PDA

Pogledaj Punu Verziju : Posne pihtije



Пркос
14-11-2009, 16:01
Dekorativna jaja od pihtija
http://razbibriga.net/imported/2009/11/20_1-1.jpg

Pripremite pihtije po Vasem receptu.
http://razbibriga.net/imported/2009/11/20_2-1.jpg


Sacuvajte ljusku od jaja, koje ste samo na vrhu otvorili.
http://razbibriga.net/imported/2009/11/20_3-1.jpg

Sipajte tople pihtije u ljusku od jaja i ostavite da se ohladi. Moj savet, sacuvajte pakovanje od jaja, poredjate jaja sa pihtijama i ostavite da se dobro stegnu.
Izlomite ljusku, izvadite "jaja" pihtije i servirajte.
http://razbibriga.net/imported/2009/11/20_4-1.jpg

Posne se prave sa povrcem i zelatinom a mrsne ce mo procitati na mrsnoj hrani.

milan11
26-12-2009, 15:11
da li su pihtije posna jela? :roll:

milan11
26-12-2009, 20:29
volim pihtije ali nisam odavno to jeo

Пркос
26-12-2009, 20:33
da li su pihtije posna jela? :roll:

Posto si se nasao na temi posne hrane,tako su i ove pihtije posne.Za ove pihtije se koristi pihtin(ima ga u prodavnicama)moze i gustin-zelatin(sta god zelis)a izbor je tvoj (kukuruz secerac,sargarepica,grasak,sojine snicle,persun,bareno povrce koje zelis-itd)
A na mrsnoj hrani ces naci -mrsne pihtije-mogu biti,svinjske,junece,telece,pilece itd..itd..Poz i prijatno :)

milan11
27-12-2009, 21:45
lele al me napljuva :sr-kalas:

Пркос
28-12-2009, 11:18
lele al me napljuva :sr-kalas:

Ma to ti se samo cini :) ,samo sam ti odgovorila-pitao si me :) :)

причалица
04-01-2010, 17:58
lele al me napljuva :sr-kalas:

:raz_119: loodak!

Пркос
16-02-2010, 19:39
PIHTIJE OD POVRĆA

Priprema: Karfiol, grašak, boraniju, šargarepu i kelerabu obariti u slanoj vodi. Ocediti od vode. Boraniju iseći na dužu paračad, karfiol odvojiti na cvetove, šargarepu i kelerabu iseći na kolutove. Na sredinu plitke staklene činije staviti kupu od karfiola. Oko nje kao venac obmotati boraniju, zatim poređati kelerabu, šargarepu i grašak. U vodu u kojoj se povrće barilo staviti kocku supe. Posoliti, dodati biber, vinsko sirće i sve izmešati sa želatinom na 1 litar tečnosti 8 listića želatina. Želatin rastvoriti u mlakoj vodi. Preliti povrće, staviti ga na led da se želatin stegne. Pihtije ukrasiti peršunovim listom, i kolutima limuna.

причалица
08-03-2010, 10:53
pitanjce: svaki želatin koji sam našla u radnji je životinjskog porekla....šta da radim?

Пркос
26-11-2010, 20:40
pitanjce: svaki želatin koji sam našla u radnji je životinjskog porekla....šta da radim?
koliko sam saznala jedino zelatin u listicima je biljnog porekla a ja ko da sam znala njega koristim ima ga u makrobiotickim prodavnicama...

Пркос
26-11-2010, 20:41
Пихтије од туњевине

2 ½ децилитра белог вина
½ чаше воде
мања главица црног лука
2 кесице желатина
со, бибер, сирће
3 конзерве туњевине
2 парадајза

Ставити бело вино и воду заједно са бибером и црним луком да проври. Када се мало скува процедити. Желатин размутити у хладној води па умешати у још топлу течност од вина и воде. Калуп поквасити водом па сипати један део течности и оставити у замрзивач да се стегне. Преко желатина поређати туњевину и колутове парадајза. Све залити преосталом течношћу и оставити у замрзивач да се стегне.

Bisernica
09-02-2011, 22:41
Posne pihtije od povrća

1-2 kg raznog sezonskog povrća
(po 100-200g boranije, graška,
šargarepe, kelja,
kelerabe, karfiola...)
2 kašike vinskog sirćeta
8 listova belog želatina
2 manja kisela krastavca
1 kuvana cvekla
peršunov list
ulje
so


Povrće oprati, očistiti i obariti u slanoj vodi. Vodu ne bacati. Sve osim graška iseći na rezance i kolutove, staviti u cediljku i ostaviti da se dobro ocedi. U staklenu činiju, okruglu ili duguljastu, slagati povrće. U sredinu staviti boraniju a okolo praviti venčiće od ostalog povrća. Preliti uljem.

Želatin potopiti u mlak čaj da se opusti. U vodu u kojoj se kuvalo povrće dodati sirće i želatin, pa time preliti povrće. Staviti ga na led da se stegne. Pre serviranja ukrasiti kuvanom i sitno iseckanom ili izrendanom cveklom, sitno iseckanim kiselim krastavcima i peršunovim listom.

причалица
22-11-2011, 14:31
Pihtije sa ribom

Potrebno: 200gr šargarepe, 200gr krompira, 200gr ribe po želji bez kostiju (najbolje fileti oslića), veza svežeg peršuna, začin C, 1l vode + 200/300ml, 50gr posnog želatina u prahu

Priprema: u 200-300ml hladne vode rastopiti želatin. 1l vode u kojoj je stavljen začin po ukusu prokuvati. Kada provri dodati nabubreli želatin i mutiti žicom. Masa treba da bude “vodena”. Predhodno skuvati šargarepu, krompir i ribu, pa iseći sve na sitne kockice. U tepsiju poređati povrće i ribu, malo posoliti i preko staviti sitno seckani peršun. Preliti skuvanom masom i ostaviti da se stegne. Seći na željene kocke.

причалица
09-12-2011, 22:55
Bobove pihtije

Potrebno: 300 g boba, glavica crnog luka, 5 čenova belog luka, kašika želatina, so, biber, peršun

Priprema: bob dobro očistite, operite, pa ga kuvajte dva sata na tihoj vatri zajedno sa seckanim crnim lukom. Kad se skuva i postane kašast, ocedite ga od viška vode, pa umešajte kašiku želatina, so, i biber po ukusu. Na kraju sve umutite mikserom, razlijte u modle i hladite dva sata.

причалица
09-12-2011, 22:56
Pihtije od ribe i pirinča

Potrebno: 100 g pirinča, 300 g ribljih fileta, 2 kašike želatina, 4 čena belog luka, so, biber, peršun

Priprema: u dve razdvojene posude skuvajte ribu i pirinač, pa procedite. U topli fond od ribe razmutite dve kašike želatina, umešajte sitno seckani beli luk i peršun. Kuvanu ribu sitno iseckajte, pa je zajedno sa barenim pirinčem dodajte u sud. Posolite i pobiberite po ukusu, sve dobro izmešajte i dobijenu masu rasporedite u jednu ili više modli. Pihtije hladite četiri sata. Ove pihtije služe se kao predjelo uz koje je dobro popiti konjak.

причалица
09-12-2011, 22:57
Pihtije od šampinjona

Potrebno: 400 g šampinjona, 2 paradajza, 2 kašike želatina, 4 čena belog luka, so, biber, peršun, 1 l vode

Priprema: sveže šampinjone dobro operite i barite 10 minuta u posoljenoj vodi. Dok se pečurke bare, u litar vrele vode razmutite želatin, dodajte sitno seckan peršun i beli luk. Na dno veće činije poređajte obarene šampinjone, ali tako da kapa pečuraka bude okrenuta nadole, a preko njih stavite kriške paradajza. Potom ovu činiju prelijte masom koju ste napravili i ostavite da se ohladi.