PDA

Pogledaj Punu Verziju : Najgori i oni drugi pokloni



DaDole
13-02-2013, 09:04
Vrijeme darivanja uvijek ostavlja pitanje šta pokloniti voljenoj osobi:hm:
Žene znaju da budu ili vrlo jednostavne ili baš komplikovane.Kako gledamo na poklone,odnosno šta je to što volimo da dobijemo kao poklon,a šta je to što je najgori moguć izbor ..

egyboy53
13-02-2013, 09:12
heh, kupismo juče gospođi nove cipele (koje sam ja video, da se pohvalim imam bolje oko od nje), torbicu punu kozmetike, komplet nekih četki i četkica od prirodne dlake za šminkanje, još nekih 4-5 stvari. onda veli ona e sad samo još nađi šta ćeš za 14. februar, 8. mart i 14. mart (rođendan).

moja gleda kao na vrlo potrošnu robu.

zna da ceni neke onako sitne sjajne ukrasne predmete koje donesem iz daleka.

nemam nažalost taje talenat kao njen otac da majci pokloni za 8. mart ili rođendan privezak telekoma :jasenka:

DaDole
13-02-2013, 09:13
Evo,ja ću se prva upisati sa nekim mojim razmišljanjem šta je to najgore što se može dobiti kao poklon..recimo: bombonijere u obliku srca na kojima piše "Volim te","Samo ti"..i sl..mislim ,dakle koji kliše i nemaštovitost..
Ili naprimjer topla pidžama od filca..aman,pa to može da mi kupi kad budemo označavali 30 god. braka:haha:
Ili još gore neki zamamni CD sa vježbama,biljne tablete za mršavljenje:haha: ili nešto tako "uvredljivo"..i da ne zaboravim,sva bih se užasnula da mi pokloni karanfil(e) ili ružu poprskanu lakom za kosu:ququ:

mona
13-02-2013, 09:13
nebitni su pokloni

volim nesto prakticno a ne za ukras... :aha:

mada ako mi kupi ono sto volim ili mi treba onda :heart:

najgori su oni pokloni radi reda, to je obicno nesto sto mi ne treba

a najbolji koji pokazuju da me ta osoba poznaje...

mozda je to i neka sitnica koja meni znaci

DaDole
13-02-2013, 09:16
poklon set za depilaciju je naprimjer vrlo praktičan,ali kad mi ga pokloni prijateljica...a partner:nene: pa poklon mora da bude romantičan:haha:
naravno da ne mora,šalim se malo,ali nikad neću zaboraviti kad je moj kolega poklonio ženi za Osmi mart novu peglu sa pripadajućom daskom za peglanje i kako je ona bila sretna:haha:

egyboy53
13-02-2013, 09:18
:pegla: :misticlady::haha: legenda

Sagacity
13-02-2013, 09:26
Ne volim da dobijam knjige na poklon. Ne volim da dobijam nepraktične stvari...kutijice, posudice i te neke gluposti...
Ima još toga, kad se setim, ću da navratim da kažem...:dada:

mona
13-02-2013, 09:28
volim nesto od kozmetike sminke odece

a ne kutijice ukrase i tako to

DaDole
13-02-2013, 09:32
Najgora je fora kad žensko ubijedi svog muškarca kako joj ne treba nikakav poklon,kako joj je njegov poljubac i zagrljaj najdraže što može dobiti i kako ne želi da joj išta kupi...a onda se on pojavi praznih ruku,a ona pomisli..eh,da je bar cvjetić kakav uzeo:haha:

Sagacity
13-02-2013, 09:44
Da, da, da...:dada: Sve su skromne, ali kad ne dobiju ništa...pokaju se..:lol:
Ja na primer, ne upražnjavam te neke praznike Dan zaljubljenih, 8.Mart...ali poklone rado primam...:lol:
E doduše, skupe poklone ne primam...Mislim preko 100 evra....
Volim da dobijem dobar parfem...a ne volim da dobijem neke predmete koji ničemu ne služe....Kutijice za nakit, za ovo, ono...itd. samo konkretno..:lol:

Nežnicah
13-02-2013, 10:42
Meni svejedno i ovako i onako ih ne dobijam, pa ne trošim misli na to :lol:

DaDole
13-02-2013, 11:57
Meni svejedno i ovako i onako ih ne dobijam, pa ne trošim misli na to :lol:
nemoj tako kuma:) evo,ja ću ti pokloniti nešto na pp:rile:

Sarmica
13-02-2013, 21:09
e bre, vi ko da ste iz neke romantične komedije ispanule :(
meni stvarno nije bitno šta je u pitanju, ali zaista nije...činjenica da je u toj šupljini zvanoj muška glava zalutala misao da treba nešto da mi pokloni, bio to specijalan datum ili ne, mi je i više nego dovoljno...pa makar to bio deterdžent za sudove :(

причалица
13-02-2013, 21:46
nikad nisam dobila poklon od muškaraca, osim od oca....koji je umeo da kupi i sa povodom i bez povoda...sve drugo je potpuno bezveze. u jednom slučaju sam čak i rekla ''molim te, nemoj više da bacaš novac''....ne umem da primim poklon koji mi se ne sviđa i to je, naravno, neprijatno oboma.
dakle, nije mi bitna cena poklona, koliko da bude svrsishodan momentu...to do sada niko nije umeo da proceni, pa sam digla ruke...kupujem sama sebi i šta mi se sviđa i šta mi treba. eto.

Sagacity
13-02-2013, 21:58
I to je Pričo pošteno. Lepo kažeš da neko nije pogodio tvoj ukus i to je to. Bolje i tako, nego da svaki put dobiješ nešto što ti neodgovara...

Nisam neki materijalista, ali smatram da muškarca u startu treba naviknuti na neke stvari. Neko sam ko poklanja i volim da budem iznenađena, ali isto tako ...volim prijatno da iznenadim. Znam da uzvratim. I umem da pratim sve ono što je njemu interesantno i da ga baš tim nekim poklonom iznenadim, nevažno koji je datum u pitanju i da li uopšte ima bilo kakav povod.
Ne radi se o ne znam kakvom skupom poklonu. Već se radi o pažnji i o njegovom zanimanju za ono što se meni dopada. Na taj način, osetim koliko je zainteresovan i koliko ga zanima ono što mene zanima.
Da budem iskrena, ja sam na te neke gestove navikla i u rođenoj kući. Moj brat je takav, da se seti uvek neke sitnice, kao i otac, bez ikakvog povoda.

Lično mislim, da skoro nema žene koja ne priželjkuje neki poklončić. Ne zato što će bez njega ''crći'', već zato što je to deo neke pažnje...I to je poštovanje.

Nežnicah
13-02-2013, 22:17
I to je Pričo pošteno. Lepo kažeš da neko nije pogodio tvoj ukus i to je to. Bolje i tako, nego da svaki put dobiješ nešto što ti neodgovara...

Nisam neki materijalista, ali smatram da muškarca u startu treba naviknuti na neke stvari. Neko sam ko poklanja i volim da budem iznenađena, ali isto tako ...volim prijatno da iznenadim. Znam da uzvratim. I umem da pratim sve ono što je njemu interesantno i da ga baš tim nekim poklonom iznenadim, nevažno koji je datum u pitanju i da li uopšte ima bilo kakav povod.
Ne radi se o ne znam kakvom skupom poklonu. Već se radi o pažnji i o njegovom zanimanju za ono što se meni dopada. Na taj način, osetim koliko je zainteresovan i koliko ga zanima ono što mene zanima.
Da budem iskrena, ja sam na te neke gestove navikla i u rođenoj kući. Moj brat je takav, da se seti uvek neke sitnice, kao i otac, bez ikakvog povoda.

Lično mislim, da skoro nema žene koja ne priželjkuje neki poklončić. Ne zato što će bez njega ''crći'', već zato što je to deo neke pažnje...I to je poštovanje.

Sago ja se u potpunosti slažem sa ovim tvojim postom, od reči do reči jer sam i sama takva. Ali, tako...život me naučio da ne očekujem, ne tražim, ne volim da moram ja da mu kažem da bi bio red da me iznenadi jer to onda nije iznenađenje :lol: Da smo imali neki bolji start kad smo se upoznali, mislim finansijski, verujem da bi bilo drugačije, znam da nije ni cicija niti nepažljiv... ovako primilo se valjda od početka i ostalo kao navika da mi pokloni ne trebaju i šta da se radi... obradujem sebe kad imam priliku jer najbolje znam šta mi treba i šta će me usrećiti :aha:

Keti
13-02-2013, 22:32
ja sam samoj sebi kupila vrata za kupatilo....to mu dodje kao poklon za 8 mart :mm:

причалица
14-02-2013, 08:12
8. март се никад није налазио у календару за поклоне код мм. кад мало боље размислим, ништа се код њега не налази у календару...најдуже се некако држао датум мог рођендана, али се и то временом некако загубило :lol:
образложење је да су све прославе безвезе и материјалистички настројене, што год то значило...мрзи ме да појашњавам.
другарице умеју да ми поклоне лепе ситнице, баш се обрадујем. мама не уме никад да поклони - увек купи оно што се њој, у ствари, свиђа...

DaDole
14-02-2013, 09:07
Ne znam šta da pišem kad sve isčitam,osim što je lijepo da se razlikujemo ..eto,ja jesam kritički nastrojena osoba i jesam neko ko nikad neće reći da mu se nešto dopada,a da nije tako..ali sam ipak još uvijek onako romantična u dubini duše i ne ,ne patim da to budu datumi,..posebno sam alergična na 8.mart ,ali to nije tema..
volim male poklone kao znak pažnje,volim da ih primim,.a rado ih i dajem,..volim taj dio sebe u sebi:)

mona
14-02-2013, 17:53
ja uopste nisam mislilana 8 mart taj praznik mrzim nego na uopste poklone

причалица
14-02-2013, 17:56
не знам што не волите 8. март....шта фали том празнику? сваки дан је добар за поклон, па тако и 8. март....

Sagacity
14-02-2013, 22:06
Baš tako Pričo...
Jedan od lepših poklona za 8. Mart, a koga se sećam je bila velika crvena jabuka i lepa crvena ruža, koju je neko tada ostavio na mom prozoru, kad sam bila student.
Prozor je gledao na jednu ulicu, a bio je u prizemlju ...i tako, neko je ostavio pred zoru to lepo iznenađenje koje pamtim i dan danas. Bilo je vreme velike krize, početkom devedesetih. Nije se imalo, ali eto...neko se setio i ostavio taj poklon, koji je bio efektan da ga pamtim i dan danas.

Bila je to, prava stvar u pravom momentu :)

DaDole
15-02-2013, 08:34
tema je i postavljena uopšte:dada:

причалица
15-02-2013, 09:15
иначе волим књигу као поклон. то не може да омане, јер особе које ми поклањају знају шта волим да читам...додуше, једном се десило да сам добила на поклон књигу која ми се уопште није свидела (од колегинициних пријатеља, дакле људи који ме и не знају добро, али су хтели да изразе љубазност), а већ сам имала примерак у библиотеци...и дан дањи имам те две књиге и не знам шта ћу с њима...
а нисам од оних који поклањају оно што су већ добили као презент, па им се не свиђа...некако ми је то баш - фуј.

DaDole
15-02-2013, 13:35
da bi mi neko poklonio knjigu,mora dobro da zna šta volim i uvijek se radujem ,ali isto me raduje i dobar CD ili ešarpa ..e,to baš volim:bisa:

причалица
15-02-2013, 13:40
колико смо различити...ја не бих знала шта да радим с ешарпом :sad:

Nežnicah
15-02-2013, 14:55
a zašto se kaže Poklonu se u zube ne gleda :blenta:

причалица
15-02-2013, 15:40
a zašto se kaže Poklonu se u zube ne gleda :blenta:

ма то је безвезе...као, радуј се било каквом поклону :blenta: добро, можда је то стварно пристојно. али, нисам таква, шта да радим.

Nežnicah
15-02-2013, 21:27
Sad kad pročitam i ja sve ove odgovore mislim da ako bih kojim slučajem bila u situaciji da nekoj od vas treba da kupim poklon, da bih poklonila osmeh i lepe želje :pardon:

причалица
16-02-2013, 13:35
може цвеће, то ме увек обрадује :)

Nežnicah
16-02-2013, 17:04
meni može milka čokolada za celim lešnikom, eto :manijak:

причалица
17-02-2013, 15:00
ево, на пример, обрадовала бих се кутији earl grey чаја :)

kojica
26-03-2013, 22:24
Najvolim kad od dece dobijem čestitku izrezanu u obliku srceta,
a unutra nešto nažvrljano.. :bisa:

Nežnicah
26-03-2013, 23:04
meni bi najlepšiji poklon bio od Njega, bilo šta, samo da se sam jednom u životu seti da bi bilo lepo ponekad me obradovati nečim... eto, samo taj gest da sam poželi to da uradi, pa makar to bila i čokoladna bananica :aha:

DaDole
29-03-2013, 09:32
ма то је безвезе...као, радуј се било каквом поклону :blenta: добро, можда је то стварно пристојно. али, нисам таква, шта да радим.
poznato mi je..eto nedavno sam.povodom Praznika, dobila od kolega nešto što sasvim sigurno neću nikad staviti na sebe..i pristojna sam bila:dada: al se nešto nisam previše obradovala:)
mišljenja sam da ljudi koji poklanjaju na neki način time pokažu koliko poznaju osobu koju daruju..mene slabo poznaju u kolektivu..izgleda da me svi na Razbibrigi bolje znaju:bisa: