PDA

Pogledaj Punu Verziju : Šminka prikriva nedostatke



kojica
25-05-2013, 21:43
a i fino odelo čini nesigurnog čoveka.. :hm:

Slušam juče nekog lika koji priča o tome, kako se šminkom i doterivanjem
prikrivaju unutrašnji nedostaci, pa sam htela da vas pitam..

Nalazite li vi istine u tome? Da li vam doterani deluju nesigurnije od zarozanih?

причалица
27-05-2013, 07:24
a i fino odelo čini nesigurnog čoveka.. :hm:

Slušam juče nekog lika koji priča o tome, kako se šminkom i doterivanjem
prikrivaju unutrašnji nedostaci, pa sam htela da vas pitam..

Nalazite li vi istine u tome? Da li vam doterani deluju nesigurnije od zarozanih?

pa ne znam...nikad ne primećujem da li je neko doteran ili ne...osim ako se baš nije nešto dugo kupao, pa....
skoro me je koleginica pitala - nešto smo pričali o parama tj. nemanju istih - ''vidiš li ti da se ja već 4 meseca uopšte ne šminkam?''...
pogledala sam je i - ona je meni izgledala kao i uvek... to sam joj i rekla.
sigurnost i nesigurnost nemaju veze sa doterivanjem. možda se neko bolje oseća ako se dobro obuče i tog dana sebi ''digne raspoloženje', al to ne može da bude stalni recept....ko to kaže, a bavi se psihologijom, malo je omanuo sa realnim zaključivanjem.

DaDole
27-05-2013, 07:56
Ništa što se s vana stavi na sebe ne može da popravi "stvari unutra"..jer šta se desi kad se umijemo,pa šminke nestane ili kad skinemo skupe cipele,izađemo iz limenog ljubimca..ostajemo sami sa sobom kao i uvijek...
ali,činjenica jeste da nam te pojavnosti u vidu materijalnih i kozmetičkih stvari mogu da poprave osjećaj pred samim sobom..nije li svaka žena manje neraspoložena ako vidi u ogledalu svježe opranu kosu i bar malo sjaja na usnama..
ma kako da je to suštinski privid..
sad mi padne na pamet (ne znam ko je rekao,možda Baudelaire) parafraziraću: nije li dovoljan čak i samo privid da se razveseli srce što izbjegava stvarnost..
..generalno mislim da je problem nanošenja vanjskih "podizača" raspoloženja jedna prijeteća pošast koja uzima danak posebno u mladoj populaciji i da tome nema kraja , o čemu svjedoče sve puniji novčanici plastične hirurgije..

kojica
18-06-2013, 12:41
http://www.dodaj.rs/f/1K/78/2SfpuXta/factory-error-girls-make.jpg

Sagacity
18-06-2013, 21:03
a i fino odelo čini nesigurnog čoveka.. :hm:

Slušam juče nekog lika koji priča o tome, kako se šminkom i doterivanjem
prikrivaju unutrašnji nedostaci, pa sam htela da vas pitam..

Nalazite li vi istine u tome? Da li vam doterani deluju nesigurnije od zarozanih?
Mislim da to nema neke veze sa sigurnošću. Prosto, neko se lepo oblači jer se zbog toga lepše oseća, neko se skupo oblači zbog prestiža itd..
Mada, znam osobu koja kupovinom skupih stvari kupuje sebi lep osećaj. Kaže da je ništa više ne usrećuje, nego kada kupi sebi skupe cipele..:krsti: Ima svega.

Iskreno, volim da vidim lepo obučene ljude sa ukusom. Znači, ne ''Grand production''. Takođe, dopadaju mi se i oni ljudi koji imaju neki svoj prepoznatljiv stil. Kada vidim u izlogu nešto, ja tačno znam da će se to dopasti tamo nekom. I to nešto znači..

Kada neko izgleda ''zarozan'', mogu samo da zaključim da se radi o neurednoj i zapuštenoj osobi....Nemar prema sebi je i nemar prema drugima...:dada: