerom..i svako ima neko očekivanje od veze u kojoj jeste ili namjerava da bude.
Imamo ciljeve.Posvećeni smo kreiranju odnosa koje razvijamo.
I prirodno je da neka naša nastojanja i želje,iz raznoraznih razloga ,blijede...
Kad je mudro povući se..da li se povući i ostaviti mjesta za eventualno renesansiranje ili istrajati samurajski do kraja.:kapa:

Keti
11-01-2013, 10:25
ja se brzo povlacim bez reci... :aha:
:stidljiva:

Nežnicah
11-01-2013, 10:43
Kad vidim smo smo dva različita sveta, prestajem sa "projektom". Možda nas u početku nešto i veže, ali kako vreme odmiče ako dođe do udaljavanja i praznine, shvatim da tu nema potencijala da se napreduje u odnosu i ne povlačim se, jednostavno ostanem ono što jesam, tu gde jesam, jer i nema potrebe za povlačenjem, samo prestanem da se trudim. A prostor za neko eventualno obnavljanje odnosa leba ne ište, mada ne vidim šta bi se to moglo toliko promeniti da bi se stvorili novi uslovi za ponovno pokretanje "projekta" :)

Sagacity
11-01-2013, 11:15
U principu, sve odnose koje kreiram sa ljudima idu sponatno. Ne trudim se, niti neko treba da se trudi oko mene. Sa nekim se odmah pronađem na ''yes'' i nekako taj odnos ide, a da i ne utičem na njega. I samo u takve ''veze'' sa ljudima verujem. Ne volim ništa usiljeno. Tako da se može reći da i nemam neke ''projekte''...
Ako slučajno taj odnos nije kakav je bio, ili mi tu nešto ne štima, direktna sam i kažem šta mi smeta. Tako da se faktički, ja nikada ne povlačim već uglavnom, stavim do znanja šta neće moći , pa ako to nekom odgovara OK, a ako ne...onda se taj neko povlači...:lol: jer je recimo ''provaljen''...Tako nekako...
Teško da ostavim posle toga prostora za neko obnavljanje odnosa....

DaDole
11-01-2013, 14:12
Negdje sam jednom pročitala(parafraziraću) : Kad rušite spomenike,sačuvajte postolje..mada,nekako ne mislim da je moguće nakon povlačenja,nakon izlaska iz kruga ,ponovno ući u taj isti krug..
ali,naslov teme me neprekidno vuče da tražim zaključak koji ukazuje na nužnost mudrog ili zrelog povlačenja..
trajnog ili privremenog..
Da li postoji vrsta povlačenja koja se možda zove i "Stati na loptu"..sačekati,ne reagovati..:hm:

Rosa
11-01-2013, 21:49
Ne postoji privremeno i trajno zrelo povlačenje..Svako privremeno povlačenje je nezrelo..Ili jesi ili nisi.I kad rušiš spomenike postolje spali,da se slučajno kasnije nekada ne bi sapleo o isto.A sačekati,ne reagovati je opet nešto drugo,to nije povlačenje.Imala sam prijatelje koji su se tako najednom "nezrelo povukli" i posle dužeg vremena se pojavili kao da se ništa nije desilo..nravno takvi su trajno precrtani..:m:

Sagacity
11-01-2013, 22:31
Imala sam prijatelje koji su se tako najednom "nezrelo povukli" i posle dužeg vremena se pojavili kao da se ništa nije desilo..nravno takvi su trajno precrtani..:m:
Slažem se.
Takvi ljudi nisu ni vredni bilo kakvog kontakta. I nije mi jasno, odakle im hrabrost ili bolje rečeno smelost ili je to više bezobrazluk, da se prave kao da je sve normalno.
Takođe su mi nejasni i oni ljudi koji se raspravljaju, svađaju, a recimo da su prethodno izvređali jedno drugo i opet nastavljaju iznova i iznova kontakt iako su već uvideli na šta je sve druga strana spremna.
U svakom slučaju, ljudi se razlikuju, pa se shodno tome tako i ponašaju. Da li je preterano što sam ja principijelna i što posle nekih povlačenja suprotne strane ne bih tu osobu prihvatila...ne znam, možda i jeste, ali nemam nameru to da menjam...

причалица
12-01-2013, 09:23
nisam nikad imala nešto mnogo prijateljica...onih par koje imam - one su od gimanzije tu i meni je to dovoljno. nismo čak ni imale nikakve faze - uvek smo bile srdačne jedne prema drugoj i stvarno nema senke na našem (sada već višedecenijskom) prijateljstvu.
ali, postoje osobe koje su mi prolazile kroz život....ovo ne kažem sa nipodaštavanjem, ali imam takav osećaj - stvarno su bile samo prolaznici, jer je drugovanje sa njima bilo ipak na neko njihovo ''insistiranje'', moje srce nije u to mnogo ulazilo, kad sad razmislim...i takva poznanstva i drugovanja nemaju kvalitet prijateljstva - samim tim se to prosto ugasilo.
a što nemaju kvalitet prijateljstva? zato što verovatno nismo bili na istoj talasnoj dužini, nije ničija krivica.

kojica
08-05-2013, 09:05
a što baš ja da se povučem... :ljut:

DaDole
08-05-2013, 09:10
Zašto:kapa: pa zamislimo ovako..odemo u bioskop da gledamo film i ne dopada nam se..nije to ono što smo očekivali,strpljivo čekamo ne bi li se nešto pokrenulo..ne bi li naše očekivanje imalo smisla..i ne ide nam,ne možemo da uživamo u projekciji..šta ćemo uraditi?
Ostati jer(zaboga) kupili smo kartu:b: ili ustati i napustiti salu,povući se..

kojica
08-05-2013, 09:31
ostati za sve pare.. :dada: nikad ne znaš šta donosi sledeći trenutak...

DaDole
08-05-2013, 09:38
ostati za sve pare.. :dada: nikad ne znaš šta donosi sledeći trenutak...
dobro,ostanemo do kraja i kad se upale svjetla ..kraj,nema više..idite kućama..izađemo i kažemo sebi..Pa,šta mi je ovo trebalo:qq: izgubila sam dva sata svog života ubudale nadajući se da će ipak nešto da me pokrene..
e,sad dva sata nije mnogo..kad pomislimo da neke "projekcije" traju godinama..

kojica
10-06-2013, 09:12
mhm.. :hm: to bi značilo da neko ima unapred napisan scenario za čitav svoj film,
a neko prosto improvizuje...

ili ja uopšte nisam razumela ovu temu.. :blenta:

DaDole
11-06-2013, 11:15
nije riječ o scenariju ,niti planiranosti i projekciiji onog što jesmo i što radimo..nema unapred,već je pitanje Sada?
Da li sada,ovog časa možemo da se zaustavimo u nečem,da stanemo i kažemo da više nećemo tim putem,tim načinom..da smo mi ti koji možemo da promijenimo taj neki kotač ..

причалица
11-06-2013, 12:42
Kad je mudro povući se..da li se povući i ostaviti mjesta za eventualno renesansiranje ili istrajati samurajski do kraja.:kapa:
ne postoji šablon...povlačim se kad više nemam nikakve želje za komunikacijom, to je jedino što znam....a to baš i nije mudro, jer mi se do tada poprilično zgadi sve :lol:

kojica
14-06-2013, 18:37
nije riječ o scenariju ,niti planiranosti i projekciiji onog što jesmo i što radimo..nema unapred,već je pitanje Sada?
Da li sada,ovog časa možemo da se zaustavimo u nečem,da stanemo i kažemo da više nećemo tim putem,tim načinom..da smo mi ti koji možemo da promijenimo taj neki kotač ..

ništa ja tebe bona ne razumem.. :nene:

ako sada i ovde stanem bez projekcije onoga što jesam i što radim,
onda nemam ni šta da menjam... :blenta:

Picola
11-07-2013, 03:06
@ tema

Zasto bi covek istrajavao u necemu sto mu ne prija? Sta je tu "samurajski" i za pohvalu ako on od toga nema nista, ne oseca se ispunjeno (izuzimam samo brak gde se treba potruditi)?

Odnose treba graditi sponatno, dok je lepo lepo je, kad vise ne ide, treba prestati, i to nije nikakvo povlacenje, to je prekid najcesce sa olaksanjem. Osim ako nisi mislila na politicare, funkcionere...?

DaDole
11-07-2013, 07:33
@ tema

Zasto bi covek istrajavao u necemu sto mu ne prija? Sta je tu "samurajski" i za pohvalu ako on od toga nema nista, ne oseca se ispunjeno (izuzimam samo brak gde se treba potruditi)?

Odnose treba graditi sponatno, dok je lepo lepo je, kad vise ne ide, treba prestati, i to nije nikakvo povlacenje, to je prekid najcesce sa olaksanjem. Osim ako nisi mislila na politicare, funkcionere...?
Nisam mislila na političare,već na odnose sa partnerima i prijateljima....
pitanje je uvijek kad to čovjek shvati da je istrajavanjem istrošio sebe,da nije vrijedilo,da je zaludno sizifovski pokušavao da gura svoj kamen ..
kad donese odluku da se povuče ili uprkos svemu nastavi ubjeđujući sebe iz ko zna kojeg razloga ..evo,prije neki dan sam razgovarala sa jednim prijateljem koji ima intenzivne probleme u braku..i kaže mi..:"Znaš,ja sam odgovoran za porodicu..kako da sve pustim.."
muški aspekt je recimo i odgovornost ...

Picola
12-07-2013, 03:26
Nisam mislila na političare,već na odnose sa partnerima i prijateljima....
pitanje je uvijek kad to čovjek shvati da je istrajavanjem istrošio sebe,da nije vrijedilo,da je zaludno sizifovski pokušavao da gura svoj kamen ..
kad donese odluku da se povuče ili uprkos svemu nastavi ubjeđujući sebe iz ko zna kojeg razloga ..evo,prije neki dan sam razgovarala sa jednim prijateljem koji ima intenzivne probleme u braku..i kaže mi..:"Znaš,ja sam odgovoran za porodicu..kako da sve pustim.."
muški aspekt je recimo i odgovornost ...

Da....mada se to onda svodi na isto, povlacenje = prekid.

Svejedno takve stvari se obicno dese kad nesto "prepuni casu" i covek ne moze vise da izdrzi. Mada i sama rekoh da je kod braka stvar malo drugacija (ozbiljnija), treba se vise potruditi, taj "stoicizam" ima tada smisao. ;)

DaDole
12-07-2013, 06:55
Da....mada se to onda svodi na isto, povlacenje = prekid.

Svejedno takve stvari se obicno dese kad nesto "prepuni casu" i covek ne moze vise da izdrzi. Mada i sama rekoh da je kod braka stvar malo drugacija (ozbiljnija), treba se vise potruditi, taj "stoicizam" ima tada smisao. ;)

Mislim da sam pod povlačenjem podrazumijevala(kad malo bolje promislim) ne samo prekid kao opciju konačnog,već i fudbalskim žargonom rečeno "stati na loptu",sačekati,nedjelovati..ili prosto izbaciti iz brzine pa da motor radi onako na leru..dobiti na vremenu da vidimo vozimo li dalje ili izlazimo iz svega.
A u pravu si,naravno,u bračnoj zajednici se svakako više trudimo posebno kad svjesno znamo da je ženski aspekt emocija,a muši ego..pa dok se ne sudaraju previše;)
Poznajem neke veze u kojima je sasvim isključeno zastajkivanje,kamoli povlačenje....vjerujem da su oni skontali da možda valja zamisliti Sizifa sretnim :lolan:

Picola
12-07-2013, 14:04
Mislim da sam pod povlačenjem podrazumijevala(kad malo bolje promislim) ne samo prekid kao opciju konačnog,već i fudbalskim žargonom rečeno "stati na loptu",sačekati,nedjelovati..ili prosto izbaciti iz brzine pa da motor radi onako na leru..dobiti na vremenu da vidimo vozimo li dalje ili izlazimo iz svega.
A u pravu si,naravno,u bračnoj zajednici se svakako više trudimo posebno kad svjesno znamo da je ženski aspekt emocija,a muši ego..pa dok se ne sudaraju previše;)
Poznajem neke veze u kojima je sasvim isključeno zastajkivanje,kamoli povlačenje....vjerujem da su oni skontali da možda valja zamisliti Sizifa sretnim :lolan:


:hahaha: Pa jeste, ima i toga, preterivanja. :lol: :lolan:

Rosa
13-07-2013, 21:00
Mislim da se svako treba povući pre nego što doživi ovo:

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/47999_513240692082433_587901498_n.jpg

:krsti: :kadi:

DaDole
15-07-2013, 07:55
roska:haha:
....tačno tako..kraj nikad ne dolazi odjednom,svaki kraj ima svoj početak..a početak služi da prepoznamo:pusi2: