PDA

Pogledaj Punu Verziju : Prijateljstvo&ljubav



darko1
23-08-2013, 12:31
Šta biva kad se ujedine Prijateljstvo i LJubav ? Da li je to moguće ? Mislim da jeste !!! Samo pod kojim uslovima ?

DaDole
23-08-2013, 12:35
Šta sad? Mi kao đaci treba da odgovaramo na pitanja:hm:
Daj u uvodnom postu svoje mišljenje,nejasno je postavljeno:pusi2:

paculjkica
23-08-2013, 13:15
Šta biva kad se ujedine Prijateljstvo i LJubav ? Da li je to moguće ? Mislim da jeste !!! Samo pod kojim uslovima ?

Ni ja baš ne razumem najbolje....Da li je moguće ? Jeste....Pod kojim uslovima? Pod uslovima da se ne privlače...To bi bili idealni uslovi :dada:


A što se tiče ljubav, to je već malo zamršenije, jer gde ima ljubavi ima i strasti :dada:

Eto to su neke činjenice ...:hm:
Znači prvo pitanje ne znam da odgovorim ...Šta se dobije kad se ujedine ....:tupan:

Sarmica
23-08-2013, 14:19
Šta biva kad se ujedine Prijateljstvo i LJubav ? Da li je to moguće ? Mislim da jeste !!! Samo pod kojim uslovima ?

Naravno da nije moguće:nene:
Ili jedno ili drugo.

darko1
23-08-2013, 14:32
"Jadna je LJ ako je ne prati mašta" --- Graf
"U LJ-i je uvek nešto besmisla. Uvek je i nešto pameti u besmislu" --- Nietzsche --- Kako je mudro zatvorio krug ( ciklus ) taj osnovni mehanizam u prirodi.
"LJ je kao plamen, koji brzo ugasne,kada se prestane povećavati" --- Rey --- Priznajem ovo mi je malo nejasno jer to znači da je osuđena da propadne pošto ništa nemože u beskonačnost da se povećava.
Eto malo sam proširio temu pa ostavljam vašoj mašti na volju ( kao što reče Graf ).
Neznam ni ja odgovor na 1. pitanje.Samo duboko verujem da je moguće,iz svog iskustva.Ipak i dalje proveravam jer šta je drugo LJ nego Istraživanje i Prodor u nova i neispitana Područja.To bih svakom drugom preporučio jer LJ je prvenstveno duhovna sfera koja je krajnje neispitana.Nemojmo stalno i neraskidivo posmatrati LJ i S jer to su dve potpuno različite stvari.
"S omogućava LJ a LJ čini S dostojnim čoveka" --- ovo je moj skromni doprinos,ako jeste, na ovu večnu temu, koja će uvek ostati tajna i dobro je što je tako jer niko nikada neće uspeti da je dokuči pošto bi tada imao apsolutnu moć, a to je nemoguće.
Da li sam nešto pomogao? Neznam, a voleo bih da jesam.Možda sam zato još uvek na RB, mada ona ima i drugih sjajnih tema.:huh::huh::huh::pada::pada::pada:

Nežnicah
24-08-2013, 08:57
Darko nemoj da se ljutiš ali ja izgubim volju da išta pišem kada vidim to LJ i S... znam da si negde napisao zbog čega to tako skraćeno pišeš, ali i dalje mi smeta jer ljubav je jedna jako lepa reč i za napisati i za pročitati, da ne pričam o tome kakav je osećaj doživeti je :pardon:

Po meni kada se ujedine prijateljstvo i ljubav trebalo bi da se dobije jedna, ajde da tako kažem, neraskidiva veza :hm: Ne može nas u vezi držati samo ljubav i strast, potrebno je da budemo prijatelji... i to najbolji jedno drugome.
Možda nisam dobro shvatila temu :hm:

paculjkica
24-08-2013, 09:19
Evo i sa naučne tačke gledišta ...:dada:


http://www.dodaj.rs/f/2v/g5/3K2Sgkew/971758639920596037106118.jpg

DaDole
24-08-2013, 10:31
Prijateljstvo je ljubav,a ljubav je,između ostalog, i prijateljstvo..i mogu da prave jedna drugoj zamke:dada: previše prijateljstva može da izglođe ljubav :pusi2:

darko1
24-08-2013, 13:06
... ljubav je jedna jako lepa reč i za napisati i za pročitati, da ne pričam o tome kakav je osećaj doživeti je :pardon:

Po meni kada se ujedine prijateljstvo i ljubav trebalo bi da se dobije jedna, ajde da tako kažem, neraskidiva veza :hm: Ne može nas u vezi držati samo ljubav i strast, potrebno je da budemo prijatelji... i to najbolji jedno drugome.
Možda nisam dobro shvatila temu :hm:

Odlično si shvatila,bolje nego što sam očekivao, ako ja imam ikakvo pravo da o tome sudim, a nemam, niti iko ima.:huh::cicak:

Frensis Bekon jednom davno reče : "Bračna ljubav (evo cele reči) gradi čovečanstvo, Prijateljska ga Uzdiže ( Usavršava ) a Razuzdana ponižava i kvari" --- Ovo nije moj prevod jer se time ne bavim ali mislim da je dosta dobar i zato još uvek ne tražim original da bih proverio.
Time je Bekon rekao jednu veliku Istinu koja se meni Jako Dopada. Nadam se da ti ne smetaju ova velika slova? :cicak: Pozdrav

Sarmica
24-08-2013, 13:15
meni tu ništa nije jasno:blenta:
ako ima privlačnosti i nekih varnica ondak to i nije bilo samo prijateljstvo :tupan:

darko1
24-08-2013, 13:44
Evo i sa naučne tačke gledišta ...:dada:


http://www.dodaj.rs/f/2v/g5/3K2Sgkew/971758639920596037106118.jpg

I ovo mi se baš dopada. Gde si uspela to da iskopaš. Deluje kao šala ali da vidiš ima dosta istine. To je neki moj kolega sklepao a mi baš nismo jaki u oblasti emocija, sem ako se ne zalaufamo. Presek sva tri skupa je PERFECT i šta drugo reći nego PUN POGODAK. Fali još malo priče za ovu interesantnu šemu. Recimo oblast KOMPLIKEJTID je jako interesantna i posle PERFEKT zaslužuje pažnju. S i F mi je čudna i strana. L i S je Bračna ljubav u kojoj mora da bude i F a to je već PERFECT. Znamo iz Milijardu primera da brak nije PERFEKT, sem u prvih nekoliko godina,ako bude sreće. Tako da ova šema pomaže ali ima i nedostataka jer PRIRODNE NAUKE ( ENGINEERING ) nemogu da Dokuče tako Tešku Temu. Verujmo Samo Emocijama i Mudrosti. Kako je to lako reći a ostvariti...Na stend baju sam za svako pitanje ili podpitanje,ako mogu da pomognem.:huh::huh::huh: :cicak:

darko1
24-08-2013, 14:07
Prijateljstvo je ljubav,a ljubav je,između ostalog, i prijateljstvo..i mogu da prave jedna drugoj zamke:dada: previše prijateljstva može da izglođe ljubav :pusi2:

Sve može da pravi zamku pa i da uspe u toj zloj nameri.
"Pozdravljeni svi, koji se volite! Prokletstvo onima koji nikada nisu osetili ljubav a najveće prokletstvo onima koji Ugrožavaju tuđu ljubav"- Pompejanski natpis:cicak::cicak::cicak:

darko1
24-08-2013, 14:26
meni tu ništa nije jasno:blenta:
ako ima privlačnosti i nekih varnica ondak to i nije bilo samo prijateljstvo :tupan:

Zar može išta da fali ako iz Prijateljstva iznikne Privlačnost i Varnice ? Ili okrenimo situaciju kada iz Privlačnosti izraste Prijateljstvo i LJubav koja podrazumeva čitavu lepezu intenziteta strasti pa svako neka izabere šta IM odgovara. Neko će se opeći na munjama i gromovima a neko neće. Neko će uživati na tihoj vatri koja greje i srce i dušu. Tačno tako mada sam malo tošao u sladunjavost jer mi nje najbitnija estetika u svakom momentu nego suština pa makar bila bolna, sladunjava,....:cao::cao::cao: