PDA

Pogledaj Punu Verziju : Ona to ume da nosi?



kojica
01-12-2013, 19:03
Neka nešto obuče, pa kažu
''jao ona to ne/ume da nosi''

Jel može neko da mi objasni šta to znači?

Ako može slikovito... :blenta:

Nežnicah
01-12-2013, 21:28
može i meni objašnjenje :b: sve nešto razmišljam na ovu temu a ništa mi ne pada na pamet kao objašnjenje :hm: možda je stvar u tome da li nam je prijatno u nečemu ili nije, pa ako nije, onda se samim tim čudno i ponašamo i onda odajemo utisak da nešto ne umemo da nosimo :pardon:

recimo, mene strpaj u trenerku, može i neka šljampava i 3 broja veća, ja ću je super nositi jer se osećam u tome opušteno i sakriveno od pogleda... znam da mi niko neće skenirati noge, goozu itd... a kad obučem nešto što ističe sve to, recimo kraću suknju, pripijenu majčicu, ponašam se u najmanju ruku čudno, i vidi se da to nisam ja... pa moguće onda odajem utisak osobe koja to ne ume da nosi, jer mi smeta što se možda vidi više nego što mi prija i osećam se neprirodno u tome :blenta:

DaDole
02-12-2013, 08:35
Mislim da nije stvar u tome kako se osjećamo u nečemu,već kad neko kaže za nekog da to umije da nosi,da to nekako "ide uz nju"..
slikovit primjer..imam jednu rođaku,koja je u bilo kojoj opciji dnevnoj,večernjoj,jutarnjoj uvijek nakićena ko novogodišnje drvce,na njoj se prosto sudaraju strukure tkanina,vatrometi boja,srebro,zlato i bižuterija:ququ:
ali to nekako ide uz nju,uz njen temperament,uz njeno nasmijano i vedro lice,a svako bi,pa čak i najblaži kritičar rekao da je ona hodajući kiič..
ipak:nene: ona to nosi i ide uz nju jer je to ospoljenje njene unutrašnjosti..
možda je odgovor na pitanje iz uvodnog posta baš : Stil..a stil je sam čovjek...
svako ima neki svoj stil koji je dio njega :)

kojica
03-12-2013, 09:39
Ništa ja to ne razumem. Ja je sretnem na ulici i ne poznajem je. Odakle ću
znati da to izde uz njenu unutrašnjost? Zar mi neće svaka okićena žena
koju ne poznajem izgledati isto?

paculjkica
03-12-2013, 10:04
Bitno je da se prijatno oseća u tome i to se vidi po njoj nekako :neznam: a verovatno i to sve što obuče njoj lepo stoji :neznam: pa zato kažu : to ume da nosi. :hm: Obično komentarišemo neke poznate ličnosti ili nekog koga poznajemo , pa je drugačije kad već znamo kako neko od njih može "to da iznese "...a redje baš osobe ovako u prolazu...:hm:

Nežnicah
03-12-2013, 10:15
meni sad postaje sve nejasnije :lol: moram se ozbiljnije pozabaviti ovom tematikom :hm:

DaDole
03-12-2013, 13:29
Ništa ja to ne razumem. Ja je sretnem na ulici i ne poznajem je. Odakle ću
znati da to izde uz njenu unutrašnjost? Zar mi neće svaka okićena žena
koju ne poznajem izgledati isto?

:haha: meni ne izgleda..ima nakićenih koje hodaju tako samouvjereno da mi se čini da šta god bi stavile na sebe,isto bi hodale..a ima i onih koje hodaju kao da se bore sa ulicom i gravitacijom:b:
znaš ili ne znaš nositi sebe :dada:

Sarmica
03-12-2013, 14:03
pa nije isto kad jednu aljinu obuču ćana i šeron stoun:blenta:

причалица
03-12-2013, 14:07
pa nije isto kad jednu aljinu obuču ćana i šeron stoun:blenta:
otprilike :dada:

kojica
03-12-2013, 17:09
Znači ako umeš da se isprsiš i podigneš nos, onda umeš sve da nosiš?

DaDole
03-12-2013, 18:08
:haha: ma ne..ne vidim ja to tako,da se sad isprsi pa kao zna da nosi:nene:
znaš,kad žena nosi sebe,onda nosi i sve na sebi..što reče sarmica,stavi istu aljinu na šeron i na ćanu,sad da nemaju glave već samo tijela..jedna zna da je nosi,svakim pokretom tijela,a druga se prosto sapliće u njoj :haha:

Sarmica
03-12-2013, 19:40
ma kojica je ženanaopačke i oće da nas zbuni:ljut:

kojica
03-12-2013, 19:49
eto ti sad sam naopačke.. :lolan:

pa dajte neku sliku.. ja lepo rekoh da bude slikovito...

i onda kažite evo vidiš ova se nosi ova se ne nosi...

Waterfall
22-12-2013, 15:00
i ja znam da upotrebim nekad taj izraz ali sad ovako..ne bih znala bas jasno da objasnim..
Nije to bukvalno stvar 'umeti' nositi, vec je vise do stava(tipa samopouzdanja, sigurnosti.itd) te osobe.

Postoje zene koje sa jeftinom garderobom izgledaju extra
a neko sa skupom (ili skupljom) mnogo losije..
Tu jeste stvar i stila ali i stava..

причалица
22-12-2013, 15:24
da, ima onaj naš izraz ''stoji joj k'o piletu sise''....ili ''stoji joj k'o piletu gojzerice''...missim whatever...kasam bila mlada, sve mi je stajalo, kao ''e, džak da obučeš - izgledala bi dobro''...sad nosim ono u čemu se osećam udobno.
volim kad vidim privlačnu ženu, samouverenu....nisam sigurna da pri tom zapažam šta je obukla i kakve ima cipele :hm: ipak, izgleda to jeste važno nekome, ne znam :neznam:

DaDole
22-12-2013, 17:51
Tu jeste stvar i stila ali i stava..

upravo tako:dada:

Sarmica
24-12-2013, 19:24
el sad tema zakrpita:moris:

Picola
27-12-2013, 05:56
"Ne ume da nosi" znaci da nije u skladu sa njenim stilom licnosti, ponasanjem, kulturom i opstim utiskom koji ostavlja oko sebe.

Tako bi jednoj skromnoj i tihoj osobi, ili neznoj po svemu, sigurno smesno stajale drecece boje, upadljivi dezeni, ili krupan upadljiv nakit, jaki i "zagusujuci" parfemi. I obrnuto.

Noblica
08-11-2019, 08:50
Moda je jedna stvar, stil sasvim druga i ne ide ruku pod ruku s modom. Zena koja nema stila eksperimentise i onda najcesce ispadne smesna. Ako ne ume da hoda u stiklama mora ih zameniti patikama. Ako ne zna kako da izadje iz auta u suknji pantalone su jedino resenje. Finese koje se ne nauce nikad ako se nismo rodili s njima.

Ciciban
11-09-2020, 06:32
'Ona to ume da nosi' ustvari znaci da ne nosi ono tebe , neke zene to nikad nece saznati, jednostavno je.